Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

V létě, co jsem tak zažil, většinou zavazadla a batohy obzvlášť neřešili. Řešili jen počet zavazadel a sem tam skořepinové kufry. Ve Vídni lety operované Laudou neřešily vůbec nic. Dokonce ani priority a non-priority. Zřejmě personál nadšený z rušení báze.

Každopádně, pokud chceš Cabin Zero jen kvůli letům s lowcosty a to ještě bez priority, nemá cenu kupovat nic většího.

0 Citovat

Má v mérku tento: https://www.expreskufr.cz/CabinZ...y-d237.htm

0 Citovat

No vzhledem k tomu že píše, že již ten větší má, nemá naopak smysl kupovat ten malý kvůli FR. To měl být výstup mého příspěvku, ale asi se nesetkal s pochopením :-))))

Napíšu to tedy polopatě. Když ho nenacpeš věcmi a naopak ho nacpeš do klece, nemá smysl kupovat malý. DO klece ho budeš cpát hádám tak jednou dvakrát z  deseti letů. A ano záleží i na letišti 

0 Citovat

Teď rorumím. To nebude problém. Když tak vyndám pořadač na oblečení a šupnu ho pod péřovku a je vystaráno. Po kontrole ho vrátím do batohu. Díky niemandos.

0 Citovat

Je to banda neschopných/všeho schopných lhářů. Před měsícem jsem požádal o refund rezervace, na které mi zrušili zpáteční večerní let a přehodili mě na ranní. Nedostal jsem ani čárku mailem, tak jsem se poptal na chatu, kde mi bylo potvrzeno zařazení do fronty na refund. Dnes, po měsíci, jsem dostal voucher s možností požádat o refund. Krom toho mi připadlo "vtipné", že na webu jsem u rezervace našel tlačítko na žádost o refund, za kterým se skrýval formulář, který mě po vyplnění akorát obdařil lživou hláškou o tom, že se žádost nezdařila z důvodu nezrušení letu / neposunutí o > 3 hodiny. Odkaz v mailu naštěstí fungoval, i když neměl být vůbec potřeba kvůli předchozí žádosti o refund.
Skoro by mě až zajímalo, jak by to mikir vysvětlil jako přednost Ryanairu... 🤣

0 Citovat

Když ho miluješ, není co řešit:-)

0 Citovat

Jox ,aniz bych to omlouval a hajil nebo nazval prednosti vysvetleni je snadne a netyka se vubec jen Ryanairu ,ale vseobecne systemu  ktery ve firmach  v Irsku vladne , kazdou korespondenci dostane na starosti nekdo jiny ,,dam priklad  skoncila mi  platnost medical karty ,nejakou dobu jsem to neresil ,cimz jsem musel  kompletne vyplnovat vse od zacatku  ,pri kazde korespondenci to resil nekdo jiny a pokazde byl vznesen jiny pozadavek  v zaveru jsem byl odkazan na EU predpis, ktery je resen jinak v pripade obcana  jineho statu , vznesl jsem namitku ze jsem uz medical kartu mel a ze jako irsky obcan mam na ni narok za splneni urcitych podminek ,prisel tedy pozadavek at prokazu irske obcanstvi cestovnim pasem ,nebo nauralizacnim  dokladem , prokazal jsem pas a medical karta mi byla zaslana do par dnu ,,,predtim jsem to vyrizoval asi pul roku....

Podobny pristuo jsem zazil v USA kdy jsem pracoval jako zahradnik a chtel sebrat  lahev s travniku ,nacez mi American co me zamestnaval vynadal ,ze prece nejsme popelari.... proste jedna vec naprosto perfektne ,jina ani nahodou  a o tom to je , ze proste ceska povaha je o ferda mravenec ,prace vseho druhu ,,, 

Pochopitelne neni to uplne presne s tim pristupem k letum a letenkam a hresi se na ruzne predpisy ,ovsem treba ted  Dublin -Praha  15 euro opacne 419 Kc  to nepamatuju ,,, takze nejake ty nedostatky se daji odpustit 

0 Citovat

Mikire klidně si odpouštěj, já nebudu. Vidím to tak, že si nedokážou ani udělat ve firmě pořádek, front na refund nemůže být víc než 1 a když mi do ní zařadí rezervaci, nemůžou mi po měsíčním čekání a stížnosti říct, že "už" mě do ní (zase) zařadili. Web mají dlouhodobě na pendrek, to Wizzair aspoň nejkřiklavější chyby opravuje.

Spíš bych to ale u Ryanairu viděl na kombinaci neschopnosti a schválnosti.

BTW zrušené lety jsem platil vouchery za jiné zrušené lety, protože jsem po x měsících čekání na refund vyměkl a naletěl na akční ceny, teď jsem se konečně dočkal nějaké reakce - dostal jsem se zpožděním zase ty debilní vouchery a budu muset zjišťovat, jak z nich vyrazit peníze. 😡

0 Citovat

Tak chapu , ja to mozna beru taky tak ,ze  nemam vlastne  zadne  resty co by me Ryanair dluzil ,ano prisel jsem o Madarsko i o Belgii ,ale za to nemuze Ryanair  ,navic to je celkove par euro ,( 15 +11  a 5+5 ),tak jsem to ani neresil 

0 Citovat

Ano, já mám jeden claim z customer verification form už týden zprocesovaný a druhý zakládaný o cca půl hodiny vedle ani ťuk. A třetí o dva týdny dřív proplatí edreamsu místo mně, ačkoliv jsem akceptoval voucher. Mají v tom větší bordel jak Franz Josef v mocnarstvi. 

