Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ne ne, nejlépe znovu použít Kiwi 😂😂😂

0 Citovat

Někdo zkušenost s nenastoupením letu? Dneska jsem nestihl let na Mallorcu, mohu využít zpáteční let, když byly zakoupený naráz?

0 Citovat

Ano muzes, u nizkonakladovek to nevadi

0 Citovat

Ahoj. Mam u Ryanu koupeny kufr 10kg 55x40x20. Nasel jsem doma kufr 60x40x25. Zpatecni let Wro-Nap. Projde mi to, nebo spise ne?


f60fef3f-bedd-487c-8af1-402e3fee155c.png

0 Citovat

Lukáš Nagy napsal(a):

Ahoj. Mam u Ryanu koupeny kufr 10kg 55x40x20. Nasel jsem doma kufr 60x40x25. Zpatecni let Wro-Nap. Projde mi to, nebo spise ne?

To ti nikdo s jistotou nepotvrdí, záleží na konkrétních lidech u gate. Jednou to neprojde, desetkrát třeba ano, nikdy nevím předem. Přinejhorším urazíš kolečka a budeš na správnm rozměru;) Lepší než pevný kufr je v tomto případě měkký batoh nebo taška, kterou případně lze v kleci zmáčknout.

0 Citovat

Ja ale nepotahnu kufr ke gate, ale necham ulozit do zavazadl. prostoru. Nejsem si jisty, ale tu klec maji i u pasu odevzdavani zavazadel, nebo ne?

0 Citovat

Lukáš Nagy napsal(a):

Ja ale nepotahnu kufr ke gate, ale necham ulozit do zavazadl. prostoru. Nejsem si jisty, ale tu klec maji i u pasu odevzdavani zavazadel, nebo ne?

V tom případě by ti to mělo projít (samozřejmě bez záruky).

0 Citovat

Tak klece u check-inu většinou samozřejmě jsou :-)

0 Citovat

Koupil jsem kufr presne na miru, tak uz mam klid a neni to treba resit dale. 

0 Citovat

Tak kufr na míru je fajn. Hlavně aby ti ta míra vydržela dlouho :-)). Jinak já měl dnes  Burtona a prošel jsem v pohodě jak na check-inu tak i u brány a borec vedle vyfasoval na check-inu nějakou děvčicu, co ho zkásla o prachy. A to měl tašku o dost menší jak já :-). Takže je to jako vždy o lidech. Jinak FR dnes natřískaný do Krakova tak na 95%.

0 Citovat

Odbavene zavazadlo do 10 kg ma mit stejne rozmery jako prirucni do letadla  tedy 55 x 40 x 20   s temi 55 neni vetsinou problem ani  v te skatuli   pokud to neni na nejakych  nadsazenych koleckach obycejne byva problem s temi 40 ,.protoze byvalo 45  ,ale i tam je vule tech 5 cm , nejvetsi zadrhel je s temi 20 protoze tam byvalo 25 a tam kdyz ma kufr kapsu, ktera umoznuje zipem to rozsireni a jsou tam veci tak to ten limit nesplni  ,vetsinou pomuze to nevycpat  a pritlacit to v te skatuli  k zadni stene tou kapsou ,u skorepiny to je pak asi problem    20 kg odbavene zavazadlo muze mit rozmery 81 x 119 x 119  Horsi  je to s malym zavazadlem  ten rozmer 40 x 20  x 25 je do te male skatule problem nacpat  drive nemela ta skatule dno ,ale male se meri zridka 

0 Citovat

Lidi, měl bych dotaz taky ohledně Ryanairu. "EEA ID Card" znamená naše občanka? Resp. občanka všech států EEA

0 Citovat

Cestovateli, co místo ptaní se na každou kravinu vyzkoušet Google?

Ano je to občanka. 

0 Citovat

ahoj, nevíte někdo jak je to s prebookovaním zakoupené letenky? Mněla jsem letět příští týden na Maltu, a jak je známo, Malta změnila podmínky vstupu. Pelikán si dává načas s  info, jak dál. Chci to vyřešit co  nejdřív, musím udělat storno hotelu.

