Chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně létání bez cestovky. Zatím s tím nemáme žádné zkušenosti a nevíme přesně co vše musíme udělat. Už jsme našli letenky od společnosti Ryanair a našli jsme i špatné ohlasy na tuto společnost. Mohli by jste mi prosím napsat co vše je tedy potřeba domluvit a zařídit? Děkuji .

Dovolená bez cestovky

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

@superweb:https://www.rb.cz/osobni/pojiste...-pojisteni

 - nastuduj si podmínky a nespoléhej na rady od rozumbradů na foru
0 Citovat

Pekne to tu zretardieva

0 Citovat

Hezky jsi to napsal Dane. Moc hezky. I když jsou to smutna fakta. 

0 Citovat

OMG, to myslíte vážne, tie rady, že v rámci EU (resp. EHP) stačí európsky preukaz ZP?

Áno, v 99% bude stačiť.  Na jeho základe máte nárok na to isté, ako keby ste boli v tej krajine EU zdravotne poistení. Čiže na bežné ochorenia, úrazy, alergie a neviemčo ešte je to v pohode.

A ak aj nenájdete lekára z verejnej siete, tak si tých pár desiatok eur u súkromníka zaplatíte. Pár stoeur u stomatológa môže byť problém, ale aj to nejak vyriešíte.

Ale EPZP nekryje  prevoz domov v prípade, ak nebudete v stave  dopraviť sa po vlastných a (nechcem byť morbídny, ale) prevoz telesných pozostatkov. Čo môžu byť pre vás/ pre rodinu dosť pálky.

Plus navyše dostanete preplatené tie ošetrenia u stomatológa alebo nezmluvných lekárov.


Áno, to že by sa stalo niečo tak vážne, aby ste riešili prevoz seba... prípadne vaša rodina prevoz pozostatkov... je veľmi nepravdepodobné, ale nie nemožné. To fakt stojí tých pár desiatok ušetrených Kč za to? 


Ako OK, na neuzatváram si cestovné poistenie na nejaké pol - , jednodenné výjazdy  do HU, AT a podobne (mám síce Diners s celoročným poistením, ale ak by som nemal, nerobím si na toto separátnu poistku...), ale na nejaký týždňový a dlhší pobyt v Portugalsku, Grécku, Nórsku a podobne... tých pár eur by som obetoval.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

@superweb:https://www.rb.cz/osobni/pojiste...-pojisteni

 - nastuduj si podmínky a nespoléhej na rady od rozumbradů na foru

Dik..po chvilce hledani jsem podminky nasel :) 2mil limit na lecebne vylohy neni asi uplne moc treba do USA, ale na EU asi bez problemu
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Jj, tím jsou Češi vyhlášení. Horská služba na Slovensku by mohla dlouze vyprávět, stejně jako záchranáři ve Slovinsku, Rakousku, Francii nebo Chorvatsku.


To je opravdu názor do cestujdementne. Pokud to není součást kreditní karty, tak se bavíme se o částkách 150-160 Kč TÝDNĚ, včetně pojištěni odpovědnosti. Jinými slovy jedno nebo dvě piva.


a, Nepsal jsem o sportech = funkční gramotnost nula.

b, Ano, lidé jsou hloupí a rádi pojišťovacím gigantům zaplatí. Jejich volba. 

0 Citovat

superweb . napsal(a):

Pojistuju se vzdy. Beru pres pojisteni.cz, ted jsem si orientacne nechal spocitat 7 dni po EU, nejlevnejsi vychazi na 88 Kc. Podle me to za to riziko fakt nestoji..

Ted mam otazku, trochu mimo tema tohoto vlakna (ale alespon to posuneme do smyslplnejsiho tematu :) ). RB mi nabidla nejakou MasterCard Gold. Je to zdarma, tak asi neni duvod odmitnout., V cene je nejake cestovni pojisteni. Mate nekdo realnou zkusenost s pojistenim k platebnim kartam? Jeli by jste jen s tim po EU / mimo EU?


Tak si ještě nastudujte výluky z plnění, aby jste se nedivil. Zvlášť u těch hodně levných produktů. 


