Zdravím,už to tu pár krát bolo ale znova. Chcem kúpiť letenku (Európa - USA) cez indický makemytrip.com, pri vyplňovaní údajov ma to ale nepustí bez zadania čísla pasu a expirácie. Kamarát ale momentálne nemá pas..Takže môžem tam vyplniť údaje napr. z občianskeho a bude sa to dať neskôr/pri check-ine zmeniť a bude to v pohode alebo mám smolu?Vďaka .

Kúpa letenky bez pasu

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

13 reakcí

Zdravím,

už to tu pár krát bolo ale znova. Chcem kúpiť letenku (Európa - USA) cez indický makemytrip.com, pri vyplňovaní údajov ma to ale nepustí bez zadania čísla pasu a expirácie. Kamarát ale momentálne nemá pas..


Takže môžem tam vyplniť údaje napr. z občianskeho a bude sa to dať neskôr/pri check-ine zmeniť a bude to v pohode alebo mám smolu?


Vďaka

0

Můžeš tam vyplnit vlastně co chceš. Osobně jsem nikdy moc nepochopil, proč se čísla pasů někde zadávat musí, je to opravdu jedno. Hlavní je, aby se v době letu pas shodoval se jménem cestující osoby a aby byl platný dle podmínek dané země.

0 Citovat

Keby ale vyplním online check-in, kde nemôžem zmeniť číslo pasu a budem mať na vygenerovanom boarding passe iné číslo ako v doklade pri sebe, nebude to problém?

0 Citovat

Tak to kup přes normálního prodejce a problém je vyřešen...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Tak to kup přes normálního prodejce a problém je vyřešen...

:)) to nie je také jednoduché, nekupujem to náhodou cez indického

0 Citovat

Ja Ti bohuzel neporadim, ale budu rada, jestli potom napises, jak jste to vyresili. 

0 Citovat

Tak pokud vím, na boarding passu se číslo pasu nikdy negeneruje, já to aspoň nezažil. Naopak se mockrát zažil, že jsem při koupi zadal jiné (i vymyšlené) číslo pasu a nic se nestalo, ani pokud nešlo změnit při online check-inu. Koneckonců, vždycky se můžeš odbavit i na letišti.

0 Citovat

Vďaka

0 Citovat

Část čísla pasu respektive občanky byla určitě tak 3 roky zpátky na boarding passech od Ryanair co se daly vytisknout. Dokonce si pamatuju, jak mi to v BTS podle občanky kontrolovali. Jestli je to tak ještě pořád, to nevím, od té doby ukazuju BP v jejich appce, kde žádné číslo není.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Tak pokud vím, na boarding passu se číslo pasu nikdy negeneruje, já to aspoň nezažil. Naopak se mockrát zažil, že jsem při koupi zadal jiné (i vymyšlené) číslo pasu a nic se nestalo, ani pokud nešlo změnit při online check-inu. Koneckonců, vždycky se můžeš odbavit i na letišti.


U Ryanairu napríklad je číslo dokladu totožnosti vždy zakomponované v QR kóde / barcode na boarding passe. Či by to mohol byť reálny problém netuším, ale raz som to radšej dopredu riešil cez live chat RYR a odpoveď bola že áno, musia to manuálne zmeniť a nech pošlem nové číslo pasu a vytlačím nový BP.

0 Citovat

Jo, u Ryanairu je to pravda, nicméně odpověď live chatu je často jiná, než realita. Já mám s Ryanairem už docela dost letů a jednou jsem letěl na novou občanku (starou mi ukradli) + několikrát po předložení pasu i přesto, že na BP byla vyplněna občanka a nikdo nic neřešil. Myslím, že zvlášť u cest po Evropě čísla pasů fakt nikdo nehrotí.

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Ja Ti bohuzel neporadim, ale budu rada, jestli potom napises, jak jste to vyresili. 

Nakoniec som našiel ešte inú OTA, každopádne na ďalšej OTE som našiel info o tom, že pre x spoločností obzvlášť pre lety EÚ-USA platí, že na vydanie e-ticketu požadajú údaje o pase.. Takže neviem, asi staré informácie alebo tam majú nejaké iné spôsoby bookovania

0 Citovat

Údaje o pasu požadují, ale není problém je kdykoliv změnit a konkrétně zvlášť u letů EU-USA, kdy se API (Advance Passenger Information) dá běžně vyplnit na webu aerolinky do 48 hodin před odletem. Jak říkám, cestování na jiné číslo pasu než se zadává při koupi, je zcela běžná praxe. Hlavní jsou jen dvě věci: aby byla shodná osoba cestující na daný pas a aby ten doklad splňoval požadavky ohledně platnosti dle daného státu. 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Jo, u Ryanairu je to pravda, nicméně odpověď live chatu je často jiná, než realita. Já mám s Ryanairem už docela dost letů a jednou jsem letěl na novou občanku (starou mi ukradli) + několikrát po předložení pasu i přesto, že na BP byla vyplněna občanka a nikdo nic neřešil. Myslím, že zvlášť u cest po Evropě čísla pasů fakt nikdo nehrotí.

Z me zkusenosti je Ryanair support zrejme dost chaoticky.

Zkousel jsem zrusit letenku v souvislosti s jejich posledni zmenou pravidel pro zavazadla nekdy na podzim, ale az pote, co se rozhodli rezervacim pred zmenou podminek zavazadla zpetne priznat. Mezitim, co neodpovidali na email jsem to vyresil pres live chat kladne ve svuj prospech a az po par dnech  - kdy byl uz refund na mem bankovnim uctu - z emailu prislo, ze mi nic nevrati :)

Pri reklamaci zpzodeni stejneho letu me prislo, ze na kompenzaci nemam narok kvuli "air traffic restriction" a kolegovi na stejny let odpoved "bird strike".

Celkem ocividne je to u nich loterie :)

0
13 reakcí