Mám dotaz, je běžné, že UIA nefunguje online check-in? Po zadání booking reference a příjmení dostanu, kromě otázky, jestli mám svolení od všech pasažérů blabla atd., už jen hlášku "Sorry, we are unable to retrieve your booking. Please recheck your information and try again."A pro zasmání přidávám screenshot s akčními cenami. :) .

UIA

Založil ve fóru Letecké společnosti

norbic napsal(a):

Ahoj, dá se přikoupit kufr za body z Panorama Clubu? Našel jsem pouze letenky.... Díky.


btw. nejede někdo na velikonoce do Arménie, resp 19.4. v Kyjevě - dal bych pivko s našincema ;)

Odpoledne akorát přilétám do Kyjeva. PM

0 Citovat

Musím říct, že mě UIA mile i nemile překvapily. Všude jsem je chválil, zejména kvůli podpoře přes UIAHelper, ale pak přišlo pár problémů, i když celkem nic zásadního, když se tak nad tím zamyslím.

Nedávno jsem rušil jednu letenku přes FB a pracovník ji jaksi zapomněl zrušit, tak jsem musel znovu žádat. Při té příležitosti jsem zjistil (vynález kola nebo tak něco 😂), že i ty nevratné letenky kupované rok předem v lite tarifu jsou výhodnější, než jsem si myslel - po zrušení jsem dostal zpátky taxy, které představovaly asi polovinu ceny letenky, z čehož mi plyne ponaučení, že se nemusím bát rok předem nakupovat, protože při náhlé nemožnosti letět vlastně o moc peněz nepřijdu. Další problémy: v Dillí nefunguje mobilní boarding pass, takže se musíte odbavit online, vytisknout si pseudo boarding pass, který vyměníte na check-inu za skutečný. Dle mého skromného názoru je nutnost tisku (na recepci levnějšího ubytování obvykle nelze, takže je nutné najít internet kavárnu tradičně bídné indické kvality) zbytečný vopruz. Pak jsem potřeboval zrušit poslední leg zpáteční letenky, ale indické dětičky asi neměly ten den na jídlo, tak mi ukradly mobil, bez kterého se člověk na internet dostane jen těžko, že. Zašel jsem tedy na Boryspilu do UIA budky, kde mě s poukazem na smluvní podmínky odkázali tam, kde jsem letenky kupoval, tj. na internet, musel jsem tedy na vokzal do internet kavárny. Sice za pár hřiven a s divadelním výstupem postarší nespokojené zákaznice v ceně, ale IMHO další zbytečná námaha.
A ještě jsem málem zapomněl na UIAHelper, který vám automaticky ukončí chat s agentem, když tento déle než pár minut hledá, ověřuje apod. a nepíše(te si). Pak se člověk musí podívat do zpráv mimo své kontakty, jestli se mu po timeoutu neozval napřímo.

Pak je tu kvalita českého překladu webu a také IFE, ale řekl bych, že tyto a další věci odpovídají nízké ceně letenky. 
A teď si jdu koupit další letenku s UIA... 😊

0 Citovat

Mě včera nemile překvapily downgradem na gatu z D sedadla (ulička) na E sedadlo (middle) o pár řad vpředu. Plus na těch sedačkách se blbě spí. Výrazně mi chybí podhlavník. Ty stávající sedačky jsou snad jen pro lidi do metru šedesáti.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Mě včera nemile překvapily downgradem na gatu z D sedadla (ulička) na E sedadlo (middle) o pár řad vpředu. Plus na těch sedačkách se blbě spí. Výrazně mi chybí podhlavník. Ty stávající sedačky jsou snad jen pro lidi do metru šedesáti.

Oni se teď trošku lowcostizují, no. 😊 A "vozový park" taky nic moc, ale aspoň v mém případě zatím nikdo nepřekonal mučící sedačky od Wizzairu. Podpora ale pořád lepší, než u mnoha západních aerolinek. A myslím, že se i postupně zlepšují, aspoň v některých věcech...
0 Citovat

praveze vzdy som mal moznost tesne za sebou porovnat sedacky Wizz a UIA a teda v tych novych 737ckach to bolo o dost lepsie

0 Citovat

Včera letěl Boeing 737-8Q8 (podle FR24). Tak místa na nohy dost, ale sedadlo dost krátké na výšku. Jeho šířka však v pohodě. Podpora však, když jsem s ní něco řešil, vždy v pohodě. Ale je to pár měsíců zpátky. Přístup personálu na palubě i catering ale nic moc.

