Vaše zkušenosti s touto aerolinií a jejich raritou v podobě Boeingu 717. Rezervace letenek: volotea.com / dodatečné informace k této společnosti jsou shrnuté na http://cestujlevne.com/volotea .

Volotea

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zamotal jsem se do toho. Máš koupené letenky bez flexi plánu z minulého týdne? Pak s nimi už přeci nic neuděláš.

Koupit u lowcostu můžeš letenek kolik chceš na stejné jméno i let.

Flexi plán funguje skvěle. Několikrát využito a peníze se vrací jak říkáš formou kreditu, včetně toho poplatku za flexi tarif.

0 Citovat

Jo počkej, jakože můžeš ještě po týdnu dokoupit flexi k té původní letence? Zajímavé. Každopádně jdi do toho.

Jediné možné úskalí je, že na kredit nekoupíš členství Supervolotea, to se vždy kupuje penězi, jiné služby ano.

0 Citovat

Ano, přesně tak. Minulý týden koupeno bez flexi. Včera mi přišel email s nabídkou, že během dalších 48 hodin si můžu k již koupeným letenkám přikoupit flexi.

Ale stejně je to zvláštní. Když se dostanu na jejich web přes link z mailu s nabídkou flexi plánu, tak vidím ceny 20 € tam a 20 € zpět. Když si letenky naklikám v anonymním okně tak vidím 20 € tam a 87 € zpět. Čili to samé za co jsem kupoval minulý týden.

EDIT:

Tak už asi nic. Nějak se mi nedaří znova dostat na stránku, kde bych viděl ceny 20 a 20. Asi to byla jen nějaká chvilková chybka :-)

0 Citovat

Někdo se supervolotea členstvím ochotnej za nějakej ten bakšiš něco málo nakoupit?

0 Citovat

Sleva 15e na zpáteční let, kdyby někdo chtěl.

Promotion code: OWAGO17

(Discount code valid for up €15 per passenger and applicable for reservations until August 6th (included) to fly from August 23rd until March 2018 )

0 Citovat

Mne prisla mailom lepsia - 35€ :) RT35AGO

Discount code valid for up €17.50 per passenger and applicable for reservations until August 6th (included) to fly until March 2018. Limited availability on applicable routes. For Supervolotea members, applicable discounts are up to €12.50 person and route. Simply fill in the code: RT35AGO in the corresponding discount code section of our flight searcher. This discount code can only be used on reservations of round trip flights with a cost of between 35 and 100 euros purchased through volotea.com.

0 Citovat

Tak máme tu další akci Volotea, pokud by někdo měl zájem. Jsou tam jak desetieurovky tak devatenáctieurovky.

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz. Let 28.8 Verona - Tirana. Zpozdeni 3h+ (asi 4h nebo kolik presne). Online check-in jsem udelal, avsak let neproletel (klasicka 5-eurovka, kterou zbesile nakoupite a pak vam to nezapada do planu). Mam vubec narok na to zadat 250eur kompenzaci? Ci jakoukoliv kompenzaci? Ci to aspon zkusit ze srandy, jestli tam nemaji bordel? A ano, vim, ze z V7 nic nekapne vetsinou ani kdyz to clovek proleti :-(.

0 Citovat

Zkusit to můžeš, ale je to bez šance u kterékoliv aerolinky. Ví kdo proletěl a kdo ne, pokud neletíš, tak Ti ani nepřipíšou míle do FFP atd., takže kompenzaci Ti určitě taky nedají ani omylem.

0 Citovat

Na druhou stranu, poslali mi za kazdyho cestujiciho 10eur a omluvny dopis. Delaji to tak vzdy? Nesvedci to o, byt mirnem, bordelu u nich? :-D

0 Citovat

Letět nemusíš, kompenzovat musí. Bohužel zapomeň na to, že uvidíš 250 €. Musel bys to tahat skrze italské soudy. Bez práce ti pošlou 50 € na hlavu.

Napiš jim – rychle reagují, ale neplní :D

0 Citovat

Zajimave, v to jsem ani nedoufal. Opravdu neni moznost to z nich dostat? Ani pres nejakou agenturu? A tech 50eur to je voucher na dalsi let ci cash? Diky!!

0 Citovat

Jo a jeste - kam je nejlepsi napsat, prosim?

0 Citovat

Tak vzhledem k tomu, že smyslem toho nařízení je kompenzovat výdaje způsobené zpožděným letem, tak pokud let nenastoupíš, žádné výdaje Ti nevznikly. Jiná věc by byla, pokud by let byl zrušen, ale v případě zpoždění a neproletění určitě kompenzaci neprotalčíš. Jak bys tu kompenzaci odůvodnil? Že byl zpožděný let, kterým jsi ani neletěl? U soudu nemáš šanci, což asi ale neřešíš.

Tak 10E a omluvný dopis je to nejmenší jak Tě přimět letět znova :) Můžeš zkusit vyrazit víc :)

0 Citovat

Ty jsi pravnik, Eremi? Nevim, treba placam nesmysly, ale pokud je to dano narizenim EU, tak je dle me uplne jedno zda letis ci neletis - let byl zpozden = kompenzace bez jakekoliv podminky (podminka pouze mit zakoupenou letenku). To co rikas ma samozrejme logiku, ale nevim, zda pravo na vec pohlizi logikou. Rekl bych, ze ne, pokud mas jasne dane nejake zakony/pravidla. Ale k tomu asi bude vic vedet Dave. Nebo ty snad zpochybnujes nazor Dave?

