Ahoj,mám menší problém, mám koupený přednostní nástup do letadla a 2 zavazadla, takže mám nárok na zavazadlo do 10kg 55×40×20 cm a 35×20×20 cm a pro ty kteří nemají přednostní nástup je možnost nechat si zdarma odbavit zavazadlo  do 10kg 55×40×20 cm. Jenže já s sebou potřebuju větší batoh s notebookem. Myslíte, že je možné, aby mi zdarma odbavili to větší zavazadlo a já bych si mohla vzít batoh i s ntb na palubu? .

batoh a ryanair

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

mám menší problém, mám koupený přednostní nástup do letadla a 2 zavazadla, takže mám nárok na zavazadlo do 10kg 55×40×20 cm a 35×20×20 cm a pro ty kteří nemají přednostní nástup je možnost nechat si zdarma odbavit zavazadlo  do 10kg 55×40×20 cm. Jenže já s sebou potřebuju větší batoh s notebookem. Myslíte, že je možné, aby mi zdarma odbavili to větší zavazadlo a já bych si mohla vzít batoh i s ntb na palubu?

0

pravdepodobne si zoberies obidve na palubu

0 Citovat

Ahoj, s přednostním nástupem máš možnost vzít si obě zavazadla na palubu, tedy i ten batoh. Pokud budeš chtít z nějakého důvodu dát to větší do podpalubí, tak klidně zdarma můžeš. Pozor - nepleť si to s odbavením velkého placeného zavazadla na přepážce před bezpečnostní kontrolou, to se tě netýká. Příruční zavazadla se zdarma odkládají (do podpalubí) až těsně před vstupem do letadla, rozhoduje se o tom na přepážce brány (gate), taktéž těsně před nástupem..

0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost, jak je to s rozměry malého zavazadla, co může na palubu Ryanair. Vím, že se má vejít do přihrádky a má mít 35x20x20. S tím jedním 20 mám ale trochu problém. Do tak malé tašky se nevejde fakt nic. I batůžek od dcery má 35 výšku a šířku 24 a to je malinký. Moje taška, do které se mi vejde aspoň peněženka a cennosti má taky 30 x 25. Ale vše je to hadrové tzn do rozměru 30x20 to jde zmačkat. Jak to berou? Kolik má taška jaksi v nepřeložené podobě, nebo do jakého rozměru lze stlačit? Původně jsem myslela, že bereme místo palubních kufrů normální batohy a tašku a pak jsem zjistila, že to jde jedině s tím přednostním nástupem. Jenže letenky jsem kupovala přes kiwi.com. Tam jsem si zaplatila za místa, ale přednostní nástup tam zaboha nemůžu najít v přikoupených službách. Říkali mi lidi, že to jde platit i přímo na letišti, ale moc se mi nechce na to spoléhat. Jinak máme jedno odbavené zavazadlo, takže si i poradíme bez těch palubních, to vezmu jen jeden kufr do 10 kg, ale řeším kam s věcmi jako foták, telefony , tablety atd...

0 Citovat

Opět další šílenství vyvolané rétorikou Ryanairu a negramotností cestujících. 

Bez priority si může každá osoba vzít větší zavazadlo o rozměrech max. 55x40x20 a 10kg a menší zavazadlo o rozměrech max. 35×20×20cm bez váhového limitu. Rozdíl je pouze v tom, že větší zavazadlo vám může být při nástupu odebráno a uloženo do podpalubí. 

Důvodem pro zavedení tohoto systému je, že při nástupu do letadla nastávaly složité situace, kdy všechny kufříky na palubu prostě nevešly a zdržovalo to nástup. Již dříve "občas někomu" kufr odebrali, ale jen tak aby se vešli, lidé jim je nechtěli dát (spěchali, měli tam cennosti...) tak to vyřešili tím priority a po pravdě řečeno to je jeden z mála pro-zákaznických kroků, které Ryanair udělal. 

Zavazadla se měří tak, že je strčíte do takové kovové "klece". Pokud je to kabelka, taška nebo batoh bez pevné konstrukce, tak ho tam "vešlápnete". Nelze se na to spoléhat, ale po zavedení výše uvedených pravidel se zavazadla měří a váží málokde, pokud tedy nemáte vyloženě nápadný loďák. 


0 Citovat

Především je stěží pochopitelné, proč lidí kupují letenky nizkonakladových aerolinek prodejců jako kiwi a ne rovnou na webu té které aerolinky. 

