Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

letíme už ve čtvrtek .........

pořád tomu rozumím, že když nemáme koupenou priority...............tak nám dají batoh 55x do podpalubí a to ZDARMA

malou tašku 35x můžu mít na palubě

co na to říkáte?

děkuji

0 Citovat

Do Izraele ne. Doporučuji koupit priority.

0 Citovat

poliaci to uz rozoberaju:

https://www.fly4free.pl/ryanair-...ny-izrael/

tak Verra - moznosti mas nasledujuce...doplatit si priority teraz online za cca 6 euro jeden smer jedna osoba (najlacnejsia varianta), prip. 40 euro na checkine, alebo 50 euro priamo na gejte.

0 Citovat

Letenky do Ovdy mám zakoupené, pokud se zavazadel týká je u potvrzovacího mailu Ryanairu následující vysvětlení:

S jakým palubním zavazadlem mohu cestovat?

Každý cestující smí nést jedno velké palubní zavazadlo o hmotnosti až 10 kg s maximálními rozměry 55x40x20 cm, plus jedno malé palubní zavazadlo s rozměry až 35x20x20 cm.

Pokud nemusíme z provozních důvodů velké umístit v zavazadlovém prostoru, cestující s přednostním nástupem (včetně letenek Flexi, Flexi Plus nebo Family Plus) si mohou na palubu vzít velké i malé palubní zavazadlo.

Cestující se standardními letenkami musí své velké palubní zavazadlo poslat do zavazadlového prostoru na odbavovací bráně (probíhá bez dalších poplatků). Pravidla pro odbavená zavazadla zůstávají v platnosti.

Přednostní nástup stojí v původní rezervaci 5 €. Pokud jej přidáte v části Správa rezervace na stránkách nebo a aplikaci později (až do 45 minut před plánovaným odletem), poplatek činí 6 €.

Nadměrné palubní zavazadlo nebude u odletové brány přijato k přepravě, nebo, bude-li to možné, bude umístěno do zavazadlového prostoru letadla za poplatek ve výši 50 GBP / 50 EUR (poplatek u vnitrostátních letů podléhá DPH v příslušné výši platné v dané zemi). Pokud musí být vaše zavazadlo umístěno do zavazadlového prostoru na odbavovací bráně, ujistěte se prosím, že jste v něm nenechali žádné cennosti. Pokud si nejste jisti, ověřte si to před bezpečnostní kontrolou u přepážky pro odevzdání zavazadel.

na základě výše uvedeného se domnívám, že 55x ...není nadměrné, proto by mělo být případně umístěno do podpalubí ZDARMA, ne?

0 Citovat

to je potvrdzovaci mail, z casu ked to este naplatilo. Ako pisu poliaci v clanku vyssie, vyzera to tak, ze podla Irskeho prava si mozu retroaktivne menit podmienky ako chcu... takze vsade je to OK, okrem Izraela

0 Citovat

Tonic: ten mail byl z 10.1.2018. Nicméně mi přišel 11.1.2018 další mail, kde je:

Na palubě máte nárok na 1 malé osobní zavazadlo (35x20x20 cm), které se vejde pod sedadlo před vámi. Pokud si chcete na palubu vzít 2 zavazadla, musíte přidat Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla. Pokud si nezakoupíte možnost Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla, nemůžete si svůj kolečkový kufřík vzít na palubu. Na odletové bráně bude zdarma umístěn do zavazadlového prostoru.

Takže zdarma do podpalubí, tak tomu rozumím. Nebo? Zároveň uvidíme, co zjistí Verra.

0 Citovat

no takto toto je dobry megamix ,... ono podla vsetkeho ak tomu dobre chapem nie je problem DO Ovdy, ale naspat Z Ovdy..tak uvidime

0 Citovat

Děkuji moc za info a podporu

Ještě chvíli vydržím, ale asi si přikoupíme za 6 E priority, jak mi radí tonic.

Mám vytisklou letenku, kde je to taky nejasné.

