Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Lucie M napsal(a):

aha... tak super no... a možnost dokoupení tam není :/

A když letíme teď 18 - 23.9. tak to je ještě za starých podmínek - že ano... 

Ta možnost dokoupení tohot menšího zavazadla se tam určitě objeví, jen vydrž, případně dokup priority a máš klid. A ano s tím zářím.
0 Citovat


MoonEclipse napsal(a):

Asi blbá otázka, ale vzťahuje sa to aj na lety operované LaudaMotion? Predpokladám, že asi áno ale momentálne mi nejde načítať stránka Ryanairu tak si to ani neviem overiť.


Ano, vztahuje

0 Citovat

Ten zpetny pozadavek je ponekud za hranou , ale na druhou stra na kazdy let se da dokoupit jak priority tak i dalsi zavazadlo , priority dokonce i na leisti  otazka je kdyz se to takto upravilo  , ze prudce stoupne pocet priority

0 Citovat

Pocet priorit je omezen 95 cestujicimi.

0 Citovat

Pokud jiz pouzijete clanek z planes.cz (copy, paste), pak by bylo asi vhodne to tam bud napsat nebo dat alespon link:

https://www.planes.cz/cs/article...cestujicim



Gigo15 napsal(a):

Jak již server planes.cz informoval, Ryanair mění (čti zhoršuje) od 1.11. pravidla pro přepravu zavazadel. Jedná se o již druhou změnu v přepravě zavazadel Ryanairu tento rok. Firma tentokrát v omezení pro kabinová zavazadla předstihla dokonce i ruskou Pobedu. Celkový rozměr bezplatných zavazadel se snižuje o 2/3, a to z 58 l na 20 l. Na palubu je možné si nově vzít jen malé zavazadlo 40×20×25 cm. Největší rival Ryanairu, easyJet, přitom dovoluje bezplatné kabinové zavazadlo o objemu 63 l, tj. 3x více, a navíc bez omezení hmotnosti. Za další standardní kabinové zavazadlo (do 10 kg) si cestující připlatí a odevzdá jej během odbavení. To bude stát 8 EUR (při nákupu letenky) nebo 10 EUR on-line nebo 25 EUR při odbavení na letišti. Kromě dodatečných nákladů tak cestující ztratí ještě drahně času u karuselu. Pouze cestující, kteří si zaplatí 6 EUR za prioritní nástup, si budou moci vzít standardní zavazadlo na palubu bezplatně. Dnes toho využívá používá podle vyjádření společnosti 30 % cestujících. Priority Boarding je však limitován 95 cestujícími, takže až polovinu cestujících čeká tak jako tak karusel. Společnost rezolutně popírá, že za opatřením je snaha zvýšit příjmy. Takže počítejme: pokud si v rámci nové politiky Ryanairu připlatí 30 % cestujících např. 8 EUR a Ryanair během roku od 1.11. přepraví 140 mil. cestujících, pak tato úprava přinese Ryanairu 336 mil. EUR (8,7 mld. Kč). Opatření navíc platí retroaktivně, takže cestující, který již koupil letenku si nyní doplatí, nebo požádá o vrácení peněz. Uvalit na cestující nová pravidla retroaktivně je v civilizované společnosti neobvyklá praktika. Za opatřením může být také příprava půdy pro nástup 110 nových Boeingů 737 MAX 200. U těch se totiž max. počet cestujících zvýší ze 189 cestujících na 200, ale úložné prostory pro kabinová zavazadla zůstanou nezměněny.

0 Citovat

Nesouhlasim s bodem 6 Mikire. To, ze si vymysleli rozesazovani je jejich vec. Ja, jsem mel hodne stary mobil, kde bych BP neukazal, takze by nekdo musel jit semnou. A nesouhlasim s tim, ze PAX muzou za tyto vytvorena spozdeni, kdyz si to oni vymysleli. U Applu se da BP poslat do wallet dalsimu cloveku, ale jak to si resi Android, nevim.  Je to jejich vec a chteli na tom vydelat, prosim, ale ohanet se tim, ze takhle vytvarime spozdeni mi prijde zbytecne. Mohli aspon ty lidi nejak rozumne rozesazovat a ne pres cele letadlo. ( Kdyz uz se na to nadava.) 

0 Citovat

No je asi pravda, že řada problémů by odpadla, kdyby zrušili to rozesazování. Ty časové ztráty začaly vznikat právě v té době, kdy se rozhodli za každou cenu vydělávat na sedadlech, do té doby byl boarding bez problémů...  teď se jen flikují následky. Ale to Ryanair nepřizná.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

U Applu se da BP poslat do wallet dalsimu cloveku, ale jak to si resi Android, nevim.