0 Citovat

ved predsa KIWI GUARANTEE .. .ak ti meska let z dovodu pocasia, tak ta poslu do riti a ked meska let z technickych dovodov, tak si beru pravo vymoct kompenzaciu a 35% zo sumy a to sa oplati!

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Především je stěží pochopitelné, proč lidí kupují letenky nizkonakladových aerolinek prodejců jako kiwi a ne rovnou na webu té které aerolinky. 

 


Třeba proto že letím poprvé. A prostě jsem googlila. Ptala jsem se po známých a někdo mi poradil letuska nebo kiwi že využívá. Ceny z Ostravy jsem viděla 8 tisíc za jednu. Tam to bylo mnohem levnější tak jsem to rychle koupila. Pro příště už vím. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Opět další šílenství vyvolané rétorikou Ryanairu a negramotností cestujících. 

Bez priority si může každá osoba vzít větší zavazadlo o rozměrech max. 55x40x20 a 10kg a menší zavazadlo o rozměrech max. 35×20×20cm bez váhového limitu. Rozdíl je pouze v tom, že větší zavazadlo vám může být při nástupu odebráno a uloženo do podpalubí. 

Důvodem pro zavedení tohoto systému je, že při nástupu do letadla nastávaly složité situace, kdy všechny kufříky na palubu prostě nevešly a zdržovalo to nástup. Již dříve "občas někomu" kufr odebrali, ale jen tak aby se vešli, lidé jim je nechtěli dát (spěchali, měli tam cennosti...) tak to vyřešili tím priority a po pravdě řečeno to je jeden z mála pro-zákaznických kroků, které Ryanair udělal. 

Zavazadla se měří tak, že je strčíte do takové kovové "klece". Pokud je to kabelka, taška nebo batoh bez pevné konstrukce, tak ho tam "vešlápnete". Nelze se na to spoléhat, ale po zavedení výše uvedených pravidel se zavazadla měří a váží málokde, pokud tedy nemáte vyloženě nápadný loďák. 




Díky. Tzn hadrovou poloprazdnou kabelku tam do rozměru 35x20x20 dostanu. 

0 Citovat

Lenka Svobodová napsal(a):

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost, jak je to s rozměry malého zavazadla, co může na palubu Ryanair. Vím, že se má vejít do přihrádky a má mít 35x20x20. S tím jedním 20 mám ale trochu problém. Do tak malé tašky se nevejde fakt nic. I batůžek od dcery má 35 výšku a šířku 24 a to je malinký. Moje taška, do které se mi vejde aspoň peněženka a cennosti má taky 30 x 25. Ale vše je to hadrové tzn do rozměru 30x20 to jde zmačkat. Jak to berou? Kolik má taška jaksi v nepřeložené podobě, nebo do jakého rozměru lze stlačit? Původně jsem myslela, že bereme místo palubních kufrů normální batohy a tašku a pak jsem zjistila, že to jde jedině s tím přednostním nástupem. Jenže letenky jsem kupovala přes kiwi.com. Tam jsem si zaplatila za místa, ale přednostní nástup tam zaboha nemůžu najít v přikoupených službách. Říkali mi lidi, že to jde platit i přímo na letišti, ale moc se mi nechce na to spoléhat. Jinak máme jedno odbavené zavazadlo, takže si i poradíme bez těch palubních, to vezmu jen jeden kufr do 10 kg, ale řeším kam s věcmi jako foták, telefony , tablety atd...


Já poprvé letěla před týdnem, Ryanairem z Ostravy, takže jsem to řešila docela nedávno a intenzivně :-D Nakonec jsem našla tašku, která se do toho rozměru vešla (měla jsem tablet, ne ntb), ale úplně zbytečně. Do toho jejich menšího rozměru se totiž nevleze ani brašna na 15,6" notebook a o té zrovna v pokynech píšou. Nakonec to vypadalo tak, že kdo měl s sebou dvě zavazadla, tak na větší dostal štítek a nechal si ho cestou na plochu naložit do podpalubí, kdo měl jen batoh/kabelku, ten si ho bral s sebou. Brácha letěl s poměrně velkým batohem (přes 30 litrů), měl teda nachystanou plátěnou tašku na elektroniku, ale ten batoh mu prošel. Spíš řeší skořepinové kufry, při nástupu v Miláně za námi měl pán jen malinký kufr, ale skořepinový, takže ho musel odevzdat. Paní před námi malý batůžek a něco jako plážovou tašku - tu směrem tam odevzdala, zpátky si ji mohla vzít s sebou. Já měla středně velkou cestovní tašku a o štítek jsem si v Miláně musela říct, protože se mi prostě nechtěla tahat na palubu. Určitě záleží na letišti, ale pokud budete mít jako příruční zavazadlo kabelku či batoh o trochu větší, než ty jejich rozměry, tak to problém nebude. :)

