Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Nejak tomu  porad nerozumim asi presne  ,let koupim   a let neleti  penize zpet nechci  a chci to vymenit  za jinou trasu  ,pokud jsem koupil letenku za  20 euro a ta jina trasa  stoji   100 euro , co je  v tom  za  vydrb ze strany  ryanau ? 

 Pohopitelne vymena bez doplatku ,za podminky 90 dnu 

Tak jak pise Daniel se mi to jevi jako vyhodnejsi ,nez 20% kreditu  

0 Citovat

ano, je to tak. Zrušené lety můžeš vyměnit za JAKOUKOLIV jinou linku na JAKYKOLIV datum do 3 měsíců od původního data letu. Čili ne výdrb ale velkorysost. Druhá varianta je požádat o refund, který  dorazí na sv.dyndy.

0 Citovat

Jasne jenze vetsinou to ti co maji letenky nechteji uznat jako velkorysost ,ale nadavaji ,. ze nevi kdy prijde refund 

Podle meho je to sikovny  tah Ryanairu ,zatimco jini budou mit  i  o prazdninach  poloprazdne letadla Ryan  bude litat plny  , proze lze predpokladat , ze si lidi letenky vymeni za  ty nejdrazsi ceny 

0 Citovat

Tohle celkem velkorysé je, ale za dvou podmínek: a) že máš zrušený sudý počet letů, b) že věříš, že do 90 dnů budeš moct někam bezpečně odletět.

0 Citovat

Pro zajímavost screenshot chatu s agentem Ryanairu ohledně mé žádosti o refund. Na chat jsem čekal kupodivu ani ne 5 minut. Výsledek je asi takový, jaký jsem očekával.


konverzace.jpg

0 Citovat

@ Michal   Proc sudy ?  Ja spis vetsinou kupuju jednosmerne lety  , dovolenou teda i zpatecni ,ale ne vzdycky  ,protoze pak treba letime jinou trasu 

A co  pak kdyz  to do 90 dnu nepoleti  tak  neplati stejny system ? Uz to nejde vymenit za cokoliv ?

0 Citovat

Ryanair / Lauda zavírá Vídeň od 29.05.

https://1url.cz/VzpPh

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ Michal   Proc sudy ?  Ja spis vetsinou kupuju jednosmerne lety  , dovolenou teda i zpatecni ,ale ne vzdycky  ,protoze pak treba letime jinou trasu 

A co  pak kdyz  to do 90 dnu nepoleti  tak  neplati stejny system ? Uz to nejde vymenit za cokoliv ?

Abys to vyměnil, za nějakou letní trasu, chce to mít ty letenky na rerouting prostě dvě. K čemu mi budou jednosměrné Kanáry za kačku, když budu dokupovat za X set euro druhý směr? 

0 Citovat

Audit napsal(a):

Ryanair / Lauda zavírá Vídeň od 29.05.

https://1url.cz/VzpPh


Velké vítězství Wizz ve Vídni. Jsem zvědav, co to udělá s cenami.
0 Citovat

eremi napsal(a):


Velké vítězství Wizz ve Vídni. Jsem zvědav, co to udělá s cenami.


Nemyslím si. Mel byt to přebrat Ryanair. Pokud bude letat do stejných destinaci, to se uvidí. 

0 Citovat

Oni tu bázi úplně ruší, létat do Vídně budou, ale nebudou tam mít bázi a těch linek bude méně podle všeho.

0 Citovat

Aha, tak to je škoda. Konečně byl trochu dostupny Libanon z Vídně a takhle bohužel. 

0 Citovat

Michael napsal(a):


Nemyslím si. Mel byt to přebrat Ryanair. Pokud bude letat do stejných destinaci, to se uvidí. 

To břebere, ale nebude lítat se vše ještě k tomu. Takže to bude nějak osekané, ale uvidíme co vyleze za měsíc ven. 

0 Citovat

Ten "blázen" má pravdu

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...prava_svob


0 Citovat

Na jednu stranu ma pravdu, na druhou sam neni svaty  ,kdyz  chtel snizit nastupni plat palubniho personalu pod rakousky prispevek  v nezamestnanosti   a rakouskou hranici chudoby  .tuto problematiku  znam sam velice dobre  z Irska   a nevidel bych duvod ,aby za techto podminek mel  palubni personal v Rakousku zajem chodit do prace 

Jinak  v tom odkazu  i dnes  cz  neopomela  redakce uvest  odkaz na  udajne nejhorsi leteckou spolecnost na svete ,  za toto bych i dnes zazaloval ,redakce si nemuze svevolne vybrat  anketu ,ktera se ji zrovna hodi  a je od nejakeho bezvyznamneho  bulvaru.muze ji treba uvest .ale  pak musi uvest  dalsi , kde hodnoceni je zcela jinde 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Na jednu stranu ma pravdu, na druhou sam neni svaty  ,kdyz  chtel snizit nastupni plat palubniho personalu pod rakousky prispevek  v nezamestnanosti   a rakouskou hranici chudoby  .tuto problematiku  znam sam velice dobre  z Irska   a nevidel bych duvod ,aby za techto podminek mel  palubni personal v Rakousku zajem chodit do prace 

Jinak  v tom odkazu  i dnes  cz  neopomela  redakce uvest  odkaz na  udajne nejhorsi leteckou spolecnost na svete ,  za toto bych i dnes zazaloval ,redakce si nemuze svevolne vybrat  anketu ,ktera se ji zrovna hodi  a je od nejakeho bezvyznamneho  bulvaru.muze ji treba uvest .ale  pak musi uvest  dalsi , kde hodnoceni je zcela jinde 

Ty už chceš i cenzurovat česká média a říkat co můžou a nemůžou psát? Už prosím tě neblázni a neztrapňuj se těmi blbostmi o žalobě.

