10 dní v Gruzínsku

Založil tonic před 9 dny ve fóru Cestopisy
5 odpovědí

Zdravím vospolok. Trošku menej práce v korporácii mi dovolilo celkom rýchlo spísať cestopis o nedávnej návšteve tejto zasľúbenej zeme. Hory, more, mestá - má to všetko.

http://tonicove.sk/gamarjoba-gruzinsko/

Orietačné náklady

letenka do Kyjeva 20 euro, AZAL cez Baku do Tbilisi 35 euro, Vanilla Sky (zrusene) 15 euro, Kutaisi - Milano 10 euro, Milano - Budapest 20 euro

ubytko priemerne 8 euro noc/osoba, vsetko dvojky. Najlacnejsie 3,50 osoba hostel Pomegranate, ale tam sme si len odlozili veci a dali sprchu

taxi z letiska v Tbilisi do centra - 20 lari

vlak Tbilisi - Zugdidi 13 euro

taxi Zugdidi - Mestia 100 lari cele auto

van do Ushguli a spat 30 lari osoba

taxi Mestia Batumi - 200 lari auto

vlak Batumi - Kutaisi 6 lari

taxi Kutaisi - letisko 20 lari

MHD Batumi 0,4 lari v meste a 1 lari k Sarpi/kvariati (cca 20km)

Jedlo sme vzdy platili tak 30 lari pre dve osoby, ale to bola prezieracka s vinom/pivom

SIM karta Geocell s 2Gb data a 30 min medzinarodneho hovoru za 20 lari na letisku na 15 dni, 3G/4G vsade aj v Ushguli a Mestii

super, bezva vtipné texty k věci...

I když jako kapitalistické dítě mám problém číst delší texty ve slovenštině, tak se mi tvoje cestopisy zrovna hodí, už jsme jimi inspirovali v Niši a Kyjevě a budem teďka i v Gruzii... :) dík

Super, opět jsem si příjemně početl.A i když ten jeden let nevyšel, tak pěkná skládačka.

diky moc... no skoda toho turboletu, ale co sa da robit. nabuduce to tam skusim znovu napasovat, mozno nie Mestia, ale napr. Ambroulari. este uvidim ako sa popasuju s refundom..ze do mesiaca, tak som zvedavy

tak vanilla sky prekvapila, refund prisiel :)

Přihlášení a registrace