Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

ma niekto OSOBNU skusenost s prevozom americkej dvojdverovej chladnicky v Daewoo Tico? Sice pretrca 1,50m, ale mohlo by to ist nie? :)

z osobnej skusenosti ti viem povedat, ze som uz vela videl slz cestujucich, ktorych kufor sa nezmestil do klietky s maximalnymi povolenymi rozmermi pri gejte, alebo na checkine. 

0 Citovat

Podle toho, jakou jsem zažila u Ryanairu letušku, bych té historce i věřila

0 Citovat

Je to všechno o lidech. Blbec může být jak na straně cestujícího, tak i na straně posádky. Už ani nevím, na jakém to bylo letišti, ale zažil jsem, jak se do krve hádala velmi inteligentní skupinka cestujících s pozemním personálem při boardingu o tom, že mají palubní zavazadlo společné pro 3 osoby, tedy že rozměry a hmotnost se sčítají :D a to byl fakt loďák jako prase s hmotností tak odhadem 30 kg :D v tu chvíli jsem ten personál strašně litoval a zároveň jsem držel palce, byli velmi stateční  :) třeba takovým lidem bych dal ban, agresivní a ještě hloupí

0 Citovat

Ale myslím že sčítanie u Ryanair do určitej hmotnosti funguje :)))


OTHER INFO

The pooling or sharing of purchased checked baggage allowances is permitted with others included on the same flight reservation when checking in together. 

For health and safety reasons Ryanair does not accept for carriage any individual item exceeding 32 kilos or with combined dimensions of more than 81cms (height), 119cms (width) and 119cms (depth). This weight limit does not apply to mobility equipment.

0 Citovat

No jo, ale tam se píše checked baggage, ne palubní, jestli teda nejsem za cpt. Obvious :)

0 Citovat

Jasné, len ja mám po celom dni tunelove videnie.. mea culpa

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No to ti právě jakob píše. Vždy záleží na lidech. Někdy to projít může jindy ne. To ti opravdu nikdo nezaručí a zrovna u Ryanairu bych s tím spíš nepočítal. K čemu ti bude, když ti tady někdo napíše, že mu to prošlo. Prostě mohl mít štěstí a naopak.

Kdo je v tomto případě blbec? Cestující, co neumí číst (a dodržet předepsanou váhu a rozměry) nebo personál, který požaduje splnění podmínek. Jako zrovna rozměr u checked in zavazadla je vcelku šumák, vzhledem k tomu, že se to nemusí vejít do binů. Ale před Ryan přepážkama stojí klícka, takže je jak to změřit.


Nevím, jaká je aktuálně situace u odletů z Prahy/okolí ČR, ale v Portugalsku i Španělsku se i po zavedení nových podmínek od 1.11. kufry non-priority pasažérům stále označují žlutými tagy zdarma a odevzdávají se před nástupem do letadla. A to i nyní v prosinci. Nicméně už začali pouštět to nepěkné hlášení, že bez priority jen malá kabelka a za kufry bude vybírán poplatek,a le zatím jsem neviděla, že by někdo platil. Sama to pro ušetřených 6 EUR riskovat nebudu. Druhá věc je, že všechny lety začínaly boarding pozdě a byly více či méně zpožděné, i to může být důvod k nekontrolování, protože "hlavně to tam rychle naskládat". Žádné buzerace (měření) jsem za posledních 10 letů během 5 měsíců nezažila. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

ma niekto OSOBNU skusenost s prevozom americkej dvojdverovej chladnicky v Daewoo Tico? Sice pretrca 1,50m, ale mohlo by to ist nie? :)

z osobnej skusenosti ti viem povedat, ze som uz vela videl slz cestujucich, ktorych kufor sa nezmestil do klietky s maximalnymi povolenymi rozmermi pri gejte, alebo na checkine. 


Zrovna Daewoo Tico jsem měl a přeprava chladničky není žádný problém. Akrorát nezavřeš zadní dveře. Přepravil jsem v něm v pohodě sporák i s obalem a páté dveře jsem zavřel. :-)


Vidím, že tradičně se vyjadřuje spousta lidí, kteří nemají k tématu co říct. Je opravdu tak těžké pochopit úvodní otázku?


Nechci, aby mi někdo něco zaručoval. Stačí prostě napsat, měl/a jsem zavazadlo větších rozměrů a prošel/a jsem checkinem, protože takové blbosti se tam neřeší a metr nemají. Nebo naopak.



0 Citovat

nikto ti nic nezaruci a osobna skusenost nic neznamena v tomto pripade


ale ked chces tak ti napisem - jasne, ziadny problem, nic nekontroluju ... to uz budes spokojnejsi?

0 Citovat

@temp7777 metr nemají,ale maji klec na zavazadla,takže když ti paní na check inu řekne ať to tam das, tak jsi v pr-eli a příplatis si. A ze 20 Cm je téměř o polovinu větší než povoleny rozměr, takže si toho všimne i slepý. Ja zase nechápu, ze když někdo někomu po pravdě odpoví , a odpověď se nelíbí, tak tazatel hned začne vykřikovat, ze nemá k tématu co říct a nerozumí tomu :)))

@janca365. Samozrejme ze hlupák je zákazník.Kdyz si koupi letenku u nějaké společnosti a pak se vzteka, ze mu nechtějí povolit vzít podle jejich podmínek nadměrné zavazadlo, tak se divi,rozčiluje, řve a nekdy i pláče, ze přece nebude platit za bagaz víc než za letenku. Sam si tu společnost zvolil

