Ahoj všem zkušeným cestovatelům, mám dotaz. Letím Sydney - BKK (Thai, bookováno přes lufthansa) s návazným spojem na Paříž. V BKK jsem měl mít na přestup cca 3h a nyní posunuli odlet ze Sydney o 6 hodin, takže mám v BKK 9 hodin čekání. Je možné někde uplatnit nárok na nějakou kompenzaci? Vím, že se to řeší v případě zrušených, zpožděných letů. Ale na druhou stranu, když Vás nechají půl dne čekat na letišti? díky .

Kompenzace - Thai Airways

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

12 reakcí

Ahoj všem zkušeným cestovatelům, mám dotaz. Letím Sydney - BKK (Thai, bookováno přes lufthansa) s návazným spojem na Paříž. V BKK jsem měl mít na přestup cca 3h a nyní posunuli odlet ze Sydney o 6 hodin, takže mám v BKK 9 hodin čekání. Je možné někde uplatnit nárok na nějakou kompenzaci? Vím, že se to řeší v případě zrušených, zpožděných letů. Ale na druhou stranu, když Vás nechají půl dne čekat na letišti? díky

0

Ahoj, nemáš nárok vůbec na nic, děje se to celkem běžně. 

0 Citovat

Pokud to není přes noc, tak sedneš na vlak a pojedeš se podívat do města a problém je vyřešen. Pokud je to přes noc, tak kolem letiště je milion hotelů, kde tě ubytujou za 300 Kč i s odvozem z letiště a aspoň se vyspíš na další cestu. 

0 Citovat

Kompenzace se týkají EU aerolinek a letů z EU. Tady je Lufthansa, ale codeshare. Zajímavý oříšek.

0 Citovat

Codeshare nemá vliv, rozhodující je operující přepravce, kterým je Thai.

0 Citovat

Kryštof má pravdu.

https://europa.eu/youreurope/cit...dex_cs.htm

...V případě jakýchkoliv potíží je odpovědná pouze letecká společnost, která let uskutečňuje.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Kompenzace se týkají EU aerolinek a letů z EU.

Nejen.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Nejen.

Jen. Tedy v takové podobě, jakou určuje evropská směrnice. Jasně, každé země může mít svá pravidla, ale za prvé je otázkou jejich vymahatelnost a za druhé zrovna v tomto konkrétním případě ani Austrálie, ani Thajsko podobné kompenzace ukotvené nemají. 

0 Citovat

Spíš rozumím Petrovi tak, že správně poukázal na nepřesnost výroku. Tedy kompenzace může být i non EU aerolinka při letu z EU.  Krásně, krátce a jednoznačně by to šlo popsat pomocí výrokové logiky:-)

0 Citovat

No, nejsme právnici, abychom se hádali o slovíčka. ;-) Maximálně bych doplnil slovo také:  Kompenzace se týkají EU aerolinek a také letů z EU.

0 Citovat

cali napsal(a):

Spíš rozumím Petrovi tak, že správně poukázal na nepřesnost výroku. Tedy kompenzace může být i non EU aerolinka při letu z EU.  Krásně, krátce a jednoznačně by to šlo popsat pomocí výrokové logiky:-)

Zrovna jsem se chtěl zeptat jestli AND nebo OR. :)
0 Citovat

Na říjen mám taky superkombinaci. Směrem z EU kombinace Austrian + Air Canada pod hlavičkou Kanaďanů a nazpět United + Austrian (poslední segment) pod code sharem United. >> Jak by to bylo u toho zpátečního letu s případnou kompenzací? ...že by protože poslední úsek je operovaný evropskou společností, byl by na ní nárok? Dík

0 Citovat

Pokud bude zpožděn jen ten poslední let, pak ano. Pokud uletí vinou zpoždění United, pak ne.

0
12 reakcí