Chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně létání bez cestovky. Zatím s tím nemáme žádné zkušenosti a nevíme přesně co vše musíme udělat. Už jsme našli letenky od společnosti Ryanair a našli jsme i špatné ohlasy na tuto společnost. Mohli by jste mi prosím napsat co vše je tedy potřeba domluvit a zařídit? Děkuji .

Dovolená bez cestovky

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

ad cestovní pojištení v EU

https://www.topky.sk/cl/100370/1...si-o-pomoc

0 Citovat

jery napsal(a):

ad cestovní pojištení v EU

https://www.topky.sk/cl/100370/1...si-o-pomoc


Jestli ale skákal do bazénu a byl nalitý (spekuluji "oslava narozenin"), tak mu žádné cestovní pojištění nepomůže. 

0 Citovat

každý svého (ne)štěstí strojvůdcem. Chlapcovi nepomůžou ve Španělsku, Anglii a ani v Lurdech, vzhledem k výšce poranění páteře bude kvadruplegik a pravděpodobně doživotně bude potřebovat i dechovou podporu. Ještě se to může o něco zlepšit, jak odezní akutní fáze míšního šoku, ale žádná paráda to nebude již nikdy. Je to neštěstí a pojištění/nepojištění na tom nemění nic. Argumentace jeho pipky mi přijde úsměvná, ale je mi jasné, že bude hledat různé slepé cesty jak drahému pomoci. Pracoval jsem půl roku pouze s pacienty po spinálních poraněních a takových story jsem zažil desítky.

S tím pojištěním je to jako promiskuita bez gumy. Velmi pravděpodobně se nic nestane, je to na každého zvážení, v tom je ta krása. Když to vyjde a nic se nestane, jste za kinga. Když ne, jste za vola a litujete. Faith No More - King for a day, Fool for a lifetime. 
0 Citovat

Neriešim tento konkrétny prípad; bol len ako ukážka toho, že aj v rámci EU môže byť cestovné poistenie celkom vhodné napríklad na ten prevoz domov (ak by sa podobný úraz stal v "nenalitom" stave).

Síce malá pravdepodobnosť, ale je.

0 Citovat

Ale tohle je právě velmi vhodný příklad - každý ať si to analyzuje sám. 


0 Citovat

Jsem si tuhle několikadenní debatu se zájmem pročetl a hned jsem si vzpomněl na velmi populární otázku: vyplatí se očkování do Thajska? :) Na tohle jsou taky sáhodlouhé diskuze s dvěma nesmiřitelnýma táborama.

0 Citovat

No tohle je opravdu velmi jednoduchá odpověď, dokud se nic nestane, tak se nevyplatí ani pojištění ani očkování. Ale jak tu už velmi výstižně psal Daniel, je to jako promiskuita bez gumy, šance, že něco chytneš je velmi malá a když je vše ok, tak jsi za frajera, když máš peška, tak jsi za kokota a to klidně na celej život. Asi tak...

0 Citovat

My jsme se před první návštěvou Thajska očkovat nechali, stálo nás to pěkných pár tisíc, dnes si myslím, že to bylo úplně zbytečné. Ale víš , jak to je... ostatně jak píše eremi. Odpověď se může lišit taky podle toho, jestli je to očkování opravdu jen kvůli Thajsku anebo tě čekají cesty i do dalších, potenciálně rizikových oblastí.

0 Citovat

Hej já to myslel obrazně, hlavně z toho nedělejme další flame na Thai očkování :)))))))))))))))))))

0 Citovat

A kdo tedy dělá flame? Prostě takhle to je a každý ať si vybere, jak si to udělá. Je na to ještě jedna pěkná hláška v angličtině "Better safe than sorry."

0 Citovat

Hned jsem si tady na tu diskuzi vzpomněl. Trochu by se to prodražilo :) https://finance.idnes.cz/cestovn...1_poj_daja

0 Citovat

mikir napsal(a):

jen me tak napadlo , ze kdyz cestovka  zkrachuje a necha lidi  na holickach v zahranici  , tak  to stejne zadna  jejich  pojistka , ani pojistovna  neresi tak , ze  by nekomu zaplatila  zpatecni cestu  , pripadne naklady do  vyreseni situace , ale  musi se kazdy  postarat sam . nebo cekat az se postaraji  jini  , povinne pojisteni cestovnich kancelari proti upadku  ,je o  nicem

 


Mas konkretni zkusenost? Mel jsem za to, ze repatriace klientu ze zahranici je prave primarnim ucelem toho pojisteni..

https://cs.wikipedia.org/wiki/Po...C3%BApadku

0 Citovat

Tak znáš Mikira...

Samozřejmě, že povinně smluvní pojištění proti úpadku CK je i pro tyto účely.  U nás, v Německu, Anglii a věřím i v Irsku.

0 Citovat

Ja jsem nemel na mysli repatriaci ,ale situaci kdyz proste cestovka zkrachuje a neposle pro lidi letadlo, nebo jim zajiti prepravu zpet  za nejakou dobu , tak  jsem neslysel , ze by to fungovalo tak , ze by  clovek dostal financni prostredky na  to aby si  mohl zajistit treba let na ten den  kdy  mel odletet , ale musi si to zaplatit ze sveho a pak nasledne  po prijezdu domu to resi 

Fond bych si predstavoval tak , ze bud  ta cestovka zajisti prepravu zdarma tem lidem v den kdy meli letet , nebo pak tem ,co napriklad nesouhlasi  s tim ,ze dostanou treba  nocleh navic  a poleti nasledny den  , vyplati treba  prosrednictvim sveho delegata  penize na to aby si prepravu zajistili sami 

Chapu ,ze to neni tak jednoduche , nakonec kompenzace za zruseni letu , taky neni hned , ale ta je v daleko vyssi vysi pak, nez  jsou skutecne naklady  vetsinou 

0 Citovat

Ked cestovka skrachuje, tak samozrejme, ze uz klientom nezabezpeci nic. Navrat klientov zabezpeci poistovna, u ktorej bola cestovka povinne poistena. Aj si pamatam par prikladov zo Slovenska v poslednych rokoch, kedy sa tak stalo.

