Mám dotaz, je běžné, že UIA nefunguje online check-in? Po zadání booking reference a příjmení dostanu, kromě otázky, jestli mám svolení od všech pasažérů blabla atd., už jen hlášku "Sorry, we are unable to retrieve your booking. Please recheck your information and try again."A pro zasmání přidávám screenshot s akčními cenami. :) .

UIA

Založil ve fóru Letecké společnosti

ved ked to uz riesis cez email, tak uz pokracuj, ale FB je super, to vybavene aj s 3 whiskey ginger za hodinku

0 Citovat

tonic napsal(a):

ved ked to uz riesis cez email, tak uz pokracuj, ale FB je super, to vybavene aj s 3 whiskey ginger za hodinku

Pokud ho baví korespondenční šachy, tak prosím. Na FB nemá agent tolik času si všechno řádně rozmyslet a zamítnout. :)
0 Citovat

J0x napsal(a):

Já teď budu tak trošku doufat, že mi pohnou s jedním letem, abych ho mohl zrušit. Koupil jsem si na víkend Kyjev a teď mi do toho padlo Dillí. :)

Trošku podobná situace. Vrátím se z Dillí a tři dny na to letím zpět do Kyjeva na víkend :-D

Kdyby šlo použít jen víkendový let zpět, udělal bych jim další tržbu, prodloužil si pobyt (ve výsledku jen o den dovolené) a třeba za 60 € doletěl do Kazachstánu. Tak milí agenti ale na FB asi nebudou :-D

0 Citovat

vsak vyskusaj, za opytanie nic nedas .. by som sa ani necudoval keby to slo. 

0 Citovat

Můžeš je zkusit ukecat, že si ten let hned potom koupíš. :) Já mám ty lety rozdělené, takže mi propadne poslední leg do Prahy a let z Vídně do Kyjeva. Kdyby už tehdy nebyly vykoupené lety z Prahy, mohl jsem tam večer přiletět, dát si sprchu a chlebíčky v salonku, ustlat si na kostkách a ráno hurá zpátky do Kyjeva. :)

0 Citovat

Tak dobry akorat me dosel novy e-ticket s moji nove navrzenou trasou z vidne.. ani se necukali..dekuji za pomoc.!

0 Citovat

tonic napsal(a):

vsak vyskusaj, za opytanie nic nedas .. by som sa ani necudoval keby to slo. 

Však jo. Jen mi vrtá hlavou, jakou bude mít váhu vyjádření pracovníka na FB, až mi v Kyjevě nepůjde checknout letenka, protože propadla při neproletění prvního segmentu PRG-KBP...
0 Citovat

skor som myslel tak, ze napises na FB, ci ti zrusia len prvy segment a nech nechaju druhy :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

skor som myslel tak, ze napises na FB, ci ti zrusia len prvy segment a nech nechaju druhy :)

OK. Momentálně má můj velikonoční let do KBP cenu půlky letenky do Dillí :-D

0 Citovat

Jak je to s přestupem v Kyjevě z mezinárodního letu s UIA na další mezinárodní let s UIA? Mám tam 75 minut v lednu.

Čekají na sebe ta letadla i v případě menšího zpoždění prvního letu? 


0 Citovat

Čekají jen když je větší množství transferových cestujících. Ale mezinárodní přestup je v KBP pohoda a otázka 20 minut.

0 Citovat

Děkuji za informaci, ale řeším takový zapeklitý problém, resp. co je větší risk jestli 75 minut v Kyjevě, nebo 80 minut v IST. Je to v lednu a ještě na cestě tam....letadla bázují v Kyjevě, takže u té první varianty je ještě možnost řetězení zpoždění z předchozího letu.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Čekají jen když je větší množství transferových cestujících. Ale mezinárodní přestup je v KBP pohoda a otázka 20 minut.

