Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Nemáte někdo informaci, zda musí mít dítě (konkrétní věk 3 roky) v letadle roušku?

Případně i během procesu boardingu a check inn.

Dík za info

0 Citovat

Podařilo se někomu bezplatně změnit let s odletem bližším než za 7 dní?

0 Citovat

Co nevydělají na letenkách dotahují na službách - Priority z Vídně jedním směrem za 14,- eu :-(

0 Citovat

Audit napsal(a):

Nemáte někdo informaci, zda musí mít dítě (konkrétní věk 3 roky) v letadle roušku?

Případně i během procesu boardingu a check inn.

Dík za info

Děti do 12 let mít roušku v letadle nemusí. Na letišti ve Vídni měli roušku všichni. 

0 Citovat

Audit napsal(a):

Co nevydělají na letenkách dotahují na službách - Priority z Vídně jedním směrem za 14,- eu :-(


Tak tyhle ceny jsou uz dlouho   Dublin -Praha  taky   14 , zpatky  10 ....vic me stvou sedadla  uz jsou od  7...stred  ,8... ulicka,  10 okno ... Bez priority se obejdu,  ale nekdy potrebuju  to zavazalo na  dovcu  to s tim zdarma moc nestaci ,a  sedadlo sice taky muzu  nechat na automatu , ale pak zpatecku delam az   2 dny pred odletem ,coz nekde na dovci je otrava  hlavne kdyz nemas mobilni aplikaci   Proste  O Leary vi , kde z lidi stahnout penize ..

Z Vidne mas  aspon dost letenek za 10 ...
0 Citovat

Mám dotaz .. v březnu jsem zrušila let Vídeň / Lisabon z důvodu posunutého času odletu, nabídli refund, potvrdila jsem .. do toho corona .. mezitím pár mailů, že na tom dělají bla bla bla, ale nespěchám, chápu .. před měsícem nabídnut voucher, dělám mrtvého brouka, nevyužila jsem, trvám na vrácení peněz  .. 11.6 mail z Ryanair, že uzavírají můj ticket a čau ... a peníze nikde :-( ... jak dlouho po uzavření ticketu mám čekat na refund než začnu vyšilovat ? .. :-) .. díky všem 

0 Citovat

mikir napsal(a):


Tak tyhle ceny jsou uz dlouho   Dublin -Praha  taky   14 , zpatky  10 ....vic me stvou sedadla  uz jsou od  7...stred  ,8... ulicka,  10 okno ... Bez priority se obejdu,  ale nekdy potrebuju  to zavazalo na  dovcu  to s tim zdarma moc nestaci ,a  sedadlo sice taky muzu  nechat na automatu , ale pak zpatecku delam az   2 dny pred odletem ,coz nekde na dovci je otrava  hlavne kdyz nemas mobilni aplikaci   Proste  O Leary vi , kde z lidi stahnout penize ..

Z Vidne mas  aspon dost letenek za 10 ...

Mikire, ja nachazim sedacky za 4 eur, anou jsou to rady 21-26, ale nam to uplne staci, neco pres stovku mi neprijde tak hrozne... priority jsem narazil max. Na 10 eur, jinak to Mam nejcasteji za tech 6

0 Citovat

Tak já doufám, že lidem teď nebudou bránit sedět pohromadě, pokud bude místo, i když si sedačky nekoupíme.

0 Citovat

Pokud na daný let uděláte novou rezervaci a vybere konkrétní sedačky, systém je vyblokuje a pak dostanete "random seat" na přání zdarma. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Tak tyhle ceny jsou uz dlouho Dublin -Praha taky 14 ...


Na stejném trase jsem kupoval už několik letenek, začínali na 6,- eur - 20.06.,  10,- eur - 29.06, dnes 14,- eur.

0 Citovat

"Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair ve své tiskové zprávě slibuje, že 90% nevyřízených žádostí o refundaci za zrušené lety, bude vyřízeno do konce července. Podle Ryanairu byly všechny žádosti za březen vyřízeny. "


http://happyfly.cz/ryanair-refun...sene-lety/


Já na refund za zrušený březnový let stále čekám.

0 Citovat

V pátek mi přišel mail, že za 5 až 7 dní mi vrátí peníze. Let zrušili 24.3. Tak to vypadá, že to už konečně řeší.

0 Citovat

@Marek Sourak 

Ano ja vim  ,ty  4 eura taky kupuju ,nebo jsem to nechal nahode ,nebo to obcas vybukoval na tech  10 minut jak pise  Jan  ,alespon ty stredy  ,ale ted jsem mel Lufthansu  ,kterou mi ale zrusili  .Ryan pak cenu zhodil  na pulku ,ale u tech sedacek a  zavazadel  uz nechal ty ceny co pisu 

Normalne bych to nekupoval ,ale ted jsem potreboval   zavazadlo  i vyber mista kvuli  check in  driv nez tech 48 hodin pred odletem ...

