Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ryanair nic takoveho nema ,nebo o tom  nevim ,ale vim ,ze takove zplnomocneni je treba  ,melo by byt notarsky overeno  a mel by tam byt souhlas obou rodicu ,pripadne dolezeno  proc je souhlas jen jednoho z rodicu , melo by to byt  i v anglictine 

Nevim jestli je to nejcerstvejsi ale  treba to pomuze 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/o_mini...odicu.html

u tohoto pisou ze to je vzor 2021

https://www.finance.cz/490565-so...ni-ditete/

0 Citovat

Setkali jste se někdo v posledních dnech s tím, zda Ryanair v zahraničí (konkrétně z Řecka) před letem do Prahy kontroluje český příjezdový formulář?

0 Citovat

Minolou stredu to kontrolovali na gatu (Rhodos) ale opravdu chteli vedet jen QR kod - rychla kontrola.

Ivan napsal(a):

Setkali jste se někdo v posledních dnech s tím, zda Ryanair v zahraničí (konkrétně z Řecka) před letem do Prahy kontroluje český příjezdový formulář?

0 Citovat

U nas chteli videt na odletu  z Rhodosu do Dublinu pred  3 tydny  vsechno jak test  tak PLF  pricemz pak v Dublinu uz vubec nic , asi jak na koho narazis  ,ted vcera z Irska chteli v Praze taky videt vsecno ale to bylo na T1 mozna na T2 je to jine 

0 Citovat

Kláře k dotazu na cestování s dítětem: o tomhle slyším poprvé - aerolinka přece nemá šanci poznat,   jestli děti, které letí s dospělým, jsou nebo nejsou jeho vlastní; moje děti mají  jiné příjmení než já a nikdy to nikdo neřešil... 

K příjezdovému formuláři: převčírem z Rhodosu nechtěli vidět ani pas, natož příjezdový formulář nebo COvid-pas. Ale stejně bych na to asi nespoléhala, náhoda je blbec...

0 Citovat

Lucie,ale pokud to chtit budou a neprokazes ,ze ty deti jsou tve tak  problem bude ,zena vzala sveho vnuka do Irska a chteli to po ni , dokonce kdyz ma treba matka ve sve peci dite  a otec ditete ho bude chtit vzit na vylet do zahranici tak ten souhlas matky  bude muset mit, pro pripadnou kontrolu  Ze jsi o tom neslysela a ze to nikdo neresil  neznamena ze takovy formular neexistujue a ze to nemohou vyzadovat  

Mozna v soucasne dobe pri chaosu a nesmyslnych restricich ,pozadavcich testu ,ockovani ,PLF formularich  se na tohle kasle ale  radeji bych to sebou mel 

0 Citovat

To by ovšem znamenalo, že každý rodič musí mít u sebe při cestování letadlem rodný list dítěte - v cestovních dokladech přece tyto informace dávno uváděné nejsou... Takže bych očekávala, že ta kontrola by byla leda policejní a na udání, třeba rozvedeného druhého rodiče apod. Někdy to asi může být odhadem podle věkového rozdílu nebo rozdílné barvy pleti apod., ale v dnešní době, kdy mnozí rodiče vypadají spíš jako prarodiče svých dětí, by to opravdu musela být extrémní náhoda...

0 Citovat

Známá je rozvedená, dítě ve vlastní péči, když ale cestují za otcem (Čech pracující v UAE), tak má to dítě s sebou soudně ověřený překlad rodného listu do angličtiny.

0 Citovat

Tak v případě rozvodu je to něco jiného. Tam musí být souhlas druhé strany s vycestováním. V opačném případě se to může posuzovat jako únos.

Ale jinak jsem nikdy nezažil, že bych musel mít já, nebo kdokoliv jiný, kdo cestoval s mojim dítětem přes hranice, jakýkoliv doklad. Dítě má pas a jestli sedí příjmení nikdo nikdy nezjišťoval 

0 Citovat

Já to zažil opakovaně, i manželka. Např. v  NUE při odletu. Vždy si vzájemně podepisujeme souhlasy s vycestováním.

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Já to zažil opakovaně, i manželka. Např. v  NUE při odletu. Vždy si vzájemně podepisujeme souhlasy s vycestováním.

