Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Koupil jsem si letenky koncem srpna s tím, že priority mít musím, i když je mi v podstatě k ničemu. Mám si někde zažádat o vrácení peněz za priority, nebo by mi to měli nabídnout sami? 

0 Citovat

Zkus chat : https://secure.livechatinc.com/l...i?groups=1

Já od nich dostal mail,že peníze vrátí.
0 Citovat

Ja dnes v poledne zadal o refund kvuli baggage policy pres chat a ted mi potvrdili, ze penize vraci na kartu. Taky jsem se bal, ze se budou skubat, kdyz nakonec vratili ten free kufr.

Ale udelali mi jinej zaimavej kousek. U letenek koupenych nekdy v breznu s dokoupenym vybranym mistem mi asi pred mesicem prisel mail, ze se meni den odletu. To mi nijak nevadilo, nicmene me dnes pri hrabani v rezervacich prekvapilo, ze nemam koupene ty seaty. Na chatu mi bylo receno, ze se to zrusilo s tou zmenou letu autmaticky, ale pan nebyl schopen vysvetlit proc mi to nikdo nedal vedet ani mi nevratili penize za tu sluzbu. Nicmene behem par minut tam vratil ty mista zpet, dokonce podle jejich cen nejaka premiovejsi (vice vepredu, muj pozadavek je proste ulicka kdekoliv)

0 Citovat

Tohle uz prestava vsechno, ten xindl odborarsky chce  Ryanair zlikvidovat , za tim uz musi nekdo stat  , opet stavka ,  tentokrat  v Nemecku , Belgii, Irsku  a  Nizozemci se chteji pridal .Ryanair je dava k soudu, aby jim to zakazal

Tolik let byl naprosty klid . lety litaly nacas . vsechno v pohode , letos takova  paseka  , nemeli se s odbory vubec bavit a  uznavat je , stavkujici povyhazovat  i za cenu ze by jim museli dat odstupe . nabrat nove  a  byl klid

Snad kazdy zamestnanec ma rozum a vi do ceho jde  a kdyz se mu podminky nelibi , tak  nemusi nastupovat , pripadne muze dat vypoved , v Irsku to funguje naprost  bezvadne v jakemkoliv zamestnani.  14 dnu oboustrane bez udani duvodu

Jsou profese  , kde by zamestanec   nemel mit  na stavku pravo !
0 Citovat

Mikire ty jsi ale opravdu hlupák. Nejsem žádný zastánce odborů, ale právo sdružovat se na ochranu svých zájmů v odborových organizacích je základní ústavní právo a Ryanair se může třeba stavět na hlavu. Vztah zaměstnavatel a zaměstnanec je vztah nerovný , proto zaměstnanci mají právo na ochranu a zrovna Ryanair je typickej příklad mrdky, která se zaměstnanci zametala jak chtěla a teď se jim jen vrací to, s čím oni začali. A ano jsou profese, kde zaměstnanci nemají právo stávkovat (jsou to takové, které jsou nezbytné k zajištění fungování státu), což letecká společnost není, ani Ryanair ne, představ si to.

A úplně mě fascinuje, že tohle žvaníš zrovna Ty, kterej ses chlubil tím, jak parazituješ na irském sociálním systému.

Takže se uklidni, ať Ti nepraskne cévka a zvykni si, že na každou svini se vaří voda a na každýho jednou dojde, jako došlo i na Ryanair. Kdyby se Ryanair choval k zaměstnancům slušně, myslíš, že by měli důvod stávkovat?

0 Citovat

eremi uplne v klidu , ja na nikom neparazituju  ,jen vyuzivam to .co mi stat nabizi  a hlupak bych byl , kdyz bych toho nevyuzil , jako toho vyuzivaji jini , jiste mas pravdu, je to zakladnni ustavni pravo , takze  kdyz se doktori rozhodnout , ze budou stavkovkat a neosetri te  , tak to bude v pohode ? , kdyz budou stavkovat autobusaci , zeleznicari  , tramvajaci , atd ,,tak to bude v pohode ?  Co tim mas  na  mysli  , takove , ktere  jsou nute k fungovani statu ? To je prece hodne diskutabilni co je a co neni nutnost  a co je statni ? V zapadnich zemich toho moc statniho neni