0 Citovat

Jo jsem, tak si to nařízení přečti.

Jinak Ty nemáš základní podmínku vzniku nároku na náhradu za zpoždění a to je újma - Tobě tím, že jsi neletěl žádná újma nevznikla - neměla jak - tím pádem není co řešit. Takže pokud přijdeš k soudu, tak dopravce vytáhne seznam cestujících na kterým nebudeš a není o čem.

0 Citovat

Tohle je zajímavá situace, bohužel zatím neznám nikoho, kdo by se v ní ocitnul. Lze však vysvětlit oběma způsoby. Přesně se v nařízení píše:

"a) mají potvrzenou rezervaci pro dotčený let a vyjma případy zrušení podle článku 5 se přihlásí k přepravě,

- jak je předem a písemně (rovněž elektronickými prostředky) stanoveno a v čase uvedeném leteckým dopravcem, provozovatelem souborných služeb pro cesty, pobyty a zájezdy nebo oprávněným zprostředkovatelem služeb v cestovním ruchu,

nebo, jestliže není uveden čas,

- nejpozději do 45 minut před zveřejněným časem odletu"

Přihlášením k přepravě (rovněž elektronickými prostředky) se rozumí check-in nebo online check-in, který Ivo provedl. A že pak ve skutečnosti neletěl? Co třeba proto, že délka zpoždění způsobila pozbytí smyslu cesty? (Obchodní schůzka na přesně daný čas, návazná pozemní doprava, to už je jedno...).

0 Citovat

"Při určování vzdálenosti se vychází z posledního místa určení, kam cestující v důsledku odepření nástupu na palubu nebo zpoždění přiletí později než v plánovaném čase."

Z tohoto třeba konkrétně jednoznačně vyplývá, že je třeba, aby tam ten cestující opravdu přiletěl.

Kryštofe, to je přesně smyslem té náhrady, aby Ti kompenzovala možné náklady a ušlý zisk (návazná doprava, schůzka, hotel, auto, atd.)ne aby se na tom prostě rýžovalo.

0 Citovat

No jasně, ale řekněme, že poletím na pracovní schůzku, která se má konat v 10:00, jiná možnost nebude. Letím na otočku jen kvůli té schůzce. Let bude mít tři hodiny zpoždění, pročež má cesta zcela ztratí smyslu, já přijdu o možný zisk, ale aby mi aerolinka, jejíž vinou jsem o tento zisk přišel, proplatila kompenzaci, tak se musím jen tak zbytečně proletět tam a zpět?

0 Citovat

In those circumstances, the Court finds that passengers whose flights are delayed may rely on the right to compensation laid down in Article 7 of Regulation No 261/2004 where they suffer, on account of such flights, a loss of time equal to or in excess of three hours, that is to say when they reach their final destination three hours or more after the arrival time originally scheduled by the air carrier. (Joined Cases C-402/07 and C-432/07)

Tohle je z toho judikátu, kterej zavedl ty kompenzace i pro zpožděný lety, protože samo nařízení přiznává kompenzaci jen za zrušený lety. Ta kompenazace je prostě za to, že ztratíš čas tím, že přiletíš do destinace později.

0 Citovat

No však ano. Já jen říkám, že v některých případech by bylo nelogické/nefér, pokud bych kompenzaci nedostal i v tom případě, že bych fyzicky tím letadlem neletěl. Někdy prostě zpožděný let může mít identické následky jako let zrušený, ale to už je teoretická debata, která asi patří jinam.

0 Citovat

Jasný, máš pravdu. Musel bys to zažalovat, prokázat a hlavně mít na to chuť, čas a peníze :)

0 Citovat

Presne, naprosty souhlas s Krystofem. Sice to tak nebylo, ale pokud by pak cesta pozbyla smysl, tak bych mel mit prece i tak narok na odskodneni. Druha vec je, ze v mem pripade to tak nebylo. Na druhou stranu - lina huba holi nestesti. Nemyslim si, ze je od veci to alespon zkusit. Z moralni hlediska asi ne (jak zde asi bude nekdo argumentovat) ale minimalne pro zajimavost to zkusit chci.

0 Citovat

Kazdopadne lidi ani normalne nedostavaji z V7 250eur za normalnich/standardnich situaci, takze v to ani nedoufam. Ale 50eur by bylo fajn. Kazdopadne nikdo mi nerekl, jestli to jak psal Dave je voucher ci cash?

0 Citovat

Jsem taky právník mimochodem

...Nebudeš mít Ivo nárok na nic, letecká společnost se ti možná bude snažit vyjít vstříc "na první dobrou" (voucher, malá cash), neb reputace je celkem vzácná a ceněná věc (kupodivu i na burze), v soudním sporu nemáš jedinou šanci, nevznikla ti žádná újma, teoretické hypotézy, kdy ty sis vyhodnotil, že ti let nestojí za to...protože...., neobstojí, obzvláště v mezinárodním právu.... a EU tě nezachrání

Obecně nechápu co mají Češi pořád za úchylku vytřískat maximum z nemožného??? aneb jak uvedeno výš: když už, tak už, proč to nezkusit, když to může kápnout........????

0