Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Netušíte někdo proč FR prodává zavazadla skoro dvakrát dráž když si je člověk doobjednává než při nákupu letenky? já poprvé v životě potřebuju dokoupit kufr kvůli paddleboardu, nějak mi to celý váhově nevychází, ale ten rozdíl je dost velkej.

Ještě mě napadlo to vyřešit nákupem sport equipment. Je to o 15EUR levnější na segment a mám pocit, že to má úplně stejný pravidlo odbavení jako běžný kufr..

0 Citovat

tak to Ryanair dela, kdyz si to nedokoupis hned, je to vzdycky drazsi.

0 Citovat

bugr napsal(a):

Netušíte někdo proč FR prodává zavazadla skoro dvakrát dráž když si je člověk doobjednává než při nákupu letenky?



Aby jsi raději službu (zavazadlo) přikoupil už při nákupu letenky (co kdybych vlastně nakonec potřeboval větší zavazadlo? Navíc je to ted za pár kaček.), i když ho v důsledku větší často potřebovat nebudeš. Tohle rozhodnutí podpoří pozdější vyšší cenou.
Důsledek je spousta lidí, kteří si nakoupí tuhle službu preventivně, tedy zisk pro leteckou společnost.

1 Citovat

@jakublanger + @michal

Ozývám se jak jsem slíbila ohledně žádosti o kompenzaci za zpožděný let Vídeň - Londýn dne 25.8 - zpožděno o 6,5 hodiny ..

Po odeslání žádosti přišlo potvrzení, do 14ti dnů slíbili vyjádření. Počkala jsem 16 pracovních dní a šla na chat. Připomněla jsem, že je po 14ti denní lhůtě a stále nemám žádné vyjádření, snažili se mě odbýt s tím, že toho mají moc, že se omlouvají, ale mám počkat ještě " pár dní " . Nenechala jsem se odbýt a trvala na pevném termínu, do kdy mě dají vědět, jinak že chci mluvit s někým kompetentnějším, kdo mi termín dá. Nakonec slíbili do dvou pracovní dnů a eskalaci žádosti, samozřejmě se nic nedělo, ale odlétala jsem zrovna do Lisabonu a nechtěla to v ten moment řešit, každopádně třetí den přišlo na mail vyrozumnění, že na kompenzaci mám nárok a že do deseti pracovních dní pošlu peníze. Dnes mi bylo připsáno 2 x 250 eur.

Každopdáně přiznám totálně nesmyslnou " začátečnickou " chybu - někde jsem já k*áva ztratila fyzicky vytištěný boarding pass ke zmíněnému letu a z důvodu změny telefonu a moji neschopnosti správně zálohovat data jsem přišla i o print screen ... takže mě docela lepilo, aby mi to uznal přímo Ryanair a nemusela to postupovat agentuře, neměla bych tak možnost doložit BP .. ten teda ani haluzově nešel najít na mém Ryanair účtu v PC ani v aplikaci / hlášena opakovaně chyba na historii provedených letů / .. nevím, zda by jim stačilo jen potvrzení o zpožděném letu a mailová komunikace s aerolinkou .. ?

Takže to dopadlo dobře, poučení zase pro příště :-) Díky všem, kdo mi tehdy na letiště odepisovali.

0 Citovat

A mám následující dotaz - na žádost o kompenzaci za zpoždný let z května / Vídeň - Malta o 3,5h / mi Ryanair nedal vyjádření doteď, bez reakce ani po slibech na chatu jsem to předala agentuře. Ti jsou tedy asi také docela zahlcení, ani od nich nemám žádnou zprávu a na mail nereagují, dovolat se mi zatím nepovedlo .. má smysl jít zase zkusit žádat vyjádření na chatu nebo se do toho už nemám motat ? Neřešil to někdo z Vás ?

Každopádně při cestě zpět z Lisabonu teď v pondělí mi poprvé brali příručák na kontrolu rozměrů, naštěstí jsem ho do té jejich plechové škatule " skvízla " ale vyhodnotila jsem to, že to mám za trest, že jim u mého jména svítí červený alert, coby otravného účastníka provozu :-) .. jinak to byl batoh Cabin Zero 36l  45x31x20

 

0 Citovat

V rámci omezování aktivit v Maďarsku je osekána linka Praha - Budapešť z 9 letů týdně v letním řádu na pouhé 2 lety týdně v zimě (původně v zimě mělo být asi 6 letů týdně).

0 Citovat

Zdravím vás všechny.

Chtěl jsem z Prahy na Mallorcu. Cena na osobu v termínu, který je pro mě pevný, je cena zpáteční letenky přes 5.000Kč (bez kufrů a sedadel). Rodina = je nás více. Jaký může být u těchto letenek vývoj? Nahoru nebo i možná dolů? Máte zkušenosti s prázdninovými termíny u nízkonákladovek? (PS: vím, že Drážďany také lítají, ale mám daný fix sobota-sobota a další okolnosti)


screenshot-20221107-192326.jpg

0 Citovat

Za ty prachy se to bude dát koupit vždycky... Nečekal bych že to spadne, ale přijde mi zbytečný to kupovat teď... Počkej do června, pak to kup

0 Citovat

https://www.momondo.cz/flight-se...23-08-19 

Je tam spoustu levnějších variant. Buď přímo s SW nebo Eurowings, nebo s přestupem se Swiss. Jako bonus vás nerozsadí a máte normální příručák. Za 4.7 to jde a ještě poletíte 777.