0 Citovat

Ještě že Ty jsi takový funkčně gramotný chytrák, co pojišťovnám nenaletí, ví, že mu v Evropě bude stačit kartička pojištěnce a myslí si, že se mu nemůže nic stát. Tak si to dál mysli, ale zkus si to nechat jen pro sebe, bude to tak lepší pro všechny.

0 Citovat

vetlanda: když už tady děláš ramena, tak bych tě opravil, že se nejedná o "výluky z plnění", ale o výluky z pojištění a pojistné podmínky jsou úplně stejné jak u "hodně levných produktů", tak u hodně drahých produktů (abych se držel tvé terminologie), které se liší jen rozsahem krytých pojistných nebezpečí a výší pojistných částek. Cestovní pojištění považuji za jedno z mála pojištění, které dává smysl uzavřít.

0 Citovat

Nějak se to téma vymklo z rukou, takže se vracím k původnímu dotazu:

Co se týká místní dopravy, cesta z letiště apod.,používám android aplikaci moovit. Je zdarma a v Evropě mě nikdy nezklamala. Nepotřeboval jsem nic studovat, ani se doptávat, funguje třeba i na Kanárech i u nás.

P.S: cestovní pojištění za mě 100% ano

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

vetlanda: když už tady děláš ramena, tak bych tě opravil, že se nejedná o "výluky z plnění", ale o výluky z pojištění a pojistné podmínky jsou úplně stejné jak u "hodně levných produktů", tak u hodně drahých produktů (abych se držel tvé terminologie), které se liší jen rozsahem krytých pojistných nebezpečí a výší pojistných částek. Cestovní pojištění považuji za jedno z mála pojištění, které dává smysl uzavřít.

To jste tedy hodně naivní. 


0 Citovat

vetlanda: Podle způsobu tvého vyjadřování mám za to, že se soudním i mimosoudním  vymáháním nároků z pojistných smluv všech typů mám mnohem více zkušeností, než ty (ono mě to totiž už pěknou řádku let živí). Proto si trochu neskromně myslím, že v této oblasti opravdu naivní nejsem.

0 Citovat

Taky si vždycky na dovolenou zaplatím cestovní pojištění, je to jen malá položka. 

Jinak vetlanda asi nerozkódoval tvůj nick, kde AK pravděpodobně znamená advokátní kancelář.  :-)

0 Citovat

Tony, nekdo pod cepici ma a nekdo ne;-)

0 Citovat

Podle názorů to vypadá, že podle vás člověk, který si pojištění neuzavře, je hlupák, který nedokáže zhodnotit rizika. 

Pokud by se cestovní pojištění vyplatilo - produkt by nemohl existovat -> klienti zaplatí víc, než jim pojišťovna vyplatí. Uzavřít cestovní pojistku na víkendovou procházku po Dublinu je stejný hazard jako koupit si los do sportky. Při 10 eurocestách ročně už to "jedno pivo" není. 

0 Citovat

Můžeš zhodnocovat co chceš, i na víkendové procházce po Dublinu tě může srazit třeba auto nebo na tebe někdo něco shodit a ne tvou vinou, v tu chvíli cestovní pojištění potřebuješ třeba na to, aby Tě převezli nepohyblivého domů na operaci. To, že potom ty peníze z někoho dostaneš zpět je ti v danou chvíli celkem nanic. Nikdo tu netvrdí, že se vyplatí, ale to, co hrozí v případě, že ho nemáš rozhodně vysoce převyšuje jeho cenu a předpokládám, že nejsi jasnovidec, abys věděl, že se ti nic nestane.


0 Citovat

Jednoduše - zakup si cestovní pojištění a nic víc nemusíš řešit prakticky. Na netu je tisíc srovnávačů, určitě najdeš přívětivou cenu. 

0 Citovat

jasne, ze na 99 perecent sa ti nic nestane, ale stoji mi to, aby som usetril 1,40 euro mesacne za poistenie ku karte???

taku sumu predsa "preseries" jednoducho uz len ked sa pomylis a pri vybere z bankomatu odsuhlasis "konverziu"

0 Citovat

Danla_D napsal(a):

Podle názorů to vypadá, že podle vás člověk, který si pojištění neuzavře, je hlupák, který nedokáže zhodnotit rizika. 

