Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@2 Leos Literak : Bohuzel ano, pri nastupu ti ho vezmou venku pred letadlem a zpatky si ho najdes na v cilove destinaci na pasu. Kdyz spechas, musis si priplatit a ryanair je komercni spolecnost :)

0 Citovat

som rad, ze "zatial" ignoruju batohy... ale asi ani nechcu riskovat nejake reklamacie..taky ruksak s popruhmi ma ovela vacsiu sancu sa poskodit ako kufrik na koleckach pri manipulovani.

0 Citovat

Takže to zhruba odpovídá tomu, co vyhlašují. Větší příručák (= kufr na kolečkách) do podpalubí pokud není priority, menší (= batoh) na palubu.

0 Citovat

Já Letěla v pátek z Brna na Stansted, letadlo skoro plné a opravu všem kufry označili a odbavili do podpalubí, kdo měl batoh nebo malou cestovku tu si mohl vzít sebou na palubu. Včera let ze Stanstedu do Ostravy a ta samé situace. všechny kufry dali do podpalubí.

0 Citovat

Ja mám zkušenost z minulého týdne z letu Malta-Norimberk. Prioritu měla tak 1/4 lidi, měli jsme jen batohy na záda a vše šlo stejně do podpalubí.

0 Citovat

A když jde do podbalubí, dostanete nějaký štítek, kam se píše vaše jméno? Nebo musím na to myslet dopředu a mít svůj?

0 Citovat

Pátek KRK-GDN kufry dolů, batohy nahoru. Priority cca 25%. V neděli cesta zpět to samé.

0 Citovat

Leoš Literák: musíš na to myslieť dopredu, dať svoj štítok zvonku batožiny a do batožiny vložiť list s menom a adresou.

0 Citovat

Jako problémový pasažér si tu dovolím poznamenat jednu myšlenku - a jak to chce nas dráhy Ryanair dělat s tím, když se mu tam vyskytne pasažér se zakázanými položkami do odbaveného zavazadla?Typicky elektronika, powerbanka, peníze... To vše je pravidly letiště obyčejně nařízeno mít v příručním zavazadle. Čili v tom, které teď Ryan v rámci zlepšení zákaznické zkušenosti sprostě sebere a hodí do podpalubí.

0 Citovat

Jsi svéprávný? Pokud jo, tak je asi zbytečné na tenhle dotaz odpovídat. Pravidla znáš, pokud se Ti to nelíbí, lítej s jinýma.

0 Citovat

eremi ma predbehol, za to, že zakázané veci nebudú v batožine umiestnenej do "brucha" zodpovedá cestujúci

0 Citovat

:D no, mně se líbí cenová politika FR :D Koupím si letenku za 8 € a pokazil se mobil, takže musím si koupit raději sedadlo a vytisknout to teď ( pak už nebude pc ani možnost a kdo ví, jak bude telefon stávkovat ) a sedadlo stojí 7.12€ ? WTF ? :D

No a líbí se mi, že ze STN to lítá s 30 - 70min spožděním, to bude adrenalin v Praze :D

0 Citovat

Doplním, že i na Maltě dávali nekompromisně všechny kufry do podpalubí. Baťůžek přes rameno opravdu neřeší.

0 Citovat

Tohle je fakt sranda a pak se div, ze to ma 30 - 80mim spozdeni STN - PRG a jeste buzerace letusek at si pospisime:D


7e866f85-4390-4493-b6c7-18e00e3017f9.jpeg

0 Citovat

Sorry za double post, ale nam se na palubu dostala zena, ktera leti uplne jinam, prepocet jim nevysel, tak kontrola vsech od znova

0 Citovat

Přidám vlastní zkušenost................let čtvrtek 18.1. z Bratislavy do Eilatu......kdo neměl priotity, toho posílali dolů dořešit zavazadla a podle reakcí to bolelo dost

ale v neděli už toto neplatilo ................ustoupili a zavazadlo řešili jako jinde.....zdarma do podpalubí

dnes jsme se vraceli z Eilatu-Ovdy a už tam byla spousta lidí bez priority a nic nepřipláceli

0 Citovat

Takze po novom uz aj maly textilny kufor musi ist do podpalubia? No to bohvieco asi nebude ked tam clovek bude mat notebook a podobne drahsie veci, ked s tim len tak pohadzuju.

