Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

keby prisla pandemia pred 30 rokmi, nikto by toto neriesil. Len nastastie sme zazili pekne desatrocie do roku 2019, kedy vacsina z nas uz nepatrila medzi zobrakov Europy, ktori radsej ocikali rakusku pumpu akoby mali zaplatit par silingov za WC. Rovnako neskutocne zlacenli letenky a aj z nasich koncin bol obrovsky vyber destinacii na zapad aj vychod Europy. Uvidime ako sa to utrasie. Zaciatkom pandemie sa Wizzair a Ryanair pysili tim, ze maju cash na dlhe mesiace dopredu. Lezne presiel skoro rok a linky sa rusia jedna radost. Tak som fakt zvedavy ako to bude po lete vyzerat na europskom nebi. Lebo ked nevyjde tato letna sezona, tak to bude naozaj koniec mnohych aeroliniek.  

0 Citovat

Vůbec nechápu Manchester, Liverpool a Bournemouth, Čechů je v Británii docela dost, nějaká základní obsluha je potřeba. Snad easyJet bude rozumnější...

0 Citovat

Jenom musím upozornit, že ta letecká spojení do Prahy rozhodně nejsou kvůli nějakým Čechům, to je jenom takový příjemný bonus pro dopravce. A po brexitu bych na Británii fakt nespolíhala.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

otazka je skor ci bude mat kto lietat.

ludia postupne stracaju zamestnania, tak dovolenka v zahranici bude to posledne na co budu mysliet.

zlata era proste na chvilu konci

No, jak kde. Tady sice mnoho lidí o práci přišlo (třeba balneo, hotely etc.), ale našli si jinou, struktura zaměstnanosti se nemění (= furt dost lidí chybí). 

 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

otazka je skor ci bude mat kto lietat.

ludia postupne stracaju zamestnania, tak dovolenka v zahranici bude to posledne na co budu mysliet.

zlata era proste na chvilu konci

Dělám v cyklo odvětví a potvrzuji. Listopad až únor byvaly mrtvé měsíce, moji mechanici neměli do čeho píchnout. Od unoraa 2020 je práce spousta po celý rok, momentálně plný servis do půlky února. Zákazníci chodí s tím, že letos nepočítají v nějaké rodinné letecké dovolenky v zahraničí a raději na jistotu servisuji kola pro cyklodovolenky v ČR, max kousek za hranicemi. Bylo to znát už minulý rok v poptávce na tuzemské ubytování na chatách, chalupách. 

 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

otazka je skor ci bude mat kto lietat.

ludia postupne stracaju zamestnania, tak dovolenka v zahranici bude to posledne na co budu mysliet.

zlata era proste na chvilu konci

Přesně naopak. Pokud vakcinace splní svůj účel, tak díky penězům od ECB, FED, apod. a nízkým urokovym sazbam nás čeká od roku 2022 postupně obrovský růst. 

0 Citovat

Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli napsal(a):

Pokud vakcinace splní svůj účel



„A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod "pokud vakcinace splní svůj účel"?“

0 Citovat

Pokud budou fungovat průmysl, služby, školy, zdravotnictví, atd. jednoduše řečeno společnost, bez omezení. Prostě návrat k normálu, tak jak ho všichni očekávají. 

0 Citovat

Musíš se na to dívat i z environmentálního hlediska. Pořád se řeší oteplování atmosféry, produkce CO2 a přitom by to za nás mohl vyřešit Covid. Pokud by zredukoval populaci třeba o třetinu, hned by se podařilo splnit klimatické cíle. Lidé jsou prostě přemnožení. Bez redukce nelze hovořit o návratu k normálnímu životu, ale pouze k přemnožení.

0 Citovat

Ty bys Naděždo furt něco redukovala, asi to tam máte v povaze u vás. Nicméně já jsem pro Sputnik, takže žádná redukce nebude, bude množení věř mi. Těma kapitalistickýma sračkama se opíchat nenechám...

0 Citovat

Kolegův syn je pilot u Ryanairu. Letů má naprosté minimum, naposledy letěl před měsícem. Zaměstnancům chodí občas jakýsi zpravodaj. V tom poslední jim mj. píšou, že v zimě bude letů minimum, v letním letovém řádu logicky počítají s větším provozem. Ale bude se to hodně řídit aktuální situací. Takže zrušení prakticky všech destinací z Prahy nemusí nutně znamenat, že do/z nich opravdu nic nebude lítat. Znamená to, že se všechno bude dolaďovat/měnit průběžně podle situace. Což už se nakonec v letecké dopravě děje skoro rok, takže žádná novinka...

0 Citovat

Tak jsem ráda, že jsem situaci i Ryanairu pochopila správně. Asi není zase tak výhodné věčně rušit lety a většinou dost rychle peníze zase vrátit. Chtějí prostě vypisovat lety, u kterých mají rozumnou jistotu, že se uskuteční.

0 Citovat

Ked uz utahuju staty, tak aj aerolinky musia :) Check-in zadarmo uz len 24 h pred odletom. (platne pre letenky kupene od 28. januara)

" From January 28, Ryanair shortened the deadline for free on-line check-in for passengers who have not decided to buy a seat on the plane. From now on, the free check-in window opens for such travelers 24 hours before scheduled departure!"

https://www.fly4free.pl/ryanair-...0Ocf_14uCU

0 Citovat

Docela kravina řekl bych. Možná to ale nějaké nedočkavce donutí si koupit sedačku.

