Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jsi prostě frajer, opravdovej Ir, hrdý na svůj původ a kořeny! :)))))))

0 Citovat

@Katka  v prve rade udela chybu pritelkyne , je jasne ze on se pta  ted na  radu  a trochu mi to pripomani diskuzi  o  potrebe fotky  Ukrajince  kde pak bylo  163 nazoru  , tam jsem se priklanel k tomu , ze  pokus o odskodne uspech mohl mit  , tady to je asi trosku o tom , ze system umoznil prodej letenky  nekomu bez slevove karty ,ale to je prece na kazdem  jestli tu kartu ma nebo nema , chapu ze si to treba neuvedomila , navic to pak koupila jednotlive misto toho aby to koupila na sve jmeno spolecne 

0 Citovat

Ono, nikto sa nehada o tom ze kupujuci tu urobil chybu, to je uplne zjavne. Na druhej strane predat nieco, co nasledne nedovolite vyuzit nie je uplne kocher. 

Ja si prave myslim, ze tu je sanca na odskodnenie pomerne dobra. Je to spolocnost z EU a prava cestujucich vramci EU su celkom dobre chranene. Naviac spolocnost ocividne urobila chybu...

0 Citovat

Mě by zajímalo, na základě čeho mu nedovolili letět? Jakým způsobem se to projevilo? Že mu neumožnili check-in? Při tom se kontroluje způsob platby??? A jestli ano, tak tam musí mít mechanismus, že k číslu karty vyhledají typ, zjistí, že Erasmus, tím pádem dohledají majitele karty, porovnají se jménem cestujícího.... no a jestliže mají tento mechanismus u check-inu, proč ho nemají u nákupu? To přece nemůže být problém ho tam taky zabudovat, ne?

0 Citovat

Neni nahodou zdarma check-in dva dny pred odletem? V poslednim mesici to slo jen dva dny pred odletem, takze jestli jsi se dival 20. a letel 23., tak jiste to neslo udelat jeste. 


2. Pripad, jasne je dano, ze kartu nemuzes pouzit pro treti osoby, chyba je u kupujiciho a na strane FR, ze vybec to umoznili koupit. Normalne by stranka pres platbu te pustit nemela dale. A hlasit chybu u karty a jmena. 

0 Citovat

Neviem preco by to mala byt chyba ryanu. Podmienky vyuzitia zlavy s ESN kartou su tu:

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...i-podminky

 Staci len citat, kludne aj 1000x ak som 1x nepochopil.

Docela pochopitelne aj pre blondinu, ci studenta Paneurospkej VS ... byt ryanair, ani sa s vami nebavim.

0 Citovat

Studentům může být odepřen nástup na palubu, pokud na požádání nepředloží kartu ESN Card, na kterou byla provedena rezervace.

Studenti souhlasí s tím, že bude společnost Ryanair předávat jejich osobní informace poskytovateli karet ESN Card pro účely ověření.


Protozeto vetsina lidi to neotevre ten tvuj odkaz, tak z toho zacituji posledni dva body, tady neni onicem uz debatovat. A ja teda skrtam posledni vetu u sebe v predchozim prispevku 😃 teprve po platbe si to zkontroluji a tim padem je i vse jasne pro me...

0 Citovat

Ano, samozřejmě, chyba kupujícího, nepřečetl si podmínky a uvěřil reklamě, která uvádí, že je možné si koupit 8 jakýkoliv letenek.


Zvláštní, že check-in udělat nejde (mimochodem žádné vysvětlení, pouze vyskakuje prázdná obrazovka), ale koupit si všechny balíčky jako první třídu atd., pořád jde.


Úspěch samozřejmě žádný, nelze udělat nic, ani si koupit novou letenku (protože dvě letenky na jeden let pro jednoho není povoleno).



0 Citovat

Pokud chceš koupit letenku na daný let pro sebe, tak udělej záměrně chybu ve jménu nebo příjmení - zaměň jedno písmenko - pustí Tě to koupit a je to věc, která se normálně toleruje. Případně, pokud chceš mít jistotu, tak je požádej na chatu o opravu hned po koupi, s tím nemívají problém.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Neni nahodou zdarma check-in dva dny pred odletem? V poslednim mesici to slo jen dva dny pred odletem, takze jestli jsi se dival 20. a letel 23., tak jiste to neslo udelat jeste. 


2. Pripad, jasne je dano, ze kartu nemuzes pouzit pro treti osoby, chyba je u kupujiciho a na strane FR, ze vybec to umoznili koupit. Normalne by stranka pres platbu te pustit nemela dale. A hlasit chybu u karty a jmena. 

K tomu check-inu online. Letím v pátek, v neděli zpět. Dneska už jde udělat check-in na oba lety

0 Citovat

denystar napsal(a):

K tomu check-inu online. Letím v pátek, v neděli zpět. Dneska už jde udělat check-in na oba lety

Pokud mas koupene sedadlo, tak to jde samozrejme od 30dni? Nebo nejakou kravinu tak tyden? Ja se u FR u toho ztracim obcas. Ja mel jen cistou letenku bez niceho, takze jen48h pred to jde. 

0 Citovat

Prosim o radu, koupili jsme letenky do Londyna, ale mam uraz. Mate nekdo zkusenosti, jestli je to opravdu tak, jak pisi na strankach, ze nabidnou zmenu terminu zdarma? Zvazovala jsem dokoupeni flexi, jestli to jde, tam to snad je zdarma. Diky za odpoved.