Minimalne jde poslat printscreen obrazovky. Modrym zubem/NFC.  A dneska s dostupnosti wifi na letisti i jakkoliv pres net..

0 Citovat

Nejednodssi je vytisknout si papirovou letenku  a jinak na takovem Stanstedu si  clovek muze nechat o wifi tak leda zdat ,obcas se povede pripojeni v costa cafe , pod tim jejich priblblym vetrakem v letistni hale, hned u priletovrho vystupu a pak po odbaveni v hale kde se ceka na gate, jen kdyz uz zbyva na odlet Dublin vecer a Istanbul , jinak bez sance  a kdyz uz nahodou se podari pripojit, tak surfovat stejne nejde, ale tohle patri do tematu letist ,,Stansted neni jedinym letistem kde ,wifi nefunguje ,jen je jednim z nejhorsich  a kdyz uz je tu zminka o mobilech, tak ono to stejne vic zdrzuje ,nez papirova letenka uz na gate

S rozumnejsim rozesazovanjm je to pravda ,alespon pokud je placeno jednou kartou najednou , da se to trosku eliminovat tim, ze si clovek udela check in az tesne pred odletem , kdy je pravdepodobne , ze uz zbudou jen ty nejdrazsi sedadla ,samozrejme pokud je letadlo plne ,pokud neni ,tak se da pak presednout i kdyz tomu nekdy personal brani 

0 Citovat

Stansted je pro nas (zatim) irelevantni, vzhledem k datovemu roamingu


Jinak nerozumim tomu, proc by mel mobil zdrzovat vic jak papir..

0 Citovat

Standa napsal(a):

Minimalne jde poslat printscreen obrazovky. Modrym zubem/NFC.  A dneska s dostupnosti wifi na letisti i jakkoliv pres net..

Ano, ale ja posilam originalni BP. Kdyz se nekdo najde podle tabulek apod... a bude chtit videt originalni letenku, tak se musi zacit “saskovat” aby ten druhy prisel a vse ukazal s printscteenem. ( ale verim, ze to je mala sance v EU) 

Mikire, jak muze mobil zdrzovat? Prijdes, prilozis QR kod, mezitim vrazis ID/Pas do ruky prislusnemu cloveku, ukazes mu letenkuv mobilu a jdes. Na papiru, kdyz skrcis QR kod, tak to rovnas a zdrzujes. A nenicim lesy. 

0 Citovat

Ačkoli jsem  včera v pohodě koupil na webu Ryanu dvě letenky, dnes mi to zaboha nechce prodat třetí - platba vždycky ztroskotá při platbě kartou, která je odmítnutá. Už jsem vystřídal čtyři karty a připadám si jako blázen.... máte pro to někdo nějaké vysvětlení?  Odpovědi, že tam nemám peníze nebo nemám povolené platby na webu, si můžete nechat od cesty :-) A zkouším appku i web....

0 Citovat

O tom co je rychlejsi, zda mobil, nebo klasicka papirova letenka, uz tu pred casem byla celkem delsi diskuse a na stranu te papirove se tu stavel i zamestnanec na gate a potvrtzoval ,ze mobil zdrzuje vic , ale uznavam .ze casto asi i pro to ze to lidi nemaji nachystane  papirovou letenku ,mam presne vyskladanou ,mobil nemusi taky vzdy fungovat ,at je to tak ci tak , jsou lide , kteri nejakym zpusobem odlet zdrzuji , rozesazovani nehajim ,ani nejsem nadseny opetovnymi zmenami v zavazadlech, v prvem okamziku po precteni. jsem  mel  i pcit ,ze je to spatne .stejne jako wizzair ,kdyz zavedl jen male zavazadlo zdarma a vetsi se priplacelo  profitovat s toho by mel easyJet , nakonec jsem ale zjistil, ze pokud zakoupim priority, ze se nic vlastne nedeje  a protoze priority kupuju uz pravidelne vzdy ,tak si nemyslim , ze s tech par euro je treba delat s Ryanairu opet takove darebaky ,jak tu z nich nekteri dealaji ,porad v takovem mnozsvi a tak casto nikdo jiny levnejsi letenky nema


0 Citovat

@ Ivan zkus vic upresnit, co jsi vlastne chtel koupit ,takto se neda analyzovat chyba ,bude to nejspis neco , co jsi si neuvedomil nebo opomnel ,takze te system nepustil , vetsinou v takovych pripadech jde o nejakou banalitu

