Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

potravinova folia za euro vyriesi kazdy problem

0 Citovat

Rotšíld

0 Citovat

Ja som letela koncom januára Štokholm VST - Londýn STN a do podpalubia posielali iba kufríky, môj batoh neriešili vôbec. No Švédi sú v tomto celkovo takí dosť relaxed.. A notebooku v igelitke by som sa tiež nebála, ja tak môj nosím bežne. Počas letiskových kontrol a letu sa mu nemá moc čo stať. 

0 Citovat

Tak zkušenost na letu z Neapole do Bergama je taková, že batohy na zádech je vůbec nezajímají. Ale veškeré kufry dostávají bez diskuze tag na odevzdání.

0 Citovat

Takze cerstva informace o zavazadlech v Praze a v Charleroi Vcerejsi let z Prahy do Charleroi me ubezpecil ze valka mezi Prahou a Ryanairem pokracuje , pripadne jde o trapnou inciativu mladeho kluka na gate , nejsem si jisty zda to v prosinci byl on , ale uz jsem se poptaval a zeptam se i tady ma nekdo negativni zkusenost s M. Vitkem ( mlady kluk cernovlasy v brejlich ? vyssi postavy ?) Pochybuju, ze jeho inciativa je na prikaz Ryanairu , naopak mam sto chuti upozorit Ryanair na jeho premiru iniciativy , ktera jednonacne vede k poskozovani letecke spolecnosti Ryanair Na gate jsem prisel pomerne vcas tak jsem jeho iniciativu sledoval od zacatku.. napred do mikrofonu vyhlasil ,ze z bezpecnostnich duvodu probehne kontrola predepsanych rozmeru zavazadel , nasledne nezapomel dodat, ze kdo ma priority ma 2 zavazadla do letadla ,kdo nema muze si vzit jen jedno A na to jedno se zacal zamerovat , neslo mu o evidentne nadrozmerne zavazadla ,, vesmes vsechny ktere vyvzval k premereni splnovaly vysku i siriku zavazadla naprosto dostatecne , vetsinou s rezervou ,,, Problem byl v hloubce zavazadel, tedy v tech 20 cm , kdyby se zameril nebo mel namitky proti zavazadlum , ktere by trcely s one klece treba o 10 cm tak to nebudu komentovat ..clovek by privrel oc,i kdyz by ta kontrola vytykala 5 cm coz byval povleny rozmer drive a nekde jeste plati Ovsem tenhle mlady borec prudil kvuli 1 - 2cm nebo treba trcim koleckum . znovu podotykam nevsiml jsem si jedineho zavazadla , ktere by vyskou ci sirkou melo problem se vlezt do schranky tedy do predepsanych rozmeru , znacna cast vsech oficailne schvalenych zavazadel Ryanairem ma hloubku na hrane 20 cm v zavislosti jak moc je to zavazadlo vycpane , staci mit treba neco v bocni kapse a razem to 20 cm nesplni Jiste predpis je predpis a pravo bylo na jeho strane ale stylem kterym to kontroloval si myslim , ze ho jednou nejaky cholerik chytne pod krkem , lide odchazeli vytahovat s kufru veci aby trosku splasknul stejne vetsina bobiku mela problem licovat s hranou te skatule , a jakmile to vycnivalo o ten cm ci dva ,byl mistr na koni-) Myslim ze slo o tehoz pracovnika , ktery byl v porsinci na gate pri odletu do Dublinu a kde to skoncilo privolanim letistni policie A kladu si tedy otazku je v zajmu Prahy aby byli lide na lety s Ryanairem nastvani a volili jinou spolecnost ? nebo to je jeho soukroma iniciativa pro karierni postup na gate ,, protoze dal to tezko muze takovy kluk dotahnout ... znacna cast toho podvecerniho letu do Chatrleroi byli cizinci a docela jsem se za toho kluka stydel A Charleroi ? let do Dublinu ? slo sice o posledni let s Charleroi coz mohlo ovlivnit aktivity , ale letadlo bylo opet plne, jako to z Prahy , nikdo nic nepremeroval nikdo neprudil , dokonce nebyla ani prilis velka iniciativa znacit kufry co pujdou dolu

0 Citovat

Neni mou vinnou ze muj predchozi prispevek je bez odstavcu 2x jsem se pokusil je udelat vzdycky se to napsalo jinak nez jak jsem to videl pri psani.... Docela me to mrzi , protoze vim , ze to nekoho odradi cist... ale prosim ctete o chovani jednoho chytrolina v Praze na gate

0 Citovat

tl;dr zamestnanec meria všetku batožinu

0 Citovat

M Vitek neni 100 % zamestnanec Ryanairu , ale zamestnanec letiste Praha

0 Citovat

mikir napsal(a):

M Vitek neni 100 % zamestnanec Ryanairu , ale zamestnanec letiste Praha

Mikir, pro lásku boží... Jako obvykle máš nula informací, ale o to více nesmyslů plácáš. Ten člověk je zaměstnanec společnosti Menzies Aviation, která dělá v PRG Ryanairu handling, a je vyplácen na provizní bázi. Menzies stěží budou dělat něco bez posvěcení Ryanairu.