0 Citovat

Poradí mi někdo, kde v aplikaci FR zjistím aktuální výši kreditů k dispozici? Díky předem.

0 Citovat

Hey, activate Cash app card by telephone here in an idealistic manner. For this, first, you should need to guarantee that what mode you select like with QR code or without QR code while go for beginning a Cash Card. What has any kind of effect is basically, you need to enter all the subtleties really if there should be an occurrence without a QR code. On the off chance that you notwithstanding everything have any issues, by then don't extra a second to interface with us. https://www.mailsupportnumber.co...-app-card/

0 Citovat

Ahoj, Ryanair mi (a detem) zrusil lety do Pisy a zpet, ktere mely probehnout koncem rijna. A nabidl 3 moznosti: 1) Uplne vraceni penez. 2) Presunuti letu do Pisy a zpet bez doplatku na jakekoliv pozdejsi datum. 3) Pokud odletim 14 dni pred puvodne planovanym zrusenym letem do Pisy a nebo do 14 dnu od tohoto letu, mohu si vybrat letenky na jakoukoli jinou trasu bez doplatku za rozdil v cenach letenek. 

Nejsem v tom zbehly - chapu to spravne, ze ackoliv letenky do Pisy staly jen 204 Kc a zpet take tak, mohu ted letet treba z Polska ci Rakouska dejme tomu na Tenerife a zpatky a nebudu platit nic navic (pokud odletim v tom terminu plus minus 14 dnu od zruseneho letu)? . Pokud to tak je, tak to jsem na tom docela vydelal, to se az nechce verit, ze bych u nizkonakladovky mel takovouto moznost. Ale takhle to v tom mailu bylo... Diky

0 Citovat

Já jsem s Ryanem letěl naposled v únoru, takže nevím přesně podmínky a toto vlákno jsem do minulosti nečetl.

Nicméně teď jsem řešil též 1 zrušený let v rámci zpátečky. A přijde mi že to Ryan pojal "ryanovsky", a to tak, že 1 let je skutečně zdarma, ale druhý si už musíš zaplatit. Takže pokud máš ultralevne letenky, tak lze na tom vydělat tak napůl. Ale koukal jsem na to jen rychle, protože jsem věděl, jak to chci změnit. Abych tady nematnul někoho

To co píšeš ty, že na tom chceš vydělat, tak takto to dělal svého času Easyjet, díky tomu jsem byl na Madeiře za 600 :D

0 Citovat

Já myslím, že je to zdarma jen na stejné trase a v rozmezí +/- 14 dní od původního letu. Včera jsem tak měnil zrušenou Mallorcu a myslím, že mi to jinou možnost nenabídlo. Však vyzkoušej.

0 Citovat

Letos to bývalo - 14 dní, + 90 dní změna na jakoukoliv trasu v Evropě a snad i Blízkém východě. Vyjmuto bylo myslím Maroko a Kanáry. 

0 Citovat

Na chatu se dá zařídit, aby to bylo kamkoliv a kdykoliv, někdy vyhoví někdy ne. 

0 Citovat

Kontaktuj raději chat, Ryanair si to mění, jak ponožky.

Co platilo před hodinou, už nemusí být pravda.

0 Citovat

Dekuju vsem za nazory! Vzhledem k situaci v CR to ale vypada, ze koncem rijna nepujde cestovat nikam a nakonec budu muset zvolit variantu vraceni penez...

0 Citovat

Nechej to zrušený, pokud nepotřebuješ ty prachy, a třeba na jaře budeš moct letět za 200 kamkoliv. Mě se tohle povedlo u PRG-CPH který jsem přesunul z října na Velikonoce. 

0 Citovat

Také doporučuji nevracet peníze a přes chat změnit. Já teď s Ryanairem třeba zrušený Porto z Vídně za 5 euro OW vyměnil na Mallorcu z Prahy na léto 2021 bez jakýhokoliv poplatku či doplatku ceny :D.

0 Citovat

Ryanair skutecne omezuje lety a zavira docasne baze , bohuzel zrovna i v Corku ,ale zustava let do Londyna , do Katowic  a Gdansk  ,rusi lety na Kanary s Corku , 

0 Citovat

@Michael - přes chat to lze změnit bez doplatku za rozdíl v ceně letenek? Přes web tasm samozřejmě ten doplatek je. Rád bych vyměnil zrušenou říjnovou Bolognu za nějakou letní koupačku;)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ryanair skutecne omezuje lety a zavira docasne baze , bohuzel zrovna i v Corku ,ale zustava let do Londyna , do Katowic  a Gdansk  ,rusi lety na Kanary s Corku , 

https://zdopravy.cz/ryanair-konc...oku-63424/

Dalo by se říci, že přes zimu nepoletí 14 linek z PRG. Navíc Paříž tam není napsána a v systému taky není... Takže konečně číslo se může zvýšit. Zase dle včerejšího článku z Číny, tak Čína to rozlítala a překonala loňské Záři za stejné období jako letos. Ale za cenu nízkých letenek a roli hráli u nich prázdniny Záři a Říjen. Takže by to chtělo spíš data tak za Listopad, kdy tam nemají nic velkého.

0 Citovat

Tip na let za cca 750 Kč, který bude stoprocentně zrušen? Ryanair se cuká s prodloužením platnosti dárkového voucheru a já si asi po páté s nimi už nechci psát:-( Pokaždé říkají něco jiného (jednou prodlouží, podruhé to nejde). Děkuji.

0