Přeju všem krásné odpoledne. Hrozně ráda bych prošla fórum, a možná bych odpověď i našla, ale spěchá to, tak mi snad někdo poradíte. Dlouho se toužím podívat do JV Asie, a teď na mě vyskočily letenky do Bangkoku za necelých deset tisíc, s tím že se rezervuje přímo přes ten daný portál (není to CL.) Jenže já mám načteno, že se letenky nemají kupovat přes třetí strany, ale jen u konkrétní aerolinky. Jenže když to tam zadám, není to 10k, ale 16k. Poradíte prosím? Nejsem v tom vůbec zběhlá, ale chci už konečně překonat ten strach z "co kdyby se něco stalo." Děkuju moc.  .

Prosím o radu. Podvod, nebo opravdu "levné" letenky?

Založila ve fóru Hledám letenku

Přeju všem krásné odpoledne. Hrozně ráda bych prošla fórum, a možná bych odpověď i našla, ale spěchá to, tak mi snad někdo poradíte. Dlouho se toužím podívat do JV Asie, a teď na mě vyskočily letenky do Bangkoku za necelých deset tisíc, s tím že se rezervuje přímo přes ten daný portál (není to CL.) Jenže já mám načteno, že se letenky nemají kupovat přes třetí strany, ale jen u konkrétní aerolinky. Jenže když to tam zadám, není to 10k, ale 16k. Poradíte prosím? Nejsem v tom vůbec zběhlá, ale chci už konečně překonat ten strach z "co kdyby se něco stalo." 

Děkuju moc. 
0

Ahoj, napiš, přes koho to chceš koupit, aby se dalo poradit.

0 Citovat

Ahoj, je to akce od Zaleťsi, přidávám i konkrétní odkaz.

https://zaletsi.cz/akce/thajsko-...-9-929-kc/
Děkuju moc. :) 

0 Citovat

Za stejnou cenu, dokonce o celých 5,-Kč to můžeš koupit tady na CL...

https://1url.cz/PMN5t

Žádné terno to ale v kombinaci dopravce a ceny není...

0 Citovat

Ale zase rozumné letové časy... dobře to vypadá, já bych se toho nebál :-)

0 Citovat

Možeš si ju kupit "priamejsie" u predajcu leteniek ,v tomto pripade "letuška" za 9706,-

tam už obava može byt menšia .

Alebo priamo u  UA za 9412,-

Cena je výber z najlacnejšich dni. termin 25.5-7.6

0 Citovat

cali napsal(a):

Za stejnou cenu, dokonce o celých 5,-Kč to můžeš koupit tady na CL...

https://1url.cz/PMN5t

Žádné terno to ale v kombinaci dopravce a ceny není...

Mám ještě čekat, že by se třeba objevily levnější letenky? Nebo to nemá smysl? 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Ale zase rozumné letové časy... dobře to vypadá, já bych se toho nebál :-)

Máte se zaleťsi, nebo jinými podobnými stránkami zkušenosti? Zatím jsem rezervovala jen u easyjet a wizzair, tak nevím. :( 

0 Citovat

Peter napsal(a):

Možeš si ju kupit "priamejsie" u predajcu leteniek ,v tomto pripade "letuška" za 9706,-

tam už obava može byt menšia .

Alebo priamo u  UA za 9412,-

Cena je výber z najlacnejšich dni. termin 25.5-7.6

Bohužel potřebuju červencový termín kvůli škole. Máte s letuškou zkušenosti? Nebo obecně s letenkami do Asie? Nerada bych byla nějak nepříjemně překvapená, ale hrozně ráda bych už se do Asie konečně podívala. :) 

0 Citovat

Konkrétně se zaleťsi ne, většinou jdu rovnou přes aerolinku, ale už jsem kupoval třeba přes momondo, letušku, airfinder, mytrip atd. Pokud se něco nepokazí, tak problémy nebývají... Jestli to jde přímo od UA za 9400, jak našel Peter, tak to kupte tam. 

0 Citovat

Bol to orientačný termín,treba pozret na Vám vyhovujucejsie.Letuska je bežný predajca etablovany na trhu.Ako bolo napísané pokial sa niečo nepokazi tak problémy nebývajú.

