Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To vyzaduje predpoklad, ze let neni moc plny. Jinak nebude moc letenek volnych a pritom sedacek dost, jelikoz lidi nedelaji c-in hned..

0 Citovat

Naděžda Konstantinovna Krupská napsal(a):

Je absurdne, ze ludia platia kopec eur za konkretne miesta, ked to ide vyriesit v uplne zadarmo 🙂....... 🙂. To jsou ovsem potreba rychle prsty ....

Zkoušel to už někdo?

som zmateny z tej ceskoslovenciny... inak tento tip/typ by som vymazal, lebo hned sa toho chyti nejaky zapredany travelahacker a roznesie to po internete...a ano funguje to

0 Citovat

No já se jim docela vyhýbám. Letěla jsem s nimi letěla asi jen 2x a mám to v záloze jako poslední nouzovku když neseženu nic jiného.

Nelétají do Jekatěrinburgu a mohla bych tam potkat Mikira.

0 Citovat

Na to jsem byl moc línej, ale četl jsem někde, že to šlo dřív a teď v poslední době to už nejde?

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

No já se jim docela vyhýbám. Letěla jsem s nimi letěla asi jen 2x a mám to v záloze jako poslední nouzovku když neseženu nic jiného.

Nelétají do Jekatěrinburgu a mohla bych tam potkat Mikira.


Soudružko Naděždo Konstantinovno, posílám Vám podobiznu k doplnění profilu. Je to myslím druhý den po té pověstné pařbě s Gríšou Zinověvem a Koljou Bucharinem, jak jste naštvali velkého vůdce.


krupskaya-33.jpg

0 Citovat

Ahoj,

zanedlouho poletíme s Ryanair a nevím jestli koupit "Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla". Budu mít malý batoh na zádech a malou kabelku. Je potřeba to dokoupit? Berou lidem i batohy nebo jen skořepinové kufry?


Děkuji

0 Citovat

Většinou jen skořepinové kufry, ale 100% spolehnout na to nelze. Každopádně i pokud by batoh odebrali, platit se za to nebude.

0 Citovat

Batohy berou ty, který se blíží maximálním povoleným rozměrům. Menší nechávají. 

0 Citovat

Ahoj. Muže tě mi prosím poradit, jaké menší (35x20x20) zavazadlo koupit? Nějaká mi nic nedaří najít. Úplně nejlepší by byl nějaký minimalistický skládací batoh. Potřebuji do nej dostat 13” MacBook. Ten nechci dat do velkého zavazadla, jelikož mi ho nejspíš vemou.

0 Citovat

Nejaký pár korunovy z decathlonu by mohol poslúžiť nie?

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Batohy berou ty, který se blíží maximálním povoleným rozměrům. Menší nechávají. 


Nie vzdy, mne tam chceli minuly tyzden poslat aj moj cca polovicny oproti predpisanym rozmerom. Hlavne pri odletoch za Slovenska a  Ceska podobne veci tusim dost riesia.

0 Citovat

Ahoj,

povedlo se nám sehnat letenky z Norimberka na Mallorcu. Spoj provozuje Laudamotion, tak jsem se chtěl zeptat, co můžu očekávat. Nalezené recenze mě úplně neuklidňují.

Cestujeme s kojencem, tak bych si přál, aby vše proběhlo v pořádku. Jaké jsou reálné zkušenosti s cestováním s malými dětmi - co dovolí, nedovolí, s čím jsou problémy (tyto informace jsou i na webu dopravce, ale napříč webem si relativně protiřečí, tím spíše, pokud člověk napíše na indickou podporu)?

A ještě dotaz dle hesla "podle sebe, soudím tebe" - s Ryanair jsem po změně zavazadlových podmínek ještě neletěl; dříve to bylo tak, že v podstatě nikdo nesplňoval 10kilový limit, ale také to nikdo neřešil. Co teď, když zavazadla odebírají, mohou nastat nějaké komplikace?

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Laudamotion este ani poriadne nezacal lietat z okolitych letisk (az od juna), takze vela recenzii necakajte

0 Citovat

Pristup k zavazadlum se nijak nezmenil , mozna v Praze  byvaji moc  aktivni , pokud clovek obetuje  180 kc, tak si ho vsimaji  mene  i kdyz treba ted, jak jsem letel ze Stanstedu byla  fronta  priority pomalu vetsi , nez  bezna fronta , neda se dopredu rict , ze zadne komplikace nenastanou ,kdyz se clovek pohybuje na hrane  rozmeru  i vahy , nebo poctu  zavazadel.  Ryanair ma 75 % Laudamotion ,problem bych tam videl v poctu letadel a  zmenach odletu  a nejakem tom zpozdni vic , nez v nejakych odlisnych podminkach kontroly zavazadel  i kdyz jak se rika kazde  nove koste  dobre mete -)

0 Citovat

Dumb question: Neojeb*vá Ryanair vrácení peněz za zpáteční letenky při výrazné změně času letu, že je vrátí jen za jeden dotčený směr?

