Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

https://www.airways.cz/zprava/ry...o-varsavy/

0 Citovat

Zajímavé to zrušení Vídeň-Menorca. Absolvovali jsme letos v říjnu a lety tam i zpět byly plné odhadem z 80%, což snad není až tak málo.

0 Citovat

80% je na Ryanair pořád málo. Před covidem průměr 96%! 

https://www.reuters.com/business...022-05-04/

 

0 Citovat

Na té lince létal i Wizzair. Ten ji ale zaříznul taky, jak koukám.

0 Citovat

My leteli Berlin-Menorca s Easyjetem, ten to lita cervenec, srpen.

0 Citovat

Petr _75 napsal(a): https://www.airways.cz/zprava/ry.../[/citace]

Díky mnohokrát.

 

0 Citovat

Měl jsem "pěkný" zážitek s čekinářem na Mallorce v říjnu. Jsem byl tak nasranej, že jsem schopen to popsat až teď.

Měl jsem koupený zájezd přes německou cestovku, let Lauda air s placeným odbaveným kufrem. Bral jsem sebou jen nafukovací paddleboard. Cestou z NUE vše ok. Ale na čekinu na Mallorce seděl totální idiot, velký náušnice, potetovaný pozér a začal mě vyslýchat co je v tom báglu. Jsem mu to řekl a on, že to je sportovní vybavení a že musím zaplatit.  Jsem mu vysvětloval, že to má rozměry normálního kufru, cestuji tak s FR několikrát do roka a nikdo s tím neměl problém. No byla z toho dlouhá hádka, ten kretén se ke mě choval jako příslušník STB při výslechu.
Bohužel jsem měl možnost tam zůstat nebo zaplatit, zvažuju teď stížnost protože platit odbavené zavazadlo při odbaveném kufru mi přijde trochu jako zlodějina.

0 Citovat

Má smysl dělit nákup více letenek kvůli ceně kupříkladu do dvou bloků, nebo je to jedno a ideálně koupit najednou? 

Dva dospělí, dvě děti. Při listování letovým řádem s uvedením jedné osoby je cena na osobu např. 42 euro (a poznámka např. poslední tři místa za tuto cenu). Když zadám osoby rovnou čtyři (dva dospělí, dvě děti) najednou vyskočí cena na např. 52 euro za osobu (bez jakékoliv poznámky). 
Tak si říkám, zda to Ryan při takto hromadné koupi nenapálí cenově více, než kdyby se koupilo třeba zvlášť jeden dospělý a dítě za 42e/os a druhý dospělý za 42e/os a dítě za nějakou vyšší cenu oproti 42e.

Zkoušel to někdo?

EDIT: pár prokliků během odpolední kávy ukázalo, že Ryan žádnou taškařici nedělá, tedy se nějaké dělení nevyplatí. Cena té dražší letenky/osoby odpovídá +- nejbližším běžně nabízeným dražším letenkám v jiný termín.

0 Citovat

Tomu editu nerozumím, ale ten první postup jsem několikrát aplikoval.

Může vziknout riziko třeba při posunu letu nebo při žádostech o kompenzace, když to budou formálně dvě nesouvisející transakce a ta druhá bude na jinou osobu.

0 Citovat

Karel napsal(a):

Má smysl dělit nákup více letenek kvůli ceně kupříkladu do dvou bloků, nebo je to jedno a ideálně koupit najednou? 

Dva dospělí, dvě děti. Při listování letovým řádem s uvedením jedné osoby je cena na osobu např. 42 euro (a poznámka např. poslední tři místa za tuto cenu). Když zadám osoby rovnou čtyři (dva dospělí, dvě děti) najednou vyskočí cena na např. 52 euro za osobu (bez jakékoliv poznámky). 
Tak si říkám, zda to Ryan při takto hromadné koupi nenapálí cenově více, než kdyby se koupilo třeba zvlášť jeden dospělý a dítě za 42e/os a druhý dospělý za 42e/os a dítě za nějakou vyšší cenu oproti 42e.

Zkoušel to někdo?

EDIT: pár prokliků během odpolední kávy ukázalo, že Ryan žádnou taškařici nedělá, tedy se nějaké dělení nevyplatí. Cena té dražší letenky/osoby odpovídá +- nejbližším běžně nabízeným dražším letenkám v jiný termín.

 

Urcite koupit najednou. a ne - nejedná se o nějaké "machinace", je to jen důsledek toho, že na vašem letu v dané cenové kategorii už bylo méně míst, než počet kupovaných letenek.

0 Citovat

@Pavel Krcho: proč koupit najednou?

