Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@voughne

Presne tak s tim Wizzairem , nemam proti nim vubec nic , jsou mi i sympaticti pro vytvareni te konurence , obcas s nima letim , ovsem s temi zavazadly to fakt nezvladli

S temi papirovymi letenkami mas taky naprosto pravdu i kdyz budu mit za rok treba 50 letu, tak porad je to jen 50 papiru, to tu ekologii nezrujnuje a je to na gate urcite pohodlnejsi, nez tam sachovat s mobilem , aby to bylo stejne rychle, jako papirova letenka , musel bych ho mit uz prpraveny a nachystany

S Voloteou jsem nikdy neletel , takze nemuzu hodnotit osobne , ale je to jen dalsi poznatek , alepson pro mne , prilis teto spolecnosti neduverovat , samozrejme kdyz chytnu 2 eurove ,nebo i 5 eurove letenky , tak to za nejake to riziko uz stoji

0 Citovat

Takhle to teď vypadá na páteční ranní let WRO-WAW. Tak chvíli počkáme :)


letadlo-wro-waw.jpg

0 Citovat

Ahoj, měla bych jeden dotaz.. dělala jsem online check in a zadala špatné datum narození, na online chatu ryanairu jsem jim sdělila problém a spravili mi to. Nakonec mi řekli, ať si znovu vytisknu letenku, tak jsem to udělala, ale je úplně stejná jako ta původní se špatným datumem. Nevidím tam žádnou změnu.. Tak by mě zajímalo, zda nebude na letišti nějaké problém..

0 Citovat

@mikir

Ja si myslim, ze aj 20 papierov na osobu/rok je dost. Je to podla mna uplne zbytocny papier. Je sice fajn, ze ryan ma pokrytych 99% letisk pre vyuzitie mobile boarding pass, ale bohuzial kvoli poplatkom som nuteny si letenku vytlacit tak ci tak, lebo ak nahodou stratim telefon, tak sa mi cesta hodne predrazi. Co som si vsimol minule pri odlete z Alghera, tak skoro polovica ludi uz nastupovala s mobile boarding pass a neprislo mi to vobec ako nejake "sachovanie" s mobilom. Pekne krasne to mali vsetci pripravene na obrazovke a nastupovalo sa jedna radost, ale to mozno preto ,ze som letel do Janova a zapad je mentalne na inej urovni ako vychodny blok :D

Volotea ma sice este co dohanat, ale po 4 letoch mozem konstatovat ,ze su celkom fajn. Ked budu mat letenky v rozumnej cene, tak to bude dalsia nizkonakladovka s ktorou som ochotny lietat. Ale tusim bojuju tiez s tymi sedadlami ako Ryan? Vsimol som si na jednej trase, ze jeden ultra zalubeny parik bol odseba 3 rady a kym sa poriadne vycmulali, tak uz aj vznikla zapcha v ulicke :D Podla mna na rovnaku vlnu naskocia vsetci vratane Wizzu. Su to lahko zarobene peniaze lebo ludia su velmi ochotni za sedenie spolu si priplatit. Mne osobne je to uplne jedno kde sedim a za toto si nebudem nikdy priplacat, aj ked je to zvecsa zanedbatelna suma.

0 Citovat

Známá letí přiští týden do Itálie, a chce si brát sebou jednoplotýnkový vařič do příručního zavazadla. Je to vůbec možné?

Na stránkách http://www.prg.aero je psáno, že by to mělo jít. "Elektronická zařízení a spotřebiče

Povoleny v příručním i zapsaném zavazadle." Jen by zajímalo, jak to je. Jak to má Ryan?

0 Citovat

voughne napsal(a):

@mikir

Volotea ma sice este co dohanat, ale po 4 letoch mozem konstatovat ,ze su celkom fajn. Ked budu mat letenky v rozumnej cene, tak to bude dalsia nizkonakladovka s ktorou som ochotny lietat. Ale tusim bojuju tiez s tymi sedadlami ako Ryan? Vsimol som si na jednej trase, ze jeden ultra zalubeny parik bol odseba 3 rady a kym sa poriadne vycmulali, tak uz aj vznikla zapcha v ulicke :D Podla mna na rovnaku vlnu naskocia vsetci vratane Wizzu. Su to lahko zarobene peniaze lebo ludia su velmi ochotni za sedenie spolu si priplatit. Mne osobne je to uplne jedno kde sedim a za toto si nebudem nikdy priplacat, aj ked je to zvecsa zanedbatelna suma.