Pokud by se cestovní pojištění vyplatilo - produkt by nemohl existovat -> klienti zaplatí víc, než jim pojišťovna vyplatí. Uzavřít cestovní pojistku na víkendovou procházku po Dublinu je stejný hazard jako koupit si los do sportky. Při 10 eurocestách ročně už to "jedno pivo" není. 

Já to řeknu naprosto upřímně. Takovej člověk pro mě je hlupák a to i když se mu nic nestane. Při 10 eurocestách ročně je to 10x cca 50Kč/měsíc = 500 Kč. To mi pořád přijde jako dobrá cena. To nemáte ani pojištění nemovitosti a domácnosti?

0 Citovat

Danla_D napsal(a):

Uzavřít cestovní pojistku na víkendovou procházku po Dublinu je stejný hazard jako koupit si los do sportky. 


Az na to, ze pri ked si nepodate loto a nevyhrate tak sa nic zle nestane. No ked neuzavriete poistenie a budete ho potrebovat tak ano.

A podiel zisku pre poistovnu by mal byt podstatne mensi ako podiel zisku stavkovej spolocnosti. 

Naozaj to za to riziko nestoji. ;) 

0 Citovat

tonic napsal(a):

jasne, ze na 99 perecent sa ti nic nestane, ale stoji mi to, aby som usetril 1,40 euro mesacne za poistenie ku karte???

taku sumu predsa "preseries" jednoducho uz len ked sa pomylis a pri vybere z bankomatu odsuhlasis "konverziu"

Na to odsouhlaseni konverze pozor, to muze vyjit dost draho. Je to zrejme rozmahajici se scam. Pokud bych s tim ted v Thajsku (banka TMB) souhlasil, zaplatil bych o 4,5% vic. V Indii bankomat banky Axis ani nedal na vyber krome storna vyberu. Drive jsem se s tim nesetkal.

0 Citovat

Danla_D napsal(a):

Podle názorů to vypadá, že podle vás člověk, který si pojištění neuzavře, je hlupák, který nedokáže zhodnotit rizika. 

Pokud by se cestovní pojištění vyplatilo - produkt by nemohl existovat -> klienti zaplatí víc, než jim pojišťovna vyplatí. Uzavřít cestovní pojistku na víkendovou procházku po Dublinu je stejný hazard jako koupit si los do sportky. Při 10 eurocestách ročně už to "jedno pivo" není. 

Clovek, ktery vyhazuje penize (aspon z meho pohledu) na 10 eurocest rocne, snad ani nemuze resit pojisteni za par stokorun rocne.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Můžeš zhodnocovat co chceš, i na víkendové procházce po Dublinu tě může srazit třeba auto nebo na tebe někdo něco shodit a ne tvou vinou, v tu chvíli cestovní pojištění potřebuješ třeba na to, aby Tě převezli nepohyblivého domů na operaci. To, že potom ty peníze z někoho dostaneš zpět je ti v danou chvíli celkem nanic. Nikdo tu netvrdí, že se vyplatí, ale to, co hrozí v případě, že ho nemáš rozhodně vysoce převyšuje jeho cenu a předpokládám, že nejsi jasnovidec, abys věděl, že se ti nic nestane.



V té úvaze máte podstatnou chybu - z Dublinu Vás nikdo na operaci do ČR převážet nebude, ani omylem. Pokud budete v takovém stavu, že budete potřebovat nutnou operaci, tak se Vás rozhodně nikdo na nic ptát nebude a půjdete ze sanity rovnou na sál. 


0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Clovek, ktery vyhazuje penize (aspon z meho pohledu) na 10 eurocest rocne, snad ani nemuze resit pojisteni za par stokorun rocne.

Pokud za eurocesty počítáte i běžné rodinné nákupy, tak ne desítky, ale stovky "euro"cest. 


0 Citovat

vetlanda napsal(a):

Pokud za eurocesty počítáte i běžné rodinné nákupy, tak ne desítky, ale stovky "euro"cest. 


Nakup treba v Polsku neni pro lidi z pohranici jiste eurocesta. A stovky rodinnych nakupu rocne snad nema nikdo.

0