Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Španělé byli teda hodně benevolentní, když to pustili. Co já mám zkušenosti, tak vyházej v podstatě všechno... jogurty, přesnídávky....co jsem slyšela, tak vyhodí i lahvičku, která má objem sice třeba 150ml, ale je v ní na dně, stejně vás s tím nepustí, což mě třeba štve, když vím, že toho mám trochu a chcu to na dovolený dopotřebovat, abych nevozila nic zpátky.

Taky si myslím, že máte nárok na proplacení noci v Bruselu a noc, která vám díky tomu propadla na Tenerife.
0 Citovat

grego  mam Ryanair jako nekteri MHD,   prakticky mi to vychazi v prumeru kazdy tyden jeden let, sice jsem mel za tu dobu jen 4x problem s nestihnutim letadla na prestupu ,ale pokazde nebyl zadny problem ,aby me dali  letenku zdarma  , jednou ten let  byl v prestupnim miste opozdeny jen o 2 hodiny a  nakonec jsem dostal i kompenzaci, protoze na miste to bylo 4 , dalsi  dva lety byly zrusene , jeden kompenzace byla  u druheho letu byla  vydana zdarma letanka  na jinou trasu   , 50% kompenzace  uz  pak ale nebyla  a posledni let byl opozdeny  z duvodu  , ze letadlu na priletu vletel do turbiny motoru ptak  , letenku zdarma  jsme zase dostali na prestupny let , hotel nebyl zadny volny v blizkost letitste , navic je tam limit  takze  treba  5 hvezdickovy hotel neproplati , k dalsim vydajum , telefon , transfer , obcerstveni atd  chteli  predlozit ucty , bylo to v noci , takze jsme zadne  nemeli  ,tak krome letenky  hned rano  nebylo nic 

Myslim , ze Ryanair naopak patri ke spolecnostem , ktere nedelaji s nahradou a kompenzacemi az takove problemy 

Na Kanarech je kontrola celkem v pohode  , ale proste nesmi to byt vic nez  100ml  ,pochopitelne neprojde ani polovina  neceho co je ve vetsiim obalu ,jak pise Aluska to je dane vsude stejne 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Myslim , ze Ryanair naopak patri ke spolecnostem , ktere nedelaji s nahradou a kompenzacemi az takove problemy 


Mikire, to přeci nemůžeš myslet vážně 

0 Citovat

mikir: Tak to co zde píšete mě hodně překvapuje. Naopak ze všech stran slyším na RyanAir kritiku  a že se jim do kompenzace nechce. 


My se teď vydali jinou cestou. Já sice jakožto ten nezodpovědný cestovní pojištění po Evropě neřeším, ale přítelkyně ho měla a zjistili jsme, že tam má položku "kompenzace škod vzniklých zpožděním letu až 5000 Kč". 


Tak teď tahám z RyanAiru písemné potvrzení zpoždění letu. Vyplnil jsem on-line formulář na https://contactform.ryanair.com/index.php a záhy přišel mail, že se mám s tímto požadavkem obrátit na zákaznickou linku nebo online chat. Tak jsem napsal na online chat a tam mě paní odkázala hádejte kam no na ten první formulář, který jsem vyplnil. Takže nádherný kocourkov. Tak mě zajímá zda tam jenom pracují naprosto nekompetentní lidé, kteří netuší co mají dělat nebo to dělají schválně aby člověka odradili?

0 Citovat

Tom napsal(a):


Mikire, to přeci nemůžeš myslet vážně 


On to myslí vážně, ale nemůže za to.

0 Citovat

Myslím, že z toho plyne pro nás jedno velké poučení - ačkoliv nám uletí negarantovaný spoj s FR při přestupu, máme jít na přepážku, chtít náhradní let a k tomu ještě přes formulář odškodnění za zpoždění. Většinu z nás by to ani nenapadlo. Jak je vidět, tak to jde a některým jedincům i úspěšně funguje.

0 Citovat

Já jsem uplatňovala odškodnění za zpoždění u Ryanairu jednou, vyplnila jsem formulář a do 10 dnů jsem měla peníze na účtě. Takže si nemůžu na nic stěžovat.

0 Citovat

Zuzana: Pokud by to bylo přes 3hodiny tak není o čem. Ale my měli 2,5 h.


