Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Je to tak, drahé ponaučení..

Snad jedině, že by se mikir přimluvil u RYR :)

0 Citovat

Řešíme neuvěřitelnou šílenost, která má jasný výsledek - nikam nepojedeme a peníze za letenku nám propadnou. Přítelkyně koupila k Vánocům jako překvapení letenky, bojužel dnes tři dny před odletem, jsem zjistil, že nemůžu udělat check-in. A po krátkém pátrání jsem zjistil, že byla při koupi použita Erasmus karta na přítelkyně jméno (supr výhodná sleva 15%).  Letenku nemůžu zrušit, změnit, doplatit, použít a dokonce si ani koupit na stejný let jinou (za 7 tisíc - 4x dražší). Suport firmy žádný a pomalu se vysmívají. Takže doma spousta slz, nervů a nic z toho. Máte někdo zkušenost? Je něco, co můžeme udělat? Ano, jsme pitomí, to mi psát nemusíte. Ale nepřijde mi moc fér vzít peníze za letenku, která evidentně nelze použít (slevová karta na jiné jméno, než moje letenka). Díky moc.

0 Citovat

Já to vůbec nechápu. Tou kartou Erasmus myslíte kartu k účtu Erasmus od KB? A proč by mělo vadit, že letenky zaplatila přítelkyně?

0 Citovat

https://www.ryanair.com/gb/en/pl...re/erasmus


Nee, je to speciální kartička pro studenty, na kterou dostanete 15% slevu. Bohužel jí nedošlo, že to může používat jen pro svoje letenky a nikoliv i pro letenky třetích osob.

0 Citovat

visionelectro napsal(a):

RYANAIR NIKDY VÍCE!!!! Má zkušenost s RyanAir mě donutila založit si účet, protože toto je jediný způsob, jak můžu této společnosti udělat NEGATIVNÍ reklamu. Protože peníze mi odmítají vrátit, tak třeba přijdou o nějaké klienty po přečtení mé zkušenosti a poletí s někým jiným. Stručně můj příběh z minulého týdne: Koupil jsem 31.1. přes Student Agency letenky do Londýna z Pardubic na 22.2. 10:00 a zpět z Londýna do Parubic na 24.2. 18:00. Dne 16.2. (po Valentýnu) jsem udělal večer Checkin, abych se vyhnul jejich nehoráznému poplatku 50liber/os za checkin na letišti a ještě jim poslal poplatek za výběr sedadla - blbec. Přišel email, kód, vše jsem vyplnil včetně pasů a vše OK, checkin hotov. Dne 20.2. jsem zkontroloval ještě jednou checkin pro let tam a pro let zpět bylo uvedeno: PRO LET Z LONDÝNA DO PARDUBIC NELZE POUŽÍT ONLINE CHECKIN. říkám si OK, co se dá dělat. Kliknu na checkin a hlásí mi to: VEŠKERÉ LETY JIŽ MAJÍ PROVEDENY VŠECHNY CHECKINY. Aha, asi to nejde, automat na letišti to jistí říkám si. BLBEC JSEM SI NEUDĚLAL PRINTSCREEN!! Tomuhle říkám "hajzlkurvárna". A co myslíte, že se stalo.. Dne 23.2. jsem provedl z mobilu kontrolu a stále to samé - vše je OK. Na letišti v Londýně automat žádný nikde, na přepážce mě zkásnuli o 100 liber a prý si mám dát stížnost. A hádejte co.. Dva emaily a oba s tvrzením, že jsem blbec a že oni jsou bez viny. Student dává ruce pryč, prý oni nic, oni jen muzikanti. No a Ryanair dostal co potřeboval, let za pár kaček ALE x2, aby se to vyplatilo (3700 + 3100Kč). A mimochodem, nebyl jsem ve stejné situaci na letišti sám. Další kluk platil celou rodinku, pěkně 4x50 liber. A to se vyplatí. NIKDY VÍCE. A víte co, ještě bylo legrační, jak lidi s PRIORITY příplatkem byli ve stejné řade jako my, looseři a čekali na odbavení úplně stejně. Protože tam byl jen JEDEN týpek na celou řadu a nedával to. A co se týká velikosti zavazadel a jejich "příručnosti"? V Pardubicích mi bágl hodili dolů s vkusnou žlutou visačkou, v Londýně mi ho nechali nahoru prý proč jako by měl jít dolů, dyť je malý. Ten samý bágl, ta samá velikost.. NO COMMENT aneb NOU CEMENT.. Odteď do Londýna jedině jako Venclovský nebo jako migranti..