0 Citovat

Každopádně hledáte červencový termín, takže bohužel s dobrou cenu nemožno počítat. Navzodry tomu, že v Thajsku je mimosezónní období, ceny letenek se obecně řídí sezonami na severní polokouli, resp. v Evropě a Severní Americe a letní prázdniny ve valné většině případů z akcí bývají vyňaty.

0 Citovat

Uplne tak beznadejne ,jak pise Krystof, bych to nevidel , zejmena . kdyz  tam vlastne je mimosezona 

My letime v unoru a sehnal jsem letenky za cenu neco pres  7000 Kc , nakonec  i v Evrope se  o prazdninach daji sehnat letenky do  primorskych  destinaci  za dobre ceny , kdyz  si to clovek hlida , vubec asi nejhur se hleda cokoliv na Silvestra 

Jinak taky radeji volim nakup u leteckeho prepravce , po Evrope vlastne vzdycky  a mimo Evropu asi o co jde konkretne  , zejmena  u akci  a je treba rozlisovat error fare  a  akci , ktera skutecne muze byt  podezrele levna .ale o povod nejde 

0 Citovat

Tak ještě jednou, že je mimosezona "tam" je úplně jedno, jde o to, že "tady" je hlavní sezona a to za kolik letíte v únoru je rovněž úplně jedno, když dotyčná chce letět v červenci.

0 Citovat

eremi asi,  zase budu za blbeho , ale to ze  tady je  hlavni sezona , neznamena , ze nejaka  letecka spolecnost nemuze  vypsat  akci  , oni potrebuji dostat turisty tam  , protoze tam  maji  mimosezenu  , souhlasim , ze je jedno za kolik letime v unoru , to ale prece neznamena ze v cervenci nebude nic  pod 10000 , to nemuzes ., ale vedet ani ty .ani ja , jen predpokadate s Krystofem ze jsou prazdniny  , ale stejne prazdniny byly i letos a presto jseme leteli do Prevezy za 20 euro tam a za 20 zpet  a to jeste v obdobi  svatku zacatkem cervence , mimochodem s easyJet a  nejaky rok zpet jsm koupil Ryanair za  20 euro  do Fara  v uplny vrchol tedy prelom cervence a srpna ,,,

Netvrdim , ze nema koupit za  9500,ze to bude  v cervenci o 2000 levnejsi , navic  mimo Evropu mam jen vseobecny prehled  o cenach  a nemam to vysledovane  jako treba  lety mezi Irskem a CR a lety Ryanairu 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Každopádně hledáte červencový termín, takže bohužel s dobrou cenu nemožno počítat. Navzodry tomu, že v Thajsku je mimosezónní období, ceny letenek se obecně řídí sezonami na severní polokouli, resp. v Evropě a Severní Americe a letní prázdniny ve valné většině případů z akcí bývají vyňaty.

Myslíte, že pokud bychom termín posunuly na červen, má smysl čekat na nějakou akci? 

0 Citovat

Mikire, troufám si tvrdit, že to, že v červenci nebude nic pod 10 tisíc, opravdu vím. Jak říkám, mimosezona v Thajsku je úplně jedno, o letních prázdninách jsou prostě ceny vždy dražší a nepamatuju akci, která by nebyla error (na což se samozřejmě nedá absolutně spolehnout), který by se týkala prázdnin, nehledě na destinaci. Mluvím samozřejmě o dálkových letech. 

Srovnávat akce po Evropě je v tomto případě úplně mimo, zvlášť v kontextu minulého roku, kdy cenami zahýbal start Laudamotion. Protože akce hledám denně, vím, že například v létě 2017 a jakékoliv léto před ním, byly jakékoliv ceny pod 50 € kamkoliv v Evropě u moře z říše snů, takže tohle je srovnání trochu mimo. Teď je evropský trh, především ex. DE/AT přehlcený, proto větší šance na lepší cenu, otázkou je, jak dlouhé to bude mít trvání. 

Anet: na červen je šance na levnější letenku určitě daleko větší.