0 Citovat

Nejpozději 7 dnů před letem.

0 Citovat

Ahoj, nevíte prosím jak postupovat, když jsme si koupili letenky přes kiwi, a dnes pri ceste domu jsme pri prestupu v Londyne zjistili, ze let, kterym jsme meli ket do Prahy v 18:35 byl presunut na tyntyz den na 12:20 a nikdo nam nedal vedet, zadny email, sms nic. Neresil jste nekdo neco podobneho s kiwi? Museli jsme si koupit nove letenky na zitra, ale jde mi spis o to, zda je moznost, aby mi je kiwi proplatilo. Dekuji

0 Citovat

Lucie Janíčková napsal(a):

Ahoj, nevíte prosím jak postupovat, když jsme si koupili letenky přes kiwi, a dnes pri ceste domu jsme pri prestupu v Londyne zjistili, ze let, kterym jsme meli ket do Prahy v 18:35 byl presunut na tyntyz den na 12:20 a nikdo nam nedal vedet, zadny email, sms nic. Neresil jste nekdo neco podobneho s kiwi? Museli jsme si koupit nove letenky na zitra, ale jde mi spis o to, zda je moznost, aby mi je kiwi proplatilo. Dekuji

 

Jiná možnost než to řešit přímo s Kiwi skrze zákaznickou podporu mě nenapadá. Nicméně podle obchodních podmínek jste je o narušení harmonogramu letu měli prvně informovat.

0 Citovat

to kdy změnil váhu a rozměry příručného zavazadla? vždyt bylo 8 kg  a ted je 5 kg a není to ani rozmer kufra

0 Citovat

Dobré ráno po dlouhém spánku. Před 3 lety. :D 

0 Citovat

andrea.perunova napsal(a):

to kdy změnil váhu a rozměry příručného zavazadla? vždyt bylo 8 kg  a ted je 5 kg a není to ani rozmer kufra

Nepamatuju si  ,ze by kdy bylo u Ryanu  8 kg   vzdycky byval  klasicky kufr  dokonce o rozmerech 55x 45x 25   a 10 kg a maly batuzek bez udani vahy  , uz davno je zmena a kufr se priplaci  rozmer je  55 x 40 x 20 a male zavazadlo je zdarma  vazeni maleho  40X25 X20 jsem nikdy  nezazil ,vlastne ano kdysi kdyz jsme davali  kufr dolu  tak chteli polozit na pas a zvazit i ten maly batuzek ,ale to bylo vyjimecne snad jednou nebo dvakrat  Na gate jsem zazil jen vazeni kufru  

8 kg zvazadlo je u CSA  i jinych spolecnosti  

0 Citovat

vždyt jsem letela minuly rok do splitu a mněla jsem klasický zavazadlovy kufr do 10 kg a na 100% som nic nepřiplácela, to bych si pamatovala a nebyla bych ted překvapená

 

0 Citovat

andrea.perunova napsal(a):

vždyt jsem letela minuly rok do splitu a mněla jsem klasický zavazadlovy kufr do 10 kg a na 100% som nic nepřiplácela, to bych si pamatovala a nebyla bych ted překvapená

 

Tak buď jste měla zakoupený priority boarding nebo to prostě nikdo zrovna nekontroloval 🤷‍♀️ (anebo jste letěla s jinou aerolinkou)

Ale omezení na 5 kg jsem tedy na webu Ryanairu nenašla. Je to uvedeno jen u dětského zavazadla, které může vzít navíc doprovázející osoba. 

0 Citovat

Do Splitu Rynair s CR nelita a ani loni nelital  ,pokud to bylo odjinud tak jsi treba mela priority 

0 Citovat

Jste si jistá, že jste letěla do Splitu Ryanairem? Ryanair lítá totiž ze Splitu pouze do Dublinu

0 Citovat

aj Regiojet ma zltu farbu ako Ryanair ...

0