A ano souhlasim s tebou  ze vztah zamestnavatel a zamestnanec  je nerovny vztah , ovsem Ryanair je podnikatel a ten se musi starat ,aby firma prosperovala   a pokud  chce,  aby lital za  10-20 euro v takovem obrovskem meritku jak lita  , je jasne  ze  musi nekde setrit    a pokud lezu do takove firmy  , tak mi asi bude jasne , ze pracovni podminky nebudou nic moc  , bud to akceptuju  nebo  ne 

, Sveho casu jsem kdysi davno jeste jezdil z CR kamionem Evropu  , v jedne firme hledali  ridice ,  jezdilo se pro ovoce a zeleninu do Spanelska , sel jsem se tam zeptat  , bylo me receno , ze se jezdi ve dvou  a  chteli  depozit  na to , ze mi daji tankovaci kartu  s nejakou hodnotou tusim 30000 Kc , kdyz jsem se zeptal  kdy ten kamion stoji  ( predepsane max, doby jizdy  ) tak mi rekli  ze nikdy  , tak jsem podekoval a sel o dum dal.. to same tady v Irsku , svoz  mleka s farem   4 tocky    denne   zjistil jsem ze by to obnaselo 12 hodin  denne byt v praci za  100 euro na den   , na otazku dovolene me rekli  14 dnu v roce ... Tudiz  mzda pod hranici minimalni mzdy, kdyz to prepoctu na hodiny , dovolena  nezakonna ... takze jsem se zase otocil a sel pryc ..

A kdyz uz  se nekdo u zamestnavatele bude citit poskozeny , tak  ma vzdycky moznost  obratit se na soud  ,nebo jen soudem pohrozit  ,  ja jsem to tady v Irsky vyuzil dvakrat a  dvakrat jsem uspel a ani k soudu nedoslo a bylo vyrovnani v mimosoudnim rizeni

Je jasne ze dobri a zkuseni piloti si diktovat podminky budou , ale to se nemusi dit   tak ,aby si brali cestujici jako rukojmi

A s Ryanairem litam celou dobu co jsem v Irsku i kyz jsem  kdysi lital i s jinymi  co nevydrzeli  ryanairovske ceny  a z Irska postupne odesli  , takze bez  toho  abych to psal jako priznivec Ryanairu , nechapu o jake svini to mluvis , nakoec  s nima ani nelitas  , jako mnozi dalsi  co jim tady tezce nadavaji   ... a vzpomen si, jak jsi me zkritizoval , ze  se vyjadruju k Thajsku .kdyz jsem tam nikdy jeste nebyl ... Neni to nahdou uplne  stejna situace ?

Stavka proste vadi vsem co s nimi pravidelne a dlouhodobe litaji  a myslim , ze  ta uvaha , ze nekomu by se libilo, aby Ryanair zkrachoval  , neni zas tak daleko od jadra problemu

0 Citovat

Viděl jsi někdy stávkovat lékaře, respektive, že by nefungovala zdravotní péče ve státě?  To je na rozdíl od Ryanairu jedna ze složek, který jsou nutný pro chod státu  musí být vždy zajištěna.  A Ti zaměstnanci využívají stejně svá práva, jako Ty svoje právo vysávat sociální systém, akorát oni u toho ještě normálně pracují. Ještě se prosím Tě podívej se, co některé výrazy vůbec znamenají. A mimochodem kdyby nebylo EU, tak v Irsku ještě pasou ovce a lítají tak leda ve snech.

Víš proč si ty cestující musí brát jako rukojmí? Protože se k nim jejich zaměstnavatel chová jako hovado a dokud to nedělali, tak mu byli jeho zaměstnaci úplně u zadku.

