Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Dobrý den, 


Chtěla bych se zeptat ohledně 3 možností v případě kdy je změněn čas letu od Ryanairu.


16.8 máme letět do Barcelony. Změna času letu mi přišla již 28.6, ale nějak jsem si nevšimla, že na to mám nějak reagovat. Chci se zeptat, zda nevíte jaká je lhůta, do kdy se člověk může rozhodnout? 

Zároveň v případě refund jestli vrací částku pouze ze letenky nebo i za připlacené služby? (Letenka nás stala 53 euro a velký kufr 72 euro) Případně pokud bych si nechala vystavit voucher zda by se kufr počítal ve voucheru?

Ptám se především proto, že stále řešíme, zda máme odletět či ne vzhledem k situaci. Bezplatnou změnu můžeme případně provést do soboty tohoto týdne, bohužel nemáme do konce roku skoro žádné další volno, kam bychom let přesunuli.

Velice děkuji za jakékoli rady a typy!

0 Citovat

Ahoj, jak se normálně chová ryanaří profil po odeslání žádosti o refund? Let zmizí z profilu nebo tam zůstane viset do doby, než přijde voucher? Díky. 

0 Citovat

Dostal jsem v mailu upozornění, že mi změnily čas příletu a odletu. Mám si vybrat ze dvou možností. Buď změnu příjmout nebo můžu zdarma let přesunout. Chci využít bezplatnou možnost přesunutí letu. Ale otázka je, zda nebudu muset zároveň hradit aktuální rozdíl v ceně letenky? Nevíte, jak to tedy je ?

0 Citovat

@Michal

Let je zobrazenej v My trips jako "cancelled" nebo "changed" a to nezávisle na voucheru až do původního termínu letu.

@happy.m

nic se nedoplácí

0 Citovat

@Jan Vidim: Dík za odpověď. Takže zatím vše v pořádku :)

0 Citovat

Je možné aby mi Ryanair automaticky přehodil na jiné datum? Mám zrušený návrat z Tallinu (což jsem zjistil náhodou po náhlednutí do rezervace, žádný mail) 10.9 a když jsem se koukl za 5 minut, už mi tam svítí návrát 12.9, což jsem nikde neodsouhlasil a žádná žádost o cashback tam není. 

0 Citovat

@Marcel

To už se mi taky stalo, email šel do pár hodin. Možnost refundu tam byla po tom, co přišel mail. 

Pokud mail nepřijde řešil bych s chatem. 

0 Citovat

Audit napsal(a):

Tak zase jedna zkušenost s chat Ryanair.:

Koupené letenky, do mailu nahlášená změna času letu (o 4 hodiny) a nabídka - refund, změna letu, nebo voucher.

Požádal jsem o refund.

Včera dotaz na chat, kde mám refund.

Odpověď - není co refundovat, let se uskutečnil na čas.

Dotaz - na základě vašeho mailu jsem požádal o refund, potvrzeno na chatu (mám screen)

Odpověď - byla další změna a let byl změněn na původní čas.

Dotaz - ale požádal jsem si o refund a zakoupil jsem jiný termín - uvedeno číslo bookingu.

Odpověď - vzhledem k tomu, že jste 5 minut nereagoval, je chat ukončen.

??????   na chatu časový rozdíl 2 minuty


Ještě na začátku komunikace jsem upozornil, že mám screen z chatu na refund.


Zákaznická podpora se po delší době ozvala a napsala pěknou koninu. Snad na chlup stejný případ jako ten tvůj. Trvalo jim to jen 1,5 měsíce a let samozřejmě už letěl.

Jestli je to dokonce odpověď na některou complaint, tak to ani nikdo nečetl, jen poslal neupravený template.

Asi si taky uložím template a budeme si pinkat. Schválně, kdo to déle vydrží 😂

fr.png

0 Citovat

No ako tak kukam, idem ten live chat kontaktovat uz cul a nebudem cakat az do septembra

0 Citovat

to Michal, myslím, že oni - mají chatbooty, zaměstnance s pracovní dobou - ty jsi na to sám ve svém osobním volnu.

