Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

let v hlavni sezone  Rhodos - Dublin   celkem 15 cestujicich  Cena letenky bez zavazadla v dobe koupeni asi tyden pred odletem 17 euro  Doba covidova nebo nahoda ?


20210803-195056-800.jpg
20210803-195141-800.jpg

0 Citovat

Měl bys je, mikire, zažalovat minimálně ve Štrasburku nebo možná rovnou v Haagu.

0 Citovat

Proc ? Ja nejsem akcionar Ryanairu a let s 15 lidmi me neboli prave naopak,  clovek si pripada jako v soukromem letadle  V.I.P.  Hlavne ze leteli ,jen me to prijde smesne ze treba Recko zaradili do cervenych a jeste v CR do karantny  na 5 dnu a dalsi testy  Nastesti Irove jsou normalni  v Dublinu nic nekontrolovali jen na Rhodosu aktivni kluk na gate chtel videt jak test PCR tak PLF  A v Irsku nemusim ani do karanteny ani dalsi test Takze jen dukaz nesmyslu ceskeho Ministerstva zdravotnictvi a uchyla Vojtecha , to je ale i chyba EU ze si muze klast kazda zeme sve podminky 

0 Citovat

Irsko je na tom stejně špatně jako Řecko, ti si nemají co vyčítat. 


2021w30-covid19-eu-eea-subnational-combined-traffic.png

0 Citovat

Ani Recko ani Irsko na tom spatne neni ve Stegne rousku nosil jen personal v tavernach, jinak nikdo ani v obchode, ani zadne dalsi nesmysly  Vsechno fungovalo a nebyla pravda ze by v 22 byla nejaka zaviracka . Testy jsme mit museli a vyplneny PLF, ovsem v Dublinu nikdo nic nekontroloval jen v Praze kdyz jsem leteli tam a pak v Recku zpet ,ovsem v Irsku po priletu zadna karantena a zadny dalsi test !  Takze asi tak, ale to spis patri do Covid obecne a ne do Ryanairu 

0 Citovat

Stahnul si nekdo novou verzi fare finderu na Ryanairu ? Co to je zase za paskvil  ???  Tak jak Ryanair miluju a hajim ,tak jejich web co inovace to hruza  Koho tam maji jako IT ? Fare finder jsem docela dost pouzival a bylo to vyborne ,jednoduche a prehledne  Pri ruznych zemich to davalo vzdy nejlepsi letenky z dane zeme  , vzdy se mi ukazala  nabidka  Dublin ,Cork ,Shannon ,Kerry  pripadne Knock ,bud rucne ,nebo  kdyz jsem vymenil zem  tak mi to nabidlo lety ze zeme kterou jsem zvolili ..ted to nove ani nevim jak v pc nainstalovat, je to chaoticke a neprehledne ,treba se to naucim a nejak to nainstaluju a bude to funkcni ,ale zatim nadvam a prskam co to zase vymysleli

0 Citovat

https://corporate.ryanair.com/ne...?market=cz

to bude pro mnohe prekvapeni az na letisti

0 Citovat

No koledovali si o to dost dlouho. Nedivím se, že trpělivost došla. Spíš by mě zajímalo, jak tohle budou teď řešit na letišti. Protože jestli platí to, že je vyhodí až při nástupu na gatu, tak je to dost průser. Poplatek za vytištění by se dal ještě zkousnout, ale obávám se, že k tomu už nebudou mít cestující čas. 

0 Citovat

No jednoducho Ryanair nepovolí vygenerovanie boarding passu ak zistí že ide o takéto OTA a pošle pasažierov na checkin. Už to začali pred pár mesiacmi

0 Citovat

A na základě čeho jim to vygenerování nepovolí? Podle emailové adresy? To fakt bude pro Kiwi těžké obejít. 

0 Citovat

Zažili jste někdy letenku levnější na kiwi než u Ryan? Nebo prostě lžou? 

