Je tomu asi 10 dní, co jsem se vrátil z Makedonie. Na víkend jsem si odskočil do Skopje. Docela Slovákům závidím jejich balkánské letenky. Tak mě čekala cesta z Prahy na noční odlet do Bratislavy. Za 45 € nebo dokonce za 25 € (čistě letenka) bych to z Prahy nesehnal ani omylem. Můžu říct, že Skopje bylo fakt plné překvapení. Už jen kvůli tomu, že na mě snad půlka stánkařů a taxikářů mluvila téměř plynulou slovenštinou a ptala se mě odkud ze Slovenska jsem :-Dhttps://michal-na-cestach.blogsp...kopje.html (blog)Náklady:Letenka Bratislava - Skopje ... 24,98 € (mohla být ještě o 5 € levnější)Meal voucher od Wizzairu ... - 4 €Taxi z letiště do Skopje* ...  5 € (dá se jet také autobusem za cca 70 Kč, pokud se trefíte do jeho intervalu)Taxi do kaňonu Matka* ... 5 €Taxi k akvaduktu* ... 2,5 €Ubytování na 2 noci ... 26 €Vstupné do Skopje Muzej a na Pevnost Kale ... zdarmaTaxi na letiště * ...  4 € (dá se taky jet autobusem za cca 70 Kč)* v čtyřčlenné skupince .

Vítězný únor ve Skopje

Založil ve fóru Cestopisy

11 reakcí

Je tomu asi 10 dní, co jsem se vrátil z Makedonie. Na víkend jsem si odskočil do Skopje. Docela Slovákům závidím jejich balkánské letenky. Tak mě čekala cesta z Prahy na noční odlet do Bratislavy. Za 45 € nebo dokonce za 25 € (čistě letenka) bych to z Prahy nesehnal ani omylem. Můžu říct, že Skopje bylo fakt plné překvapení. Už jen kvůli tomu, že na mě snad půlka stánkařů a taxikářů mluvila téměř plynulou slovenštinou a ptala se mě odkud ze Slovenska jsem :-D

https://michal-na-cestach.blogsp...kopje.html (blog)

Náklady:

  • Letenka Bratislava - Skopje ... 24,98 € (mohla být ještě o 5 € levnější)
  • Meal voucher od Wizzairu ... - 4 €
  • Taxi z letiště do Skopje* ...  5 € (dá se jet také autobusem za cca 70 Kč, pokud se trefíte do jeho intervalu)
  • Taxi do kaňonu Matka* ... 5 €
  • Taxi k akvaduktu* ... 2,5 €
  • Ubytování na 2 noci ... 26 €
  • Vstupné do Skopje Muzej a na Pevnost Kale ... zdarma
  • Taxi na letiště * ...  4 € (dá se taky jet autobusem za cca 70 Kč)

* v čtyřčlenné skupince



2018-02-24-10-38-31.jpg

0

pěkné, taky Slovákům závidím ten Balkán :)

0 Citovat

no Balkan podla poslednych udalosti uz je priamo na Slovensku :D

0 Citovat

Nevím proč, ale každý trip report z Balkánu mě vždy nabije energií. Bohužel mám okolo sebe partu, která by cestovala jen směrem západním :/

0 Citovat

Pekna rozbijacka (prilet rano, naspet o polnoci), aj kvoli tomu vyhrala u mna Tirana ako mesto na predlzeny weekend v maji lebo ma prijemne casy odletov, mozno ked si oddychnem tak polroka po 3 dnovom nespati na ceste do Vietnamu, tak pride aj na Skopje :D Inac pohoda citanie, nemusis skracovat a hlavne pokracuj v uvadzani cien vsetkeho :D

0 Citovat

Hej, kdybych věděl, jak se dobře dostat do Tirany, začnu její návštěvu zvažovat taky :-D

0 Citovat

Dobrý čtení, zavzpomínal jsem na říjen :-) taky s váma taxikář u letiště odbočil na nějakou polňačku? Já myslel, že je po nás ještě v tom nočním příletu :D Po chvíli jsem se zeptal, proč jede takovou "zkratkou" a je to kvůli tomu, aby se vyhl mýtné bráně. Jestli si pamatuju dobře cca 2€ za průjezd.


"Letět s nimi od nás až do takové Gruzie musí být fakt gurmánský zážitek. Několik dlouhých hodin jako sardinka." Už se na to těším za 3 týdny :D


Ceny jsou tam super - máš plus, že je tak poctivě uvádíš. Ten víkend komplet se vším mě vyšel na míň než bych utratil v ČR :D Např snídaně 2x velkej koláč nebo co to bylo + 2x kafe a platil jsem dohromady 98 MKD = 44 Kč



0 Citovat

Tenhle se mýtné bráně nevyhýbal. Možná se jen bál, že s pěti lidmi v kabině by někam zapadl:-D

Sehnat s nimi letenku do Gruzie do 40 éček jen na víkend, tak hned letím taky. 

0 Citovat

sice to bylo 50€, ale zas na Velikonoce od pátku do pondělí, takže nula dovolené :-)

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Hej, kdybych věděl, jak se dobře dostat do Tirany, začnu její návštěvu zvažovat taky :-D

ved mas krasne navezne lety az do Prahy, 15:30-17:00 Tirana - Budapest a 19:30 smer Praha. Predpokladam, ze WDC mas, tak 1 smerom za cca 30€
0 Citovat

Tak to zatím kvůli dovolené nedávám. Rozpětí sobota až úterý. Jinak WDC ještě nemám. 

0 Citovat

Malý seznam zajímavostí ze Skopje: https://michal-na-cestach.blogsp...kopje.html

0
11 reakcí