Ahoj, přináším vám cestopis z červnové výpravy do Transylvánie. Cesta trvala 4 dny a byla plná zvratů. Začala už den předem, když mi zazvonil telefon a na displeji rumunské číslo a po zvednutí "Hello, it is Mementobus, our bus will depart 4 1/2 earlier", čili 90 minut po přistání Wizzairu z Bratislavy. Během cesty jsem navštívil Brašov, hrad Bran, Sighisoaru, Cluj-Napoca a Bratislavu (ano, ta není v Transylvánii). Podíval jsem se tam díky levné letence Bratislava - Cluj-Napoca od Wizzairu.http://michal-na-cestach.blogspo...ast-1.html (přesun, Brašov, hrad Bran, Sighisoara)http://michal-na-cestach.blogspo...ast-2.html (Cluj-Napoca, Bratislava)Protože cestopis dost nabyl, rozdělil jsem ho na dvě části.Náklady:zpáteční jízdenka Praha-Bratislava ... 500 Kčzpáteční letenka Bratislava - Cluj-Napoca ... 27,18 €jízdné v Cluj-Napoca ... 4 RONMementobus Cluj-Napoca - Brašov ... 10,20 € / 47,34 RONrumunská SIM s daty ... 27 RONjízdné v Brašově ... 6 RONjízdné Brašov - Bran ... 2x 7 RONvstup do hradu Bran ... 35 RONvlak Brašov - Sighisoara ... 19 RONMementobus Sighisoara - Cluj-Napoca ... 41,77 RONjízdné v Cluj-Napoca ... 8 RONubytování ... 22,5 € + 20 € + 22,5 € .

Transylvánie 2017

Založil ve fóru Cestopisy

21 reakcí

Ahoj, přináším vám cestopis z červnové výpravy do Transylvánie. Cesta trvala 4 dny a byla plná zvratů. Začala už den předem, když mi zazvonil telefon a na displeji rumunské číslo a po zvednutí "Hello, it is Mementobus, our bus will depart 4 1/2 earlier", čili 90 minut po přistání Wizzairu z Bratislavy. Během cesty jsem navštívil Brašov, hrad Bran, Sighisoaru, Cluj-Napoca a Bratislavu (ano, ta není v Transylvánii). Podíval jsem se tam díky levné letence Bratislava - Cluj-Napoca od Wizzairu.

http://michal-na-cestach.blogspo...ast-1.html (přesun, Brašov, hrad Bran, Sighisoara)

http://michal-na-cestach.blogspo...ast-2.html (Cluj-Napoca, Bratislava)

Protože cestopis dost nabyl, rozdělil jsem ho na dvě části.

Náklady:

zpáteční jízdenka Praha-Bratislava ... 500 Kč

zpáteční letenka Bratislava - Cluj-Napoca ... 27,18 €

jízdné v Cluj-Napoca ... 4 RON

Mementobus Cluj-Napoca - Brašov ... 10,20 € / 47,34 RON

rumunská SIM s daty ... 27 RON

jízdné v Brašově ... 6 RON

jízdné Brašov - Bran ... 2x 7 RON

vstup do hradu Bran ... 35 RON

vlak Brašov - Sighisoara ... 19 RON

Mementobus Sighisoara - Cluj-Napoca ... 41,77 RON

jízdné v Cluj-Napoca ... 8 RON

ubytování ... 22,5 € + 20 € + 22,5 €


r0.jpg
r3.jpg
r16.jpg
r56.jpg

0

pekny cestopis. najviac ma pobavila ta jazda vlakom z Brasova do Sighishoary :D to musel byt zazitok na nezaplatenie

0 Citovat

Cestopis jsem si přečetl, našel si v něm i nějaký zajímavý informace, díky za něj, jen do budoucna:

- přečti si to po sobě, máš tam mraky chyb a působí to občas, že to ani nepíše Čech

- vynechej ty selfíčka, fakt nejsou potřeba a v cestopisu jsou obzvlášť zbytečný

0 Citovat

@eremi: OK. Selfíčka stále víc omezuji. S chybami se snažím. Bojuji s disgrafií, ale většinou na to potřebuji odstup. Zatím těch pár dnů na to asi nestačilo. Červeně podtržené nic nebylo.

0 Citovat

Ok, rozumím. Spíš Ti tam třeba chybí slovo nebo špatný pád nebo tvar, než nějaký hrubky typu shoda podmětu s přísudkem, což je těžší odhalit pro automatickou korekci.

0 Citovat

@eremi, ja som tam ziadne chyby nenasiel :D

@kopecky - fajn cestopis, v pondelok budem asi v Kluzi (este neviem ci pojdem tam v nedelu vecer, alebo nocnym vlakom zo Sighetu Marmatei, alebo rannym busom), takze sa zide.

