Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Na kompenzaci nárok není. Jde o podstatnou změnu a mělo by být možné letenku zrušit a požádat o vrácení peněz. Ryanair ale vždy žádá o potvrrzení změny a sám nabízí zrušení rezervace a vrácení peněz. Pokud ke změně došlo v poslední době, je možný, že mail s odkazem ještě přijde.

0 Citovat

Novodobý ekvivalent boje s větrnými mlýny je psát si se zákaznickou podporou Ryanairu:

  • ačkoliv pro započetí chatu musíte vyplnit rezervační číslo, jméno a e-mail, v průběhu chatu ho znovu chtějí;
  • člověk by řekl, že si načtou a otevřou příslušnou rezervaci ze systému a ono nic;
  • ejhle, když vás bombardují e-maily o změně letu, tak tam nic nevidí nebo hrají, že nic nevidí;
  • ani v pátém e-mailu o změně letu o 5 hodin, není funkční link pro refund;
  • na customer supportu zadají refund do systému, napíšou, že do 24 hodin přijde e-mail s potvrzením a do týdne refund;
  • a po několika dnech nic nepřijde a usoudíte, že je čas na nové kolo :-D
0 Citovat

Před chvílí mi dorazil onen mýtický e-mail od Ryanaiaru o zaslání refundu na kartu, když jsem je předtím tak pochválil. Ani se mi tomu nechce věřit :-D Teď to snad už dobře dopadne.

0 Citovat

Ahoj všem. Ve středu odlétáme s Ryanairem z Berlína Schoenefeldu do Rigy a v pondělí zpět. Letenky jsme kupovali přes kiwi.com a letíme jen s batohy + kabelka a brašnička na foťák. Máme tedy zdarma ta příruční zavazadla na palubu. Ráda bych si zakoupila Priority boarding, protože bych ráda měla oba batohy u sebe a a taky abychom na ně nemuseli čekat v Rize u pásu. Jenže přes aplikaci Ryanairu se k tomu nemůžu doklikat, asi že jsem to kupovala přes to kiwi, tak mi to nepřijímá číslo rezervace. Máte někdo s tímto zkušenost? Jde ten Priority boarding zakoupit nějak předem online i když jsem letenky nekupovala přímo u Ryanairu? Nebo jde to aspoň na letišti? A ještě jeden dotaz. Kde se to vlastně odehrává? Chápu to správně tak, že s batohama projdeme pasovkou ke gatu a ta zavazadla se řeší až tam?

Pardon za možná hloupé dotazy, ale nejsem zas tak zkušená :)

Díky moc

UPDATE: Po marných pokusech dovolat se na zákaznickou linku kiwi a totální marnosti s aplikací a webem a jakoukoli podporou od Ryanairu, jsem zkusila takovou blbost. Napsat kiwi na messenger a hádejte co, trvalo to necelou hodinu a už mám nový palubní lístky a letenky s prioritním odbavením, ha! Vítězství přes "blbej facebook" :D 

0 Citovat

v prvom rade gratulujem k nakupu cez kiwi. kontaktujte ich, ci vam mozu poslat detaily, aby ste sa dostali do vasej rezervacie. predpokladam, ze je to pod ich emailom. inak by to malo ist zakupit, ale ci na letisku to asi pochybujem.

0 Citovat

tonic napsal(a):

v prvom rade gratulujem k nakupu cez kiwi. kontaktujte ich, ci vam mozu poslat detaily, aby ste sa dostali do vasej rezervacie. predpokladam, ze je to pod ich emailom. inak by to malo ist zakupit, ale ci na letisku to asi pochybujem.

No, o to se už několik dní snažím, ale nedaří se mi tam dovolat ani dopsat :)  A to ani na anglickou podporu.

0 Citovat

Tak Ryan začal nutit ten svůj super výhodný kurz X krát během vytváření rezervace. Samozřejmě ho nabídne defaultně, je nutné rozliknout info ohledně jejich kurzu (na první pohled vůbec není patrné, že zrovna pod tímto linkem by se měla schovávat možnost volby směnného kurzu). Zde je potřeba zaškrtnout tlačítko, že ho člověk nechce použít. Pokračuju v rezervaci dál a systém zase sám od sebe změní celkovou sumu/měnu/kurz, takže je nutné to opakovat znovu. Grrr. Tohle je strašně uživatelsky přívětivé. A pak někdo tvrdí, že je to pro-zákaznicky orientovaná společnost :-) Ani omylem. 

0 Citovat

toncek napsal(a):

A pak někdo tvrdí, že je to pro-zákaznicky orientovaná společnost :-) Ani omylem. 

To snad nikdo netvrdí...?

0 Citovat

Musím se pochlubit. Na změně času u Laudamotion a následném zrušení jsem vydělal 62 Kč kvůli kurzovému rozdílu částky v eurech :-D Což dělá něco pod 10% p.a.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To snad nikdo netvrdí...?


no občas Mikir


@Michal - tvl to je lepší než kampeličky :D
0 Citovat

S Ryanem nelítám, dotaz pro známého. Jak přesně zjistit, zda mají přikoupeno 20 kg zavazadlo? Na potvrzení o zakoupení letu jsou z toho lehce zmatení.