Ty mě nějak sleduješ nebo co? Občas letím i s Ryanarem (naposled v srpnu), takže na rozdíl od Tebe mluvím jen o něčem, co sám znám. Tvoje konspirační teorie nemá smysl komentovat, to je jako kolovrátek pořád dokola. Jinak samozřejmě že by všichni jeho konkurenti chtěli, aby skončili a mají z toho určitě ohromnou radost, asi tak, jak Ryanair se je dumpingovými cenami snažil likvidovat jak to jen šlo.
0 Citovat

Ano videl v CR stavkovali obvodaci  i zubari  a pokud vim , tak  i v doprave byla stavka  a  co treba prazsti taxikari ,co blokovali dopravu  a broji proti Uberu, ktery jinde funguje bez napadani   , jinak v do Irska jsem poprve  prisel  jeste na pracovni povoleni , tedy jeste  pred vstupem CR do EU a doporucuju si neco o Irsku precist   a to , ze tu zije vic ovci jak lidi, je jedine dobre   a  EU pomohlo Irsku az v obdobi let  2008-2011 ,kdyz tu byla celkem velka krize,  protoze to prehnali z domy a byty a  hypotekami  na domy a byty

Nesleduju  te , ale v nejake diskuzi si psal , ze s Ryanairem nelitas ,  pokud to neni nutne , tak jsem te asi zahrnul do skupiny lidi co s nima neleteli vubec , nebo jen parkrat .ale o to vic kritizujou

Konspiracni teorie jsou moje hobby -)), ale uz to uzavru . proste me stavka  o prazdninach a  zakratko ted  dalsi, nastvala   a vinu za to nedavam Ryanairu  , nakonec uz  se psalo , ze  bylo doporuceni  dohodu prijmout  ,jen to jeste meli odborari odhlasovat   ,ale jak to vypada byl to jen klid pred bouri  a to je za hranou ,  Ja se ale zlobit  nebudu ,kdyz Ryanair presune flotilu do Polska a zamestna polske piloty a ceskych a slovenskych posadek lita  taky dost  a pokud to jsou letusky, tedy ty ceske a slovenske  ,tak mi to uz nevadi vubec  -))  Howgh !
0 Citovat

Tvl, tyhle žvásty jsou opravdové chucpe od někoho, kdo je  příliš cimprlich na to,  aby sám vůbec chodil do práce. 

Když je CEO Ryanairu sociopat, tak není asi velké překvapení že mu to zaměstnanci dají vyžrat při každé příležitosti, která se naskytne. Pro srovnání se nabízí vztahy zaměstnanec-zaměstnavatel  u Southwestu, kterým se O'Leary údajně kdysi inspiroval.

 Nejsem žádný fanda odborů, naopak, ale díky takovým jako Ryanair nebo Tesco jsou asi stále potřeba. 

0 Citovat

Tak si něco přečti prosím Tě Ty o tom, jak Irsko vypadalo v době svého vstupu do EU v roce 1973 a jak dlouho čerpalo dotace z EU (pokud by to pro Tebe bylo moc náročný, tak to bylo cca 40 let, tedy někdy do roku 2015).  Ty neustále plácáš o věcech, o kterých nevíš lautr nic...

Jinak máš pocit, že taxikáři nebo autobusáci jsou nezbytní pro chod státu?  A ze zdravotníků mohou stávkovat ti, kteří nezajišťují tu nezbytnou péči právě v danou chvíli... A odložení návštěvy obvoďáka nebo zubaře Tě opravdu nezabije...

To je super, že Tě naštve něco, za co může Ryanair, ale vinu budeš dávat zaměstnancům, to je opravdu "logika" hodná mistra!

0 Citovat

FR muze byt rad,ze my HA jeste nezacali stavkovat za ten 25min prulet... 

0 Citovat

mikire já s tebou jako jeden z mála v několika věcech občas i souhlasím, ale tentokrát mi přijdeš jak hysterka fanatik :)

mikir napsal(a):

1) eremi uplne v klidu , ja na nikom neparazituju  ,jen vyuzivam to .co mi stat nabizi  a hlupak bych byl , kdyz bych toho nevyuzil , jako toho vyuzivaji jini 

2 ) Jsou profese , kde by zamestanec nemel mit na stavku pravo !