0 Citovat

Za 9,5t bych to koupil ted a necekal. I kdyz bude nejaka akce, tak pod 9 to podle mne nepujde, to uz by spis byl error. Ja potreboval letet Thajsko koncem srpna a jeste byl vazany na prg - kbv. Od podzimu  predchoziho roku jsem si hlidal letenky. Akce vzdy byly do cervna a pak od zari. Na srpen nic. Na jare jsem tedy koupil letenky za normalni cenu a do odletu zadna akce na srpen stejne neprisla.

0 Citovat

Anet napsal(a):

Myslíte, že pokud bychom termín posunuly na červen, má smysl čekat na nějakou akci?

Jestli vám termín a cena vyhovuje, koupil bych to přes odkaz který uváděl cali a víc bych neřešil. 


 

mikir napsal(a): eremi asi, zase budu za blbeho

Asi? Chápeš pojem zobecnění? Vyplývá z tvé zkušenosti z jediného letu a následného traktátu bez pointy nějaké obecně pravidlo? 



0 Citovat

Chapu Krystofe , ze hledas denne .takze mas urcite  vetsi prehled nez ja  , navic priznam , ze prazdniny me  moc nezajimaji  litame v cervnu a v zari  , letosek byl trosku jiny  kdyz jsme meli na jare  Jamajku a na podzim  Mauritius , takze to beru zpet  s tim cervencem , trosku jsem to asi bral i podlle letu do USA ,,ale to je asi zase trosku o necem jinem 

0 Citovat

Na červenec byly akce u Thai a Qatar loni. Akční cena však byla okolo 12 tisíc korun.

0 Citovat

Jeden ze základních předpokladů pro "létání levně" je flexibilita - nefunguje to tak, že chci letět 5.8. tam a 25.8. zpátky, zásadně pouze z Prahy a určitě ne s arabášema a ona  na to bude nějaká akce. Pokud ano, je to obrovská haluz. 

Pokud budeš mít flexibilní datum cesty někdy v červnu a nebude ti vadit drobné nepohodlí např. v podobě cesty na jiné letiště nebo delšího přestupu, je veliká šance, že do té doby bude ještě několik akcí s cenou kole těch 10 tis. Že by byl nějaký super deal za 7 tis se očekávat nedá (možná bude, ale bude to za něco - špatné časy/letiště/přestupy...) takže pokud máš vyhovující letenku za 10 tis, kup to.

Co se prodejců týče, doporučuji nakupovat buďto přímo u dopravce anebo u prodejců v ČR zavedených, tedy Student agency, Letuška, Pelikán, a jestli jsem na někoho zapomněl tak se omlouvám. Z pohledu tohoto fóra je ideální nakoupit zde - vše zařídí student agency vš. veškerého servisu, ale padne z toho nějaká kačka pro provozovatele fora. Bez dobré angličtiny bych se nákupu od zahraničních prodejců (kvůli ušetřeným dvěma stovkám) vyhnul. 

0 Citovat

Možno práve Ukrajinci dajú ešte nejaké promo, ale inak sa bez erroru na nižšiu cenu nedostaneš. QR mal minulý rok z Budapešte tiež okolo 350€ na leto.

0 Citovat

ahoj cestovatele, chci pomoci dvojici ktera potrebuje letet PRG - ICN (muze take z MUC, VIE, WRO, FRA pokud nabidka bude zajimava). Komplikuje to termin = 9.9 musi byt v ICN a zpatky chteji 20.9. Ocekavana cena vcetne 2 odbavenych kufru za oba max. 27.500 CZK. Co jsem nasel byl let Finnair za 31,5 a pak Alitalia za 28,5 s overnight ve FCO co neni stastna volba. Nejaka doporuceni? Dekuji za pomoc.

0 Citovat

Přeloženo: To co se psalo výše jsem vůbec nečetl, sice se v letenkách nevyznám ale stejně se tvářím že vyznám a někomu se snažím pomoci (§ 2950 NOZ) . Mají pevná data letu, v podstatě i celkem pevně daná letiště, nepohodlí v podobě overnight přestupu neakceptují - musí si počkat na akci/chybu (spíše nebude) nebo prostě zaplatit. 

0