0 Citovat

Mikir, vem si spravnou velikost a neres blbosti. Ja jsem rad, ze se to resi, konecne mam v letadle vzdy misto na svuj batoh :-). Casy, kdy si Italove z Prahy stehovali v prirucaku pulku Vaclavaku jsou konecne pryc :-). 

0 Citovat

Přesně tak. Stačí se jen naučit měřit a pak člověk nemusí nadávat na letiště a poplatky Ryanairu. Určitě se navíc nejedná o chování jednotlivce.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Takze cerstva informace o zavazadlech v Praze a v Charleroi Vcerejsi let z Prahy do Charleroi me ubezpecil ze valka mezi Prahou a Ryanairem pokracuje , pripadne jde o trapnou inciativu mladeho kluka na gate , nejsem si jisty zda to v prosinci byl on , ale uz jsem se poptaval a zeptam se i tady ma nekdo negativni zkusenost s M. Vitkem ( mlady kluk cernovlasy v brejlich ? vyssi postavy ?) Pochybuju, ze jeho inciativa je na prikaz Ryanairu , naopak mam sto chuti upozorit Ryanair na jeho premiru iniciativy , ktera jednonacne vede k poskozovani letecke spolecnosti Ryanair Na gate jsem prisel pomerne vcas tak jsem jeho iniciativu sledoval od zacatku.. napred do mikrofonu vyhlasil ,ze z bezpecnostnich duvodu probehne kontrola predepsanych rozmeru zavazadel , nasledne nezapomel dodat, ze kdo ma priority ma 2 zavazadla do letadla ,kdo nema muze si vzit jen jedno A na to jedno se zacal zamerovat , neslo mu o evidentne nadrozmerne zavazadla ,, vesmes vsechny ktere vyvzval k premereni splnovaly vysku i siriku zavazadla naprosto dostatecne , vetsinou s rezervou ,,, Problem byl v hloubce zavazadel, tedy v tech 20 cm , kdyby se zameril nebo mel namitky proti zavazadlum , ktere by trcely s one klece treba o 10 cm tak to nebudu komentovat ..clovek by privrel oc,i kdyz by ta kontrola vytykala 5 cm coz byval povleny rozmer drive a nekde jeste plati Ovsem tenhle mlady borec prudil kvuli 1 - 2cm nebo treba trcim koleckum . znovu podotykam nevsiml jsem si jedineho zavazadla , ktere by vyskou ci sirkou melo problem se vlezt do schranky tedy do predepsanych rozmeru , znacna cast vsech oficailne schvalenych zavazadel Ryanairem ma hloubku na hrane 20 cm v zavislosti jak moc je to zavazadlo vycpane , staci mit treba neco v bocni kapse a razem to 20 cm nesplni Jiste predpis je predpis a pravo bylo na jeho strane ale stylem kterym to kontroloval si myslim , ze ho jednou nejaky cholerik chytne pod krkem , lide odchazeli vytahovat s kufru veci aby trosku splasknul stejne vetsina bobiku mela problem licovat s hranou te skatule , a jakmile to vycnivalo o ten cm ci dva ,byl mistr na koni-) Myslim ze slo o tehoz pracovnika , ktery byl v porsinci na gate pri odletu do Dublinu a kde to skoncilo privolanim letistni policie A kladu si tedy otazku je v zajmu Prahy aby byli lide na lety s Ryanairem nastvani a volili jinou spolecnost ? nebo to je jeho soukroma iniciativa pro karierni postup na gate ,, protoze dal to tezko muze takovy kluk dotahnout ... znacna cast toho podvecerniho letu do Chatrleroi byli cizinci a docela jsem se za toho kluka stydel A Charleroi ? let do Dublinu ? slo sice o posledni let s Charleroi coz mohlo ovlivnit aktivity , ale letadlo bylo opet plne, jako to z Prahy , nikdo nic nepremeroval nikdo neprudil , dokonce nebyla ani prilis velka iniciativa znacit kufry co pujdou dolu

Dobrý den, mikir,

Jmenuji se Vítek a jsem přesvědčen, že ve Vašem komentáři zmiňujete mou osobu. Jsem skutečně zaměstnancem společnosti Menzies Aviation/Czech ground handling, a. s..

