1. Fórum
  2. Letecké společnosti
  3. Ryanair - obecně

Ryanair - obecně

Napsal koudy 2014-06-18T08:53:26+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Roiman4 napsal(a):

Jo, tak ono to má být od Listopadu ? Na letišti se o tom jen “Suska”, ale nikdo neřekl konkrétní termín. 

Ale letadla prý nestihnou předělat v čas. Takže posádky to mají podepsané, ale letadla nemají příslušné certifikáty... Prej v tom bude chvíli holubnik. 

prosim vas, vratia mi peniaze za letenku, pokial mam potvrdenie od lekara, ze nemozem letiet, ktore osm predlozil aj som mal poistenie an pripadne storno. Vratia mi celu sumu, alebo polku alebo vobec? Neviete ako to chodi ? Lisi sa to pripadom ?

Ahoj, jsem si jisty, ze uz to tady bylo stokrat zodpovezeno, ale nemuzu to ted najit. 

Mam letenky koupene pres stranky Ryanair z PRG do Charleroi na 18. rijna a zpet v pondeli 21.rijna. Koupeno v jedne objednavce. Bohuzel ten patecni let nevyuziju, protoze dojedu do Bruselu vlakem z Parize. Jak to ma ted Ryanair? Jsou to dve samostatne letenky nebo kdyz vynecham prvni segment, tak mi propadne i zpatecka tak, jak je to u beznych dopravcu. Diky, H

Honza napsal(a):

Ahoj, jsem si jisty, ze uz to tady bylo stokrat zodpovezeno, ale nemuzu to ted najit. 

ale ono to tu je, len je to poriadne skryte pred zvedavcami :)

https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

baca12 napsal(a):

ale ono to tu je, len je to poriadne skryte pred zvedavcami :)

https://www.cestujlevne.com/blog...chani-letu

Diky moc. Jen me zmatlo, ze to tam jedno booking number a tvari se to jako zpatecka :) 

Včera jsem koukal na stránkách FR na letenky z Praha - Charleroi na srpen 2020 - a říkal jsem si, jestli je vzít. Dneska dopoledne na ně znovu koukám a kalendář končí v březnu 2020.

Trošku zvláštní. Otázka je, jak by to s nimi vypadalo, kdybych je včera koupil - to by byl refund nebo vy nějak držely do opětovného nahrání letového řádu? 

Taky jsem si toho dneska dopoledne všiml, podle mně je to jenom dočasná záležitost, třeba tam objevili nějaké chyby. 

@ Michal

to souviselo asi   ted s tou akci   za  5 euro, kdyz se jim sypal web   uz tam mas  ty lety na srpen ,ale nevim proc chces  ted  kupovat letenky na srpen  ,  navic  za  900 kc ?  Do te doby  je x krat  koupis  za pulku

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na otázku c ose týče převozu alkoholu v kufru v zavazadlovém prostoru.

Pokud ho přikoupím mohu jeho váhu vyplnit lahvemi alkoholu ?  DLE EU mohu převézt až 10l tvrdého alkoholu. Děkuji

To klidně můžete, pokud věříte bagážníkům, že budou s kufrem zacházet natolik šetrně, aby se ty lahve nerozbily. Já bych pochyboval :D Jinak mezi státy EU opravdu lze převážet 10 litrů a Ryanair omezuje alkohol v zavazadle jen nad 70%.

Kryštof Hájek napsal(a):

To klidně můžete, pokud věříte bagážníkům, že budou s kufrem zacházet natolik šetrně, aby se ty lahve nerozbily. Já bych pochyboval :D Jinak mezi státy EU opravdu lze převážet 10 litrů a Ryanair omezuje alkohol v zavazadle jen nad 70%.

Přelil bych do to petek - nevěřím jim :)

Takže mohu to narvat chlastem a následně 10l tvrdým chlastem a pak zbytek třeba víno ? :

Mohu to vůbec přelít do pet lahví ?  Respektive jak budou  kontrolovat zda to je 40 alkohol či to je víno ? 

To mají nějakou testovačku či co ?

