Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto  .

Laudamotion

Založil ve fóru Letecké společnosti

Tony68 napsal(a):

Tak si holky kupte malou lehkou tašku MEMBER'S, splňuje přesně ty rozměry, vleze se tam skoro kýbl a půl serepatiček a třeba vám ta červená s bílými puntíky bude pasovat i k letním šatičkám. A má na boku popruh a jde tak nasadit na madlo vašeho oblíbeného kufru na kolečkách a nemusíte ji nosit v rukách. 


Vdaka za tip, dnes sa mi podarilo kupit nieco takmer uplne rovnake v Carpise. Elegantne, jednofarebne prevedenie za 25 eur.  Rozmer 35x20x20 cm, tiez sa da natiahnut na madlo.  Aspon budem mat klud na letisku, kedze ako citam, par ludom to tu merali. 

0 Citovat

Dnešní odlet z PMI, letušky vyběhli a začali každému kdo neměl priority tzn. 99% lidí označovat prirucaky (jen kufříky) do podpalubí. A to nás letí tak 40.

Na rovinu jsem se jí zeptal, co s tim, když tam mám elektroniku. Chudera jen pokrčila rameny, smutně se podívala a odvetila, že ví, že to není bezpečné... A tim to skončilo 😀

0 Citovat

Díky za info, jinak ale musím, protože to bije do očí, letušky vyběhlY :)

0 Citovat

Včerejší zkušenost z letu Vídeň - Kalamata: rozměry příručních zavazadel nikdo neřešil. Větší příruční kufříky odebírají před nástupem do letadla, zpátky je dostanete na pás spolu s odbavenými zavazadly. Popravdě řečeno, je to vlastně praktické. 

0 Citovat

Ne Ivane praktické to není. Pokud letíš pouze s prirucakem, tak te to zpomalí při výstupu. Je to vše jen ne praktické.

0 Citovat

El Zorro napsal(a):

Ne Ivane praktické to není. Pokud letíš pouze s prirucakem, tak te to zpomalí při výstupu. Je to vše jen ne praktické.

Ne každý  při létání spěchá a ušetří ti to hledání místa v letadle, kam ho vrazíš. Pokud jsi třeba zvyklý jako já chodit na poslední chvíli. Třeba proto že sedíš v salonku, nebo jen nesnášíš tlačit se s ostatními jako ovce když začne boarding. Takže z tohoto pohledu to praktické rozhodně je :) Je to ale jen jeden pohled na věc. Jen nemám rád, když někdo tvrdí to co ty.

0 Citovat

No len potom priletis napr. na Štefánik airport international a čakáš 40 minút na tvoju príručnú. 

0 Citovat

El Zorro napsal(a):

Ne Ivane praktické to není. Pokud letíš pouze s prirucakem, tak te to zpomalí při výstupu. Je to vše jen ne praktické.

Pokud nespěcháš z letiště, tak to praktické spíš je. Naopak je dost nepohodlné prodírat se úzkou uličkou se 2 desetikilovými zavazadly v ruce... a při výstupu, když je některé uloženo 5 m od tebe v opačném směru než je výstup, tak to je taky moc prima :-)

0 Citovat

Trošku OT, ale k tématu odbavených příručáků:

Spolucestující si vezla z tripu jednu takovou speciální velkou mušli, nebo chcete-li, schránku jednoho z korýšů. Bála se, že se jí po cestě rozbije. Na prvním letu nám krosny vzali a hodili do podpalubí. Schránka to přežila v pohodě. Na druhém letu jsme si krosny brali s sebou na palubu. Těsně před odletem přišla letuška, krosnu posunula a flákla víkem (bylo to to nové uspořádání u Ryanairu, kdy věci jsou uloženy na samotném tom víku). No a po příletu a opětovném zkontrolování schránka na tisíc kousků...

0 Citovat

tonic napsal(a):

No len potom priletis napr. na Štefánik airport international a čakáš 40 minút na tvoju príručnú. 

Tak v Praze to není o moc lepší :). A ja cestují s Burtonem, tudíž je to pro mě výhodné,pac batohy nechávají většinou být a nemám problém s mistem.

@mirjur hledání místa řeším prakticky pokaždé,diky mému zvyku chodit na poslední chvíli,protože se nemůžu odlepit od vinka v salónku.Mam dokonce zkušenost,ze se 2 cestující malém porvali o místo pro kufrik.A to nebyla nizkonakladovka :)

0 Citovat

Nevím proc bych se stresoval, že nemám kam uložit prirucak. Od toho tam je snad letuška aby situaci vyřešila. 

Praktické to prostě není. A když už si hrajeme na letištích na bezpečnost, tak to shazují právě tím, že odebírají prirucaky ve kterých má dost lidí elektroniku. Navíc docela riskují, že dojde k poškození a budou platit...  V neposlední řadě letištní personál musí být take nadšený, když musí z tunelu snášet kufry do letadla. 