Jsem si téměř jistý, že je to tvoje chyba. Online Check-in je prostě grátis jenom 4 dny před odletem a ty ses tam očividně o pár hodin nevešel. 20. 2. to ještě nešlo a 23. 2. si se na mobilu špatně podíval. Cement, venclovský, týpek, migranti ... to už je jen taková nevtipná vata. Ryanair jistě používá spoustu triků, jak si přivydělat, ale za neprovedej check-in si to zaúčtuji všechny nízkonakladovky. Příště znovu a lépe ;)

0 Citovat

Daniel napsal(a):

https://www.ryanair.com/gb/en/pl...re/erasmus


Nee, je to speciální kartička pro studenty, na kterou dostanete 15% slevu. Bohužel jí nedošlo, že to může používat jen pro svoje letenky a nikoliv i pro letenky třetích osob.


Nikde tam není řečeno, že to nemůže použít. Ale dobře, chápu to, nechtějí, ať to studenti zneužívají. Ona ale přece taky letí, ne? A systém jí umožnil koupit dvě letenky na stejné datum a touto kartou zaplatit. Bude to jen nějaké nedorozumění. Může se odbavit přítelkyně?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):


Nikde tam není řečeno, že to nemůže použít. Ale dobře, chápu to, nechtějí, ať to studenti zneužívají. Ona ale přece taky letí, ne? A systém jí umožnil koupit dvě letenky na stejné datum a touto kartou zaplatit. Bude to jen nějaké nedorozumění. Může se odbavit přítelkyně?


Ona je odbavená, já ne (bohužel kupovala ve dvou nákupech). Napsalo mi nezávisle několik lidí od nich, že s tím nejde nic dělat a letět nemůžu. Když jsem se ptal, proč tedy umožnili zaplacení mojí letenky, tak byl chat ukončen.
0 Citovat

Popište situaci anglicky a mrskněte to na jejich FB. Na oficiální stížnost máte málo času. Můžete jedině argumentovat tím, že Vás to vůbec nechali koupit a teď se nesnaží Vám pomoci s řešením. Jaké jsou ale šance, to netuším. Asi ne velké.

0 Citovat

S Facebookem Ryanairu je to špatné. Nedají se psát příspěvky na stránku. Jen komentovat oficiální příspěvky. Tak jedině nějaký nový oficiální příspěvek okomentovat a doufat, že dostane dost reakci, aby Ryan musel reagovat. 

0 Citovat

Dá sa im tam pridať hodnotenie. No bohužiaľ ich skóre je také mizerné, že neviem či review s 1 hviezdičkou pritiahne pozornosť..  

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Popište situaci anglicky a mrskněte to na jejich FB. Na oficiální stížnost máte málo času. Můžete jedině argumentovat tím, že Vás to vůbec nechali koupit a teď se nesnaží Vám pomoci s řešením. Jaké jsou ale šance, to netuším. Asi ne velké.

Zkusil bych to s tou stížností. Mně v prosinci odpověděli druhý den. 

https://contactform.ryanair.com/

0 Citovat

Mně zase v říjnu / listopadu odpověděli za 3 týdny. Zkusit se ale má všechno ;-)

Plácání do prázdna: Svým způsobem se u tohoto může jednat o odepření nástupu do letadla vinnou dopravce. Záměrně / svou liknavostí prodal na studentskou kartu nestudentskou letenku - tj. to by ani nemělo jít. Teď jen to tomu Ryanairu dokázat a donutit ho plnit. Avšak jen samo o sobě je problém je kontaktovat přímo bez mašinérie kontaktního formuláře.
0 Citovat

Takze  kdyz uz me tu zminuje Mailand  , tak tezko  se jde primlouvat  za zcela jednoznacnou chybu cestujiciho , tak jak pise mirjur, pocita se to na hodiny a jestli se to snazil delat drive, system ho nepustil , navic ,jak  se  tu pta Horak  proc delat u low costu jinde  rezervaci  ,nez  primo u te  spolecnosti , s Ryanairem mam podchycenych vic jak 300 letu , kdovi kolik dalsich ktere  , jsem do flight diary nemohl uz  zaregistrovat   a prakticky vzdycky spokojenost , ano mivam vyhrady k jejich webovym strankam , ktere nejsou  100 % , ale  jinak O Leary  je super sef a vi presne proc a co dela ..nekdo na to muze mit jiny nazor , ale vysledky  hovori jasne  a osobne se vuci me zachovali naprosto ferove a predpisove kdyz  me vyplatili kompenzaci presne podle zakonu a nehledali zadne  bocni unikovky , ktere by se mozna  daly najit 