Jinak Ryan Air pobavil. Přehazujou si mě jako horký brambor a nakonec jsem se dobral výsledku. Musím poslat dopis poštou na jejich Irskou adresu s detaily mého letu a oni mi pak zpátky pošlou potvrzení, že let byl zpožděn pro pojišťovnu. Jiná možnost není. Takže asi na to prdím, kvůli 70 Euro za hotel se mi to už nechce řešit. Ale vážně mě udivuje tento přístup k zákazníkům. Je to takový problém mi poslat jedno potvrzení? Já už po RyanAiru nic nechci, jen chci tedy využít cestovního pojištění. 
0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Zuzana: Pokud by to bylo přes 3hodiny tak není o čem. Ale my měli 2,5 h.


Jinak Ryan Air pobavil. Přehazujou si mě jako horký brambor a nakonec jsem se dobral výsledku. Musím poslat dopis poštou na jejich Irskou adresu s detaily mého letu a oni mi pak zpátky pošlou potvrzení, že let byl zpožděn pro pojišťovnu. Jiná možnost není. Takže asi na to prdím, kvůli 70 Euro za hotel se mi to už nechce řešit. Ale vážně mě udivuje tento přístup k zákazníkům. Je to takový problém mi poslat jedno potvrzení? Já už po RyanAiru nic nechci, jen chci tedy využít cestovního pojištění. 
Co třeba lokální obdoba úřadu pro civilní letectví či přímo letiště?

0 Citovat

Na Letiště Praha jsem psal a takové potvrzení nevydávají. Jen mi to paní potvrdila mailem, že náš let číslo to a to odletěl v 11:33 místo plánovaného odletu v 8:55. Paní mi pak ještě napsala, že by možná mohlo stačit přeposlat pojišťovně tento email. Tak to zkusíme no. Ale posílat dopis do Irska a čekat bůhvíjak dlouho se mi fakt nechce, takže asi poslední pokus. Jo jo RyanAir je vskutku vstřícná společnost a zákaznická podpora je opravdu na úrovni. :)  Prostě ty nízké ceny jsou vykoupeny prakticky vším ostatním na naprosto nejnižší možné úrovni co může být. :)

0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Jo jo RyanAir je vskutku vstřícná společnost a zákaznická podpora je opravdu na úrovni. :) 

Na to jste přišel až teď?

0 Citovat

Ahoj, 

za me se spolecnosti Ryanair  prozatim velká spokojenost . 

0 Citovat

John Habal  pomer cena /vykon  je naprosto bezkonkurencni  i kdyz se nektere dalsi spolecnosti snazi , pokud  je nejaky problem , je treba pocitat s tim , ze to trvat  bude , co neni na urovni jsou webove stranky ,ale to prikladam  tomu , ze v Irsku je o dobre kvalitni programatory nouze  a low cost bude vzdycky setrit  ,coz bylo v posledni dobe videt i na mzdach  personalu 

Rovnez  neni dobra  telefonicka  podpora  a chat  , v techto pripadech je treba se obrnit trpelivosti a  jednat s nimi  jasne a nekompromisne ,  

Korespondence do Irska neni zadny problem a proste pockam a teprve kdyz  neni do 4 tydnu zadna reakce, tak to resim , v mnozstvi letu ktere  s nimi mam ,  jsou problemy s 4 lety opravdu minimalni zlomek   

Pokdud  to clovek sleduje pravidelne ,vychyta  lety do 50 euro po cele Evrop  , pri zakoupeni sedadla a priority ma  dve zavazadla do kabiny a prevazna vetsina letu je na cas  , vyber jidla a napoju behem delsich letu  neni spatny, personal je behem letu vstricny  , takze Ryanair  je na Evropska jednicka  i kdyz  to mnozi nechteji uznat 

0 Citovat

JohnHabal napsal(a):

Na Letiště Praha jsem psal a takové potvrzení nevydávají. Jen mi to paní potvrdila mailem, že náš let číslo to a to odletěl v 11:33 místo plánovaného odletu v 8:55. Paní mi pak ještě napsala, že by možná mohlo stačit přeposlat pojišťovně tento email. Tak to zkusíme no. Ale posílat dopis do Irska a čekat bůhvíjak dlouho se mi fakt nechce, takže asi poslední pokus. Jo jo RyanAir je vskutku vstřícná společnost a zákaznická podpora je opravdu na úrovni. :)  Prostě ty nízké ceny jsou vykoupeny prakticky vším ostatním na naprosto nejnižší možné úrovni co může být. :)


Nevím, jaké máš cestovní pojištění, ale předpokládám v případě zpoždění ne obnosové, ale škodové, jako v 95% případů. Tedy případná náhrada bude na nezbytně nutné výdaje vztažené ke zpožděnému letu. Výdaje na ubytování, dopravu do něj, jídlo atd. Vše bude potřeba doložit doklady. K tomu jim pošli kopii e-mailu, co máš o zpozdění a případně napiš, že Ryanair odmítá spolupracovat. Rozhodně to zkus, od toho snad pojištění platíte. 