0 Citovat

Už sa to dialo ako vravím, napr. letenky kupované cez Rumbo jeden čas. Vtedy bolo nutné ísť na checkin, ale to odôvodnili Covid opatreniami, keďže ste nemohli naloadovat dokumenty do rezervácie. A ešte myslím kontrolovali aj kartu. Takže teraz len to posunuli na vyšší level.

Takto vyzerali e-mail od Ryanair

Pred odletom:

Dear customer, dear customer,

Our ref: *****

This booking has been identified as an unauthorized booking by an online travel agent (OTA). Unauthorized ATOs do not have a commercial agreement with Ryanair and use web scraping software to improperly sell Ryanair flights by violating the Terms of Use of Ryanair's website.

OTA using web scraping provides Ryanair with false customer information, which prevents us from informing passengers of important safety and public health requirements, including information on prohibited dangerous items and local safety precautions related to Covid-19. In addition, the false payment and contact information provided to Ryanair by OTA using web scraping prevents Ryanair from providing passengers with our post-contractual obligations, as set out in EC Regulation 261/2004 and Ryanair's Terms of Transport. When incorrect customer information is provided to Ryanair, we cannot guarantee compliance with the important safety, safety and public health requirements of the ICAO (EU) 2015/98 Technical Instructions and Regulations and the operational guidelines of the COVID-19 protocol on aviation safety of EASA/ECDC.

 

IN ORDER TO SOLVE THESE PROBLEMS,THE PASSENGER OF THIS BOOKING MUST/MUST GO TO THE RYANAIR COUNTER AT THE DEPARTURE AIRPORT AT LEAST 90 MINUTES BEFORE DEPARTURE IN ORDER TO MAKE THE REQUIRED DECLARATIONS OF COMPLIANCE WITH SAFETY AND PUBLIC HEALTH REQUIREMENTS

Po odlete:

 

Booking ref: ******

Dear customer, dear customer,

Thank you for choosing to travel with Ryanair.

We apologise for the inconvenience caused by the need to check in at the airport for your recent ryanair flight. This was necessary because you made your booking via an online travel agent, who has no commercial relationship with Ryanair and is not authorized by Ryanair to sell our flights ("OTA"). The OTA with which you booked provided Ryanair with false contact information and payment information for your booking, which means that we could not:

 

1. Inform yourself of mandatory travel forms;

2. Ensure compliance with the essential safety, safety and public health requirements of the ICAO (EU) 2015/1998 Technical Instructions and Regulations and the operational guidelines of EASA/ECDC's COVID-19 Protocol on Aviation Safety;;

3. Help health authorities track your contacts in the unlikely event that you may have been near a passenger who subsequently tested positive for COVID-19;

4. Contact you to give you important information about the flight;

5. Issue a refund if, for any reason, your flight has not been operated.

 

Thank you for meeting our essential safety and public health requirements, and we appreciate your assistance in updating our data at the airport check-in.

 

Many OTAs apply hidden price increases on Ryanair fares and ancillary products. The total amount paid to Ryanair for this booking was EUR 89.94. You've probably been charged more than that by the OTA. To guarantee the lowest rates, you should always book directly on the site or application Ryanair.com.

 

If you would like to subscribe to receive e-mail messages from Ryanair on our promotions and offers, click here

 

0 Citovat

Teraz chcu zjavne nasrat Wizz (5€) :)

 

 

 


image-1.jpg

0 Citovat

Nejak jsem nikdy nepochopil a nechapu proc nekdo kupuje letenky Ryanairu jinde nez primo u nich i kdyz by byly nekde o par korun levnejsi  a v soucasne covidove uchylarne uz vubec ne  Zasadne vzdy jen u nich, pokud je to letaenka drazsi nez 20 euro, tak moc dopredu ani u nich ne ,kazdou chvili jsou akce  a lepe kupovat jen jeden smer a check in delat pozdeji, aby se daly lepe letenky menit ,pozor taky na dodrzeni casoveho omezeni mozne vymeny bez poplatku za zmemu, 7 dnu neplati zrejme presne na hodiny ale jiz asi od te pulnoci  Zavazadlo je sice levnejsi primo u nakupu letenky ,ale kdyz je let nejisty ,tak se vyplati dokoupit az pred odletem ,stejne tak sedadlo  pripadne fast ,ale ted se ty prestupy uz moc nevyplaceji 

