Caute,nedavno sme sa vratili z dalsieho kratkeho vyletu, tentokrat to boli 4 dni v Azerbajdzane, pocas ktorych sme prespali v horskej dedinke Lahic, videli najkrajsi zapad slnka nad Mingecevirskym vodnym rezervoarom, okupali sa v rope v Naftalane a na zaver to zakoncili prehliadkou Baku:http://www.romanherda.com/catego...dzan-2017/ .

4 dni v Azerbajdzane

Založil ve fóru Cestopisy

14 reakcí

Caute,

nedavno sme sa vratili z dalsieho kratkeho vyletu, tentokrat to boli 4 dni v Azerbajdzane, pocas ktorych sme prespali v horskej dedinke Lahic, videli najkrajsi zapad slnka nad Mingecevirskym vodnym rezervoarom, okupali sa v rope v Naftalane a na zaver to zakoncili prehliadkou Baku:

http://www.romanherda.com/catego...dzan-2017/

0

na Tvoji stranku jsem narazil pri planovani Kyrgystanu, mas suepr fotky:)

kdyby nekdo jel do Azerbadzanu na delsi dobu, tak zde je trosku rozsirenejsi itinerar.

http://jorgus.webnode.cz/azerbadzan-2016/

Jirka

0 Citovat

hah ja som sa zas pri planovani tohto vyletu inspiroval tym tvojim ;)

0 Citovat

Sice som si povedal ,ze krajinam s vizami sa budem vyhybat, ale tieto "cudne" republiky ma pritahuju, tak dalsi rok sa budem mat napozore pred wizzom ... uz sa mi tam zbieraju financie na ucte a bude to tazky boj s Astanou :) Neriesili peciatku z Armenska? Karabach nemam, ale Armensko mi tiez svieti ...

0 Citovat

Armensko som mal este v starom pase, takze o tom ani len netusili :)

ale nemal by to byt problem co som cital po internetoch skusenosti

0 Citovat

velmi mi to pichne, diky. ideme koncom septembra.

0 Citovat

a tak ked su eviza do 30 euro, tak to sa este da :D horsie s legendami ako Rusko, alebo Cina, ktore ti este aj 2 dni zabiju navstevami ambsad :D

0 Citovat

E-visa su tolerovatelne, teda pokial nie su robene stylom ako to mal donedavna Azerbajdzan, ze 60 USD+ pozyvaci list :D Klasicke viza ani nespominam ... uz ma vidia ako si berem dovolenku, len aby som mohol 6 hodin cestovat do BA ci Viedne a "prosikal" o nejaky "papierik". Mame cca 100 krajin kde ich platit nemusime, a kym ich prejdem ,tak potom mozno poniektori dojdu k rozumu? :D (myslim staty, ja mam rozum a nikomu nic platit nebudem :D)

0 Citovat

na ten azer si spominam.... kvoli 13 hodinam 45 euro komplet... a o 2 mesiace neskor uz eviza :D

0 Citovat

jinak me azer mirne zklamal..je to takova nijaka zeme, cekal jsem trosku ji osobitejsi:)nebyla spatna, ale vim ze tam uz se nevratim:)

0 Citovat

fajne citanie, asi sa inspirujem ;) este si musim pozriet jednotlive miesta na mape, pamatam si ze v niektorych cestopisoch si mal aj mapu ;)

0 Citovat

som nato zabudol, uz som tam tu trasu doplnil :D

0 Citovat

Super cestopis (y) Musím se polepšit a dopsat Rumunsko. Byl jsem tam ve stejnou dobu jako ty v Ázerbájdžánu :-D

0 Citovat

E-Visa prisli za 3 dni ako sa pise na nete, ale pozabudol som na vodicak :/

Stacil nas EU pri pozicani auta? Predpokladam ze kym ma nezastavia tak to bude Ok, ale predsa sa opytam na skusenosti, mal by tam platit ten medzinarodny podla Viedenskeho dohovoru.

0 Citovat

Takze v pozicovni stacil aj nas eu vodicak.

Pri dvoch standardnych cestnych kontrolach policajtom stacil EU vodicak a obciansky preukaz.

Jedna kontrola na dialnici bola nestandardna, dobehlo nas vo velkom auto s majakmi a v nom jeden policajt, doklady, a potom zacal nieco v zmysle viete co ste spravili (nic sme neporusili..) tak odpoved na vsetko bola nerozumiem atd.. parkrat sa divne zasmial a podla mna kedze videl, ze z nas nic nebude tak sa otocil a na majakoch odisiel opacnym smerom :)

Inac super krajina :)

PS: Cizy, pasovka a ten look to poznam, deje sa mi to casto, ja mam taku foto aj v obcianskom este :D

0
14 reakcí