0 Citovat

Pokud jste se s Ryanem nedobrali v komunikaci výsledku, zkuste i emailovou adresu complainttracker@ryanair.com

To je mail, který opravdu čtou lidi, je tam možné i o něčem rozhodnout, maily mají trackovací číslo a případy se sledují, uzavírají... Tyka si mě chvíli přehatovali mezi chatem a webformulářem, než jsem se dohrabal k tomuto mailu. 

0 Citovat

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...prava_svob

0 Citovat

Paja napsal(a):

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...prava_svob

Nějaké zvýhodnění pro pisatele nekonečných příspěvků, zcela bez pointy, na téma Ryanair nebude?

0 Citovat

Pretr 76  klidne napis  koho tim myslis  , ja jsem splachovaci a vim presne kdo  vzdycky byva  ironicky a  rype -) ,par takovych se tady najde  pointa  je  vzdycky , ale  to zvyhodneni  teprve musim poradne procist  ,coz v tom blbinci v Bangkoku nejde ale uz se to chyli ke konci  ,pointa s toho bude taky -)

0 Citovat

Nevím, jestli se to dá označit za FFP když je to vlastně paušální příplatek za doplňkové služby. Vždy jsem FFP vnímal jako odměnu zákazníkům za věrnost, něco navíc nad rámec a tenhle aspekt mi u tohoto konceptu Ryanairu nějak chybí... 


Jinak víc mě zaujal tento článek: 

https://zdopravy.cz/ryanair-chys...rma-23803/


Možnost změnit rezervaci do 48 h před odletem mi přijde jako celkem velkej krok vpřed na poli low-cost aerolinek, Ryanair by si u mě i trochu šplhnul, ale samozřejmě jsem zvědavej jestli to opravdu bude zadarmo nebo jestli v tom nebude nějaký jiný háček, protože mi nepřijde možný, aby Ryanair dával někomu něco zadarmo nebo aby něco bylo jednoduchý...

Dorovnání ceny za letenky a zlepšení kvality help desku jsou taky zajímavý cíle, i když zase, jsem zvědavej jakej se vytvoří precedens, co budou / nebudou uznávat, kolik času to zabere atd. a help desk je už teď tragickej takže zlepšit něco z nuly není takovej problém. 



0 Citovat

LuckyB napsal(a):

Možnost změnit rezervaci do 48 h před odletem mi přijde jako celkem velkej krok vpřed na poli low-cost aerolinek, Ryanair by si u mě i trochu šplhnul, ale samozřejmě jsem zvědavej jestli to opravdu bude zadarmo nebo jestli v tom nebude nějaký jiný háček, protože mi nepřijde možný, aby Ryanair dával někomu něco zadarmo nebo aby něco bylo jednoduchý...




Nejedná se o možnost změnit rezervaci do 48h do odletu, ale pouze 48 hodin od koupě a jedná se převážně o možnost korekce překlepů během rezervace. 

0 Citovat

Fast track by se na Stanstedu docela hodil normalne je za 7 liber ,zmena   do 48 hodin ,zalezi co , no a jinak to spocitam .ale pri mych  pomalu 150 letech s Ryanem za 3 roky by uz to nejaky ten vernostni program chtelo

0 Citovat

Mikire ty bys ho měl dostat gratis za tvou nekonečnou obhajobu FR :)

0 Citovat

Tak mel bych par dobrych rad pro O Learyho jak zvednout  popularitu Ryanu ,ale jeste jsme na  irskou whisky nezasli -)

0 Citovat

dastr napsal(a):

Nejedná se o možnost změnit rezervaci do 48h do odletu, ale pouze 48 hodin od koupě a jedná se převážně o možnost korekce překlepů během rezervace. 


Jo pravda, pardon za mystifikaci... jsem to prolítl asi až moc rychle.
0 Citovat

Rekordní pokuta pro Ryanair a Wizzair za poplatky na příruční zavazadla.

Italský antimonopolní úřad udělil rekordní pokuty pro Wizz (1 mio eur) a Ryanair (3 mio eur).

https://sg.news.yahoo.com/ryanai...GB80 

0