3) A ano souhlasim s tebou  ze vztah zamestnavatel a zamestnanec  je nerovny vztah , ovsem Ryanair je podnikatel a ten se musi starat ,aby firma prosperovala   a pokud  chce,  aby lital za  10-20 euro v takovem obrovskem meritku jak lita  , je jasne  ze  musi nekde setrit    a pokud lezu do takove firmy  , tak mi asi bude jasne , ze pracovni podminky nebudou nic moc  , bud to akceptuju  nebo  ne 


1) oni mají taky nárok na stávku stejně jako ty na dávky. Hlupák bys byl, kdybys to nevyužil. Oni toho využívají taky, ale v tvých očích je to špatně? Ty můžeš a oni ne?

2) Myslel si například piloti Ryanairu?

3) Ono je dost dobře pravděpodobný, že ty podmínky mění k horšímu průběžně. Aspoň to se stalo kamarádce teď už bývalé letušce u Ryanu

0 Citovat

To je zase v alejích nablito :-D No, ale dost srandy, v pátek a v sobotu s nima mám lety do, respektive z Německa :-( To abych se pro jistotu podíval po alternativních trasách

0 Citovat

Tak teď jsem blázen. Vrácení peněz za priority na chatu odsouhlašeno, po dotazu zda priority tedy zůstává bez poplatků, prý je jen za poplatek. Když jsem zkopíroval Passengers who booked on/before 31 Aug but bought priority boarding (as a separate service) after 1st Sept have had the €/£8 cost of their priority boarding refunded but Ryanair will still allow them to travel with priority boarding free of charge. Tak je suchý odkaz na contact from, kde žádný formulář není.

Tak formulář nalezen, uvidíme reakci.

0 Citovat

Toncek  , stavka ma byt v patek 24 hodin  a podle mych zkusenosti z poslednich stavek  v UK   to zdelili, ze je let zrusen az v den odletu  , uz jsem to nechtel komentovat  , ale kdyz uz  tu do me Petr76 i eremi rypou ze nechodim do prace,  tak ja makam fyzicky od 18 oproti dnesnim mladochum co nejlepe mama hotel do 30 a plno zbytecnych VS  a v Irsku mam odmakano  dost let  a makal jsem treba 56 hodin tydne na stavbe na Floride   30 dni v mesici v noci v supermarketu  a podobne dalsi lahudky  i tu jsme jezdil kamionem v noci od  6 vecer a doma byl v 6 rano  takze ja uz mam odmakano ,,jak se rika  na ostravsku ,,kdo robi ma zrobene synci -))

Jo a jinak jeste  kdyby Ryanair zkrachoval , tak co by asi udelali  ostani  ???  asi by zavedli  5 eurove lenky co ?  to je to uvazovani  strelby od pasu... karatkrozrake  Ryanair je svina   smejd, tak do nej .,,, nebyt  Jancury   zlevnily by CD ? a jak se ted stetil kdyz zacaly jezdit zelene busy .. chova se tak kazdy.. ale pro zakaznika  je  prece nejlepsi aby byla  konkurence  a o tom to je ,,,tak cau
0 Citovat

@Ridder   , jeste jeda takova  vec , kdyz uz pises ze se mnou nekdy souhlasis   , ma sanci zacinajici pilot , nebo i pokrocilejsi  nastoupit  u  Singapure airlines , Quatar airways  Emirates  atd,,,,, podle me se musi nekde  vypracovat., aby takovou sanci dostal  a kde se vypracuje  jinde nez u takovychto spolecnosti  , vsichni tady ze me delaji  fanatika a obhajce Ryanairu , ano priznavam jsou mi sympaticti  , jsem s nima spokojeny  , logicky  jinak bych  s nima nelital,   nebo treba jen obcas a hledal bych jine alternativy . ale taky je  klidne zkritizuju , ti kluci a vidim , ze jsou to mladi piloti  casto, tu praci maji radi,  zdokonaluji se  a pak  treba odejdou za lepsim   , ja sem si taky  uz  s letuskama od Ryanairu povidal .at uz s Ceskama , Slovenkama,  nebo Polkama   a neprislo mi , ze  by si nejak extra  na  neco ztezovaly  a zena ma znameho  co lita  u Ryanairu jako bezpecak  ..je ho  tezke natrefit a navic  nemuze  rikat vsechno .jen vim ze ma  taky hodne  hodin a malo volna .,..a kdyz pises o kamaradce byvale letusce Ryanairu , zvazila ze  neakceptuje  takove podminky. jako mela tak sla pryc  , ale odjakziva platilo kdo chce s vlky zit  musi s nimi vyt , a dalsi podobna  porekadla ,,, podkopavat vlastni firmu  zadny dobry sef nepripusti  a O Leary je  sice prasteny Ir , v zasade ale dobry chlapik  a vybodoval firmu   ktera prepravovala par Iru a mela par letadel  a kde dneska jsou , kolik prepravi cestujich  a  kolik maji letadel .. osobne si myslim ze si vzali prilis velke sousto a jeste 75 % Laudamotion , nekdy je mene vice ,,,ale abych tu hlasal neco o smejdech a o svinich nad kterymi  se vari voda  ,to me tak trosku vytaci .. i kdyz jsem flegmos s nazorem ze pokud  nejde o zivot jde o hovno ,,,Jo a zhorsuje se to vsude ,  v posledni me firme   kde jsem makal  se ty podminky,  taky zhorsily  oproti tomu co jsem tu mel  pred  17 lety  a socialka sice nebyla lepsi  ale rozhodne  nebylo takove slozite papirovani a   takove prisne podminky jake jsou ted ...