Kvuli prokazovani se testy a ruznyma dalsima priblblyma buzeracema  jsem si poridil svuj prvni smart mobil  okamzite si nahral Ryanair apku  i kdyz si nadale letenky a vse, kdyz mam  tiskarnu po ruce  tisknu ,tak  v pohode mam letenku i v mobilu  automaticky i kdyz check in udelam na  notasu 

Prakticky od zacatku pandemie jsem neletel s nikym jinym nez s Ryanairem  loni to bylo 25 letu, letos bohuzel zatim jen  8 ,  ale doufam ze tu tristni bilanci jeste do konce roku vylepsim i kdyz muj rekord 60 letu za rok je dlouhodobe asi v nedohlednu  i tehdy byly prevazne z Ryanairem, ale i u jinych spolecnosti jsem po Evrope kupoval  primo u tech spolecnosti  a nikdy jinde   Jen mimo Evropu  jsem koupil u overene spolecnosti , dvakrat  i tady na CL -)

0 Citovat

Mikire, možná ti vytrhnu trn z paty, ale je jen příklad toho, že se tyhle levný letenky vyplatí kupovat přes šmejdy, za ty skoro čtyři stovky to stojí. 


dub-osr.png

0 Citovat

Děkujeme za další příspěvek, který je jako vždy mimo. Když nevíš, o co tady jde, tak to nekomentuj. A přestože nemám rád ani jednu společnost, tak tady musím stát na straně Ryanairu. Pokud i přes několikrát opakovaný nesouhlas prodává Kiwi jejich letenky a dokonce vystavuje boarding passy bez toho, aby se cestující seznámil se všemi aktuálními opatřeními, tak se nedivím, že pohár trpělivosti prostě přetekl. Tohle není o žádný konkurenční boj. Ryanairu je úplně jedno, za kolik bude Kiwi letenky prodávat. Svoji cenu vždy dostane. Stejně tak jim může být úplně jedno, za kolik se následně budou prodávat doplňkové služby, protože opět své peníze dostane. Ale jednání Kiwi poškozuje dobré jméno firmy a jinak než soudní cestou se v tuto chvíli už bránit nelze. 

0 Citovat

Lukasi do Ostravy litam malo.a nemam duvod tam letet s takovym prestupem  navic , kdyz  mam duchodcovskou slevu na vlak  Vic nez  mizerna nabidka letu do Ostravy   mi vadi  stale  spatnejsi Cork,  udajne se ted na podzim bude  opravovat draha  nebo co ja vim a od pulky zari az do listopadu nebude  litat ani Londyn  Pokud by nekdy v budoucnu byla  moznost Cork -Ostrava  tak bych treba nad tim uvazoval  ale do Corku mam 50 km a do Dublinu 250 km  s Corku pak uz nebude ani Wroclaw  ani Katowice  nebo Krakow  Obcas jsem letel nekdy s Kerry  vyplatilo se kvuli parkovani nebo i Shannon airport  ale do Kerry silnice i  na Shannon ten zacatek nic moc, to uz jsem skoro v Dublinu po dalnici  ,bydlim kousek od Youghalu a tak jen nez se dostanu na dalnici tak to je zdrzeni  Jeste bylo s Corku  Bergamo ale jen pres prazdniny  Ted poletim do Prahy z Dublinu a letenku mam za 14 euro  uz  z drivejska a zpatky jsem ulovil za 360 Kc  tak i kdyz pojedu vlakem do Ostravy tak me to vic nez s Lotem  stat nebude  