0 Citovat

V přihlášení na webu nebo mobilní apce by to mohlo být rozpoznat. Buď v Zobrazit itinerář, kde je rozpis položek nebo ve Správě rezervací se podíváš, jestli můžeš dokoupit odbavený zavazadla. 

0 Citovat

@ tonic   uz je to bezpredmetne ,kdyz to bylo s  kiwi  vyreseno -)  jen pro info, na letisti jde  priority  dokoupit, nevim jestli na vsech a vzdycky, ale nedavno v Brne nejaka pani tohle resila  a dokupila si to za tech 180 kc  v pohode  , ja to kupoval pres  net rovnou k letence za 5 euro  ,uvadeli ze  na letisti 6 euro .ted je to sjednocene asi za 6  -),ovsem v tom zaokrouhlenem kurzu kdyz je to v Kc

0 Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás letěl v nedávné době s touto společností (nejlépe z Německa) a zda se skutečně dodržují nová pravidla ohledně příručních zavazadel (musíte zakoupit přednostní nástup, abyste mohli mít obě příruční zavazadla u sebe). Ptám se, jelikož s tímto pravidlem vyhrožovali už v listopadu, ale nakonec nechali i některé lidi bez přednostního nástupu vzít si příruční kufr k sobě.

Děkuji za odpověď :)
0 Citovat

Karlo, máte štěstí, že v pátek večer všichni paří a nechodí na net.

0 Citovat

Paří i ambasador Mikir:-)

0 Citovat

:) to ako že sa Karla bude ohanat s tým že to niekomu podarilo,.....Vec ktorá sa nedá zovseobecnovat.

Skusenost z 8.6 , batohy išly zo sebou,iba pevné kufri (a to tie väčšie) sa odovzdávali .

0 Citovat

Karla napsal(a):

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás letěl v nedávné době s touto společností (nejlépe z Německa) a zda se skutečně dodržují nová pravidla ohledně příručních zavazadel (musíte zakoupit přednostní nástup, abyste mohli mít obě příruční zavazadla u sebe). Ptám se, jelikož s tímto pravidlem vyhrožovali už v listopadu, ale nakonec nechali i některé lidi bez přednostního nástupu vzít si příruční kufr k sobě.

Děkuji za odpověď :)

Cerstva zkusenost z TXL: kufry sebrany, batohy zustaly.

0 Citovat

Dobry den. Letime do Alicante. Dokoupila jsem jedno zavazadlo 20 kg. Znamena to ze muzu mit vetsi kufr nez palubni? Nebo musim dodrzet rozmery?  Nikde to nemuzu najit. Dekuji

0 Citovat

Ano, zavazadlo do 20 kg je k odbavení do podpalubí letadla, nikoliv na palubu. Dle podmínek Ryanairu nejsou stanoveny rozměry odbaveného zavazadla, stěžejní je, abyste nepřekročili těch 20 kilo.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ano, zavazadlo do 20 kg je k odbavení do podpalubí letadla, nikoliv na palubu. Dle podmínek Ryanairu nejsou stanoveny rozměry odbaveného zavazadla, stěžejní je, abyste nepřekročili těch 20 kilo.

0 Citovat

Dekuju👍

0 Citovat

Ahoj, mam dotaz k ryan air a zavazadlum. Letim do Londyna a nic krome batohu nepotrebuji. Na strankach maji uvedeno, ze pokud si nekoupim prednostni nastup a 2 palubni zavazadla, ze mi na odletove brane zavazadlo zdarma odbavi do zavazadloveho prostoru. ALe jinde na strankach zase maji, ze bez koupi zavazadla do zavazadloveho prostoru, si tam nic nemohu dat. Muzete mi to prosim nekdo vysvetlit? Bude mi batoh o objemu 45l zdarma odbaven do podpalubi letadla, nebo si to musim prikoupit? Potreboval bych to ted jako aktualni dotaz, co jsem tak procital, tak RA prave v lednu z niceho nic podminky zavazadel menila. Diky za odpoved :-)

0 Citovat

Batoh o objemu 45 litrů? Tak ten snad musí být už přes povolené rozměry. Pokud bude splnovat rozměry, tak může být na gatu zdarma odbaven do podpalubí, případně půjde normálně na palubu, záleží na personálu. Není potřeba nic dokupovat.

0 Citovat

Martin napsal(a):

Ahoj, mam dotaz k ryan air a zavazadlum. Letim do Londyna a nic krome batohu nepotrebuji. Na strankach maji uvedeno, ze pokud si nekoupim prednostni nastup a 2 palubni zavazadla, ze mi na odletove brane zavazadlo zdarma odbavi do zavazadloveho prostoru. ALe jinde na strankach zase maji, ze bez koupi zavazadla do zavazadloveho prostoru, si tam nic nemohu dat. Muzete mi to prosim nekdo vysvetlit? Bude mi batoh o objemu 45l zdarma odbaven do podpalubi letadla, nebo si to musim prikoupit? Potreboval bych to ted jako aktualni dotaz, co jsem tak procital, tak RA prave v lednu z niceho nic podminky zavazadel menila. Diky za odpoved :-)

Skús to tady viac prečítať,nájdeš to.

Rozmery sú dôležitejšie!Potom váha(ale tú zatiaľ neriešia:).)

0