0 Citovat

Naopak genialni marketingovy tah okopirovany od jinych dopravcu. Tech lidi s koupenou sedackou vyrazne pribyde.

0 Citovat

"Genialny" by bol, ak by nebol okopirovany :)

Niekde bol aj clanok (tusim f4f), ako to bude vyzerat v buducnosti ohladom lowcostov - lacne hole letenky a mastny priplatok za vsetky sluzby okolo. Wizz zdrazel kufre aj o 20 €, Ryan si privyrobi doplacanim za sedadla (na zaciatok), zacina sa im ta predikcia v clanku celkom rychlo naplnat.

0 Citovat

To uz je jedno jestli byla moznost 48 hodin nebo 24  ,pokud jsem chtel ty nechtene mista vybukovat  tak jsem to delal  stejne az co nejpozdeji ,a ted s covidem jsem si radeji sedacku obcas i koupil a vybral si misto sam a po vetsinu s tech 25 lonskych letu  s FR jsem bud sedel na trojsedacce sam ,nebo max jsme tam byli dva 

Po te silenosti co zacala vyhlasovat Evropa stejne nikdo asi nikam nepoleti  z Irska do CR  test pred letem po priletu 5 dnu karantena  pak dalsi test a na cestu zpatky dalsi  ,,, A jestli to tak budou mit dalsi staty  tak nikdo z Irska nepoleti 

 

0 Citovat

Zdravím všechny, mám otázečku, snad někdo bude znát odpověď. Koupila jsem si letenky na léto a dneska mi přišel email o změnu času letů, Ryanair nabízí 3 možnosti: potvrzení OK, vrácení peněz a zdarma přesunutí letů a o tu poslední možnost mi jde - jedná se jen o změnu datumu nebo si můžu změnit zdarma i destinaci (nemyslím tím teď jen zrušený poplatek za změnu, ten je teď automaticky zrušen u nově koupených letenek, myslím změnu na jakoukoliv destinaci nehledě na cenu)? Vím, že minulý rok byla možnost si zdarma změnit let na cokoliv bez toho, aby se něco doplácelo, ale šlo o případ, kdy mi lety zrušili a ne jen změnili, tak nevím jestli to funguje stejně nebo v tomto případě lze jen změnit data odletů bez nějakého doplatku, ale při změně destinace bych rozdíl doplácela. Jde mi o to, jestli se mám otravovat s dopisováním na online chatu Ryanairu, kde by mi změnu zajistili nebo je to marné. Děkuju

0 Citovat

Dele uz ty zmeny nesleduju ,ale myslim,ze vymenit letenku za cokoliv ,tedy zmena destinace ,jde ,ale bez doplatku ,rozdilu ceny jen kdyz je let zrusen 

Naposledy  jsem menil lednovou letenku na trase Dublin -Bratislava,kde byl let v platnosti a zmena zadna ,  za  Berlin -Dublin ,ale nova letenka byla asi o 2 eura levnejsi nez ta puvodni takze nebyl zadny doplatekl , rovnez jsem menil letenku  Budapest -Dublin ,ale tam sel posun jen o 2 dny a trasa musela byt stejna, v dobe zmeny sice uz byla nova cena vyssi ,ale nedplacel jsem nic ,ale to byla error cena za 1 euro .kdy ten puvodni let na vikend byl zrusen a nahrazen  patkem a pondelkem a FR mi samo od sebe prehodilo  let na patek ,coz mi nevyhovovalo  a bez problemu me ji zmenili  na chatu za pondelek zdarma 

Nakonec jsem ji stejne neproletel a podporil FR  1 eurem  -)) Vlastne me napada ze jsem se pokousel jeste zmenit druhou letenku Dublin -Bratislva za cokoliv  ovsem vsechny letenky co byly drazsi se musely doplacet ,tak jsem to nechal nakonec propadnout ,protoze jsem byl ochoten doplatit max do 5 euro a tam byla k dispozici jen naprosto nepouzitelna trasa ,mozna jsem to zmenit mohl ,ale kdo mohl vedet ze to FR tak drasticky po Novem roce oseka pokud by ten let byl zrusen. tak by to slo vymenit i podruhe zdarma 

0 Citovat

Asi bych si nechal vratit prachy :-) a pak koupit novou 

0 Citovat

Prosím vás, nevíte, jak to má Ryanair s pozdějším dokoupením zavazadel? Jde mi o to, že když si teď koupím za pár eur tu jejich value letenku, jestli si pak tu variantu regular můžu přidat později, aniž by za to chtěli víc peněz než při rezervaci? Nechci, aby mi tam případně viselo víc peněz, než je nutné, a tu dražší verzi dokoupit až v když to bude vypadat, že let se opravdu uskuteční

0 Citovat

Zavazadla jsou levnější když se koupí hned. Je ale možné je přidat k Value tarifu. Takže doporučuji zvolit tarif value a až v dalším kroku zavazadla... Vyšší tarify obsahují navíc třeba priority boarding a pokud potřebuješ jen zavazadlo nemá smysl je kupovat 

0 Citovat

Dík. K tomu value tarifu ale myslíš taky přidávat hned při rezervaci, protože později je to dražší?

0 Citovat

Přidat hned. Cena bude jedině stoupat

0 Citovat

Zase trochu jinak 😀


02386595-ff57-41e4-9955-d67798305a3e.png

0