Jinak ano ,ale kdyz ti Kiwi a spol neda moznost si udelat check in  ,protoze nemas email ani udaje karty kterou to platili  nebo nejake zmeny , tak k cemu ti bude sleva  400 Kc   Navic uvadis priklad letu  v prosinci  ,ja nevim co bude v zari  natoz v prosinci  Nejvic co jsem kdy koupil dopredu bylo Thajsko v unoru 2019  ktere jsem kupoval  nekdy koncem zari nebo zacatkem rijna  2018   a to byla vyjimka  Po Evrope vic  dopredu snad jedine za 5 max 10 euro  ale chapu ze ten kdo chodi do prace  musi trosku planovat  s predstihem 

0 Citovat

@floodland  ,predpokladam ,ze to patrilo mi  i kdyz se mezi to vklinil Lukas , vim o co jde mezi  kiwi a Ryanairem ,ale ono to prece jde zevseobecnit , prave Lukas dava dobry priklad operuje s tim , ze usetrim 400 Kc  ale za jakou cenu letenka na prosinec ,kdy nevim jestli ta spolecnost jeste vubec bude existovat a jestli se me bude letenka hodit a  co by byly za komplikace ,kdyz bych ji chtel vymenit ,pokud se k tomu prida i to, ze mam pak problem s check inem a muzu mit problem, na gate ,kde  je jakykoliv problem  pak hadka s  personalem co me nechteji pustit do letadla  tak mi to za ty 400 Kc proste nestoji  Vyhazuju ted daleko vic penez za nesmyslne testy  a taky to nelajsnu je falsovat , nebo nepodleham zatim  hrubemu natlaku se nechat ockovat 

0 Citovat

jenže v tomhle případě je to o to horší, že tě vyhodí až na gatu bez možností zaplatit výpalný a nechat si vytisknout duplikát. No budu držet palce, ať už konečně Kiwi někdo pořádně přišlápne za ty jejich prasárny. 

0 Citovat

Nezapomeňte, že kiwi si nechá odškodnění za zrušený nebo zpožděný let. Na tom musí mít obří vejvar. Spousta lidí nemá páru o svých nárocích, ale kiwi bude generovat žalobu za každou letenku.

0 Citovat

Celkem nesmysl, Kiwi nemuze jednat za cestujiciho bez jeho vedomi. Jestli chces jednat v otazce odskodneni za nekoho, musis predlozit jeho souhlas, osobni udaje, skeny pasu, dokonce i fotky.

0 Citovat

Tipnul bych si že takovej souhlas bude v obchodních podmínkách. 

0 Citovat

Jasně že to tam je... 7. Právo společnosti Kiwi.com zastupovat Vás ve věci vymáhání nároků proti Vybraným přepravcům. Uzavřením
Smlouvy o poskytování Služeb současně opravňujete společnost Kiwi.com k tomu, aby Vás zastupovala v
procesu vymáhání všech Nároků vůči Vybraným přepravcům a prováděla Vaším jménem všechny právní i jiné
kroky nezbytné k realizaci této věci (dále označováno jako „Služby vymáhání“). Současně se zavazujete
poskytnout Nám – či Našim autorizovaným subdodavatelům – veškerou přiměřenou požadovatelnou součinnost,
dokumentaci a informace, aby Vás mohla společnost Kiwi.com plně zastupovat v procesu vymáhání ....

0 Citovat

ved o tom je cely ten ich biznis model a ich "garancie"

0 Citovat

Dobrý den, nemá tu někdo zkušenost s Ryanairem co se týče letu i s dítětem (6let) s doprovodem příbuzného, který není rodičem  ani poručníkem. Některé letecké společnosti prý mají svoje vlastní formuláře pro vyplnění rodiči dítěte, že schvalují cestu dítěte s konkrétní osobou. Letím v září do Budapešti s neteří, její rodiče mi tedy musí vyplnit tento formulář, něco jsem si stáhla na webu MZV, ale nerada bych pak řešila na letišti, že po mě bude Ryanair chtít ještě jejich formulář, bohužel jsem nikde nedohledala, že by něco takového měl přímo Ryanair. Má někdo zkušenosti? Díky

0