Radši se ptám, než vezmu letenky jinam. S tímto ještě zkušenosti nemám a na ten odkaz s ídéčkem nechci dopředu klikat, než se definitivně rozhodnu :-D Díky :-)

0 Citovat

Link z e-mailu na refund nefungoval (překvapivě). Nejdřív jsem 15 minut čekal na support, a pak jsem si s ní půl hodiny psal. Připadal jsem si jako ve filmu Idiocracy. To je firemní politika nebo jen zvláštní náhoda? A to ještě netuším, co z toho vzejde.

Uvedl jsem jméno, e-mail a číslo rezervace a nakonec jsem přiložil i snímek z e-mailu od Ryanair Cancelations. Prošel jsem si fázemi:

  • vy jste nestihl let,
  • nerozumím tomu, co chcete,
  • vy chcete vrátit poplatky,
  • refund se týká jen odchozího letu...
  • mimoto anglicky jsem psal líp já než agent.
0 Citovat

Michal napsal(a):

Link z e-mailu na refund nefungoval (překvapivě). Nejdřív jsem 15 minut čekal na support, a pak jsem si s ní půl hodiny psal. Připadal jsem si jako ve filmu Idiocracy. To je firemní politika nebo jen zvláštní náhoda? A to ještě netuším, co z toho vzejde.

Snad si nemyslíš, že si budeš psát s Evropanem/Evropankou. Korporace support outsourcují většinou do Asie, takže si nejspíš píšeš s Indkou. O (ne)schopnostech těchto lidí asi netřeba dlouze diskutovat.
0 Citovat

Myslim , ze  nejistejsi komunikace  pri reseni  pozadavku a fnancnich kompenzaci   je  komunikace doporucenou postou  na adresu  Ryanair Customer  Service Team , PO Box 11451  , Swords , Co Dublin , Ireland  , trva to o nejaky den dele , ale zarucene odepisou  a nikdo nebude klast  hloupe otazky , telefon, nebo live chat  nedoporucuju  .sam jsem to parkrat vyzkousel .a bylo to tristni  a to jsem Ir -))

0 Citovat

Když mi včera v 13:38 slíbili do 24 hodin e-mail a žádný nepřišel, co s tím mám dělat?

Posílat dopis do Irska se mi nechce a psát další hodinu s podporou už vůbec ne :-D

ryan.png

0 Citovat

Co na to čekáš za odpověď? Tak nedělej nic a čekej.

0 Citovat

ja tiez cakam na refund pre znamych s Laudamotion ... tam tiez cez ten ich chat nieco riesit.

2x uz zmenili cas odletu, link v emaili na refund nefungoval. tak pisem na chat...prvy celkom drzy agent ma odkazal na formular o zrusenom lete...lenze ten samozrejme nefungoval, kedze sa leti az o mesiac :D

a druha agentka mi teda prislubila refund o cca 7 dni..ziadny confirmation email samozrejme neprisiel a tak som zvedavy ci dnes, alebo zajtra nieco pride

0 Citovat

Tak jsme na tom stejně. Můj agent byl ještě drzejší než tvůj a patrně ani neuměl moc dobře číst :-D

0 Citovat

tonic napsal(a):

ja tiez cakam na refund pre znamych s Laudamotion ... tam tiez cez ten ich chat nieco riesit.

2x uz zmenili cas odletu, link v emaili na refund nefungoval. tak pisem na chat...prvy celkom drzy agent ma odkazal na formular o zrusenom lete...lenze ten samozrejme nefungoval, kedze sa leti az o mesiac :D

a druha agentka mi teda prislubila refund o cca 7 dni..ziadny confirmation email samozrejme neprisiel a tak som zvedavy ci dnes, alebo zajtra nieco pride

Já osobně bych řekl, vzhledem k tomu, jaký fiasko rozjezd Laudamotion zatím je, že řeší prioritně toho, kdo víc řve, protože těch claimů budou mít mraky, takže bych na to tlačil, pokud Tě to trápí.
0 Citovat

Tak ja teda  nevim , netyka s to  sice Laudamotion  ale letu z Brna pres Stansted  do Corku  leteli jsme  22.5 do Corku jsme se dostali  23.5,., 24,5, jsem posilal podklady a   odpoved uz  mam , ale posilal  jsem to  postou ..

0 Citovat

Ryanair změnil časy letu, aniž by mi to oznámil předem (emailem nebo telefonicky). Jedná se o let začátkem listopadu 2018.  Rozdíl v časech je 5 hodin (původní odlet 12:55, nový čás 18:10).


Mám nárok na kompenzaci či vrácení letenky?

Děkuji

0