Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

A létá proklatě nízko...

0 Citovat

Prosim vas. Do 10Kg odbaveneho zavazadla, ktere bude v uloznem prostoru letadla, nikoli na palube je mozne zabalit deodorant? A tekutiny, kremy neomezene mnozstvi? Dik za radu. Nenasel jsem uplne presne info. 

0 Citovat

jasně, jako do běžného odbaveného zavazadla, takže ano.

0 Citovat

Ahojte,

pripájali ste pri check-in očkovací certifikát? Preferujem ukázanie na letisku.

 

ďakujem

 

0 Citovat

Nepřipojoval a vše ok. Mrkli na to na letišti :-)

0 Citovat

Aleš napsal(a):

Nepřipojoval a vše ok. Mrkli na to na letišti :-)

 

Ďakujem, Aleš

0 Citovat

Mám zrušený let, který bych chtěl posunout o týden později, kdy už linka létá. Na webu se píše "Flight dates and times are changeable (subject to seat availability), such changes can be made up to 2.5 hours prior the scheduled flight departure time. If you are changing your flight due to a flight cancellation, this will be free of charge once the change is confirmed at the end of this process.". V mailu píšou "We are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network. You can move your flight to any date within 14 days before or after your cancelled flight. There are no flight change fees and you do not have to pay any fare difference."
Snad to chápu správně, že až do 2,5h před původním odletem budu moct let změnit na ten samý, ale (třeba) o týden později, ale zajímalo by mě, jestli můžu změnit jen data, nebo i výchozí/cílové letiště nebo jestli je na tuto větší změnu zdarma nějaká jiná lhůta.

0 Citovat

V lednu platilo, že 1) ano a 2) ne

0 Citovat

Teď 2) jde, ale nevím, jak dlouho před původním odletem. Asi to brzo zjistím, ale chtěl jsem to vědět předem. 🙂

0 Citovat

Tak si odpovím sám. I když to ta první věta z webu výslovně nezmiňuje, jde měnit všechno. Jen mi teď vrtá hlavou jiná věc - zkouším cvičně hodit zrušené lety o týden později a u letu tam mi to ukazuje "3 seats remaining at this price", což jaksi nechápu, když volných sedadel je na letu mnohem víc než 3.

0 Citovat

Zrejme ruzne figle  ktere dopredu nezjistis ,me by ted taky zajimala jina vec , jsme na Rhodosu a napadlo nas, ze bychom tu zustali dele , jenze  letenky zpet  mam uz zacekinovane a vytistene  zmenu na 1.8. chapu ze nejde kvuli toho ze uz to neni 7 dnu pred puvodnim odletem ale na 3.8. by to jit melo  doplatek do ceny  to po me  nechce  za priority  a sedadlo  to chce 10 euro coz chapu ze tam muze byt jina cena  ,ale proc to chce po me poplatek 65 euro ,kdyz letenka vymenena jeste nebyla ? Ze by uzavrena letenka uz vymenit  zdarma nesla ?

0 Citovat

Věrnostní příplatek.

0 Citovat

Nejspíš proto, že jsi už udělal check-in. Nebo že je to Rynaiar, kterému nefunguje webovka tak, jak má.

0 Citovat

Ne vcera jsem mel nejake  ovinene mysleni   puvodni let mel byt 28. 7. tudiz sel bez poplatku vymenit  21.7. a neni podstatne jestli ho chci vymenit  na 1.8. nebo 3.8.  

Stejne to uz je ted jedno od pondeli se meni podminky navratu  Misto letu pres ty debily v CR  budu asi resit navrat rovnou do Irska   Recko od pondeli cervene  a nejen Recko ale i Irsko 

0 Citovat

Copak asi ti debilové v Irsku dělají, že jsou od pondělí červení...