0 Citovat

Ahoj. UIA mě udělali změnu na cestě Praha- Kyev- Bangkok, koupené na jedné letence na konci května za zde zmiňovaných 6718,-Kč. Už mě asi 15 x měnili lety a vždy přes Messenger změněno v pohodě a bez problémů. Nyní na cestě tam je v Kyjevě jen  70 minut na přestup na letadlo do BKK.  Stihnu ten přestup? Předpokládám že tam lidí bude do BKK víc a že by i navazující letadlo v Kyjevě počkalo, neb tam ten den už žádné s UIA neletí a ani druhý den ( ten právě zrušilli a posunuli mě to o den dřív) . Nechtělo by se mě dva dny strávit v Kyjevě. Má cenu si připlácet rezervaci zedadel, aby jsme seděli víc vepředu, aby jsme byli dřív venku? ) můj názor je, že ani ne, když už to bude mít zpoždění, tak to bude stejně v pr. a když ne tak se to stihnout dá. Navíc mám lufta , že se zdržím pak na kontrole, než se dostanu na další let. Letěl tam někdo už s tímto krátkým přestupem, jak to tak blbě změnili?. Děkuji za odpovědi :)

0 Citovat

Máme ten samý případ. Pořád samé změny, zrušili nám i zpáteční let takže jsme si museli pobyt prodloužit. Už jsme takhle letěli a stihli jsme to, i když bylo dost lidí na kontrolách takže jsme to doběhli jen tak tak, ale je to letenka s přestupem, takže by i museli počkat. Nemůžou letět se zavazadlem bez pasažéra

0 Citovat

nemusia pockat ... a bagaz sa da vylozit :) ale tak jasne ze par minut pockaju, no urcite nebudu cakat hodinu na dvoch ludi.

ja som len raz zazil s nimi dlhsie meskanie, sposobene burkou v dubaji. este pocas dvojhodinoveho statia na ploche v DXB mi prisiel mail s novym itinerarom, kde nas prebookovali na dalsi let do Viedne.

0 Citovat

Nestraš...další den máme přelet s air asia... takže takovou variantu si radši ani nepřipouštím:D

0 Citovat

určite nemá význam si priplácať za sedadlá vpredu, aj tak by si potom čakal v autobuse. My sme tam tento týždeň prestupovali z Viedne a Baku a  tie transfery boli dosť rýchle a načas (ranné lety).  Keď vyjdeš z autobusu ideš rovno na International transfer, tam je kontrola batožiny (10 min) a už si hneď pri bránach. Akurát z Viedne sme prileteli menším lietadlom Embraer 190 asi na vedľajšiu dráhu a išli potom asi 10 minút autobusom (niečo tam pristavujú a akoby sme obchádzali celé letisko).  Nám vždy priletelo lietadlo skôr ako malo, podľa mňa to stihnete :-) Pekný výlet.

0 Citovat

Ahoj. Za měsíc letíme s UIA do Bangkoku a taky se nám už několikrát stalo, že změnili časy letů - hlavně mám obavy u letu z Kyjeva do Bangkoku, kde máme na přestup těch výše uvedených 70 min. Musím říct, že pokaždé, co mi přijde e-mail s předmětem Flight Information od UIA se bojím, co zase... Mimo jiné nám změnili i typ letadla, kdy namísto původního B777 letíme s B767. Je mi docela fuk, jestli poletíme s letadlem s obrazovkama nebo bez, stejně si budu číst knížku nebo spát, ale čeho se trochu bojím je to, že nám na poslední chvíli změní letadlo zpět na Boeing 777. Máme totiž zaplacené na let z Kyjeva do Bangkoku 2 sedadla vedle sebe a za volbu sedadel jsme si připláceli hlavně kvůli tomu, že budeme sedět sami. Boeing 777 má ale jinak koncipována sedadla, a to 3 - 4 - 3, tak uvidíme :) Důležité je to letadlo stihnout z Kyjeva do Bangkoku stihnout. Musím ale pochválit jejich podporu skrze Facebook, 2x jsem s nimi něco řešil a pokaždé to vyřešili docela rychle...

0 Citovat

ahoj. Ještě otázka z odbaveným zavauadlům. Letím z PRG do BKK, kdy UIA chce online chceck in, jinak na letišti by to bylo 15 EUR za let. OK udělám domě check in na oba dva lety, a jak s odbavenými kufry. Mám jít na letišiti normálně na přepážku UIA a tam dát jen kufry, nebo je an to jiná přepážka?

0 Citovat

Ahoj, je na to určena normální přepážka, kde se odbavují lety UIA. Občas je jedna z nich vyčleněna právě pro online odbavené cestující ("Baggage drop-off").

0 Citovat

Právě jsem zjistil, že nám nějak zrušili low-cost tarify, co byly rok dopředu za hubičku... Alespoň mi je to teda nenabízí. Novinka, nebo už je to déle ? Díky.

0 Citovat

Vypadá to tak. 😥 Praha je dražší než Vídeň a nejlevnější je Krakov, který je dražší, než byla dřív Vídeň...