Díky

I PETky se dají křachnout. Viděl jsem ;)

Michal napsal(a):

I PETky se dají křachnout. Viděl jsem ;)

Jo to je asi fakt, hele ještě otázka. Zavazdlo musí být kufr nebo to může bejt i krabice od banánu ? :D

Kľudne aj krabica od banánov

tonic napsal(a):

Kľudne aj krabica od banánov

Jednou jsem bral krabici z Kyjeva do Blavy a trochu mě překvapilo, že ji automaticky brali jako nadměrné zavazadlo a nevyjela na pásu, ale musel jsem k příslušnému okénku. Jestli to chápu správně, tak to tak dělají se vším, co není kufr/batoh/kabela.
Edit: Akorát nevím, jestli je to specifikum letiště nebo nějaké obecné pravidlo.

Ještě dotaz - jak poznají, že se jedná o 40% alkohol ? :D

Pokud máte strach, že se vám lahve v kufru rozbijí, můžete si vždycky vyžádat na odbavení, ať vám na kufr nalepí nálepku "fragile".

Tomáš Fuk napsal(a):

Ještě dotaz - jak poznají, že se jedná o 40% alkohol ? :D

No jak. Ochutnají všichni zaměstnanci u kontroly zavazadel a pak hlasují. Člověče tvoje starosti bych chtěl mít!!

A nevím, jestli ta nálepka bude mít nějaký účinek na chlapce od zavazadel. Kdo ví.

niemandos napsal(a):

No jak. Ochutnají všichni zaměstnanci u kontroly zavazadel a pak hlasují. Člověče tvoje starosti bych chtěl mít!!

A nevím, jestli ta nálepka bude mít nějaký účinek na chlapce od zavazadel. Kdo ví.

Domnívám se, že bude mít učinek jako "Z" na autě :D

Priority za 420 Kč? To budou časem fakt letenky zdarma a kabinové zavazadlo za tisícovku. :) 

20191103-114256.png

U Ryanairu je naštěstí Přednostní nástup víceméně za rozumný poplatek od 6 do 9 EUR, naopak u Wizzu může poplatek za PB vystoupat podle trasy až na 35 EUR. Poláci proto psali o tom, že v některých případech je levnější si vzít klasický příručák na kolečkách a zaplatit za něj pokutu 25 EUR až na gejtu. 

Dokud to pracovníci na gejtu neprokouknou a odmítnou ti boarding za nedodržení přepravních podmínek. 

Lukáš Horák napsal(a):

U Ryanairu je naštěstí Přednostní nástup víceméně za rozumný poplatek od 6 do 9 EUR

Toto je Ryanair. Pouze 6-9 eur dávno neplatí, pokud člověk nekupuje půl roku dopředu. Jinak je to obvykle 300-360 Kč. Třeba ten Manchester, kde je 5 letů denně a během 2 a půl hodiny letí Easyjet, Jet2 a Ryanair, tak i 4 měsíce dopředu je priority za 300 Kč (přitom v letadle jsou booknuté asi 4 sedačky), čili prodaných letenek mají zatím minimum. 

@matej15  myskim ,ze na vylouceni s prepravy nemaji pravo ,pokud jsem ochoten zaplatit za  to zavazadlo ,ktere nesplnlo predpis ,ale jinak se mi libi ,jak polaci okamzite umi vymysket obranu proti  takovym praktikam

@tmx  nejak jsem nepochopil , jeste nikdy jsem nekupoval Ryanair s pulrocnim predstihem .cely podzim  jsem  lital jen s  batuzkem a  bez priority  ,vim ze za sedlo uz neni  2 eura ale 4   a casto tam pak byva  v nejlevnejsi nabidce jen 7 ,coz uz  nejsem ochoten zaplatit ,priority je skutecne od  180  Kc , protoze maji kurz  vynasobeny  30 ,ale tomu se da vyhnout placenim prislusnou kartou

Muze se stat ,ze kdyz nekoupim priority zaroven s letenkou ze to bude drazssi ale nezdaji se mi ty ceny co uvadis  za letosek  budu mit s Ryanairem  45 letu a mam pomerne dost letenek za  5 nebo 1o ,max  15  nebo  20 euro  ,rozhodne jsem letos nekoupil ani jednu letenku za vic jak  30 euro  s tech 45 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!