0 Citovat

zdravim vospolok, neviete ci pri odlete z Viedne mimo Schengen (napr. Kyjev) funguje v sucasnosti u Ryanair mobile boarding pass alebo treba ist na checkin na kontrolu dokumentov? Aby som sa vedel casovo zariadit. Kedze ako pozeram taky Wizzair dnes do Suceavy chce aby sme prisli na checkin...

0 Citovat

floodland napsal(a):

Copak asi ti debilové v Irsku dělají, že jsou od pondělí červení...

Cerveni pro  Ministerstvo zdravotnictvi  CR  a  to je podstatny rozdil  Irove dodrzuji  jednotne opatreni EU  a ne nejake fantaz magorie  vime pane floodland ? 

0 Citovat

Tak vzhledem k tomu, že Irsko je nově na seznamu červených zemí ve více státech,    tak bych problém hledal jinde. Musíš po návratu do karantény?

0 Citovat

Irsko je červené dle ECDC, podle toho bere naprostá většina zemí své barvy.

https://www.ecdc.europa.eu/en/co...e-movement

0 Citovat

Jasně, ale za Mikirovy komplikace přeci vždy můžou debilové v Česku. Tohle mu rozumně nevysvětlíš.Nektere státy (např. Slovensko nebo Chorvatsko) nemají problém oznámit změny den předem. Prostě očekávaný Covid chaos, kterému ani Covid pass nepomohl.

0 Citovat

tonic napsal(a):

zdravim vospolok, neviete ci pri odlete z Viedne mimo Schengen (napr. Kyjev) funguje v sucasnosti u Ryanair mobile boarding pass alebo treba ist na checkin na kontrolu dokumentov? Aby som sa vedel casovo zariadit. Kedze ako pozeram taky Wizzair dnes do Suceavy chce aby sme prisli na checkin...

Před týdnem Bulharsko s Ryanem, mobilní BP v pohodě, ale kdo ví, co bude zítra. 😆

0 Citovat

Vo VIE bez kontroly.

V Kyjeve kontrola, na to sa.priprav.

 

tonic napsal(a):

zdravim vospolok, neviete ci pri odlete z Viedne mimo Schengen (napr. Kyjev) funguje v sucasnosti u Ryanair mobile boarding pass alebo treba ist na checkin na kontrolu dokumentov? Aby som sa vedel casovo zariadit. Kedze ako pozeram taky Wizzair dnes do Suceavy chce aby sme prisli na checkin...

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak vzhledem k tomu, že Irsko je nově na seznamu červených zemí ve více státech,    tak bych problém hledal jinde. Musíš po návratu do karantény?

Nerikam ,ze je na vine jen CR  Irove jsou v covidove dobe taky pekni magori ,ale v jejich mentalite plati ,ze neradi neco meni ,takze pokud neco vyhlasi tak to plati delsi dobu , hodne dlouho se nemohli rozhoupat aby zrusili zakaz mezinarodniho  bezduvodneho cestovani  i cestovani po Irsku byl problem  Ale on je rozdil mezi Dublinem a vesnici  na  jihu u more  Karantenu jsem sice  mel po prijezdu zatim vzdycky ,ale tak nejak jsem si ji dodrzoval po svem,,, 

Ted od 19.7. by uz byt nemela ,ale antigen nestaci musi byt PCR  Karantena mi ale nevadi  kontroluji to  jen sms zpravou  po 5 dnech nabizeji  bezplatny test  Pri odjezdu do CR jsem delal doted antigen 

PCR co delaji v Praze v covidpointu jen z kraje nosu je v pohode  ted to asi bude  horsi  no co nadelam

0 Citovat

A to je právě ten výsledek toho dodržování po svém. Na seznam se Irsko nedostane vlastním vyhlášením, ale výskytem, který je pro ostatní země už neakceptovatelný. Z toho těžko můžeš obviňovat Česko.

0 Citovat

Diky za info, tak update zo Suceavy. Mobile boarding pass Ryanair vygeneroval, no aj tak sme museli ísť po papierovú letenku na lete Suceava Viedeň

0