K tomu jak FR vše zvládá bez státní pomoci viz:

https://zdopravy.cz/ryanair-jako...nie-49075/

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jinak  v tom odkazu  i dnes  cz  neopomela  redakce uvest  odkaz na  udajne nejhorsi leteckou spolecnost na svete ,  za toto bych i dnes zazaloval ,redakce si nemuze svevolne vybrat  anketu ,ktera se ji zrovna hodi  a je od nejakeho bezvyznamneho  bulvaru.muze ji treba uvest .ale  pak musi uvest  dalsi , kde hodnoceni je zcela jinde 

Mikire, prosím tě, zažaluj je. Fakt tě o to prosím. A táhni to nejlépe až k Ústavnímu soudu. Myslím, že většinu studentů práv už omrzelo učení o omezení svobody projevu a názorných případech Vondráčková vs. Rejžek a Vondráčková vs. X dalších lidí. Mikir vs. Idnes by bylo fajn osvěžení. Díky.



0 Citovat

@eremi   jasne , nejsem pravnik , navic mam pocit ze I dnes  je Babisuv platek  ,.ale uprimne  je opravdu Ryanair nejhorsi  letecka spolecnost na svete ?  To je prece totalni blbost ,to si nemuzou myslet ani jeho odpurci 
A diky za ten odkaz ,ted ,mi je jasne proc  se celou dobu neprestalo litat  z Irska do  UK a zpet   Proste kdo maze ten  jede ,za takove prachy bude litat kamkoliv ... A to ze  MOL pise ze poda zalobu, je zase  jedna z  jeho reklam zadarmo  a pokud ma ve svem vlastnictvi 77 % letadel  ,tak to vypada , ze ovladne naprostou vetsimu  letu po Evrope  a pohlti vsechny ,ktere bude chtit pohltit  a bude si diktovat  kam a kdy poleti 

Vic me ale zaujalo, ze  Exim a Firo  zrusili  zajezdy i  na cervenec a srpen  .to je asi hodne velka rana  pro Smartwings 

0 Citovat

@DimikUK: bez citování příspěvku, na který bezprostředně reaguješ, by to nešlo?

0 Citovat

Zrušené zájezdy od Exim a Firo jsou jeden velký marketingový trik s cílem mít rádoby kladné PR. Avšak, pokud si mám zahrát na věštce, nové zájezdy budou aspoň o třetinu dražší, budou opět se Smartwings, jen u nich bude updatovaný popis a vynechané takové věci jako švédské stoly a naopak připadaná hygienická opatření. Ve výsledku klienti budou doplácet, pojedou takřka do toho samého hotelu, jen cestovka bude chráněná před tím, aby si někdo nestěžoval na zkaženou dovolenou. Teď do mě!

0 Citovat

To mě mrzí že nešlo. Ale částečně tě omlouvá to, že na Ukrajině mají diskuse zřejmě jiná pravidla ;-).

0 Citovat

Jj, taky čekám, že to zdraží. Myslím, že cestovky nakupovaly hotely s kurzem eura za 25 Kč, teď je 27, a to se jim hrubě nevyplatí. Ještěže létá z PRG do Řecka právě Ryanair - ten teda zdražil jako prase, ale dá se tam aspoň dostat přímo z Prahy. Já už letos dovolenou u moře vzdal (maximálně tak nějaký řecký ostrov na 4 dny) a koupil si penzion na Moravě. Ale zase mám nevyužitý voucher u Ryana, tak ho asi použiju na příští rok...

0 Citovat

divan napsal(a):

To mě mrzí že nešlo. Ale částečně tě omlouvá to, že na Ukrajině mají diskuse zřejmě jiná pravidla ;-).

Děkuji za pěkný den :D :D :D :D

0 Citovat

:-) rádo se stalo

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Jj, taky čekám, že to zdraží. Myslím, že cestovky nakupovaly hotely s kurzem eura za 25 Kč, teď je 27, a to se jim hrubě nevyplatí. Ještěže létá z PRG do Řecka právě Ryanair - ten teda zdražil jako prase, ale dá se tam aspoň dostat přímo z Prahy. Já už letos dovolenou u moře vzdal (maximálně tak nějaký řecký ostrov na 4 dny) a koupil si penzion na Moravě. Ale zase mám nevyužitý voucher u Ryana, tak ho asi použiju na příští rok...


A můžeme k tobě do penzionu?

🤣

Samozřejmě vtip, jen to tak pěkně vyznělo

0