0 Citovat

To nebyl live chat. Přišlo to mailem. 

0 Citovat

Nebojím se tohle označit za krádež. 

Myslím, že ten refund půjde vypinkat.

0 Citovat

Viete mi poradit, ak mi zmenili odlet letu v oktobri, je nejaka lehota, dokedy musim zmenu potvrdit alebo zamietnut? U Wizzu viem takticky cakat az do poslednej chvile, t.j. 3 hodiny pre odletom. Ako to ma Ryanair, je tam nejaka lehota? 

Dik

0 Citovat

U Ryanairu je lhůta do doby než ti let změní znovu a posun bude menší než 3 hodiny od původního času odletu...

0 Citovat

Nejde mi změnit let u Ryanairu. Chci změnit let který máme od příští soboty takže je to více než 7 dní před. Dám "změnit" a pak vybrat nový let. A tem sice vyberu termíny ale už se nerozsvítí tlačítko "pokračovat" takže nic. Setkal jste se s tím někdo? 

0 Citovat

V březnu zrušen let  VIE - LIS / ještě před coronou z důvodu posunutého času / , na refund stále čekám ... přemýšlím, že už na to asi nemám nervy a vyměknu a přestože jsem voucher odmítla, zvažuji, že ho nakonec raději využiju než čekat na svatýho Dyndy .. dotaz zní : pokud koupím letenky za voucher a let bude Ryanem zrušen, bude prodloužena " čekací doba " na refund od nového data neuskutečněného  letu nebo mě systém mrskne zase do březnové fronty a refund by tak teoreticky /!/ mohl proběhnout dřív než za let co by byl v srpnu ? .. nemáte s tím někdo zkušenost ? .. díky díky, krásný den ..

0 Citovat

@H.H: zkusil bych refund zaurgovat na chatu Ryanairu. Mě se to osvědčilo.

0 Citovat

Nemáte někdo s tímto zkušenosti? 

Nevím co znamená to bagge fee change


f54ef252-0e9b-409f-9ef6-f5e61f7075f4.jpeg

0 Citovat

není poplatek za zavazadlo na nové trase vyšší než na předchozí? může to záviset na trase i na termínu

0 Citovat

Nevím, ale už jsem to zaplatila. 

0 Citovat

divan napsal(a):

@H.H: zkusil bych refund zaurgovat na chatu Ryanairu. Mě se to osvědčilo.

děkuji, urgovala jsem už několikrát, dokonce mi poslali i mail o uzavření ticketu s tím, že peníze budou posílat do 20ti dnů, to bylo 11.6 😣 proto to zoufalství ... už fakt nevím 

0 Citovat

Zdravím - vám opravdu někomu šlo změnit let u Ryanairu? Když vyberu jinou destinaci a datum tak se neprosvítí tlačítko "pokračovat" takže to nejde změnit. Odlet máme za více než 7 dní. 

0 Citovat

Já jsem slavně po 4 a půl měsících a dvou uzavřených ticketech s příslibem peněz konečně dostal... Voucher. :D 

0 Citovat

mohr.j napsal(a):

Zdravím - vám opravdu někomu šlo změnit let u Ryanairu? Když vyberu jinou destinaci a datum tak se neprosvítí tlačítko "pokračovat" takže to nejde změnit. Odlet máme za více než 7 dní. 

Já budu zkoušet chargeback. Momentálně stejnou transakci chargebackuju kvůli kurzovýmu rozdílu. 

0 Citovat

Ale chargeback asi neprojde když ten let pravděpodobně bude uskutečněn. Mě by stačilo ho změnit jak nabízí Ryanair ale to prostě nejde. Buď mají přetížený web nebo to schválně mají aby to nešlo změnit. Tlačitko "pokračovat" se neprosvítí ani po výběru nového letu. 

0