Je mi líto, že na Vás působím tímto dojmem, ale mohu Vás ujistit, že nedošlo k žádnému pochybení z mé strany na letu do Charleroi, ani na letu do Dublinu. Kontrola kabinových zavazadel je standardním postupem většiny leteckých společností včetně společnosti Ryanair a každá společnost má nárok si stanovit vlastní maximální rozměr takového zavazadla. Ten je velmi často stanoven třemi rozměry, nikoliv jen dvěma a Ryanair není výjimkou. Nesplňuje-li zavazadlo kterýkoliv z těchto rozměrů, pak se nejedná o součást dohody, kterou zakoupená letenka představuje, a tudíž je potřeba ho doplatit, aby bylo možné jej přepravit do cílové destinace. Také podotýkám, že rozměry jsou stanoveny plošně pro všechny pravidelné linky této společnosti a to, že na letu z Charleroi kontrola nebyla provedena je zásadní chyba tamního personálu.

Dále bych Vás chtěl upozornit na to, že všichni zaměstnanci v těchto gatech pracovali na stejné pozici, jen měl každý přidělen svou práci.

Abych reagoval i na Vaši starost o mou osobu, jsem si naprosto jist, že kdyby kdokoli v prostoru letiště "chytil někoho pod krkem" (zaměstnance, nebo cestujícího),byl by okamžitě vyloučen z přepravy, jako hrozba pro bezpečnost letu a bezpečnostní složky Letiště Praha a. s., případně Policie ČR by udělali vše pro to, aby ochránili všechny zúčastněné, jak jste sám uvedl na příkladu letu do Dublinu.

Nakonec jedno číslo: Na letu do Charleroi bylo nakonec vybráno celých 0,- KČ a v jiné měně se poplatky na PRG nevybírají. Jestli máte stále jakékoli výhrady proti mému pracovnímu výkonu, obraťte se prosím se stížností na společnost Ryanair, kterou jsem v onom okamžiku zastupoval. Mé osobní číslo je 90535 a pracuji na pozici check-in/gate agent u handlingové agentury Menzies Aviation.

S přáním všeho dobrého,

Vítek

0 Citovat

Takze napred pro Petra76 to by jsi nebyl ty aby jsi nemel negativni komentar , nejen ke me ale casto i k jinym zde ,, neplacam zadne nesmysly , ale jako kazdy zde i jinde mohu snad mit svuj nazor Bez ohledu na to, ze me zde oznacuji jako VIP pasazera Ryanairu se domnivam ze vim o ruznych vecech vic nez jini, byt je to spis z verejnych zdroju nez , ze bych mel nejake osobni informace Ale je verejnym tajemstvim ze vztahy pana O Learyho a letiste Praha nebyly a nejsou extra pratelske i kdyz dle meho treba i hloupeho laickeho nazoru je Praha na Ryanairu docela dost zavisla ,alespon pro vetsinu obycejnych a nemajetnych cestujicich Nakonec i samotne CSA kdyz chteli otevrit linku do Corku poslalo sve piloty a zastupce Ryanairem do Irska misto svym letadlem,.... manzelka letela s dvema piloty kteri zajimave komentovali palubni personal i pilota pri pristavani ....Kdyz se dostalo CSA do problemu tak pan O Leary nabidl ze cele CSA prevezme a byl ohen na strese ,, zacaly vzajemne naschvaly , ktere skoncily odchodem Ryanairu z Prahy Nakonec horke hlavy na obou stranach vychladly a Ryanair se do Prahy vratil a dokonce rozsiruje sve lety a zacina mit i sluzby , ktere nemival , napriklad nastup rukavem Odmenovani pracovniku letitise me neni znamo . mozna ze skutecne je neco na bazi provize , ale nikde neni dano , ze kazdy pracovnik nemuze byt ruzne aktivni ve sve cinnosti a Ryanair o tom nemusi nic vedet a nemusi o tom vedet ani zamestnavatel , k cloveku , ktery se zda nove zaregistroval ,coz je pro cestuj levne dobra reklama , ze ho docela sleduji i zamestnanci letiste jsem uvedl to co jsem videl na vlastni oci a po priletu do Dublinu jsem se bavil se znamymi , kteri neletaji tak casto jako ja a presne si vybavili o koho jde ,,, navic jsem slysel pak komentare cestujicich v obou letadlech ktere zde zminuju