Inak myslim ze ani nie je treba vsade davat ceny typu palacinky za 5 RON, potom to vyzera, ze je cely vylet len o setreni. A nestazuj sa tolko, vsak nejake to meskanie a cigani vo vlaku patri k cestovaniu :D ked chces aby to vsetko fungovalo ako ma, tak ist treba do Reichu :D

0 Citovat

@tonic: Kluž je až v druhé části ;D Spíš to jen konstatuji. Jen to osazenstvo vlaku bych si pro příště odpustil. Ani jsem ho nevyfotil, jak jsem z něj měl smíšené pocity :D Asi tam probublávají pocity z práce, kde je málo a šetří se. Po vyčerpání letošního cestovního bufferu se s tím něco provede 3:)

0 Citovat

som zabudol dopisat, ze dufam ze stihnes druhu cast do pondelka :D

0 Citovat

Cestopis super, rozhodně v něm nejsou mraky chyb, jak píše eremi, naopak - gramaticky i pravopisně hodně vysoko na úrovni, řekl bych. Selfie - stačí snížit jejich počet, zas je fajn, když tam nějaký autoportrét je, aby měl čtenář představu, s kým že to cestuje... :-) Jinak, Michale, palec nahoru, že se vydáváš sám (a často) na takové cesty! Je to inspirativní. A ještě že máš pak čas a chuť se o tom takhle rozepsat...

1 Citovat

tonic napsal(a):

som zabudol dopisat, ze dufam ze stihnes druhu cast do pondelka :D

text už je. Jen se původní záměr, že napíšu pár řádek a hodím k tomu pět deset fotek pořádně nafoukl na ani nechci psát kolik A4 a 80 fotek v první části. Tak když se mi to do pondělí, nepovede, zanechej mi tu na sebe mail (nebo použij kontaktní formulář na blogu) a já ti pošlu aspoň plain text. Zatím to vidím 50 na 50, že to stihnu. Protože jsem si myslel už o tomhle víkendu, že to bude v sobotu.

//Příspěvek opraven z PC. Fakt nerad píšu na mobilu, protože je tam pak plno konin a překlepů.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Cestopis super, rozhodně v něm nejsou mraky chyb, jak píše eremi, naopak - gramaticky i pravopisně hodně vysoko na úrovni, řekl bych. Selfie - stačí snížit jejich počet, zas je fajn, když tam nějaký autoportrét je, aby měl čtenář představu, s kým že to cestuje... :-) Jinak, Michale, palec nahoru, že se vydáváš sám (a často) na takové cesty! Je to inspirativní. A ještě že máš pak čas a chuť se o tom takhle rozepsat...

Tak předpokládám, že Michal chyby postupně opravil....

0 Citovat

@eremi: Pár chyb jsem ještě večer opravil. Určitě ale pod 10.

0 Citovat

pekne pekne, Cheile Turzii mam naplanovane az na novembrovy vylet, dufam, ze pocasie aspon trochu vyjde.

v tomto mas pravdu, ono vsetky tie stredoveke a historicke mesta zacnu sa pomaly zlievat. Ti ktori pereferuju citybreaks a povedzme historiu, tak hej, ale stale mam pocit ze to najlepsie z krajin je par kilometrov von z mesta.

Ta vyhliadka je Cetatuia park?

ja len dufam ze ta linka do Kluzu vydrzi, vsak tam sa da toho naplanovat dookola kopec vyletov

0 Citovat

Dik, v pondelok vyskúšam vyhliadku, okolie v novembri, to bude aj auto.

0 Citovat

Nerozumí někdo z vás víc rumunsky než já? Vzpomněl jsem si, že mám v dual SIMu ještě rumunskou kartu, zapnul ji a toto mi přišlo? Takže na ní mám ještě víc než 3 GB dát v roamingu...?

EDIT: Bylo by fajn, aby se daly přílohy i mazat. V mobilu jsem omylem odklikl jiný obrázek a celý příspěvek jsem musel smazat a napsat znovu.


screenshot-20170620-195150-14967.png

0 Citovat

No vyzera to tak ze ano, vsak Rumunsko je v EU, roaming akoze skoncil tento mesiac, tak preco nie :)

0 Citovat

Ona ta data fungují. Jen je otázka, aby mi nepřišla pěkná fakturka, když ty předplacenky nejsou anonymní... :D

Jinak jsem se překonal a už dnes dokončil druhou část transylvánského cestopisu z Kluže s malou bratislavskou vsuvkou.

http://michal-na-cestach.blogspo...ast-2.html


t06.jpg
t14.jpg
t15.jpg
t14.jpg
t18.jpg
t20.jpg

0 Citovat

ved na to su predplatenky, ze zaplatis len tolko mas :)

super, docital som prave ... sranda s tym letiskovym busom v Cluji, ze zastavka letisko je na znamenie.

No ale pozeram, ze je to fakt mesto tak na pol dna. diky za cestopis :)

0 Citovat

Jinak ostatní píšou, je to univerzitní město a v něm fajn noční zivot, tak při delším pobytu to určitě stojí za ozkoušení.

0 Citovat

Jedna pre Michala -legendarna Kopeckeho kopeckova za 3 RON :)

Upload z mobilu zlyháva, tak aspoň takto https://imgur.com/gallery/s60u9

0 Citovat

Běž do centrálního parku. Tam chutná líp ;)

0 Citovat

Už v lietadle, na pol dňa ako intro stačilo, pokračovanie v novembri

0
21 reakcí