Já měl 14dní zpět s Volotea dva po sobě jdoucí lety a vždy jsme seděli u sebe. Cítil jsem se lépe než u FR a ceny byly taky příjemnější. Otázka je jak dlouho jim to s těmi sedadly vydrží...

0 Citovat

toto je fakt zaujimava otazka, ale ked sa zmesti do prirucnej tak preco nie.

0 Citovat

Tak je z toho 22D a 21C... ac mi to na tech 40 minut bylo jedno, tak aspon nejsme na druhy strane letadla :D

0 Citovat

mikir"][citace="Mailand napsal(a):

Udělal jsem teď (free) check-in pro dva, odlet za 4 dny, a dalo nám to oboum window seat pět řad od sebe. Za okno jsem sice rád, ale zase se potvrdilo, že Ryanair prostě a jednoduše lže.

Precetl jsem si jejich vyjadreni k pridelovani bezplatnych mist a zni to celkem logicky, je plna sezona , pisou ze jsou lety obsazene z 95 % a ze si lidi co si mista koupi vybiraji hlave okno a ulicku ,ale ze se prihlasuji az treba 24 hodin pred odletem a ze vlastne pro ne mista drzi . ( misto je v systemu obsazene , protoze bylo zakoupene , ale neni udelany check-in )

Neni tedy nic jednodussiho kdyz nekdo nechce platit sedadlo aby pockal az tesne pred odlet tam uz nebude Ryanair nikomu nic drzet, sedadla budou v tu chvili uz pridelena a zbudou ty nejdrazsi vpredu , je otazka zda zbudou dve vedle sebe ale tam uz to Ryanair nerozhodi protoze vlastne uz nebude kam jen tezko rict na jakou chvili presne cekat ., protoz pak zbudou opravdu uz jen posledni volna mista

Letim ted za 3 dny respektive ve dvou za 4 , zvolili jsme ulicku a stred kvuli tomu , ze si zena potrebuje troksu natahnout nohu do ulicky , takze misto u okna zbylo , tak se schvalne pak jestli bude vhodna prilezitost zeptam toho u okna kdy delal check-in a jestli leti sam

Netrvdil bych , ze Ryanair v tom vyjadreni lze . asi tam zbyly dve mista u oken tak ,jak zbude to misto v nasem pripade a oni to vyuzili , aby neblokovali dalsi stejnou radu , kterou mozna maji jeste k dispozici . nakonec neni nic snadnejsiho nez se podivat na soucasnou osazenost letadla

Vysvetluji to mozna pro nektere trosku nesrozumitelne a porad tam zavani to , ze jim jde v prve rade o penize ( aby si nakonec vsichni mista koupili ) , ale je to tak nejak jako se zavazadly , tam si dnes vetsina lidi kufry taha samo a obsluzne voziky pro zapsane zavazala jezdi poloprazdne k letadlu i od nej

Vlk se nazere a koza zustane cele -) chapu ty co nadavaji ,skutecne jak to pise eremi ze jde o princip .ale zase az takovou aferu bych s toho nedelal

[/citace]

Ahoj mikir, 2dny zpět jsme se s přítelkyní vrátili z cesty Ostrava -Milán, Milán - Mallorca, Mallorca - Berlín. checkin dělaný 4hod před odletem sedadla za sebou u okna. Nejdříve přednostní nástup na další cestě větší prostor pro nohy. Na poslední cestě checkin 7hod před letem a já měl přednostní nástup u okna a přítelkyni více místa na nohy u okna.

0 Citovat

Už by mohli hoši hodit zase letenky za 2 libry... poslední akce byla 3.4 a AirBaltic dnes, Wizz tam má něco zase... čekám na to jak na smilování, ať můžu levně přeletět tu " kaluž " vzdálenou 120km :D Už by si mohli nahrabat na těch sedadlech a něco hodit do oběhu :D

0 Citovat

Omlouvám se pokud se bude tato otázka opakovat, ale trochu jsem se v té spoustě názorů nám placená sedadla ztratila. Stačí mi u Ryanairu ukázat palubní lístek z mobilní aplikace, nebo je nutnost ho vytisknout?