0 Citovat

Jeste kratce pro Ivose a Toma neresil jsem predpis , nakonec me osobne se to netykalo vubec mam bobika predepsanych rozmeru a vahove casto nemam ani onech 10 kg , souhlasim s tim ze mnoho lidi taha sebou silene mnozsvi zbytecnosti ,, ale kdyz si prectete to co jsem napsal tak prakticky vsechny premerovane zavazadla splnovaly jak vysku tak sirku a problem byl jedine v te hloubce tedy v tech 20 cm Nevim jak kdo s cim cestuje ale dovoloju si tvrdit ze kdyz budu jako zamestnanec letiste chtit tak mozna az 75 % cestujich na necem nachytam Dnesni kabinova zavazadla proste na hrane 20 cm jsou a vesmes je i prekracuji o ten 1-2 cm at se tu na me nikdo vcetne M. Vitka nezlobi Praha je tim premerovanim dost posedla Vyuzivam v hojne mire jina letiste a uprimne rikam ze nikde jsem se s tak duslednym dodrzovanim predpisu nesetkal Ci to je aktivita nechci posuzovat ale osobne to hodnotim jako naschvaly , nerikam ze nekde jinde vse je v pohode .. na nekterych letistich jsou hodne neprijemni na laserech jinde si to uzivaji na gate ... Nechci sem tahat politiku , ale proste v CR urcita slusnost a tolerance neni zrovna tim co se nosi ...

0 Citovat

No a ted pro Vitka , pokusil jsem se odpovede do soukrome zpravy , ale bohuzel vinnou meho stareho pocitace a nove diskuzi , ktera stale nefuguje tak jak fungovala stara , nemohu odepsat neverejne K pochybeni skutecne nedoslo a nepotrebuju citovat odstavec predpisu, ani pak komentar ze v Charleloi postupovali chybne ,v lonskem roce jsem absolvoval 60 letu prevazna vetsina byla se splecnosti Ryanair V dobe kdy jeste bylo jedno zavazadlo bylo caste vazeni , byly letiste kde toto prilis neresili byly letiste kde kilo navic proslo , byly letiste kde vadilo i pul kila navic ,,pak spolecnost Ryanair prisla s moznosti 2 kabinovych zavazadel a tak nejak prevazovani ustalo Nyni prisel Ryanair s inovaci , kdy kdo nema priority je povinnen odevzdat jedno se zavazadel dolu a opet si vsimam , na nekterych letistich se zameruji jen na skorepinove zavazadla, nebo evidente vetsi rozmery nekde resi vsechny zavazadla a nekde proste odhadnou onech drivejsich 90 zavazdel a namatkove neco oznaci Na jedne strane predpis na druhe lidsky pristup a jista tolerance a o tom to proste je , je to stejne vsude, nejen v letecke doprave na jedne strane ten nebo ti co sluzby poskytuji na druhe strane ti co nakupuji a ono se kdysi rikalo, nas zakaznik nas pan,...protoze bez toho zakaznika by byl ten prodavac bez prace ,,, To ze nebylo na poplatku vybrano nic nechci komentovat i kdyz verim ze vybrano mohlo byt ,, osobni cislo nepotrebuje stezovat si nikam nebudu a to s cholerikem jsem myslel obrazne Zrejme tim ze 20 let neziju v CR mam jiz i jine obcanstvi mam i jiny nahled na nektere veci Asi bylo mou chybou tuto prihodu uvadet na servr o cestovani ... ale nejsem z tech co strkaji hlavu do pisku a tvari se ze se nic nedeje Neposuzuju na ci strane bylo pravo posuzoval jsem pristup ,ktery zcela jedoznacne nemusel byt tak striktni a predpisovy , coz ostatne vidim na jinych letistich I ja preju prijemne dalsi sluzby

0 Citovat

No ani Diamond status u Ryanair nepomohol

0 Citovat

S Ryanairem jsem zatím letěl 2 trasy a musím říct, že jsem zatím naprosto spokojen. Loni v únoru Bratislava-Madrid, letos v únoru Poznaň-Madrid, vždy příručák v zavazadlovém prostoru a bez jediné kontroly, ať už váhy nebo rozměrů (vždy jsem ale splňoval, tak jako moji ostatní spolucestující). Co tak čtu, tak asi i nadále budu využívat v případě letů s Ryanair jiná letiště než je Praha. Ale ono je to takové české, buzerovat a povyšovat se nad ostatní jenom skrz funkci.