1 Citovat

@Pavel Krcho: taky nechápu proč koupit naráz. Minulý týden jsme kupovali letenky pro 4 lidi. Max. 2 byly za 65 €, 3+ už za 71 €. Tak jsme samozřejmě koupili 2 za 65 € a 2 za 71 €.

@Karel: ceny letenek se mění často a to nejen směrem nahoru. Viz historie cen náhodně vybrané letenky Ryanair.


snimek-obrazovky-2023-02-07-183852.png

0 Citovat

Pokud není dostatečný počet v dané ceně, tak vždy zakoupím letenky odděleně. Například 3 dostupné a potom dokoupím zbytek. Z 90% po nákupu cena okamžitě stoupne. Ryanair začíná cenovou hladinu pro 9 letenek. Pokud se neprodávají tak cena klesá, pokud se prodají jde nahoru. Ceny obvykle klesají ve čtvrtek. Historie cen se dá sledovat na Google flight. Dříve byl na to nejlepší Azair.

1 Citovat

Ahoj, nevíte, kdy Ryanair vypouští zimní letové řády?

0 Citovat

Audit napsal(a):

Pokud není dostatečný počet v dané ceně, tak vždy zakoupím letenky odděleně. Například 3 dostupné a potom dokoupím zbytek. 



Ok, pohraju si s tím. Potřebujeme letět dva dospělí, jeden 13 let, jeden 10 let. Takže pokud jsou tři letenky za lepší cenu, vezmeme to na manželku a k ní dokoupíme sedačky s dětma, at sedí vedle ní. Já si případně dokoupím další dražší letenku.
Případné reklamace a kompenzace se nějak vyřeší, pokud nastanou :D
Včera jsme měli víc destinací na rozhodnutí, tak jsem nechtěl složitě proklikávat a zkoumat, ted už je v hledáčku destinace jen jedna, tak si s tím pohrajem.

0 Citovat

lucii.cr napsal(a):

Ahoj, nevíte, kdy Ryanair vypouští zimní letové řády?

Loni to bylo v dubnu. 

1 Citovat

Ahoj,otevřel bych nové téma.Minulý týden jsem letěl z KRK a pro zabití času  

a zvědavosti jsem měřil klece ryanu.Byl jsem docela překvapen když klec byla 40x30x20 a né uváděných 40x25x20

Máte s tím někdo zkušenost? Že projde v kleci větší bágl?

0 Citovat

Tobi napsal(a):

Ahoj,otevřel bych nové téma.Minulý týden jsem letěl z KRK a pro zabití času  

a zvědavosti jsem měřil klece ryanu.Byl jsem docela překvapen když klec byla 40x30x20 a né uváděných 40x25x20

Máte s tím někdo zkušenost? Že projde v kleci větší bágl?

To je celkem známá věc, že většina těchhle klecí má pár cm rezervu...

0 Citovat

1-2cm bych chapal ale 5!?

0 Citovat

Tak jen líp pro zákazníky, ne?

1 Citovat

Prijde mi to divne proc to ryan dobrovolne dela vic lidi se vejde do klece=mene pokut

a taky je tim padem super ze kdyz nekdo dela combo ryan+wizz tak se nemusi omezovat mensima limitama ryanairu

0 Citovat

Nejsem expert.ale pokud by se pracovníci rozhodli striktně  kontrolovat a vybrat pokutu od každého kdo poruší pravidla, tak letadlo určitě na čas neodleti.

0 Citovat

Ahoj, počítá Ryanair s linkami Praha-Řím a Praha-Neapol i na zimní letový řád 2023/24 nebo mi uniklo oznámení o rušení? Zatím ještě není nahraný letový řád na dané linky. Kdy ho tak můžu čekat? Díky. Řeším tu přískoky do Říma a do celkového obrázku mi chybí FR.

0 Citovat

Zdravím, Ryanair zrušil letenky, zažádal jsem o vrácení peněz, Ryanair informoval, že vrácení platby již proběhlo na původní platební metodu (Apple pay), ale stále po 5 dnech platbu vrácenou na účtu nemám. Má někdo zkušenost jak dlouho to trvá? Vždy když se mi něco vracelo na kartu, tak proběhlo vrácení okamžitě. Díky

 

0 Citovat

Ahoj. Mám letenky na zítra WRO-NAP s Ryanairem. Při online chceck in mě to udělalo palubní lístky, kdy mám priority boarding, ale nepřidělilo mě to čísla sedaček ( 4 lidi), ale mám na palubním lístku napsané Assigned at
airport, tedy přiděleno až na letišti. Dotaz mám, z jakého důvodu to je a hlavně, to stačí, že mě přidělí až na bráně, když už palubní lístky mám ( nemám  zavazadla k odbavení) a nebo musím na přepážku Ryanair, kde mě sedadla přidělí?  Děkuji za rychlou odpověď 

0