0 Citovat

Dobře beru zpět, FR to musel změnit někdy teď na 4 dny, neboť ke konci Ledna mi šlo jen se odbavit 2 dny před, teď jsem se díval na pondělní let (12.3) a vidím, že to už jde 4 dny . 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dobře beru zpět, FR to musel změnit někdy teď na 4 dny, neboť ke konci Ledna mi šlo jen se odbavit 2 dny před, teď jsem se díval na pondělní let (12.3) a vidím, že to už jde 4 dny . 

Je to tak, 4 dny před (mám pocit, že zdarma až do 2 hodin před odletem). Mám čistě jen letenku, bez ničeho..
0 Citovat

Ano 4 dny pred a nejpozdeji 2hodiny , u tech 4 dnu ale asi casto nekteri  zapominaji ,ze kdyz maji zpatecni let pozdeji ,tak jim jde udelat  jen let tam a to byl zrejme ten problem proc mu to neslo zpet 

Z tou nemoznosti koupit na stejne jmeno 2 lety na stejny let to je pravda , jde to udelat tak jak pise eremi  a melo by to jit i tak ze let zrusim  a nasledne pak koupim novy, mozna bude rychlejsi koupit let s chybnym pismenkem ,protoze zruseni letu muze v systemu chvili trvat 

Asi bych ,ale takovou vec resil telefonicky i kdyz se tam dovolava silene spatne a navic se za rezervaci pres telefon plati, ale dost mozna  by se to dalo nejak ukecat , kdyz by zaroven  bylo koupeni nove letenky za plnou cenu  , vzdycky je to prece jen o lidech ,jako ve vsech sporech ktere se tu casto dokola resi  a  jsou dva protichudne nazory 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ DimikUK   zapomel jsi na to ze Anglican nema Ira rad  a opacne  Ir nema rad Anglicana 

Kámo, ale ty nejsi Ir. Že ti dali pas na věci nic nemění.  Právě proto rozlišujeme občanství a národnost. 

0 Citovat

@  Petr 76  to na veci nic nemeni Anglani mi obcas taky docela lezou na nervy i s ceskou narodnosti ,a kdyz uz pujdu do detailu tak jsem taky ostravsky patriot  co treba bude obhajovat letiste Mosnov -)) 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@  Petr 76  to na veci nic nemeni Anglani mi obcas taky docela lezou na nervy i s ceskou narodnosti ,a kdyz uz pujdu do detailu tak jsem taky ostravsky patriot  co treba bude obhajovat letiste Mosnov -)) 

Letiště Ostrava----------Mošnov je třeba obhajovat, za poslední desítky let totiž prošlo přímo překotným vývojem. Dá se na něj dojet dokonce i vlakem a zavazadla už nevozí traktor s vlečkou. :D :D
0 Citovat

trochu jiné téma k této společnosti - letíme za cca 10 dní do Porta a dnes mi přišla nabídka od Ryanair na půjčení auta- jeden den za necelých 8 zlotých (prcek adam od oplu).. což je cca 50 Kč na den!!! připadá mi to neskutečné - je to Goldcar, sice nic moc hodnocení, ale s dobrou pojistkou (od Axy - taky v nabídce) to je na 5 dní za cca 600 Kč.. je to vůbec možné..? máte s tím někdo zkušenost?

0 Citovat

Po xté Goldcar nebrat! Stačí nebýt líný a dát to do vyhledávání a přímo na fóru Ti vypadne x výsledků

0 Citovat

danh napsal(a):

 Goldcar, sice nic moc hodnocení, ale s dobrou pojistkou (od Axy - taky v nabídce) to je na 5 dní za cca 600 Kč..

Ako povedal jeden skúsený cestovateľ: Neber káru od Goldcaru.

S Goldcarom mám našťastie len jednu skúsenosť spred 3 rokov - požičali nám paródiu na auto s výslednou cenou ako za dobré auto s plnou pojistkou od Avisu.

Typický Goldcar: teraz platba 600 Kč, na prepážke pri preberaní auta dajme tomu 3000 Kč za pojistku (externú pojistku  pravdepodobne nebudú akceptovať), po odovzdaní auta stiahnutie z karty ďaľších 3000 Kč za nejakú vymyslenú závadu alebo za vymyslenú pokutu.

0 Citovat

my jsme byli v portugalsku pred par tydny a auto jsme meli u SIXTu(!) za 1000kc na 10dni(!!!). Tudiz nabidka neni jedinecna v toto obdobi, je naopak naprosto bezna a jak uz tu bylo receno, od goldcaru ruce pryc. Meli jsme objednany citigo ale myslim, ze tak maly auta tam ani nemely a dostaly jsme opel corsa. Jo a PODOTYKAM, ze pujceni bylo jeste k tomu ONE WAY..... :-) Hold zimni sezona a previs nabidky nad poptavkou. 

0 Citovat

Pravděpodobně nějaká chybka u Ryanairu :o)


img-20180326-wa0008.jpeg

0 Citovat

Ano, chybný přepočet kurzů, poslední týdny na denním pořádku. Finální cena v košíku je však vždy správná.

0 Citovat

Ahoj, letím poprvé letadlem s Ryanair (Brno - Stansted a zpět), při přeměření zavazadla jsem zjistěl, že má na výšku o 2 cm více než limit, kvůli teleskopické rukojeti, bez ní je to těch 55 cm, ostatní rozměry sedí v pohodě. Mám ji rovnou odmontovat nebo jsou na toto tolerantní? Díky za odpověď.

0