0 Citovat

Na druhou stranu, aerolinky, zejména ty nízkonákladové si za to mohou samy. Ony si tak ty cestující vychovaly. Odvykly je od odbavených zavazadel a navykly na nulové kontroly příručních. Jestli teď na letišti v Praze jsou přísnější kontroly, tak změnu stavu častí cestující oprávněně vnímají jako šikanu. Je teď jen otázka, jestli se jedná o iniciativu pracovníků, společnosti Menzies nebo přímo direktivu od Ryanairu.

Spíš mě překvapuje, kolik je tu sebemrskačů, kteří se tu zastávají Ryanairu s tím, jak je to správná změna. Možná to postihne ty, co tahali na palubu 2 kufry a pět tašek, ale jen možná, ale především to postihne tu většinu, co si s sebou vzala batoh nebo malý kufr, který teď poputuje do podpalubí, kde si s ním nejspíš budou házet. Ono se to Ryanairu stejně časem vrátí v počtu reklamací poničených zavazadel.
0 Citovat

Michal, mas pravdu, ze to je aj dosledok toho ako si "nas" nizkonakladovky vychovali. Ale keby ich nebolo, tak by sme asi nelietali cez celú Európu za 10 euro. A na druhej strane je polovica ludi s prepacenim retardovanych - keby tie rozmery bagaze boli nieco nove, ale ved rovnaky rozmer prirucnej ma Ryanair od doby co som s nim letel prvy krat a to bolo 14 rokov dozadu. Ved to iste vidiet na kontrolach, 12 rokov sa nemozu prevazat tekutiny nad 100ml a vzdy sa niekto "cuduje" ze preco mu ten parfem leti do kosa. A urcite nestretavam len cestujicich, ktori letia prvy krat v zivote. Vsak to vidiet aj na fore co sa stale dookola riesi - bagaz, online checkin, kreditka/debitka, financna gramotnost nula a porozumenie pisaneho tiez minus dva body.

Ale v pripade Mikira viem kde je problem - v Irsku - keby mal vyssiu podporu, mozno by si mohol dovolit aj checked luggage, alebo priority za 6 euro :D

Vitek: klobuk dolu ze si sa ozval, tvoj job ti fakt nikto nezavidi, najma ked mi je jasne, ze s Vysokou skolou zivota, ktora ma zrazu peniaze na cestovanie, sa musis konfrontovat kazdy den

0 Citovat

Grammar nazi dává 1- za tu hrubku, ale jinak s Tonicem do puntíku souhlasí.

0 Citovat

Nevim na co si stezujete, STN - PRG kontrola skorepaku, W6 KTW- EIN kolik mas prirucaku u sebe. Ja s tim souhlasim, ze to kontroluji. A rozmery ma kazdy predepsany a od Zari/September se vi, ze od Ledna vstoupilo nove pravidlo v platnost a na webu FR to mas taky cervene zvyraznene pod nazvem destinaci. 

A jak psal Tonic, vychovali si nas takhle LCC , ale nekdo ten bordel musi dat do poradku a nekde se zacit musi.

PS: Nechapu, proc muj batoh by se mel valet na zemi v sardinkovem boeingu a vedle me pani s velkym skorepakem , kabelkou, taskou a bundou v binu (po staru) 

0 Citovat

Pristupov na letisku som teraz zazil viacero, sam ani neviem poriadne ktory je este vpohode. Ferovy mi prisiel Wizz v Budapesti, tasky nemeral nikomu, ale upozornoval, ak chcel niekto zobrat co i len tasticku navyse. UIA v Kieve nadrzovku vsetci do ramu, no a zase Cebupacific ubral z uhanania tak filipinci chodia ovesani jak vianocne stromceky. Jednemu som nepočítal 6 ks batoziny :) Snazim sa byt ferovy aj ja, ale teraz z Vietnamu by sa mi hodil pristup Cebu :D ono mat 5 lety a u kazdeho kupovat kufor, to moze rovno clovek letiet s Qatarcami. Budem sa musiet nejako pobalit lebo Ukrajinci to zjavne prehanaju, ale uznavam sam, ze viem za akych podmienok som letenky kupoval a na meranie, ci vazenie maju pravo.