0 Citovat

Tak já našel, že stávka má být zatím ve středu 12.9. Nicméně to neznamená, že nemůže být taky v pátek. Mám s nimi 2 lety. V pátek Krakow - Berlín a v sobotu Berlín - Fuerteventura. 


Pokud by zrušili páteční let, mám nárok na proplacení letenek Krakow - Berlín s jiným dopravcem? To, že by mi nabídli jejich let někdy další den, mi je tak nějak k ničemu.  Předpokládám, že kdybych si našel rovnou letenku Krakow - Fuerteventura, tak mě s tím pošlou k šípku, že? :-) 

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že na pátek není žádný omezení provozu plánováno, tak Tě aktuálně určitě pošlou do háje v každém případě. Jinak to proplacení letu z nich budeš těžko vymáhat, nemají se k tomu, nárok na to samozřejmě je, měli by se postarat sami, ale nedělají to a nabízí jen své lety. A vzhledem k tomu, že by hypotetická stávka v pátek postihla jen let do Berlína, tak by s Tebou řešili jen let tam, to že letíš další den někam jinam na separátní rezervaci je jedno.

0 Citovat

Hoši,vys.....  se už na tu stávku.Stejně nic nezměníte.Mě posunuli odlet BRQ-STN 10.11. až na 22:45,čímž nestíhám přestup a nebrečím tady kvůli tomu...

0 Citovat

Třeba let z STN bude mít takové zpoždění, že ho s klidem stihneš ;D

0 Citovat

Zdravím,prosím vás, neletěl jste někdo v poslední době s Ryanair, dejme tomu poslední týden? Jedná se mi o poplatky za zavazadla, mám koupenou jen letenku a rezervovaný místa v letadle. Od 1.11. 2018 jsou zpoplatněny i zavazadla uložená v nákladovém prostoru, prý to platí i pro letenky zakoupené před tímto datem, já je kupoval někdy v červenci. Byl tu článek, že to zpětně neplatí(tzn., že zavazadlo mi vemou při odletu a uloží zdarma), pak tu zase někdo psal, že to tak není a platí to zpětně. Víte někdo tedy, jak to tedy je ve skutečnosti? Případně jaká je výše těchto poplatků? Díky moc.


0 Citovat

eremi napsal(a):

Vzhledem k tomu, že na pátek není žádný omezení provozu plánováno, tak Tě aktuálně určitě pošlou do háje v každém případě. Jinak to proplacení letu z nich budeš těžko vymáhat, nemají se k tomu, nárok na to samozřejmě je, měli by se postarat sami, ale nedělají to a nabízí jen své lety. A vzhledem k tomu, že by hypotetická stávka v pátek postihla jen let do Berlína, tak by s Tebou řešili jen let tam, to že letíš další den někam jinam na separátní rezervaci je jedno.