0 Citovat

Kupuju přelet Timisoara - Bukurešť na říjen. Podle mě je nějaká chyba u Ryanairu -nakonec jsem zkusil dnes koupit přes jednu letenkovou agenturu, u které to vycházelo na stejné peníze. Přišel mi mail, že letenku se nepodařilo i přes úspěšnou platbu vystavit a teď mi volala operátorka, že to je nějaká chyba na straně Ryanu a vrací mi peníze.

mikir napsal(a):

@ Ivan zkus vic upresnit, co jsi vlastne chtel koupit ,takto se neda analyzovat chyba ,bude to nejspis neco , co jsi si neuvedomil nebo opomnel ,takze te system nepustil , vetsinou v takovych pripadech jde o nejakou banalitu

0 Citovat

mikir napsal(a):

O tom co je rychlejsi, zda mobil, nebo klasicka papirova letenka, uz tu pred casem byla celkem delsi diskuse a na stranu te papirove se tu stavel i zamestnanec na gate a potvrtzoval ,ze mobil zdrzuje vic , ale uznavam .ze casto asi i pro to ze to lidi nemaji nachystane  papirovou letenku ,mam presne vyskladanou ,mobil nemusi taky vzdy fungovat ,at je to tak ci tak , jsou lide , kteri nejakym zpusobem odlet zdrzuji , rozesazovani nehajim ,ani nejsem nadseny opetovnymi zmenami v zavazadlech, v prvem okamziku po precteni. jsem  mel  i pcit ,ze je to spatne .stejne jako wizzair ,kdyz zavedl jen male zavazadlo zdarma a vetsi se priplacelo  profitovat s toho by mel easyJet , nakonec jsem ale zjistil, ze pokud zakoupim priority, ze se nic vlastne nedeje  a protoze priority kupuju uz pravidelne vzdy ,tak si nemyslim , ze s tech par euro je treba delat s Ryanairu opet takove darebaky ,jak tu z nich nekteri dealaji ,porad v takovem mnozsvi a tak casto nikdo jiny levnejsi letenky nema


Já si třeba priority nekupuju, jelikož jsem to vyhodnotila jako zcela zbytečné, a kupovat nehodlám. A že z toho easyjet bude profitovat a postaví to jako svou konkurenční výhodu, v to doufám hodně, neb je stejně využívám nejvíc. A btw, na těch trasách, které lítáme my, po Evropě, jsem vždycky sehnala od Easyjetu levnější než od HR, případně nastejno (nebavím se o těch 10euro letenkách na Mallorku), páč HR vždycky vysíral s různejma povinnejma příplatkama - např. povinná koupě sedadel při cestování s dětmi, přičemž EZY jen nabádá k včasnému check-inu, aby seděla rodina pohromadě.
0 Citovat

Mikire, uvažuj. Pokud si všichni, nebo skoro všichni, koupí priority, tak není ‘priority’ nikdo. Je to jen další trochu vyděračská metoda, jak z lidí vytáhnout prachy. Nemám problém si připlatit, ale nelíbí se mi, když ze mě někdo dělá blbce.  Stejně jako Deny, tuhle hru se mi s nimi nechce hrát. Budu-li mít možnost, taky dám vždy přednost EZY. 

0 Citovat

Všichni chtějí nabízet levné letenky aby byli vepředu ve vyhledávačích a zároveň potřebují vydělávat. Tak co čekáte?

Je to stejná hra jako donedávna s palivovými příplatky než jim to zatrhli.

Mně vadí, že potřebuju pro každou aerolinku jiný příručák.

0 Citovat

Tohle je dobra pripominka s temi prirucaky  a netyka se to jen low costu , na konci zari mame let s KLM na Mauritus . spolecnost mi garantuje  prirucni 12 kg + 1 dalsi male, ale mam sledovat podminky tech co let operuji a to je pak s Amstru Air Mauritius a zpet pak z  Parize  do Prahy CSA ,ktere ovsem ma v podminkach jen 8 kg a  1  zavazadlo  , je nam to jedno , protoze mame i odbavene a nevim co bychom tam tahali ,ale ciste z principu ... jinak co se tyka ceny , tak jsem presvedcen , ze si ty zavazadla do ceny letenek napocitaji , takze kdyz by Ryanair nebo kdokoliv jiny zavedl  stejny system , tak nebude takovy humbuk jako je ted ,.