0 Citovat

Tak to teda koukám na ty jiné varianty 😵 ... proč mám pořád zafixováno, že Ryanair je "nejlevnější" (jeden z nejlevnějších) 🙈

0 Citovat

Mě ani nenapadlo to srovnat, "když Ryan".... ach jo. Díky

0 Citovat

Jen dodám - je to až v létě a zejména u nízkonákladovek je slušná šance, že si udělají šachy v kalendáři a poletí se v jiný čas a možná i v jiný den. U síťových aerolinek, co létají denně, je taková šance mnohem nižší. Ale i ony můžou svůj letový kalendář proškrtat. Takže za mě jedině ten Swiss.

0 Citovat

Ryan v oblíbených letních destinacích v sezóně nezlevní možná vůbec, když slušně naplňuje letadlo i tak. Tento rok jsem zrovna od ledna sledoval 2 destinace na léto a v podstatě se to nepohnulo od 6-8k za zpátečku na osobu. Chce to vychytat akci na květen/červen nebo pak v září a později. Nebo nově zavedenou linku, kde to trochu dumpingují.

1 Citovat

Dobrý den, mám letenku do Ammanu a zakoupila jsem si sedadlo s větším prostorem pro nohy 17d, ale mám pocit, že u těchto prodloužených není okno. Kde to zjistím a je možné bezplatně vyměnit sedadlo, třeba i za normální? Výhoda u toho prodlouženého je i check in 60 dní předem, při výměně sedadla bych asi tuto výhodu ztratila. Neseděl jste někdo na tom prodlouženém, co radíte?

Díky, letím poprvé s nízkorozpočtovou airolinkou a jsem z toho vykulená. díky

0 Citovat

Najdi si to letadlo na seatguru.com 

Na 99% tam okno bude (operujeli let Ryan a ne např. Lauda). Vyměnit to každopádně lze. Vystaví ti nový boarding pass pokud se proto rozhodneš. 

1 Citovat

díky moc

0 Citovat

Kupoval jsem si jako darek, co jsem si mel poridit za penize od pribuznych, dne 23.12. voucher. Vse na prvni pohled probehlo uspesne a prislo mi info, ze budu mit voucher s kodem do 15 minut na mailu. Ale mail doted nedorazil, uz je to ctvrty den. Stalo se to nekomu take, ze to ve skutecnosti trva dele a mam jeste cekat (natoz ted byly jeste ke vsemu svatky) nebo uz radsi kontaktovat zakaznickou linku?

0 Citovat

Dobrý, dnes to na mail dorazilo. Misto za 15 minut za 4 dny, ale hlavne, ze je to vyreseno.

1 Citovat

zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli je divné, že při objednávce letenky u Ryanair to po mě chtělo jen jméno?  

0 Citovat

Ne není.

Zbytek údajů budeš zadávat při on-line checkinu.

1 Citovat

Ještě by to mělo chtít číslo platební karty a pak je vše ok. 

1 Citovat

Děkuji 

0 Citovat

Hanka K napsal(a):

A mám následující dotaz - na žádost o kompenzaci za zpoždný let z května / Vídeň - Malta o 3,5h / mi Ryanair nedal vyjádření doteď, bez reakce ani po slibech na chatu jsem to předala agentuře. Ti jsou tedy asi také docela zahlcení, ani od nich nemám žádnou zprávu a na mail nereagují, dovolat se mi zatím nepovedlo .. má smysl jít zase zkusit žádat vyjádření na chatu nebo se do toho už nemám motat ? Neřešil to někdo z Vás ?

Každopádně při cestě zpět z Lisabonu teď v pondělí mi poprvé brali příručák na kontrolu rozměrů, naštěstí jsem ho do té jejich plechové škatule " skvízla " ale vyhodnotila jsem to, že to mám za trest, že jim u mého jména svítí červený alert, coby otravného účastníka provozu :-) .. jinak to byl batoh Cabin Zero 36l  45x31x20

 

 

Řeším podobný problém, srpen Tenerife - Krakov. Let zpožděn o 14h. Po několika podáních reklamací (kdy mi pokaždé odepsali, že let nemají vedený jako zpožděný) a po planých slibech na chatu, jsem poslal v týdnu před Vánoci prosbu na Evropské spotřebitelské centrum. Zatím také bez odpovědi, ale předpokládám, že přes svátky asi odpověď nedostanu. Takže počkám cca do konce ledna. Do té doby nebudu do ničeho zasahovat. Mimochodem na D.A.S. mi tvrdili, že Ryanair je v kompenzacích společnost se kterou není problém...

0 Citovat

Pro tyhle případy je vždy dobré udělat fotku z odletové tabule nebo screenshot z aplikace. Alespoň já tento "důkaz" o zpoždění přikládám k žádosti o kompenzace. Řešil jsem toto 2x u různých aerolinek (napřímo, bez prostředníka) a vždy to bylo celkem promptně vyřešeno.

0 Citovat

Víte něco bližšího o budoucnosti linky Praha - Billund pro letní letový řád?

0