0 Citovat

Mobil stačí, aký by to inak malo zmysel

0 Citovat

len pre info ak to tu este nikde nebolo:

https://www.bts.aero/o-letisku/p...ez-milano/

0 Citovat

Funguje i z Prahy přes Bergamo. Zaráží mě ale, že nikdo nikde nenapíše, že lety s přestupem jsou cca o 25% dražší, než kdybych to koupil zvlášť. Zrovna u destinací z BTS/PRG většinou přestupy vychází na dostatečně dlouhou dobu na to, abych si připlácel "za jistotu"...

0 Citovat

Já bych doplnil info jen z F4F že otevřeli i nové linky při oznámení toho s Milanem a hlavně PRG - Porto se bude lítat :)

http://www.fly4free.com/flight-d...ew-routes/

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Já bych doplnil info jen z F4F že otevřeli i nové linky při oznámení toho s Milanem a hlavně PRG - Porto se bude lítat :)

http://www.fly4free.com/flight-d...ew-routes/

PRG-Porto se bude lítat právě s přestupem v Miláně. Tzn. úplně stejně jako dosud, jen teď budeš mít možnost si koupit garantovaný přestup (cca o 25% dráž než dvě oddělené letenky, což při současně nastavených přestupních časech moc nedává smysl ;) )

0 Citovat

Zdravim a rovnou se omlouvam, zda zde tato otazka uz byla...

Letim s Ryanair Praha-Řím a zpet. Na strankach Ryanair ctu, ze mohu letet pouze na pas, na jinem foru zase ctu, ze staci obcanka. Samozřejmě mam pouze OP a pas uz nestiham...

Mate nekdo, prosim, zkušenost?

Moc dekuji!

0 Citovat

hugo.misa napsal(a):

Zdravim a rovnou se omlouvam, zda zde tato otazka uz byla...

Letim s Ryanair Praha-Řím a zpet. Na strankach Ryanair ctu, ze mohu letet pouze na pas, na jinem foru zase ctu, ze staci obcanka. Samozřejmě mam pouze OP a pas uz nestiham...

Mate nekdo, prosim, zkušenost?

Moc dekuji!

Občanka samozřejmě do Říma stačí zcela bez problémů.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="hugo.misa"]Zdravim a rovnou se omlouvam, zda zde tato otazka uz byla...

Letim s Ryanair Praha-Řím a zpet. Na strankach Ryanair ctu, ze mohu letet pouze na pas, na jinem foru zase ctu, ze staci obcanka. Samozřejmě mam pouze OP a pas uz nestiham...

Mate nekdo, prosim, zkušenost?

Moc dekuji!

Občanka samozřejmě do Říma stačí zcela bez problémů.[/citace]

No spíš to myslím tak, ze Ryanair snad pousti jen s pasem... Je to mozne?

0 Citovat

Není to možné. Formulace na jejich webu je nešťastná, ale pasem se prostě myslí cestovní doklad. S Ryanairem mám 16 letů a ani jednou jsem pas s sebou vůbec neměl.

0 Citovat

Zdravim

ma nekdo dotaz s koupi letenky na webu ryanair pro mladeznika ktery ma v dobe letu 15let a nejake drobne? porad me to k nemu nuti pridat i letenku pro dospelou osobu .Ta uz ale letenku ma.Nevi nekdo jak nato?

Diky za odpovedi

0 Citovat

Koupit mládežníkovi dospělou letenku. Rozdíl v ceně nebude.

0 Citovat

Spustí Ryanair linku z Prahy do Atén? V aplikace pro iOS je možné vybrat spojeni Praha - Atény, před víkendem to jeste určitě neslo. Nenachází to zatim ale žádné spoje a přes web to Atény taky nenajde.


img-5713.png

0 Citovat

No, bylo by to fajn, ale toto spojení jsem v aplikaci viděl už tak před rokem a taky nic.

0 Citovat

Aha, tak to je zřejmě chyba :(

0