Londýn Heathrow (LHR)

Napsal rominho 2014-04-21T17:26:08+02:00 ve fóru Letiště

jasne ze to je realne

Je realne ze to poleti bez tebe.

Oživím tohle vlákno. Má někdo praktickou zkušenost s nocováním na LHR? Přiletím cca ve 20:00, odlet ráno v 07:20. Nouzově si můžu vzít nějaký hotel u letiště, ale škoda tisícovky, kdyby se dalo přespat na letišti (třeba skákací hrad?)  :-) :-)

Ahoj, prosím o radu. V březnu se chceme vydat do USA, konkrétně LA. Cestou tam bychom měli na přestup v Londýně asi 3 hodiny, to je OK, ale cestou zpátky je na přestup v Londýně (Heathrow) jen 1 hodina, dá se to stihnout? Letenky by byly kupované najednou na pelikan (ne zvlášť), společnost American Airlines. Předem díky.

Zkuste si přečíst toto vlákno.

Díky, vlákno jsem si pročetl a stejně mi to není úplně jasné. 1 hodina je asi málo, ale proč tedy takovou letenku vůbec pelikan nabízí? :)

Pelikán ti neprodá letenku, kde není splněný MCT (minimální přestupový čas) pro dané letiště, spojení. Takže to stíhatelné je. V případě zpoždění apod. a nestihnutí má aerolinka povinnost tě dopravit do cílové destinace. 

Frank napsal(a): ale proč tedy takovou letenku vůbec pelikan nabízí? :)

Odpověď máte výše. Celkem logicky ani aerolinka nema zajem si přidělávat práci. Nicméně, proč si takovou letenku kupujete, pokud se vám to zdá jak0 příliš krátký přestup?

Děkuji za odpovědi ;) Letenky právě ještě koupené nemáme, tak jsem se chtěl nejdříve zeptat, jak to případně je (na Heathrow jsem navíc nikdy nebyl). Ještě jednou díky.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!