Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Deny napsal(a):

Protože děti do 12 let by měly sedět s rodiči. Posaďte batole k cizím lidem...

A když si taková rodina nezarezervuje sedadla a při pozdním check-inu na ně nezbydou, zbývá jen přesazení jiných lidí

Jako sorry, ale taková "rodinka" patří do kategorie cestujeme dementně. Pokud cestuješ s dětmi do 12, jsi povinen si zaplatit alespoň jedno sedadlo. Pokud je letadlo plné, tak jiný let. Už vidím, jak přijde letuška za někým, kdo si např. svoje sedadlo zaplatil, aby si přesednul kvůli tomu, že někdo není schopný obětovat 6 euro. 


Michal napsal(a):

To já taky ne. Tady jde spíš o to, kde se to ořezávání služeb zastaví.... 

Na to je úplně jednoduchá odpověď : až zákazník řekne :) 

0 Citovat

Jan napsal(a):

Už vidím, jak přijde letuška za někým, kdo si např. svoje sedadlo zaplatil, aby si přesednul kvůli tomu, že někdo není schopný obětovat 6 euro. 

Ano, přesně to Easyjet dělá
0 Citovat

Ale jaké cestuje dementně... pravidlo že dítě (2-12) automaticky sedí vedle spolucestujícího dospělého tady je desítky let*. Dávno před tím než Ryanair a Wizz začali vymýšlet tyhle kokotiny, aby nacpali realitu do excelové tabulky. 


*Podobně jako asistenční služba pro seniory, kvůli které asociál O'Leary jeden čas také vyváděl. 

0 Citovat

Já  taky netvrdím, že se to neděje. Jen píšu, že pravidla mluví jasně, a to že jsi POVINEN (ryanair) zaplatit (na rozdíl od cestujících bez dětí). To, že někdo udělá pozdní checkin je věc druhá. 

0 Citovat

Jan napsal(a):

Já  taky netvrdím, že se to neděje. Jen píšu, že pravidla mluví jasně, a to že jsi POVINEN (ryanair) zaplatit (na rozdíl od cestujících bez dětí). To, že někdo udělá pozdní checkin je věc druhá. 

Já ale zmiňovala Easyjet, jestli sis nevšiml, který žádné takové pravidlo nestanovuje. Pro cestování s dětma doporučuje buď zaplatit sedadlo, nebo se včas odbavit, aby bylo sedadel dost. Že Ryanair takovou povinnost stanovuje, všichni víme.

V souvislosti s Ryanairem jsem to zmiňovala proto, že si myslím, že ani EZY už to dlouho nevydrží, neb si stěžují ti, co se ve prospěch rodin musí přesouvat

Ještě něco není jasné?
0 Citovat

Bože, tohle je úplně bez komentáře. Ano, vsim jsem si. Ale já  jsem vždy psal o Ryanairu. Tvůj první příspěvek byl o Easyjetu, říkám si ok,  sice jsme ve vlakně o Ryanairu, ale tak ještě zareaguju, abys ve svém dalším příspěvku opět zmiňovala easyjet, o kterém jsem vůbec nemluvil, a ještě byl nepříjemná , omg. 

Edit: resp. me poucujes o necem, o cem ja jsem vubec nepsal, rozumime

0 Citovat

Protože se tu porovnávaly aerolinky.

Nechápavé točky jsi tu rozjel ty. Jsem ráda, že už je to vyjasněné a není třeba o tom dál debatovat
0 Citovat

V mene alaha chodte sa vy handrove hlavy hadat inde :)

0 Citovat

Jj ve jmenu allaha konec pleveleni vlakna :)

0 Citovat

Červený hadr pro Mikira- https://refresher.cz/61830-Ryana...r-accept=1

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Červený hadr pro Mikira- https://refresher.cz/61830-Ryana...r-accept=1

Byl ve výběru k hodnocení i trojlístek ČSA, TS a QS?

0 Citovat

Protože se také řadím mezi "obdivovatele" Ryanairu, poslal jsem jim emailem gratulaci k umístění v soutěži (s odkazem na původní článek). Odpověď nepřekvapila

We are sorry that we cannot be of further assistance with regards to this matter.