Tak to se směju, to jsem si myslel taky, že nám na KBP bude stačit hodina a půl. Fronty na security v tranzitu nejméně na hodinu, když voláš na pracovníka, že potřebuješ stihnout letadlo, tak ti suše odpoví, že všichni chtějí stihnout svůj let, že máš čekat dál...

Podotýkám, že šlo o ranní špičku, kdy přilétají všechny Teherány, Dubaje atd. 

Na KBP už bych přestup pod dvě hodiny v životě neriskoval (se separátními letenkami). 

0 Citovat

Tam je security i v tranzitu?

0 Citovat

ano a zial mala 

https://kbp.aero/en/pass/transfer/

0 Citovat

A postaci na transfer  z medzinarodneho na domaci let  1:45hod (len prirucakom, rano po prilete z DXB na LWO)?

0 Citovat

Posunuli mi let a z 5-ti hodin mi tam zbylo jen 70 minut na přestup do Dubaje.

A dodnes mě o tom ani neinformovali.

To jsem teda zvědavá.

0 Citovat

indierock napsal(a):

A postaci na transfer  z medzinarodneho na domaci let  1:45hod (len prirucakom, rano po prilete z DXB na LWO)?

Tam už o nic nejde, to můžeš dojet i vlakem...

0 Citovat

to postaci, tam len imigracku absolvovat, ta zvycajne je celkom rychla a ist na domace odlety (pozor, je to o poschodie nizsie ako medzinarodne odlety)

0 Citovat

V zime ked sme prileteli z DXB, tak uz pri vystupe z lietadla stala pani a volala na lety tusim do PRG a VIE. Na tranzite ich vsetkych prednostne vybavili, mohlo to byt tak 6-8 pasazierov. My sme stali v rade (odhadom tak 30 ludi), nakolko let do BUD bol o 5h a cela ta procedura so statim v rade, skenerom, kontrolou letenky a pasu trvalo do 30 minut.


75 minut je vpohode, za predpokladu, ze pracovnici budu mat dobry den :D
0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Děkuji za informaci, ale řeším takový zapeklitý problém, resp. co je větší risk jestli 75 minut v Kyjevě, nebo 80 minut v IST. Je to v lednu a ještě na cestě tam....letadla bázují v Kyjevě, takže u té první varianty je ještě možnost řetězení zpoždění z předchozího letu.

my letěli z Dubajer přestup V Kyjevi hodinu , a to nam vydali v Dubaji jen letenky do Kyjevi a tam jsme si na transfer desce ( byla otevřena jen jedna!!) museli vyzvednout navazující letenky do Vídně, a vše jsme stihli, dokonce tam byly pracovníci a na lety, kde se blížil odlet volali cestující a ti šli přednostně i přes bezpečnostní kontrolu
0 Citovat

Musím říct, že si u mě UIA zase výrazně šplhli. Sice teď zrušili ranní lety z Prahy a večerní do Prahy, což celkem zamrzí, ale zase mi naprosto bez řečí posunuli let do Dillí o 5 dní dopředu, kdy původně ani nešlo letenku za tu akční cenu koupit. A poslední leg zase bez protestů změnili na KBP-KRK, takže bude původně neplánovaný bonusový výlet. Vedle nich vypadá např. customer service BA jako banda tupých hovad...

0 Citovat

Není tady nějaký ukrajinista který by věděl, zda je 25/10/2019 nějaký významný den?

Chtěla jsem koupit nějaké vnitrostátní přelety a stojí to cca 7x tolik než předešlé dny.

0 Citovat

By som vydržal jeden, dva dni. Však to je dnes najvzdialenejší dátum, kedy sa dá vôbec niečo bookovať. 

0 Citovat

To jo, ale chci využít víkend + státní svátek. Musím nakupovat hned jak se objeví. Když budu čekat, tak mi zase někdo vyfoukne letenky z Prahy do Kyjeva.

Když to nepůjde letadlem, asi využiju noční vlak - Ghándí class.



0