To jako že si vzájemně podepisujete souhlas, že druhý partner může vycestovat???

0 Citovat

Já letos, poprvé pro sichr, také měla písemný souhlas druhého z rodičů, dcera má příjmení po otci, za patnáct let mě to nikdy nenapadlo s sebou mít. Ale stálo mě to jen půl sta za ověření podpisu na poště a klid, kdyby se náááhodou někdo ptal. Jelikož se cestuje jako v Kocourkově a všude všechno o sobě odesíláme a vyplňujeme a na všech PLF byla uvedena jako spolucestující dítě .. bylo to podle mě zbytečné, na letištích sotva zvládají kontrolovat formuláře skrz covid, ale mimo EU bych používala asi také pravidelně.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Jo

Chybí vám tam tečka za větou, anonymní hrdino.

 

0 Citovat

Letím zítra s Ryanem po delší době. Po online checkinu mi v rozhraní píšou:

"Palubní lístky  musí být vytištěny , aby je bylo možné použít"

Doufám, že s sebou nemusím tahat další papír a stačí jen ukázat boarding pass v mobilu, nebo...?

0 Citovat

Záleží na letišti, odkud letíš? 

0 Citovat

I kdyz jsem si poridil smart kvuli testum a PLF  a nahral i aplikaci Ryanairu s kterym asi litam vic nez kdokoliv tady na foru  tak pokud to jen jde, tak si paprovou vytisknu  je to pohodlnejsi a rychlejsi navic dneska kdyz mas ukazovat dalsich plno blbosti  ,ktere nemas vytistene a budes to prepinat v mobilu  (test, PLF boarding pass )

0 Citovat

Ty vole, co to zase měle dědek 

0 Citovat

Nic nemelu  s papirovou poskladanou letenkou na kod je to alespon pro me pohodlnejsi nez sermovat mobilem ,ktery zhasne najit aplikaci atd,  V Evrope nevim ,ale mozna nekde jeste memusi uznavat mobilni verzi  ale chapu ze nekomu mobil vyhovuje  

0 Citovat

Jde předpokládám o to, že aplikace Ryanair má QR kód, zatímco v PDF pro tisk jsou takové divné čárové kódy, ne? A oni zjevně negarantují, že pokud bys skenoval z displeje telefonu PDF, že to půjde. Navíc podle barvy pozadí se rozlišuje priority / non-priority. 

0 Citovat

Mikere meleš, Dave se na něco ptá a ty odpovídáš úplně off topic. 

Papírové požadují některá letiště, aby tam mohli dát razítko a naplnila se tak jejich byrokratická potřeba. 

0 Citovat

Je pravda, že s mobilem je víc problémů, než s vytištěnou kopií. Jak říká mikir - display může zhasnou, pak ho musíš rozsvítit, někdo přes heslo, najít aplikaci... u mého je třeba potřeba někdy 20x stisknout startovací tlačítko, než se rozjede. Když ho otáčíš displejem ke skenneru, tak se leckdy stane, že formát displeje se přetočí ze svislého na vodorovný a kód zmizí... nebo při otáčení zavadíš prstem o displej a on se posune na další stránku... to všechno už se mi stalo a jen to zdržuje. Navíc dnes už většinou nestačí jen BP, ale musíš ukazovat dalších x certifikátů... a hledej to všechno po mobilu. Krom toho si musíš hlídat, abys ho v daný okamžik měl nabitý, někdy je i potřeba být na wifi...

tmx: na PDF se tisknou i QR kódy, to není problém. S barvou pozadí teda nevím - když si vytiskneš BP černobíle, tak taky funguje. Může to být pomůcka...

0 Citovat

I na černobíle vytištěném jde priority a nonpriority lehce a rychle poznat. 

0 Citovat

Priority jsem nikdy neměl, tak nevím :-) Možná je to tam uvedeno slovně.

0 Citovat

Ano i na cernobile je slovne napsano priority

0 Citovat

Zdravím cestovateľov, planujeme letiet Vieden-Tenerife, neviete ako to ma Ryanair s pridaním bicykla?

V podmienkach som našiel poplatok za bicykel 60e online/75e na letisku, cize si kupim letenku s príručným batohom a potom si musím doplatiť online k letenke za bicykel?

0