Yours sincerely,

...


Mj. pokud budete chtít s Ryanairem řešit něco závažnějšího emailem, jediná správná adresa (na které někdo i reaguje, odpovídá...) je complainttracker@ryanair.com - není úplně jednoduché se k ní proklikat ;-)

0 Citovat

Zdravím, poradí mi někdo? V prosinci jsem letěla s RA na Tenerife, letenky jsem kupovala 14.9., a na nich bylo napsáno, že kabinové zavazadlo si sebou nemohu na palubu vzít, ale pokud ho přinesu ke gatu, tak ho bezplatně odbaví do zavazadl. prostoru. Tak se také stalo, cestou tam šel do zav. prostoru a cestou zpět (směr Berlín), mi ho nechali i v kabině (sami od sebe). Teď jsem 12.11. kupovala letenky na leden na Mallorcu, ale nemohu se nikde dočíst, zda když si opět přinesu kufr na kolečkách ke gatu, zda ho pošlou bezplatně do zav. prostoru (s čímž problém nemám), nebo budou chtít poplatek. Nejde mi o těch pár šupů, ale spíš že se dokáži zabalit i do malého, ovšem méně komfortně a přijde mi zbytečné zas kvůli tomu platit navíc, což asi každý chápe. Díky :)

0 Citovat

Tak došlo ke změně zavazadlové politiky, takže pokud je pro vás problém dát 6 Euro v jednom směru za to zavazadlo, které vám u gatu vezmou, tak přeji hodně stěstí při balení toho pidi zavazadla :)

0 Citovat

a Mallorca je Ryanair alebo Laudamotion? teda ak Berlin tak Ryan, potom plati maly ruksak :)

0 Citovat

Mandarinka  , co to jsou zac ti Wchich ?   Hodnoceni  leteckych spolecnosti delaji  na profesionalni  urovni  dve  spolecnosti  celosvetove , jedna hodnoti  bezpecnost , druha  kvalitu  , v ani jedne  teto  spolecnosti  nebyl nikdy Ryanair nekde na  konci hodnoceni . jakasi amaterska skupina  blbu  at pise co chce  a at  lita s kym chce , je to jen slepa zavist  ,ze nekdo umi neco lepe nez jini , moje posledni dva lety byly opet z Ryanairem a zacinaji litat cesti  piloti  a je i vic ceskych letusek , verim ze Ryanair  prida  opet dalsi  lety at uz z Irska .nebo odjinud  ,zacatek roku mam s nimi  trochu skluz ,ale urcite to snadno behem roku vyrovnam

0 Citovat

Na čem jedeš? Kde to roste?

0 Citovat

Môžme sa spýtať napr. tejto skupiny cestujúcich :))

https://www.thisisinsider.com/ry...r=facebook

0 Citovat

Pobavilo :) Jinak mikire, osobně bych nenazýval výzkum mezi skoro 8 000 členy asociace spotřebitelů ve VB jako hodnocení amatérské skupiny blbů, naopak bych řekl, že má určitě mnohem větší výpovědní hodnotu než mnoho jiných hodnocení. Třeba těch dvou "společností, které dělají celosvětově hodnocení leteckých společností na profesionální úrovni" - třeba bys nám mohl prozradit, které konkrétně jsi myslel, pokud to teda víš aspoň Ty :)))


0 Citovat

mikir napsal(a):

Hodnoceni  leteckych spolecnosti delaji  na profesionalni  urovni  dve  spolecnosti  celosvetove , jedna hodnoti  bezpecnost , druha  kvalitu

Doufám, že nemyslíš Skytrax?