Dík, něco takového jsem čekal :-) Nechci teď nic řešit, jen mě zajímalo, jaké mám jiné možnosti než jen případně přijmout jejich nabízený let někdy za dva dny, který je mi k ničemu. Takže holt bych byl nucen koupit jiné letenky s tím, že s největší pravděpodobností z nich nic nedostanu. Předpokládám, že nějaké potvrzení, že nejsou ochotni mě do destinace dostat pomocí letu XY ve stejný den, mi taky nedají. 


tramin napsal(a):

...... a nebrečím tady kvůli tomu...


Já nebrečím, jen mě zajímá co vlastně člověk může požadovat a jak se zachovat. Lepší je být trošku v obraze. Jinak samozřejmě věřím, že odletím normálně podle plánu :-) 

0 Citovat


Ahoj, chtěl bych se zeptat klasicky ohledně zavazadel u Ryanairu. Mám koupenou letenku na tento pátek, letenka bez odbaveného zavazadla. Pochopil jsem doufám správně, že i tak můžu mít malou taštičku a pak jedno 10kg zavazadlo s sebou na palubu s tím, že to 10kg ale nebudu mít na palubě nad hlavou, ale stejně ho pošlou dolů.
A teď dotaz na někoho, kdo letěl v poslední době - jak to probíhá prakticky ? Vážně odeberou všem cestujícím čekajícím u brány na nástup do letadla ty "10kg" zavazadla ? tj třeba 200 cestujícím anebo je odebírají třeba nejdřív příchozím a druhou půlku lidí už nechají být ?
A probíhá tedy toto odebrání zavazadla až u te nástupní brány nebo musí člověk stejně na odbavení a nechat ho už rovnou tam?


Klasicky je to tak v mlze, že já tomu tedy na sto pro nerozumím. Díky moc. J.


0 Citovat

Toncek , neni to uplne  tak  jednoznacne , jak pise eremi , zatim tedy je jasne , ze stavka je dnes a zitra ma skoncit , ale pokud  by tedy v patek byla , tak  bych nehazell flintu do zita  , posledne  jsem mel  dve samostane  letenky ,  Brno - Stansted  a   Standsted  -Cork   a bez  jakychkoliv problemu  to vymenili zdarma za primy let Praha - Dublin , tedy jina tasa , jak  jine misto  odletu ,tak  jine misto  priletu , cekal jsem ze se bodou cukat,  ale problem s tim nebyl zadny, jen jsem musel byt trpelivy pri dovolani se. resil jsem to telefonicky  z Irska,  protoze ty letenky byly pro zenu ,

A pred casem tu nekdo resil zruseny let z Bologni  a sance se dostat jinak ,moc nebyla  a dalsi let byl taky nejak za dva dny , nakoenec  tu pak dotycny psal , ze  koupil jine letenky s jinym prepravcem a Ryanair  mu je pak prolatil  ,vcetne  hotelu

Uz jsem si vsiml ,. ze neni ke kazdemu stejny pristup , a rovnez tak, kazdy  problem se resi individualne 

Tak at se dari a stavka  neni   a pokdu  jsou dve samostatne letenky  , tak se taky nenech odradit pri zmeskani  letu , ze by ti odmitli  dat jinou , doposud  , kdyz se mi neco takoveho stalo , tak vzdycky letenka  zdarma  pak byla  , naposledy letos v kvetnu  i kdyz celkem  s bojem a  nekompromisnimi argumenty hned  vecer po priletu na prepazce a  ranni dohrou  .kdy me dali let az  na vecer , pricemz ,letel i ranni let . ktery jsem nakonec vybojoval , netvrdim , ze je na to zcela legalni narok  , ale  oni pristupuji   obcas  k cemukoliv jinak, nez jsou pravidla
0 Citovat

Zpět k Priority Boarding (letenka koupena v srpnu 2018, let po 1.11.2018):

Poprvé čekání na live chatu 65 minut, agent mě poslal do jistých končin

Podruhé čekání na live chatu 87 minut, agent velmi slušný, že dostanu během 24 hodin email s refundací poplatku Priority Boarding, ale Priortiy Boarding zůstane zadarmo. Email přišel. Nyní čekám na platbu (respektive připsání) na moji platební kartu.
0