0 Citovat

Mikir a jeho představy...

0 Citovat

Tak samozrejme  cestovka to uz nezajistuje , ale  pojistovna ,ale mela by to zajistit  jakousi treba limitovanou  hotovosti  dopredu a  ne az zpetne , protoze  od cestovky ma vlastne  penize taky dopredu ,jasne vim, ze to takto nefunguje , navic nektere cestovky  ten zpackany zakon o  povinnem pojisteni CK umely a zrejme    umeji i dnes  nejak osidit a jistina  je pak nedostatecna , nehlede k tomu , ze povinne pojisteni bylo diskriminacni vuci malym cestovkam , ktere nemohly nechat nekde lezet vlastne  mrtve  penize ,tak se vlaste zacaly pak tvorit  misto CK , cestovni agentury .... 

Nakonec vim , ze jednu dobu byly i cestovky na ceskem trhu , ktere mely povinne pojisteni cestujiciho   v cene zajezdu ,coz vporadku rozhodne nebylo . protoze  jestli se pojistim nebo ne  je ciste moje vec  

Chtel jsem tim  ale hlavne  rict to , ze  dovolena  bez cestovky  je v soucasne dobe  proste vyhodnejsi  a argument ze se pak o cestovatele nekdo postara neobstoji 

0 Citovat

Mikire, bud v klidu, pri “krachu” CK se o tebe v zahranici postara asistencni sluzba pojistovny, u ktere je CK pojistena proti upadku (zajisti ubytko, transport, atd.). Pouze pokud nestihnes vycestovat, mas v tom utopene penize a cekas, az je prohlasen upadek a pak pojistovna ukonci setreni a cenu zajezdu, na ktery jsi neodjel, ti proplati. To muze trvat nekolik mesicu. Problem muze nastat jen s podpojistenim CK, kdy se pojistovny stejnym pomerem snazi pojistne plneni v rozporu s judikaturou US kratit. 

0 Citovat

LukasAK  ja netvrdim , ze se nepostaraji , ale napriklad  .kdyz se na dovolene , kterou si koupim u cestovky dozvim , ze cestovka  krachla  a letadlo neprileti a pujdu na letiste kde napriklad  bude pravidelna linka ten  den  a bude mit volno , tak si tu letenku musim koupit za sve , stejne jako kdyz treba Ryanair zrusi let  a mam moznost  letet z nekym jinym  a Ryanair mi tuhle moznost nenabidne  a az pak resim kompenzaci  

U asistencni sluzby bych si to predstavoval tak , ze ten let uhradi oni 

 
0 Citovat

Je to marný, je to marný, je to marný.


0 Citovat

" a pujdu na letiste kde napriklad bude pravidelna linka ten den a bude mit volno , tak si tu letenku musim koupit za sve"

ale ty nepojdes na letisko, ale volas poistovni a oni ti tu letenku fakt kupia, pripadne poslu cele lietadlo.


"Nakonec vim , ze jednu dobu byly i cestovky na ceskem trhu , ktere mely povinne pojisteni cestujiciho v cene zajezdu ,coz vporadku rozhodne nebylo . protoze jestli se pojistim nebo ne je ciste moje vec  "


Toto som tiez nejak nepochopil, ako si myslel, ked mas povinne poistenie, tak jaksi nie je tvoja vec, ci sa poistis, inac by sa to nevolalo povinne poistenie

0 Citovat

Ahoj, přemýšlíme na přelomu června - července, že bychom navštívili SAE. Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s hotels.com - našel jsem Radisson Blu Resort Fujairah od 28.6. do 5.7. za 59 000,- s AI, 3 pokoje - 6 osob. Poptal jsem i hotel napřímo a ten nabízí cenu za 4790 AED na pokoj, což je cca 29 500 Kč za pokoj. U obou je to nevratná rezervace a musí se platit hned. Myslíte, že to přes hotels.com bude to samé jako to co nabízí přímo hotel? Pokoje a vše ostatní se shoduje. Booking (se kterým mám zkušenosti) a jiné agregátory v tomto hotelu ani AI nenabízí...

0 Citovat

Naprosto zcestný nápad... Nedovedeš si představit tu výheň tam.  Německé cestovky (FTI, Dertour) to nabízí mj. za 952,- za pokoj, tedy pro 2 (Superior Sea View).  

0 Citovat

Mohu potvrdit. Mel jsem tam celodenni stopover pri letu na filipiny. 45 pres den a pres 30 v noci. Pokud jsi zdravy a mlady jedinec, tak si po par hodinach zvyknes. Otazkou je nakolik je to jeste dovolena a nakolik sebemrskacstvi. Za ty prachy bych jel radsi kamkoliv jinam.

0 Citovat

S výhní počítám, byl jsem v červenci 2017 v Luxoru a okolí takže očekávám podobné podmínky. Každopádně mi jde spíše o radu, jestli to riskovat přes Hotels.com. Já původně chtěl Barcelonu, ale milovaným polovičkám se zdá moře studené... Na německý cestovky ještě zkusím mrknout, akorát pro nás je limitem Praha, případně Vídeň (jsme z Olomouce).

0