Dobrý den,máme s přítelkyní letenky na Bali, ale bude v 8 měsíci a tudíž ji do letadla nepustí. Dívám se, že společnost chce 330 EUR za změnu jména, což jsem očekával, že bude cca 40-50 EUR. (chtěli jsem přeprodat kamarádovi). Cena letenky na osobu je 370 EUR. Hledám jiný způsob jak letenky zrušit a získat peníze zpět. Máte prosím někdo podobnou zkušenost?Děkuji.RD .

Scoot - nemožnost letu, těhotenství

Založil ve fóru Letecké společnosti

15 reakcí

Dobrý den,


máme s přítelkyní letenky na Bali, ale bude v 8 měsíci a tudíž ji do letadla nepustí. Dívám se, že společnost chce 330 EUR za změnu jména, což jsem očekával, že bude cca 40-50 EUR. (chtěli jsem přeprodat kamarádovi). Cena letenky na osobu je 370 EUR


Hledám jiný způsob jak letenky zrušit a získat peníze zpět. Máte prosím někdo podobnou zkušenost?


Děkuji.


RD

0

Jiný způsob asi nenajdete. Vysoká cena za změnu jména je běžná a důvod, proč by vám měli vracet peníze za letenku žádný není. Jediná vaše šance je, že aerolinka výrazně posune čas odletu, pak by vám prachy vrátit museli. Ale pravděpodobnost takové změny je mizivá.

0 Citovat

Stačí chvíli popřemýšlet a napadne tě to také:

1) Přítelkyně nemusí být těhotná, může být jen tlustá.

2) Vem milenku a přepis jména zatáhni z černého fondu.

3) Najdi si na facebooku někoho kdo se jmenuje stejně, pak není přepis jména nutný.


0 Citovat

Nevím,datum nákupu letenek ani termín odletu...Ale u AIG pojišťovny(nyní Colonnade) lze pojistit storno letenek až po koupi i několik týdnů...,tuším do výše 80% ceny letenky.Měl jsem to tak loni u nich pojištěné,ale nevyužil...,odletěli jsme.Prostuduj si podmínky pojištění...Musel bys to "zahrát" na jiný důvod než těhotenství...Tím tě nechci k ničemu nabádat!

0 Citovat

K ničemu ho nenabádáš, jen ho nabádáš k pojišťovacímu podvodu, dobrý...

0 Citovat

kecy v kleci...,souhrou náhod může mít i jiný zdravotní problémy....V každým případě by to stejně musel doložit lékařskou zprávou.Ať si to každý přebere jak chce....


0 Citovat

Dřív tu někdo psal, že dokázal letenky od Scootu stornovat a dostal 70% ceny v kuponu na nákup jiného letu. Ale mohl to být jiný tarif než máš ty. 

0 Citovat

ja len dufam, ze letenky nekupovali v 6 mesiaci :))

0 Citovat

Tak ten poplatek za změnu jména nech zaplatit otci toho dítěte, neměl by se moc cukat když nepoužil gumu. Takhle zkazil všem dovolenou.

0 Citovat

vlasta napsal(a):

kecy v kleci...,souhrou náhod může mít i jiný zdravotní problémy....V každým případě by to stejně musel doložit lékařskou zprávou.Ať si to každý přebere jak chce....


Ty budeš asi velkej chytrák nebo spíš vychcánek, co? Možná si to radši přebírej sám a příště si tyhle rady nech pro sebe a zkus sem přispívat něčím smysluplným.
0 Citovat

Tak ještě jednou a naposledy.Ne každý má možnost cestovat,když jsou letenky v akci a je závislý na dovolené od zaměstnavatele.Proto jsem zmínil,že nevim datum nákupu ani termín letu.Letenky se tudíž kupují půl roku i rok dopředu.U drahých letenek má pojištění storna smysl.A za tu dobu se může semlít cokoliv... Zlomím si nohu,chytnu infekční nemoc,karanténa,nedej bože úmrtní v rodině adt,atd....Předložím pojišťovně potřebné doklady a je úplně u p.dele,jestli su současně těhotná nebo ne.Vidíš v tom pojišťovací podvod? Já ne.Tak si neotvírej hubu a nenadávej do vychcánků.Ja taky nikomu nenadávám.

0 Citovat

Koupit pojištění s tím, že jsou mi předem známy okolnosti které povedou k plnění je jednou prostě pojišťovací podvod, tady není o čem... Navíc i na "dobrou radu" se dnes mohou vztahovat paragrafy z NOZ.

0 Citovat

Smazáno redakcí... co je moc, to je moc.

0 Citovat

Twe, slušný...

Vydržte, skočím jen se psem a pak si otevřu vychlazené Plansel rose... Začíná to nabírat grady.   

0 Citovat

padrino, to uz riadne prez ciaru, to radsej vymaz

0 Citovat

vlasta napsal(a):

Tak ještě jednou a naposledy.Ne každý má možnost cestovat,když jsou letenky v akci a je závislý na dovolené od zaměstnavatele.Proto jsem zmínil,že nevim datum nákupu ani termín letu.Letenky se tudíž kupují půl roku i rok dopředu.U drahých letenek má pojištění storna smysl.A za tu dobu se může semlít cokoliv... Zlomím si nohu,chytnu infekční nemoc,karanténa,nedej bože úmrtní v rodině adt,atd....Předložím pojišťovně potřebné doklady a je úplně u p.dele,jestli su současně těhotná nebo ne.Vidíš v tom pojišťovací podvod? Já ne.Tak si neotvírej hubu a nenadávej do vychcánků.Ja taky nikomu nenadávám.

Ne? Tak si to tady po sobě ještě jednou přečti co jsi psal a taky ten dotaz na který jsi odpovídal. Máš tu 7 příspěvků, z toho 3 k tomu, jak vydrbat s pojišťovnou, tak o čem tady chceš diskutovat???

0
15 reakcí