K tomu dalsimu , Pardubice jedou kratkou dobu  jako destinace Ryanairu  a  jsou ve vsech ohledech zacatecnici ,  Londyn Standsted  , prilis rad nemam , ale pokud mam priority a neni uplatneno tak jak ma byt, tak  si o to musim umet rict  ,dneska uz je za 5 euro  tak proc bych mel cekat a poustet ty co si to nezaplatili . 

A druhy pripad ?  Bohuzel opet tezko hledat  chybu v Ryanairu , zrejme pokud by to bylo koupeno spolecne ,  letely by obe , takto to byla samostatne koupena letenka ,ktera byla koupena neferove a neni o cem diskutovat ,je to jako kdyz se budu domahat u  koupene error fare  prepravy s argumentem ze mi to spolecnost dovolila koupit  , pravda tam mi as penize vrati ,ale nizkonakladovky  uctuji vsechno  , treba kdyz spletu prijmeni a  vsimnu si pozde , spolecnost proste vse uhlidat nemuze  , sveho casu jsem kupoval letenky a letenka manzelky prisla  jeste  na jeji  prijmeni za svobodna , nespletl jsem se rezervace byla napsana dobre ,dalo mi to dost prace i telefonovani .ale nakonec  to bylo po 20 minutach opraveno a prislo to tak jak melo ..


0 Citovat

Daniel napsal(a):

Řešíme neuvěřitelnou šílenost, která má jasný výsledek - nikam nepojedeme a peníze za letenku nám propadnou. Přítelkyně koupila k Vánocům jako překvapení letenky, bojužel dnes tři dny před odletem, jsem zjistil, že nemůžu udělat check-in. A po krátkém pátrání jsem zjistil, že byla při koupi použita Erasmus karta na přítelkyně jméno (supr výhodná sleva 15%).  Letenku nemůžu zrušit, změnit, doplatit, použít a dokonce si ani koupit na stejný let jinou (za 7 tisíc - 4x dražší). Suport firmy žádný a pomalu se vysmívají. Takže doma spousta slz, nervů a nic z toho. Máte někdo zkušenost? Je něco, co můžeme udělat? Ano, jsme pitomí, to mi psát nemusíte. Ale nepřijde mi moc fér vzít peníze za letenku, která evidentně nelze použít (slevová karta na jiné jméno, než moje letenka). Díky moc.


odkud kam je ten let? Zkusil bych vyhrozovat ombudsmanem v UK, tam na tohle docela slysi.. Takze zkusit britsky support chat pres UK stranky ryanairu, to by melo jit myslim.

0 Citovat

@Ivo  co ma co spolecneho UK ombudsman s Irskou spolecnosti ? Chapal bych , kdyz by se stiznost tykala treba  Standstedu 

0 Citovat

@ Kopecky   souhlasim ze reseni problemu s Ryanairem vyzaduje hodne trpelivosti , osobne jsem si stezoval  nebo neco resil vyjimecne . ale kdyz uz tak vyhradne telefonicky  neoblomne s patricnou vyhruzkou pripadnym monitoringem hovoru  a naslednou podporou zaslanim stiznosti pres jejich formular , bohuzel  v tomto pripade  vidim chybu na strane cestujiciho 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Ivo  co ma co spolecneho UK ombudsman s Irskou spolecnosti ? Chapal bych , kdyz by se stiznost tykala treba  Standstedu 

S Irskou nic, ale pokud by to byl let z/do UK, pak uz ano. Jen tip, nic vic, nic min. 