Je napsáno :

you CANN bring:

1 small personal bag

/e.g. shoulder bag, laptop case, handbag/,

that fits under the seat in front of you

you CANNOT bring

Any bag that does not fit in our sizer

2 carry on bags that do not meet the size dimensions specified

Additional info

Failure to comply with our cabin bag policy will result

in a charge of 50 E per item at the airport and may aiso lead to delays for all passengers on board

0 Citovat

Myslim si, ze ten druhy mail je len nejaka vseobecna sracka co chodi kvoli zmene podmienkam asi kazdemu. Ja by som to riesila tak, ze by som si z Ovdy zaplatila priority.

0 Citovat

Učinili jsme dotaz a toto je odpověď, takže kupujeme za 6 E priority

Dobrý deň,

Tieto pravidlá platia pre všetky Ryanair lety okrem letov do Izraelu, kde sa za príručnú batožinu dopláca pri check-in pulte 40€ alebo pri gate 50€. No však ak si zakúpite priority boarding (za 6€) môžete si obe batožiny vziať so sebou na palubu.

S pozdravom

Centrálna informačná služba

Central Information Service

Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS)

P. O. Box 160, 823 11 Bratislava 216, Slovak Republic

cid:image002.jpg@01D0EC7E.4BCD13F0

phone

> +421 2 3303 3353

e-mail

> info@bts.aero

web

> www.bts.aero

0 Citovat

tak jsem zakoupila priority za 6 E

0 Citovat

Super, potom po návrate zreferujte ako to prebiehalo

0 Citovat

Tak to je ešte fajn, poznámka o tom, že s Priority sa dajú zobrať 2 cabin bags tam pribudla asi len nedávno. Ešte keď som ja letel na začiatku januára z Ovdy, na boarding passe bola uvedená len jediná možnosť - od 15.1. to zacheckovať za 40€ dopredu alebo zacheckovať na gate za 50€. Tých 5€ za priority je v tomto prípade celkom fér, ak si to naozaj vymohli Izraelci kvôli security checkom.

0 Citovat

Pročetl jsem příspěvky týkající se novýho odbavování od shora dolu, ale nikde jsem se nedočetl, jestli, když jde větší zavazadlo do podpalubí, v něm můžu mít např. tekutiny a jiný předměty, který jsou jinak na palubě zakázaný. Neví někdo?

0 Citovat

Ne, nic se nemění. Větší zavazadlo jde do podpalubí až u gatu, tudíž je bráno na bezpečnostní kontrole jako běžné příruční. Už je proto, že ne ve 100% půjde skutečně do podpalubí (např. když bude poloprázdné letadlo).

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ne, nic se nemění. Větší zavazadlo jde do podpalubí až u gatu, tudíž je bráno na bezpečnostní kontrole jako běžné příruční. Už je proto, že ne ve 100% půjde skutečně do podpalubí (např. když bude poloprázdné letadlo).

Aha, až u gatu, to jsem přehlédl, pak je to logický... díkys

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ne, nic se nemění. Větší zavazadlo jde do podpalubí až u gatu, tudíž je bráno na bezpečnostní kontrole jako běžné příruční. Už je proto, že ne ve 100% půjde skutečně do podpalubí (např. když bude poloprázdné letadlo).

Kde na to pořád chodíte, že v poloprázdném letadle do podpalubí nepůjde? Všude jasně uvádějí, že nebude-li připlaceno, půjde zdarma dolů. Nikde ani zmínka o zaplněnosti letadla nebo jiných výjimkách. Nebo ano?

0 Citovat

A Ryan, jak se zdá, couvá z Izraelskýho omezení...

https://www.fly4free.pl/ryanair-...bez-oplat/

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kde na to pořád chodíte, že v poloprázdném letadle do podpalubí nepůjde? Všude jasně uvádějí, že nebude-li připlaceno, půjde zdarma dolů. Nikde ani zmínka o zaplněnosti letadla nebo jiných výjimkách. Nebo ano?

Dle dosavadních zkušeností cesťáků. Samozřejmě na to ale spoléhat nelze. Někde to berou úzkostně přesně, někde pouští všechny batohy na zádech, je to prostě různé.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Dle dosavadních zkušeností cesťáků. Samozřejmě na to ale spoléhat nelze. Někde to berou úzkostně přesně, někde pouští všechny batohy na zádech, je to prostě různé.