0 Citovat

Vidim ze jsem rozviril opet docela divokou diskuzi a zrejme si na me daji v Praze pozor -) . myslim, ze ale hodne tech co se tu staveji na stranu Vitka a pochvaluji si prisnejsi kontroly vubec nepochopilo o co mi slo Jinak pro tonica ...asi jsi prehledl ze jsem mel priority rozmer me nikdo nekontroloval ( splnoval jsem uz pohledem na me zavazadlo ) a vubec se me ta situace netykala mohl jsem si vse nechat pro sebe a nemusel jsem tuhle diskuzi vubec rozvirit , rovnez se mylis z rozmerem , i u Ryanairu byvala povolena hloubka 25 cm a ne soucasnych 20 cm, ale ja jsem nikde v prispevku netvrdil ze ten Vitek nebyl v pravu ,,,jen striktne vyzadoval onen predepsany rozmer Me slo o ten pristup kdy baziroval na 1-2 cm navic zejmena u cizincu Priority i sedadla si s zenou kupujeme uz davno , protoze jednak chceme sedet vedle sebe , chci si vybrat misto v letadle na ktere jsem zvykly , odbavit se , kdy ja uznam za vhode a z domu dopredu a ted po novu protoze casto vyuzivam prestupy , nechci mit zavazadlo dole . a i kdyz to bude jeden let tak si tech par kg vezmu do ruky a odjedu z letiste drive , navic se vyhnu poskozeni zavazedel A kdyz uz jsem odbocil k poskozeni ,zrovna Praha je nebo byla povestna tim ,ze brigadnici tam zejmena na charterovych letech vykradaji zavazadla , potvrdila mi to i pani s pojistovny ze o tom vedi, ale ze se s tim neda nic delat ,.,.pritom personal ktery pracuje na pasech u zavazadel nesmi mit nic u sebe , poskozeny kufr jsem mel rovnez v Praze Jeste k Roiman 4 proc litas s Ryanairem kdyz pises o sardinkach ? , s novymi sedadly je daleko vic mista na nohy nez bylo drive a pokud cestuju s batohem tak nemam sebemensi problem si ho nacpat pod nohy , naopak je to opet o ceske mentalite kdy si nekdo bezohledne strci maly batuzek do binu Navic v posledni dobe se nestava , ze i pri uplne plnem letadle by nebylo kam dat zavazadlo a to jeste pred novym pravidlem , pricemz na binech se zmenilo poze to ze na nekterych novych letadlech se zaviraji zespodu na horu , coz se mi nezda zrovna idealni varianta prostorove zustal asi bin stejny Skorepinove kufry jsou veci vyrobcu a modniho trendu nic praktickeho na nich nevidim a nekoupil bych si ho

0 Citovat

Jeste souhlas s Milosem Machu ano je to o ceske mentalite a co se tyka letiste tak to je vec politiky a mafianskych praktit ceskeho statu v duchu kdo maze ten jede , snad jedina vec se tomuto trendu vyhyba je ta jidelna v hornim patre kde se chodi krome cestujicih stravovat i letistni prsonal piloti i letusky a stevardi ,jidlo je jedna z nejlevnejsich moznosti jak se v Praze levne najist , napoje a ostatni uz sklouzavaji k letisnimu predrazeni A pro Kopeckeho jsem presvedcen ze Ryanair o tom co se deje v Praze nema poneti a jak vidno s odpovedi Vitka nema ani on sam prehled, jak probihaji kontroly na jinych letistich , nejsem nijak na Prahu vysazeny , ale kdyz by ten pristup nebyl skutecne tak odlisny tak vubec muj prispevek nevznikl

0 Citovat

1. Nevim jak muze byt v novem Boeingu vice mista, kdyz v tom starem bylo vice mista o par dni pozdeji a vubec jsem se nemackal se sousedem jak v novem B a ten si na to taky stezoval. O mentalite je to jinych lidi, nechapu, proc ja dostal zpet svuj batuzek a jeji kabelka mohla byt dale v binu... 

2. Z LBA na IBZ byl vyber bud vyzirky Jet2 nebo FR a u Jet2 jsem se zaprisahal nikdy vice. A ted jsem dostal dovolenou streda- streda a protoze nebylo moc toho z Britanie na vyber do Prahy ( ano mohl jinam, ale musel pracovne do Prahy ) a pak do Zlina, skoda ze W6 odesla  3 tydny pred mym letem z  Brna.

3. Jeste s FR poletim LPL - PRG a BTS - LBA a na vyber moc taky nebylo. Jedine doufam v nejakou starsi verzi B nez novejsiho typu. 

0