0 Citovat

Nemáte prosím někdo tip na mini palubní zavazadlo podle nových pravidel Ryanairu? Zatím jsem našel akorát toto a nepřipadne mi dostatečně levné. :-)  https://www.e-armyshop.cz/armysh...rny-detail

0 Citovat

Batoh po plaubní zavazdadlo Ryanar - např. HuskyScape 38l (je větší než zmiňovaný Assault Tactical), 960g, 56 × 28 × 21 cm, dá se sehnat kolem 1500 Kč

Ale určitě jich bude spousta jiných.

0 Citovat

Trochu dražší, ale do mrtě využívající prostor je http://www.elmundo.sk/cabin-zero...ary-green/

0 Citovat

Tak toto sú už príliš veľké pre Ryanair a Wizzair

0 Citovat

J0x napsal(a):

Nemáte prosím někdo tip na mini palubní zavazadlo podle nových pravidel Ryanairu? Zatím jsem našel akorát toto a nepřipadne mi dostatečně levné. :-)  https://www.e-armyshop.cz/armysh...rny-detail

Chodil jsem po Sportissimu s mobilem s appkou s centimetrem a měřil jsem, až jsem nakonec koupil O'Neil model 8A4002 s objemem 25 litrů. Rozměrově jakž takž odpovídá. Na webu jsou rozměry (44 x 29 x 20). Podle mého měření 40 cm x cca 26 cm x 19 cm. Pokud nebude narvaný, v pohodě se do ohrádky vejde. Cena necelých 900 Kč.

Link: https://www.oneillstore.cz/o-nei...ck/198562/

0 Citovat

Ahoj Michale. Jak batoh slouží? Doporučil bys ho ze zkušenosti? Koukám, že je sleva 1+1, což je už pak hodně dobrá cena. 

0 Citovat

Moc díky za tip na akci 1+1 ;-)

0 Citovat

tmx napsal(a):

Ahoj Michale. Jak batoh slouží? Doporučil bys ho ze zkušenosti? Koukám, že je sleva 1+1, což je už pak hodně dobrá cena. 

Batoh drží celkem tvar a za těch osm měsíců už přežil aspoň desítku cest z toho tří delších. Zatím se drží a nevypadá ani moc zničeně, ačkoliv přední strana trošku žmolkovatí a jde ji těžko očistit od šedých čmouh.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Nemáte prosím někdo tip na mini palubní zavazadlo podle nových pravidel Ryanairu? Zatím jsem našel akorát toto a nepřipadne mi dostatečně levné. :-)  https://www.e-armyshop.cz/armysh...rny-detail

Podobný batoh (stejná konstrukce, možná jiný výrobce) mám a úplně praktické to není - batoh má několik kapes jakoby na sobě ale je poměrně úzký. Když se více naplní tak hrozně moc ční, je to jak velbloudí hrb. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Podobný batoh (stejná konstrukce, možná jiný výrobce) mám a úplně praktické to není - batoh má několik kapes jakoby na sobě ale je poměrně úzký. Když se více naplní tak hrozně moc ční, je to jak velbloudí hrb. 

Tenhle to zrovna moc nepustí. V tom je dobrý. Spíš je kvůli tomu horší lovení věcí zespoda. 

0 Citovat

Dobrý den,

Chtěla bych se zeptat, zda není problém k malému zavazadlu (batohu), které je k ryanair letence zdarma, vzít si maličkou tašku (kabelku), kde budu mít peněženku a doklady?

0 Citovat

ano, ked sa zmesti do toho vaku :) (to je oficialne) 

0 Citovat

Ahoj.

Chci si koupit batoh, nejlépe 40x20x25 cm (pro cesty Ryanairem). Cca 20-25 litrů.

Dáte mi prosím nějaký tip na kvalitní a vyzkoušený batoh?

Odkaz výše na O'Neill už není po letech funkční......

Děkuji

0 Citovat

Nějaké mám z Decathlonu a odtud:

https://www.e-batoh.cz/cz-katego...D=40x25x20

1 Citovat

https://www.decathlon.cz/p/turis...p;c=MODRÁ

osvedceny, ktery pouzivam

1