Ryanair - obecně

Založil koudy před 4 lety ve fóru Letecké společnosti

Vcera jsem letel z Wroclavy. Vsechny kufriky a cestovni tasky byly oznaceny paskou a zavazadla musela jit do podpalubi. Prochazeli frontu nekolikrat, aby nahodou neco neprehlidli. Nejsou na to ale i tak prilis dusledni, na palubu jsem si vzal bez problemu vetsi "male" kabinove zavazadlo. Jednalo se o poloprazdny batoh 25l.

Nutno dodat, ze letadlo bylo obsazeno cca z 90%, nad hlavama bylo presto mista dost..

Přidávám zkušenost a zároveň se zastávám Kryštofa :).

Let Praha - Budapešť a zpět, letěli jsme čtyři, všichni na zádech plnej batoh okolo 50 cm a v ruce příručák okolo 20 cm, všichni jsme prošli do letadla bez problému se všemi zavazadly. Letadlo ale nebylo uplně plný, při cestě zpět to samý, to už ale letadlo bylo plný, a jak píše Kryštof, jen zavazadla lidí, co měli skořepinový kufry, šly dolu...

Nějake postrehy z nove politiky po 15.lednu 2018:

-------------------------------------------------------------

Let Ostrava - Bergamo - maximalne tretina lidi mela zakoupene priority, na letistni plose odebrali mozna tak 20 zavadel na koleckach ostatni slo na palubu.

Obsazenost letadla cca 8 - 10 prazdnych mist max

Bergamo - Charleroi - podle fronty meli cestujici zakoupene priority pul na pul, jeden z nejrychlejsich boardingu co jsem zazil, spousta mista v cabinech.

Odebrano max 6 velkych zavazadel

Jen extra leg prazdne, ostatni plno.

Charleroi - Bergamo - priority 50 na 50, maximalne deset zavazadel odebrano

Obsazenost cca 20 volnych mist

Bergamo - Ostrava - zakoupeno priority asi 20 %, nevim presne lide tam stali uz tri hodiny predem, tohle nechapu ;)...... Odebrano 100 % zavazadel, které jely po zemi.

Obsazenost max 6 volnych mist

Zaver: Kdo cestuje se zavazadlem na zadech, pro toho se nic nemeni. Batozinu davam vzdy pod sedadlo prede mnou. Pro lidi pouzivajici kufr na koleckach na letistni plose Vam ho zcela urcite odeberou. Nejake pokusy, hadky, diskuze jsem videl, ale nema to cenu.

Pozitiva:

- boarding je opravdu rychlejsi a to znatelne, lide si sundaji bundu a sedaji

- lide co tahaji kufry na koleckach jdou automaticky do podpalubi, rozmery nikdo neresil

- setkani na palube s ceskou letuskou Jolanou na lince Charleroi a Bergamo. Sama od sebe nas okamzite presadila k oknu a spolecne. Spousta usmevu, kdykoli sla okolo nas dekuji

- letenka Ostrava - Bergamo za 5 euro 125 Kc + 125 Kc za zpatecni

- maximalni obsazenost linky z Ostravy v lednu, opravdu jsem koukal

- vsechny lety na cas a z Charleroi, prilet o 25 minut drive, do Ostravy prilet o 15 minut drive

- v Bergamu + 14 °C Jasno

Blbá otázka - předpokládám, že si to zavazadlo pak musím vyzvednout na pásu jako kufr, že?

@2 Leos Literak : Bohuzel ano, pri nastupu ti ho vezmou venku pred letadlem a zpatky si ho najdes na v cilove destinaci na pasu. Kdyz spechas, musis si priplatit a ryanair je komercni spolecnost :)

som rad, ze "zatial" ignoruju batohy... ale asi ani nechcu riskovat nejake reklamacie..taky ruksak s popruhmi ma ovela vacsiu sancu sa poskodit ako kufrik na koleckach pri manipulovani.

Takže to zhruba odpovídá tomu, co vyhlašují. Větší příručák (= kufr na kolečkách) do podpalubí pokud není priority, menší (= batoh) na palubu.

Já Letěla v pátek z Brna na Stansted, letadlo skoro plné a opravu všem kufry označili a odbavili do podpalubí, kdo měl batoh nebo malou cestovku tu si mohl vzít sebou na palubu. Včera let ze Stanstedu do Ostravy a ta samé situace. všechny kufry dali do podpalubí.

Ja mám zkušenost z minulého týdne z letu Malta-Norimberk. Prioritu měla tak 1/4 lidi, měli jsme jen batohy na záda a vše šlo stejně do podpalubí.

A když jde do podbalubí, dostanete nějaký štítek, kam se píše vaše jméno? Nebo musím na to myslet dopředu a mít svůj?

Pátek KRK-GDN kufry dolů, batohy nahoru. Priority cca 25%. V neděli cesta zpět to samé.

Leoš Literák: musíš na to myslieť dopredu, dať svoj štítok zvonku batožiny a do batožiny vložiť list s menom a adresou.

Jako problémový pasažér si tu dovolím poznamenat jednu myšlenku - a jak to chce nas dráhy Ryanair dělat s tím, když se mu tam vyskytne pasažér se zakázanými položkami do odbaveného zavazadla?Typicky elektronika, powerbanka, peníze... To vše je pravidly letiště obyčejně nařízeno mít v příručním zavazadle. Čili v tom, které teď Ryan v rámci zlepšení zákaznické zkušenosti sprostě sebere a hodí do podpalubí.

Jsi svéprávný? Pokud jo, tak je asi zbytečné na tenhle dotaz odpovídat. Pravidla znáš, pokud se Ti to nelíbí, lítej s jinýma.

eremi ma predbehol, za to, že zakázané veci nebudú v batožine umiestnenej do "brucha" zodpovedá cestujúci

:D no, mně se líbí cenová politika FR :D Koupím si letenku za 8 € a pokazil se mobil, takže musím si koupit raději sedadlo a vytisknout to teď ( pak už nebude pc ani možnost a kdo ví, jak bude telefon stávkovat ) a sedadlo stojí 7.12€ ? WTF ? :D

No a líbí se mi, že ze STN to lítá s 30 - 70min spožděním, to bude adrenalin v Praze :D

Přihlášení a registrace