0 Citovat

El Zorro napsal(a): Na rovinu jsem se jí zeptal, co s tim, když tam mám elektroniku. Chudera jen pokrčila rameny, smutně se podívala a odvetila, že ví, že to není bezpečné... A tim to skončilo 😀


Pak se obávám, že nesplnila svojí povinnost. Když mi brali příručák u Luftwaffe někdy před rokem (protože jsem do Burtona naskládal 18kg věcí :)), tak mi paní letuška důrazně a opakovaně kladla na srdce, že nic s Lion baterií tam nesmí zůstat.
0 Citovat

Zdravím, máte někdo zkušenost s Laudamotion a cestou s kojencem (10 měsíců)? V listopadu poletíme z Vídně do Valencie a zpět. Jak je to s kočárkem, přednostním nástupem, atd.? ... díky.

0 Citovat

Čau. Asi blej dotaz, ale letím z Vídněna mallorcu s Laudamotion a chci si vzít sebou do příručáku Lazy bag.  Pustí mě s tím do letadla, když to má na konci na uzavření vzduchu ve vaku nějaký kovový  pláty na uzavření?  Nejdřív mě to vůbec nenapadlo, ale jak jsem to balil, tak jsem mě to nahlodalo, jestli nebude problém

0 Citovat

Skutečně Laudamotion létá v říjnu z Vídně na Mallorcu ráno hned třikrát?:-) Jeden z těch letů mám zakoupený a neustále žiju v pochybnosti, že je to nějaká chyba :D


vystrizek.jpg

0 Citovat

Skutečně hned třikrát. V létě měl tuším dokonce 5 letů za sebou brzy ráno, celkem snad 7 denně.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Skutečně hned třikrát. V létě měl tuším dokonce 5 letů za sebou brzy ráno, celkem snad 7 denně.


Díky za info. Překvapilo mě to. Poptávka očividně je:)

0 Citovat

Odlet 5:20 z Viedne je už celkom slušné sado-maso :)) To by som prvé dva dni dovolenky len dospával. A to nadávam na odlety o 8:00.

0 Citovat

Odlet 5:20 úplně v pohodě, letí to dvě hodinky...tak není co řešit. Zpátky to bývá zpožděné, tak je to horší :) protože pak už nic nejede :D

0 Citovat

k.cernaa napsal(a):

Odlet 5:20 úplně v pohodě, letí to dvě hodinky...tak není co řešit. Zpátky to bývá zpožděné, tak je to horší :) protože pak už nic nejede :D

Co je na tom v pohode.Mozna pokud bydlíš  ve Vídni. Já to mam do Vídně 3 hod autem, takže nemusím jít prakticky spat a musím jet autem,protože jinak to nejde. Nebo přespat na letišti. I kdybych vzal hotel,tak musim vstavat kolem 3 ráno. Tak si rozhodne začátek dovolené nepředstavuju. Radeji připlatím a poletim v normálním čase. Nevim jak s tím souvisí délka letu. Prave kdyby byl dlouhý,tak se muzes dopsat v letadle.. to by mi ještě dávalo to nedohodli za nízkou cenu smysl. Takto priletim ráno 7,20hod, musíš čekat na check-in, který muže být klidne i ve 14 hod. Opravdu super :) Ale chápu,ze třeba pro studenta,ci je zvyklý pařit celou noc a nemá peníze je to fajn.. I když zrovna zato destinace není z nejlevnějších ;)

0 Citovat

Sám jsem si tenhle brzkej ranní let koupil a nikdo mi nevymluví, že je lepší pozdější (v tomhle případě). Na výběr byly možnosti s odletem mezi 5-6 ráno a pak až kolem 17h. Letíme v pátek ráno a vracíme se v noci z neděle na pondělí, takže máme 3 celý dny místo obvyklých 1,5-2. Pokud bych vzal ten pozdější, tak sice přiletím odpočatější, ale z toho dne už vůbec nic nemám. Stačí mi 2-3 dny před odletem naspat něco do zásoby a pak nemám problém jet i nonstop.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Sám jsem si tenhle brzkej ranní let koupil a nikdo mi nevymluví, že je lepší pozdější (v tomhle případě). Na výběr byly možnosti s odletem mezi 5-6 ráno a pak až kolem 17h. Letíme v pátek ráno a vracíme se v noci z neděle na pondělí, takže máme 3 celý dny místo obvyklých 1,5-2. Pokud bych vzal ten pozdější, tak sice přiletím odpočatější, ale z toho dne už vůbec nic nemám. Stačí mi 2-3 dny před odletem naspat něco do zásoby a pak nemám problém jet i nonstop.


No pokud si muzes dovolit ten komfort “naspat něco do zásoby” pak možná ano.Az budeš středního věku,mit děti a narocnou práci,tak budeš mluvit jinak

0 Citovat

Je vidět, že nejste vytrénovaný od Travel Service :)

0 Citovat

Deny napsal(a):

Je vidět, že nejste vytrénovaný od Travel Service :)

To nejsem. Jeste jsem ve svém životě neměl tu cest letět někam s CK ani samostatné s Travel Servisem :)

0 Citovat

Odlet v půl 6 je v pohodě... do vídně 2 hodinky autem... na PMI v osm ráno, zpět druhej den večer... Jedna noc v hotelu a dva celý dni na mallorce... na víkend ideál...

0