0 Citovat

mikir napsal(a):

Mandarinka  , co to jsou zac ti Wchich ?   Hodnoceni  leteckych spolecnosti delaji  na profesionalni  urovni  dve  spolecnosti  celosvetove , jedna hodnoti  bezpecnost , druha  kvalitu  , v ani jedne  teto  spolecnosti  nebyl nikdy Ryanair nekde na  konci hodnoceni . jakasi amaterska skupina  blbu  at pise co chce  a at  lita s kym chce , je to jen slepa zavist  ,ze nekdo umi neco lepe nez jini , moje posledni dva lety byly opet z Ryanairem a zacinaji litat cesti  piloti  a je i vic ceskych letusek , verim ze Ryanair  prida  opet dalsi  lety at uz z Irska .nebo odjinud  ,zacatek roku mam s nimi  trochu skluz ,ale urcite to snadno behem roku vyrovnam

Někdo by už měl konečně dát tomu O'Learymu vědět, že na světe existuje člověk, který je pomalu ochoten líbat prach v jeho stopách a beztak, že se stal Irem taky tak trochu kvůli němu. 😄

0 Citovat

eremi ,tak to je jasne odkud vitr fouka  , irove a anglicani  se v lasce rozhodne nemaji ,takze pokud to je spolecnost  8000 anglicanu . tak je jasne ze Ryanair je na poslednim miste

Myslel jsem napriklad  hodnoceni Arline Ratings.com /skytrax  , Ryanair poskocil oproti 2017 o 12 mist na 64 misto v  tomto hodnoceni ( ze 100  ) tusim, ze z ceskyh leteckych spolecnosti se do tech 100 nevesla ani jedna

Jinak hodnoceni je vzdycky  subjektivni zalezitost ,ale pokud  je velke mnozstvi stejnych  negativit ,tak uz  k tomu osobne prihlednu a vyhodnotim si to  ( napriklad pri vybirani ubytovani na booking.com  )

Pokud se podivam na Trip Advisor tak prevlada pro Ryanair nejpocetnejsi  hodnoceni velmi dobre , nejlepsich a nejhorsich ohodnoceni  je  priblizne stejne   druhe  nejpocetnejsi je hodnceni prumerne , coz vlastne odpovida tomu  64. mistu na skytraxu

Ovsem hlavne se me hodnoceni Ryanairu odrazi na skutecnosti ,ze spolecne s zenou mame  za 20 mesicu  s Ryanairem   107 letu  ( predtim lety nebyly v registraci podchycene ) a protoze mam za posledni  3 roky  160 letu a jen mala  cast letu byla s jinyma spolecnostma, tak je jiste ,ze jen za toto obdobi mam sam vic jak 100 letu s  Ryanairem  a  pochopitelne  mohu hodnotit daleko  kvalitnej,i nez nekdo, kdo s nimi ma  par letu a hned  kritizuje  blbosti


0 Citovat

Jsi na ten hnus zvyklý jako na standard. Pokud někdo potom dělá něco jinak  nelíbí se ti to, i když by to bylo 100x lepší (třeba baggage policy, které jsi se přizpůsobil a pokud to má někdo jinak tak to způsobuje problémy). 

0 Citovat

rsaf asi mas castecne pravdu , jen bych to nenazval hnusem , treba kdyz jsem v prosinci letel s  Laudamotion  , kritizoval jsem necinost a  hned jsem to tu schytal  , ale zatimco letusky  u Ryanairu kmitaji cely let   u Laudy byly vetsinu letu za zavesem , psal jsem o tom do vlakna  Laudamotion , je to proste vec nazoru a zvyku , ted jsem letel naposledy Praha -Dublin  a losy nabizeli  podruhe  kdyz uz  bylo  10 minut do pristani a vsimnul jsem si ze prodali ,.,,spouste lidi to tady jde na nervy ...

0 Citovat

Aktivní prodej (tedy že mi někdo svůj produkt strká "pod nos") není praktika, kterou by používali seriozní prodejci. Připomíná to prodavače čehokoliv v Indii nebo cikána, co ti na parkovišti za 2 litry chce prodat fakeové hodiny v hodnotě 300 o kterých tvrdí, že je právě čornul támhle ve zlatnictví. 

Navíc prodávají losy do loterie = hazardní hra - záležitost, která se poslední dobou taky stále více reguluje.

A když to spojíš dohromady tak co to je? Prostě hnus. 

Slušná společnost má in-flight magazín se svou nabídkou (duty free věci, suvenýry...) a maximálně na jejich prodej ve vhodnou chvílí upozorní hlášením. 

0