Ahoj, shanim emailovy kontakt na wizzair ohledne velikosti zavazadla. v podminach totiz nikde nemaji informace, ktere potrebuju vedet. diky za odpovedi .

Emailovy kontkat na wizzair?

Založil ve fóru Letecké společnosti

24 reakcí

Ahoj,

shanim emailovy kontakt na wizzair ohledne velikosti zavazadla. v podminach totiz nikde nemaji informace, ktere potrebuju vedet.

diky za odpovedi

0

Ahoj, bohužel neseženeš. Wizz Air se dá kontaktovat pouze na speciálně placené telefonní lince, případně vložit komentář k random příspěvku na Facebooku a doufat, že někdo od Wizzu odpoví (soukromé zprávy posílat nejdou). Co konkrétně potřebuješ vědět?

0 Citovat

Ahoj Krystofe, diky za odpoved, jeste v rijnu byla moznost jim poslat email (ale na odpoved meli az 30 dni), po zavedeni tech novych pravidel to ale zrusili asi.

Nikde nemuzu dohledat rozmery a povolenou vahu sportovniho vybaveni (zavazadla). Letime s katovic, kde mi nekolikrat delali problemy s uplnyma blbostma (ze notebooku neni baterka nebo lahvicka s tekutinou v prirucaku (slivovica) do 100ml neni original uzavrena apod.), proto jsem chtel mit pro jistotu vytisteny nejaky papir...


A druha vec, jestli je moznost nesouhlasit s tim jejich zmensenim zavazadla (z  55 x 40 x 23 cm na 40 x 30 x 20 cm), kdyz jsme si koupili letenky pred zmenou pravidel o zavazadlech, podle vyjadreni na jejich strankach:  "Pro zákazníky, kteří cestují po 1. listopadu 2018 a kteří si zakoupili lístky před 10. říjnem bez priority WIZZ, bude rezervace aktualizována s bezplatným odbavením zavazadla o hmotnosti10 kg (je třeba ho odevzdat na odbavovací přepážce)."


Diky a Vesele Vanoce



0 Citovat

tak skus toto, odtialto sa mi ozvali ked sme riesili kompenzaciu

Customerrelations1@wizzair.com 

0 Citovat

Ahoj.

Máte někdo aktuální email adresu, která funguje?

Dík

0 Citovat

Myslím, že nejčastěji fungovala devítka, ale pokud jim jen tak pošleš mail a v předmětu nebude referenční číslo, tak by to myslím nemělo vůbec projít.

0 Citovat

Dík. Já potřebuji pro banku jenom prokázat, že jsem poslal reklamaci na email.

Dál mne to nezajímá, protože se chystám uplatnit chargeback za ten error do Catanie a jednou z podmínek je komunikace.

Jinak jsem zkoušel i chat a ten mají vypnutý.

 

0 Citovat

Tak to už je pak asi jedno, jaké číslo za to customerrelations napíšeš. 😆

0 Citovat

Audit napsal(a):

Dík. Já potřebuji pro banku jenom prokázat, že jsem poslal reklamaci na email.

Ono ten doklad toho neni zas tak moc potreba IMHO. Moje banka (CSOB) ho podle t&c taky vyzaduje, ale loni jsem chargebackoval nejaky penize od jakesi mistni autopujcovny na st. martenu.

Nemel jsem na ne zadny kontakt (uctenku a potvrzeni z autopujcovny jsem vyhodil jeste na ostrove, nemel jsem vubec nic krome platby) tak jsem do zadosti napsal, ze je ani nemam jak kontaktovat, a zchargebackovali to tak jako tak.

0 Citovat

Jox, tak určitě by bylo lepší mít nějaký kontakt, na který by odpověděli. Nicméně, když chtějí zůstat v anonymitě, tak jim to dopřeji.

Sankce za chargeback od vydavatele karty je tímto nemine.

 

0 Citovat

Nějak vás nechápu. Proč to řešit hned  chargebackem kvuli pár stovkám. Wizzu všechno trvá hrozně dlouho. Až když  nepošlou peníze 2 měsíce, tak to začnu případně řešit. A i kdybych to nechal v kreditu, tak se stane prd. Většina z vás s nimi stejně létá. Kdyby se jednalo o vyšší tisíce, tak bych to chápal. No každý se asi baví jinak 😀

0 Citovat

Úplně jednoduše koresponduji jejich chování vůči klientům.

A když zaplatím za letenky 42,- eur tak chci mít zpět 42,- eur a ne 38,-.