0 Citovat

Mikirova obhajoba Ryanairu  vám nepomůže. Zkuste vše doporučené. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Kopecky   souhlasim ze reseni problemu s Ryanairem vyzaduje hodne trpelivosti , osobne jsem si stezoval  nebo neco resil vyjimecne . ale kdyz uz tak vyhradne telefonicky  neoblomne s patricnou vyhruzkou pripadnym monitoringem hovoru  a naslednou podporou zaslanim stiznosti pres jejich formular , bohuzel  v tomto pripade  vidim chybu na strane cestujiciho 

Chyba na straně cestujícího je určitě. Na druhé straně jsou dnes moderní blbuvzdorné systémy a dost často i vyžadovány legislativou. Záleží na detailech, ale umožnit koupit letenku studentskou kartou pro někoho, kdo nemůže letět, by mohlo být považováno i za podvod nebo bezdůvodné obohacení... Ale dokázat jim to bude těžké. 

0 Citovat

osobně bych se nebál to takto kvalifikovat.

Ryanair umožnil koupit letenku, tak buďto ji umožní proletět, nebo vrátí peníze.

Pokud ne, je to neposkytnutí zaplacené služby a zkusil bych reklamaci platby - chargeback u banky

0 Citovat

@kopecky  @  goro   no nevim , aniz  bych chtel hajit mou oblibenou leteckou spolecnost , kdyz si koupim u wizzairu  slevnenou letenku na clenstvi v klubu wizz a nebudu to clenstvi mit a oni na to prijdou  budu moct letet ? , pripadne kdyz mi ji koupi nekdo, kdo clenstvi ma a nepoleti ?  I kdyz  ona leti  a u wizz je to umozneno  vzit na sebe dalsiho , ale u Ryanairu jde o neco jineho , to ale ze byl umoznen nakup letenky ,bych nevidel jako duvod  k vraceni penez ,slevova karta ma jasna pravidla  a  automaticky system nemuze rozlisit  kdo ji v dane chvili pouziva ,ale souhlasim , ze se to zkusit da , spis bych ale zkusil  resit doplatek mez slevnenou a plnou cenou letenky, ale to je tezke , protoze v tuto chvili uz muze byt cena jina , takze ten doplatek by musel byt rozdil k aktualni cene , nebo koupit novou letenku a pak to resit klasicky na jejich strankach  ,osobne me vratili 500 euro  za zpozdeni  pro 2 osoby po mesici ,ale toto je jiny pripad 

0 Citovat

Wizzair ti letenku za clensku cenu nepreda ak to clenstvo nemas. A ak ho mas, tak mozes nakupit za clensku cenu letenky aj pre jednu/viac osob (podla typu clenstva) a ty sam ako clen letiet vobec nemusis. A nechapem, preco snad do kazdeho prispevku musis natrepat, ze ti Ryanair dal 500€ za meskanie. Za prve to nesuvisi s temou a za druhe si len plnil svoju zakonnu povinnost.

0 Citovat

@ Andrea  pokud vim , tak clen ktery chce  vzit neclena u wizz  letet musi  , ale uznavam , ze jsem dlouho wizz nevyuzil , tak se mohly zmenit podminky , vim jen o zmene v zavazadlech  o te zakonne povinnosti se nezminuju vsude ,ale ktera letecka nizkonakladovka  vyplaci tak nejak bez nejakeho natlaku a vyhruzek soudem  za zpozdeni ? navic to byl let s prestupem kupovany jako dve samostatne letenky  Jinak si nejsem jisty zda by se mi  nepodarilo u wizz koupit  za cenu pro cleny , kdyz jsem clenstvi mel ale dnes uz mam propadle , mam pocit ze tam  prepnout na ceny pro cleny jde 

0 Citovat

Ryanair tu ocividne urobil chybu. Ja osobne by som im este skusila zavolat s tym, ze predat letenku ktoru mi nasledne nedovolia akokolvel pouzit je podvod, skusila sa odvolat na nejake EU institucie na ochranu prav zakaznikov a trochu sa im povyhrazala (v rozumnej miere). 


Inak mne v podobnych situaciach par krat pomohlo spytat sa na meno zamestnanca a kontakt na nadriadeneho. Ak kona na priamy nakaz nadriadeneho to nepomoze, ale ak robi na zaklade vlastneho usudku ich to prinuti zamysliet sa, ci by predsa len nemohli urobit nieco viac.

0 Citovat

@ DimikUK   zapomel jsi na to ze Anglican nema Ira rad  a opacne  Ir nema rad Anglicana a  delaji si detinske naschvaly ve vsem , proto ostentativne  nosim pri letech pres UK  mikinu s napisem Ireland  aby bylo jasne kam patrim  -))

0