0 Citovat

Pri Ryan zapisana batozina 10 kg ma max rozmer 55x40x20, skusenost nemam, ale neriskoval by som ... tych 20 cm si uz zabehany pracovnik vsimne aj bez  merania v klietke, ci metrom.  Ak by si letel wizzom, tak tam by si s tym problem nemal nakolko ich zapisana 10 kg batozina moze mat rozmer az 171x149x119

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@temp7777 metr nemají,ale maji klec na zavazadla,takže když ti paní na check inu řekne ať to tam das, tak jsi v pr-eli a příplatis si. A ze 20 Cm je téměř o polovinu větší než povoleny rozměr, takže si toho všimne i slepý. Ja zase nechápu, ze když někdo někomu po pravdě odpoví , a odpověď se nelíbí, tak tazatel hned začne vykřikovat, ze nemá k tématu co říct a nerozumí tomu :)))



Za svůj dlouhý život jsem nikdy neviděl, že by se na checkinu použila klec. Většinou tam někde je, ale dost daleko. Klec se používá většinou až na bráně.


No nic, vyzkouším to a napíšu.




0 Citovat

Prosím vás, napište mu někdo, že to prošlo v pohodě.  

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Prosím vás, napište mu někdo, že to prošlo v pohodě.  

Prošlo to v pohodě :D

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Prosím vás, napište mu někdo, že to prošlo v pohodě.  


Prošlo to v pohodě, nemusíš se bát :))).

A když máš takové bohaté zkušenosti, tak nějak nechápu proč se ptáš. Nebude to, že jsi to ještě neviděl, třeba tím, že normálně při odbavení nepoužívají klec, která tam je proto, protože ta klec je určena pro kabinové zavazadlo??  A že běžně není odbavované zavazadlo takových malých rozměrů ?????.  Zamysli se nad tím ju.

0 Citovat

Troufnu si říct, že Ryanair je snad první dopravce na světě, který takto výrazně limituje velikost odbaveného zavazadla. Většinou se limituje jen váha a rozměrový limit je jen technické omezení aby to byli schopni naložit a prošlo to střevy letiště. 

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Troufnu si říct, že Ryanair je snad první dopravce na světě, který takto výrazně limituje velikost odbaveného zavazadla. Většinou se limituje jen váha a rozměrový limit je jen technické omezení aby to byli schopni naložit a prošlo to střevy letiště. 


Tak zas na druhou stranu, to odbaveny zavazadlo co má 10 kg stojí asi 2 stovky... Kde jinde pořídíš odbavený zavazadlo tak levně? Pokud nechceš bejt limitovanej rozměrama, připlať si za klasický zavazadlo do 20kg a nemusíš řešit rozměry

0 Citovat

Jo a nedavno jsem letěla z Bruselu a Ryanair měl normálně klec u check-in přepážky, takže... :D 

0 Citovat

Zuzana napsal(a):


Tak zas na druhou stranu, to odbaveny zavazadlo co má 10 kg stojí asi 2 stovky... Kde jinde pořídíš odbavený zavazadlo tak levně?


Wizz za 8 € s povolenym rozmerom ako 32 kg batozina ....
0 Citovat

niemandos napsal(a):


Prošlo to v pohodě, nemusíš se bát :))).

A když máš takové bohaté zkušenosti, tak nějak nechápu proč se ptáš. Nebude to, že jsi to ještě neviděl, třeba tím, že normálně při odbavení nepoužívají klec, která tam je proto, protože ta klec je určena pro kabinové zavazadlo??  A že běžně není odbavované zavazadlo takových malých rozměrů ?????.  Zamysli se nad tím ju.


Tady se zase sešla sestava chytráků. Nikdo dospělý sem asi nechodí, tak se loučím. Rochněte si v těch sračkách sami a používejte občas tu kouli, co máte na krku.

0 Citovat

pekny priklad proletarizacie cestovania ... u mna je tento vyraz Petra76 vyrazom roku 2019

0 Citovat

temp7777 napsal(a): používejte občas tu kouli, co máte na krku.

Třeba ke čtení rozměrů zavazadel na webu aerolinky no... :D
0 Citovat

Shazujes se tu akorat ty. Pravidla jsou jasna. To je jako se zeptat, zda je v pohode jet 80 ve meste. Projit to muze, ale nesmi se to a kdyz te chytnou, nauctuji ti to pekne. V tvem pripade je pravdepodobnost chyceni jeste vetsi.

U tebe rozhoduje vice lidsky faktor, ktery jde tezko predvidat. Nikdo ti nedokaze rict, jak to dopadne. Pokud si nevsimnou, tak pro tebe dobre. Pokud si vsimnou, bude zalezet na jejich chuti se s tebou hadat, ale pravo bude na jejich strane. Proc to nechapes? Chces porusit pravidlo, tak se nediv..


Predevsim popros rodice nebo svoji pani ucitelku ve skolce, at ti vysvetli pravidla slusneho chovani.

0 Citovat

Lowcosty s Ryanem v čele vymýšlejí kraviny a teď na to  začínají sami doplácet. Kdyby každá letenka stála o 3 kila více a bylo v ceně odbavené zavazadlo (třeba malé), lidí by pořád lítali, neřešil by se nedostatek místa v BINech a možná by získali ještě další pasažéry, které by mohli "feedovat" pro legacy aerolinky. Přískok lowcostem s odbaveným zavazadlem je dnes většinou značně nevýhodný. 

Z pohledu bezpečnosti bych nějaké nakládání zavazadel do podpalubí až u letadla zarazil - je zde např. riziko baterií v zavazadle (nikdo to nekontroloval), screening zbytečně přerostlých cabin bagů zdržuje security....

0 Citovat

Já osobně zaplatim radši o tři kila míň. Na víkend zvládnu jet i s tim malym kabinovym zavazadlem co je teď u ryanairu nově :D 


0