0 Citovat

to uz je tvoja zodpovednost - viackrat to pripominali na letisku, ze cenne veci treba vytiahnut. Vsak stale si mozes zobrat brasnu na notebook so sebou. Zial, treba s tym ratat, aj ked nikdy by som nepovedal, ze raz budem takyto krok schvalovat. Po minulorocnej skusenosti s Wizz, kedy som kvoli drbnutym panickam s velkymi bundami a skrupinovymi kufrikmi musel svoj "standardny" batoh mat stlaceny medzi nohami a pod sedadlom, lebo vsak inak by sa ich kufre nezmestili, tak mi to pride super. Cez vikend 2 lety s Ryanom, obsadenost 90+% a ziadny problem s miestom v binoch.

0 Citovat

...no mne sa prave 2 prirucne batoziny tahat nechcu a lahko sa zmestim do 1 maleho prirucneho kufru.... no takto zrejme nemam navyber a budem musiet tahat zo sebou 2 - 1 batoh + 1 kufor.... kedze s tim velmi nesuhlasim aby sa ntb atd pohadzovali niekde dole...ach jaj

0 Citovat

ked zoberies batoh, tak to s velkou pravdepodobnostou budes mat pri sebe. Alebo vsak zober kufor a cennosti tam vloz do nejakej tasky (najlepsie igelitka Billa, nech to ma ten spravny east european feeling) a len to zober na palubu.

0 Citovat

No jo no. Nic ine mi neostava.... najlepsi bol moj otec davnejsie s tou 1,- Kc igelitkou Tesco na letisku :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

Po minulorocnej skusenosti s Wizz, kedy som kvoli drbnutym panickam s velkymi bundami a skrupinovymi kufrikmi musel svoj "standardny" batoh mat stlaceny medzi nohami a pod sedadlom, lebo vsak inak by sa ich kufre nezmestili, tak mi to pride super.

S tymto velmi suhlasim. Bitchez na lete do Londyna naberu handier ako na RTW, narvu to do skrupinaka a pohodlne si vystru kopyta, a ja, zmestny clovek, mam mat batoh pod nohami? Nie dik.

0 Citovat

verra napsal(a):

Přidám vlastní zkušenost................let čtvrtek 18.1. z Bratislavy do Eilatu......kdo neměl priotity, toho posílali dolů dořešit zavazadla a podle reakcí to bolelo dost

ale v neděli už toto neplatilo ................ustoupili a zavazadlo řešili jako jinde.....zdarma do podpalubí

dnes jsme se vraceli z Eilatu-Ovdy a už tam byla spousta lidí bez priority a nic nepřipláceli

verra: dej, prosím Tvoji zkušenost z cesty do některého z vláken. Jak a kde jste řešili výměnu ILS a JOD ? Cesta z Ovdy...... příp. zpět. Díky.

0 Citovat

verra napsal(a):

Přidám vlastní zkušenost................let čtvrtek 18.1. z Bratislavy do Eilatu......kdo neměl priotity, toho posílali dolů dořešit zavazadla a podle reakcí to bolelo dost

ale v neděli už toto neplatilo ................ustoupili a zavazadlo řešili jako jinde.....zdarma do podpalubí

dnes jsme se vraceli z Eilatu-Ovdy a už tam byla spousta lidí bez priority a nic nepřipláceli

verra: dej, prosím Tvoji zkušenost z cesty do některého z vláken. Jak a kde jste řešili výměnu ILS a JOD ? Cesta z Ovdy...... příp. zpět. Díky.

0 Citovat

tak niekto lieta pracovne a ntb potrebuje. ale ja to tiez vitam. Drbkov, ktori si velkopanski daju do binu bundu a este budu mat poznamky, ze to uz je obsadene by som fackal. Na druhu stranu este sa mi nastastie nestalo, ze by ma nutili mat batoh pod sedadlom a neviem ci by som bol schopny to akceptovat. Nech mu personal najde pekne miesto v bine, kedze som si zakupil regularnu letenku ako ostatni.

0