Jinak pokud je to jeden let tak to moc neresim ,.ale pokud dva  tedy zpatecni  ctyri a letime treba dva, tak uz to je znat ...

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Ryanair si v tichosti zase změnil podmínky, který už jsou i dodržovány a sice, že let jde změnit 7+ dní před odletem

Výhoda bezplatné změny letu není k dispozici v případě změny prováděné později než 7 dní před odletem původního letu.

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...i-podminky

Chci se zeptat, půjde změnit i cílová destinace nebo jen termín odletu ? 

0 Citovat

Ryanair má vyřídit do konce července 90% refundů

https://www.planes.cz/cs/article...ceni-penez
0 Citovat

Už je to zde na předchozí stránce... 


No, mně dluží tři lety, tak jsem zvědavý, jaká bude % úspěšnost... 

0 Citovat

Posunuli mi let, na vyber akceptacia, free presunutie a refund.


Chcel by som refund, len letenka bola platena voucherom + 1€ kartou.


Ked dam refund, tak mi vratia vsetko alebo to rozdelia na voucher + to 1€ nazad ?


Kedze vyhladavanie tem na tomto fore funguje excelente a tento topic mi ani nenaslo automaticky, dam sem este raz dotaz co som dal pod recenziu (alebo ako to nazvat) ryanair



0 Citovat

Ahoj, dnes mi přišel první email ke stornovanému letu z 15.3, ten klasický, kdy se mi snaží vnutit voucher a dole je proklik na kontakt/refund/rebook. Nevíte, jestli stále funguje to poslední? Že bych v tom stejném složení letěl stejnou trasu třeba na podzim, ale bez doplatku, když je to teď 2x dražší? Vzít si voucher tedy není řešení a na refund, který mi už 2x slíbili na chatu, bych čekal třeba dalších x měsíců :D  Byl bych asi rekordman v délce refundu. 

0 Citovat

Musím pochválit šmelináře od viajaru - Ryanair mi zrušil let a oni opravdu poslali notifikaci.

Měl jsem původně PRG-CRL-PRG a změnil to na VIE-BEY-VIE. Obojí zrušeno. Teď je otázka, co s tím. Bejrút je podle letového řádu zrušen do blíže nespecifikované doby a není tam žádný dostupný let.

Jejich utilita "change flight" / "refund" při volbě změnit let tentokrát nezobrazuje změnu free a ukazuje rozdíl v ceně a na konec si připočte i poplatek za změnu. Refund dává stále onen nenáviděný voucher nebo už pošle prachy prodejci?

Nejradši bych rebook někam jinam, avšak jako minule (bez poplatků a doplatků). Jinak bych rád voucher, který bude mít příjemný 40% bonus oproti tomu, co jsem platil u viajaru. Z prodejce dostat refund by byl horor.

0 Citovat

Už posílají peníze. Pomalu, ale jistě to začíná chodit. 

0 Citovat

Jako na první dobrou? Kliknu a nepošle se voucher, ale rovnou odejdou peníze na kartu?

O tom, že vouchery už pomalu proplácejí tomu, kdo má zájem, vím.

0 Citovat

Dotaz na chat na refund, odpověď zaslali jsme voucher, odpověď nemám zájem chci peníze, odpověď dobře zasílám na  váš mail do 24 hours potvrzení vaši žádosti.

Do 24 hodin info do mailu, peníze vám zasíláme, vzhledem k převodu to může trvat 3-5 dnů. 

Peníze na účtu 3 den.

Maximální možnost vznesemí požadavku 1 denně, na víc jsem se nedosta (zřejmě blokuji ip adresu)

Takže několik dnů stále dookola.

0 Citovat

Hmmm, po stisknutí tlačítka refund v profilu to skončí chybou s odkazem na formulář. Ve formuláři zase nefunguje CAPTCHA a žádost se tak nedá odeslat. Hlava XXII rulezz 😂

Jo, a tečku to nebere...


captcha.png

0 Citovat

Mne refund pri posunutom lete siel spravit iba cez mail co mi poslali (bol tam odkaz na formular)  v appke a na webe som ziadne tlacitko nemal resp ani nemam, bo sa to stale tvari ako aktivny let.

Ale do septembra daleko

0 Citovat

Přes tento link, pokračovat na live agent

https://prod-chatbot.ryanair.com...env="prod"

0