Kazdemu vyhovuje neco ,,.letos mam  s EZY  2x  3x s TUI  a zbytek je  FR zatim  32 letu , do konce roku pocitam s FR jeste tak 15  letu  , EZY bych vuzival , ale v Irsku neoperuji a UK se snazim vyhnout jak jen to jde ,alespon  Stanstedu urcite

At to beru jak to beru, Ryanair je proste pro mne nepostradatelny , a myslim , xe nebudu sam a je logicke ,ze kdyz je o neco zajem ze neni duvod  v necem vychazet vstric , stejne ty letadla plna budou

Na EZY me treba vadi ze mohu mit jen jedno zavazadlo , Wizz jsem prestal vyuzivat kdyz zavdli  placeni  velkeho prirucniho , Ryanair neprestanu vyuzivat , tak se musim podridit a kdo  nechce at nelita a ano pokud vsichni nebo skoro vsichni koupi priority nebude priority nikdo ,, ale ono nejde  o ten nastup do letadla ,,to je jen otazka pohodli kdyz nastupuju mezi prvnima


0 Citovat

@Ivan  , takze to vypada na chybu v systemu , ovsem mohlo by to taky byt to, ze uz v letadle neni misto  coz me prijde nepravdepodobne , nebo  uz dnes vedi ze let nebude . tam pak by  bylo divne ze to neoznami 

0 Citovat

Počet priority letenek je omezen na 95, jestli se nepletu, což je cca poloviny kapacity letadla. Ale když teda bude letadlo poloprázdné, tak všichni mohou mít priority a všichni si přitom v podstatě můžou sednout podle libosti... tak to je psycho. :-)

0 Citovat

mikir napsal(a):

Kazdemu vyhovuje neco ,,.letos mam  s EZY  2x  3x s TUI  a zbytek je  FR zatim  32 letu , do konce roku pocitam s FR jeste tak 15  letu  , EZY bych vuzival , ale v Irsku neoperuji a UK se snazim vyhnout jak jen to jde ,alespon  Stanstedu urcite

At to beru jak to beru, Ryanair je proste pro mne nepostradatelny , a myslim , xe nebudu sam a je logicke ,ze kdyz je o neco zajem ze neni duvod  v necem vychazet vstric , stejne ty letadla plna budou

Když to takhle napíšeš, tak je to zcela pochopitelný. Je úplně jiná písnička "pro mě jsou nepostradatelní, protože za takovou cenu ani po všech zdraženích se do své destinace nedostanu", než tvé předchozí obecné posty o tom, jak se vůbec nic neděje a ty změny jsou vlastně k lepšímu, když pro spoustu lidí, včetně mě, to nelogické zdražení je, když máme na výběr.

Jo, s EZY lítám na LGW.
0 Citovat

Jak rozsazovani, tak tyhle veletoce jsou jenom rip-off a ryanair jsou proste “smejdi”. Letel jsem ted poprve s Level a nemuset po dlouhe dobe resit zadny z tehle ojebu byla opravdu uleva. Personal milej, letadlo ciste, nove, vsechno na cas... prodavat v letadle losy je fakt ostuda.

0 Citovat

Mikir je takový Ovčáček Ryanairu...

0 Citovat

@Leonard  co je na tom ostudneho, kdyz letusky projdou ulickou s vejirem losu a kdo chce prispet na detskou charitu, tak si za 2 eura koupi los a kdo nechce, tak spi klidne dal ..jinak kazde nove koste dobre mete ,,,personal v Ryanairu se podle meho docela snazi , protoze  je to cast jejich mzdy ,zatim jsem Level nemel moznost vyzkouset  , tak nechci posuzovat , ted jsem mel let Dublin -Praha  a Praha -Dublin  oba lety plne,  prilety jak do Prahy tak do Dublinu s predstihem ,jidlo si na techto kratkych cestach nedavam , treba pri letu na Kanary ano a tam je vyber proti EZY lepsi , z EZY jsme letos meli Pargu z Berlina a v jidle vyber nebyl .., co dalsiho se da jeste hodnotit ? pohodli sedadel ,ano u EZY asi pohodlnejsi ,ve FR vic mista na nohy ( u te novejsi verze )

Ovcacek rozhodne nejsem ,ale kdyz ma nekdo za rok 50 letu s touhle spolecnosti, tak urcite muze posoudit lepe sluzby  a kvalitu , nez ten  co  s nima leti 1-2 x za rok a zrovna natrefi na nejake chyby
0