Jaké dosavadní zkušenosti? Nové pravidlo platí od 15.1., takže žádné dosavadní zkušenosti s tímto pravidlem neexistují. Nebo ty už byls v posledním týdnu 10x na gatu, abys mohl tvrdit, že někde to berou přesně a někde ne? Promiň, Kryštofe, víš vůbec, o čem diskutujeme?

0 Citovat

Tak sociální sítě jsou plné všemožných informací o změně právě po 15.1. Vždyť nikdo neříká, že to tak bude vždy a 100%, ale dalo se čekat, že ve spoustě případů minimálně běžný batoh na záda projde bez povšimnutí, viz ony zkušenosti z posledních pěti dnů. Opět ale opakuji - nelze z toho dělat bernou minci a spoléhat na to. Jen říkám, že občas zavazadlo projde na palubu bez povšimnutí, pokud to není skořepinový kufr, nic víc, nic míň.

0 Citovat

Vcera jsem letel z Wroclavy. Vsechny kufriky a cestovni tasky byly oznaceny paskou a zavazadla musela jit do podpalubi. Prochazeli frontu nekolikrat, aby nahodou neco neprehlidli. Nejsou na to ale i tak prilis dusledni, na palubu jsem si vzal bez problemu vetsi "male" kabinove zavazadlo. Jednalo se o poloprazdny batoh 25l.

Nutno dodat, ze letadlo bylo obsazeno cca z 90%, nad hlavama bylo presto mista dost..

0 Citovat

Přidávám zkušenost a zároveň se zastávám Kryštofa :).

Let Praha - Budapešť a zpět, letěli jsme čtyři, všichni na zádech plnej batoh okolo 50 cm a v ruce příručák okolo 20 cm, všichni jsme prošli do letadla bez problému se všemi zavazadly. Letadlo ale nebylo uplně plný, při cestě zpět to samý, to už ale letadlo bylo plný, a jak píše Kryštof, jen zavazadla lidí, co měli skořepinový kufry, šly dolu...

0 Citovat

Nějake postrehy z nove politiky po 15.lednu 2018:

-------------------------------------------------------------

Let Ostrava - Bergamo - maximalne tretina lidi mela zakoupene priority, na letistni plose odebrali mozna tak 20 zavadel na koleckach ostatni slo na palubu.

Obsazenost letadla cca 8 - 10 prazdnych mist max

Bergamo - Charleroi - podle fronty meli cestujici zakoupene priority pul na pul, jeden z nejrychlejsich boardingu co jsem zazil, spousta mista v cabinech.

Odebrano max 6 velkych zavazadel

Jen extra leg prazdne, ostatni plno.

Charleroi - Bergamo - priority 50 na 50, maximalne deset zavazadel odebrano

Obsazenost cca 20 volnych mist

Bergamo - Ostrava - zakoupeno priority asi 20 %, nevim presne lide tam stali uz tri hodiny predem, tohle nechapu ;)...... Odebrano 100 % zavazadel, které jely po zemi.

Obsazenost max 6 volnych mist

Zaver: Kdo cestuje se zavazadlem na zadech, pro toho se nic nemeni. Batozinu davam vzdy pod sedadlo prede mnou. Pro lidi pouzivajici kufr na koleckach na letistni plose Vam ho zcela urcite odeberou. Nejake pokusy, hadky, diskuze jsem videl, ale nema to cenu.

Pozitiva:

- boarding je opravdu rychlejsi a to znatelne, lide si sundaji bundu a sedaji

- lide co tahaji kufry na koleckach jdou automaticky do podpalubi, rozmery nikdo neresil

- setkani na palube s ceskou letuskou Jolanou na lince Charleroi a Bergamo. Sama od sebe nas okamzite presadila k oknu a spolecne. Spousta usmevu, kdykoli sla okolo nas dekuji

- letenka Ostrava - Bergamo za 5 euro 125 Kc + 125 Kc za zpatecni

- maximalni obsazenost linky z Ostravy v lednu, opravdu jsem koukal

- vsechny lety na cas a z Charleroi, prilet o 25 minut drive, do Ostravy prilet o 15 minut drive

- v Bergamu + 14 °C Jasno

0 Citovat

Blbá otázka - předpokládám, že si to zavazadlo pak musím vyzvednout na pásu jako kufr, že?

0