0 Citovat

Tak mám "konečně" první větší komplikaci s UIA: denied boarding kvůli overbookingu. Obsluha gate čekala do poslední chvíle, než nám řekla, proč nás nepustí. Letáček s právy jsme nedostali a poslala nás na Ground Handling Services desk, tam nás nejdřív chtěli poslat přes Mnichov s příletem po desáté večer místo původní půl deváté ráno, pak slíbili let s Turky přes Istanbul, přílet před šestou. Žádný e-mail nepřišel, náhodou jsem si pak v Checkmytrip všimnul, že nás opravdu přebukovali. Domluva přes FB byla tak rychlá, že mi let potvrdili, když už jsem přišel na řadu po delším čekání u přepážky. Na druhý pokus a výslovné vyžádání jsme dostali i potvrzení o denied boarding, vouchery na jídlo a vytištěný eticket. Letáček s právy prý má každá aerolinka jiný a UIA prý nemají, jen se jim tam válel jeden od Eurowings. Myslel jsem, že EU směrnice je jen jedna. 😁 Jsem zvědavý na kompenzaci. Původně plánovvaný den v Kyjevě by teda  potěšil o trošku víc. 😕

0 Citovat

J0x napsal(a):

Tak mám "konečně" první větší komplikaci s UIA: denied boarding kvůli overbookingu. Obsluha gate čekala do poslední chvíle, než nám řekla, proč nás nepustí. Letáček s právy jsme nedostali a poslala nás na Ground Handling Services desk, tam nás nejdřív chtěli poslat přes Mnichov s příletem po desáté večer místo původní půl deváté ráno, pak slíbili let s Turky přes Istanbul, přílet před šestou. Žádný e-mail nepřišel, náhodou jsem si pak v Checkmytrip všimnul, že nás opravdu přebukovali. Domluva přes FB byla tak rychlá, že mi let potvrdili, když už jsem přišel na řadu po delším čekání u přepážky. Na druhý pokus a výslovné vyžádání jsme dostali i potvrzení o denied boarding, vouchery na jídlo a vytištěný eticket. Letáček s právy prý má každá aerolinka jiný a UIA prý nemají, jen se jim tam válel jeden od Eurowings. Myslel jsem, že EU směrnice je jen jedna. 😁 Jsem zvědavý na kompenzaci. Původně plánovvaný den v Kyjevě by teda  potěšil o trošku víc. 😕


Ber to tak, za výšku tej prípadnej kompenzácie si viete spraviť nie deň v Kyjeve, ale pekný all inclusive predĺžený víkend kedykoľvek chcete ;)

0 Citovat

Dog napsal(a):

Právě jsem zjistil, že nám nějak zrušili low-cost tarify, co byly rok dopředu za hubičku... Alespoň mi je to teda nenabízí. Novinka, nebo už je to déle ? Díky.

Je to někdy od května. Pokud se nepletu  bývalo PRG - KBP za 25 EUR a KBP - PRG za 15 EUR. Vyšší ceny mě štvou, ale chápu to, mezi Prahou a Kyjevem není konkurence, kromě UIA lítá jenom ČSA a navzájem si codesharujou lety. 

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):


Ber to tak, za výšku tej prípadnej kompenzácie si viete spraviť nie deň v Kyjeve, ale pekný all inclusive predĺžený víkend kedykoľvek chcete ;)

Přesně tak to beru, nakonec se z toho vyklubala neplánovaná žranice - salonek, jídlo na obou letech + vouchery, sedadla v exit row, prohlídka nového istanbulského letiště a ještě bude první let v businessu (v ukrajinském podání). Dalo by se asi říct, že to tu ztracenou snídani v Chicken Kiev a oběd v Puzatě víceméně vykompenzuje. 😁

Na těch 250 eur od UIA jsem zvědavý...

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Je to někdy od května. Pokud se nepletu  bývalo PRG - KBP za 25 EUR a KBP - PRG za 15 EUR. Vyšší ceny mě štvou, ale chápu to, mezi Prahou a Kyjevem není konkurence, kromě UIA lítá jenom ČSA a navzájem si codesharujou lety. 


No upřímně těch 5000 korun za round trip Praha Kiev v lite tarifu je celkem síla, doufám že se brzo najde alespoň nějaký síťový přepravce který nabídne rozumnější cenu, případně  začne létat do Kieva alespoň Ryanair.

0 Citovat

To je škoda. Třeba budou mít ještě pár akcí jako Indie z Prahy za 6,5k. Pravda, moc na tom asi nevydělali. Nemůžu se zbavit dojmu, že to spíš než akce, byla nějaká error. 

0 Citovat

Error to nebol, bolo to riadne promovane, ešte sa dá niečo nájsť, ale už veľká bieda

0 Citovat

Udělat podobné promo na Srí Lanku, letím. Případně tak o 1/3 levnější Kazachstán či Kavkaz. To by mi bohatě stačilo :D

0 Citovat

Uvidime, treba se pochlapi SkyUp konecne...

0