6 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Nějak vás nechápu. Proč to řešit hned  chargebackem kvuli pár stovkám. Wizzu všechno trvá hrozně dlouho. Až když  nepošlou peníze 2 měsíce, tak to začnu případně řešit. A i kdybych to nechal v kreditu, tak se stane prd. Většina z vás s nimi stejně létá. Kdyby se jednalo o vyšší tisíce, tak bych to chápal. No každý se asi baví jinak 😀

Sorry, já zas nechápu tebe, proč bych měl někomu bezúplatně půjčovat peníze? Chyba nebyla na naší straně, ale na jejich. Já koupil, oni zrušili (nemám nic proti, byla to evidentní chyba, riziko zrušení jsem akceptoval, nebudu tu kopat, že tu letenku chci a budu se soudit - za zkoušku to koupit stálo). Co neakceptuji je, že pokud oni zruší rezervaci, vychcaně mi dají kredit s platností 1 roku. Pokud zruší službu z důvodu jejich pochybení, mají automaticky vrátit peníze nazpět, ne si peníze nechávat a otravovat stylem "zákazníku, jestli chceš zpátky peníze, vyplň formuláře, starej se ty a hlavně čekej - máš přece kredit". Neřekl bych zase ani popel kdyby dali těch jejich +20% jako případnou kompenzaci, že si nechávají moje peníze. U mne se jedná již o ty vyšší tisíce (rodinný výlet s kufry). 

6 Citovat

Audit: u Wizzu to funguje tak, že vyplníš formulář, dostaneš mailem potvrzení a pak buď možná udělají co mají nebo se ti možná ozvou mailem a na ten pak jde odpovědět.

0 Citovat

Ani ten mail se screenem platby nešel odeslat. Vracelo se to zpět na předchozí stránku. Já to řešit nebudu, je to jejich přístup k zákazníkům, takže teď toho využiju. Klidně budu charbackovat ty 4,- eur. Mne to nic nestojí - bude to řešit banka a VISA.

1 Citovat

Tak chápu, že chce člověk zpátky prachy. Wizz je ale natolik známý, že jen naivka si může myslet, že mu prachy pošlou obratem. Aspoň někdo, kdo sem chodí pravidelně, by to měl vědět. Je to ale každého boj. 

U Wizzu mají na všechno měsíc, často i víc, takže myslet si, že něco vyplním a za pár dnů mám peníze zpět, je poněkud nepochopení situace. 

0 Citovat

Nepochopení situace spočívá spíš v tom, že Audit tady neřeší dobu čekání na vrácení peněz, ale to, že při platbě v EUR mu vrátili (už na ten kredit) nižší částku, než kterou za letenky zaplatil.

1 Citovat

Asi je tady chyba v usudku, co je a k cemu slouzi chargeback. Ten se ma pouzit az pokud obchodnik nereaguje a neplni sve zavazky. Obecne se ocekava, ze se obchodnikovi nechava lhuta na reakci. Zhruba 30 dni.

A jak funguje? Na wizzair dojde dotaz, ze je tady nejaka reklamace a co se deje. Pokud wizz do 30ti dni nezareaguje, reklamaci automaticky vyhrava zadavatel. Pokud tady bance odpovi, ze je vse v poradku dle lhut a jejich obchodnich podminek, ma zadavatel reklamace smulu. I kdyby obchodnik lhal.

Rozhodne chargeback nema slouzit pro netrpelive klienty.

1 Citovat

Ala napsal(a):

Nepochopení situace spočívá spíš v tom, že Audit tady neřeší dobu čekání na vrácení peněz, ale to, že při platbě v EUR mu vrátili (už na ten kredit) nižší částku, než kterou za letenky zaplatil.

Tak pak by mohl reklamovat az ten rozdil..

0 Citovat

No vždyť to píše, že bude chargebackovat 4 eura a ne celkovou částku.

0 Citovat

Mas pravdu, omlouvam se. Jsem na paralenu, moc mi to nemyslo. Ale porad plati, co jsem napsal. Predpokladam, ze jeste nema penize na uctu, takze ani nevi, jaka je jeho celkova ztrata. A i o tu by se mel jeste pokusit se porvat primo u wizzu.

 

Edit: tedy alespon ja jeste zadne penize na karte nemam :-)

1 Citovat

Není jak se porvat. Chat nefunguje, mail automatická odpověď, reklamaci nelze odeslat. Takže budu pracovat s tím, že jsem kontaktoval Wizz a ten nereaguje. 

Přišla faktura na nižší částku.

Wizz si dělá vlastní konverzi. 

Placeno bylo v eur.

Refund počítají v Kč a konverze je na eur.

5 Citovat

Jsou to prostě zmrdi, co  chtějí vydělat i na vlastní chybě. Pokud to nebylo schválně.

2 Citovat

Právě to je to, co jim chci znepříjemnit. Nevadilo by mi, že jsou peníze na kreditu (je to malá částka) ale, že udělali chybu a ještě chtějí odrbat zákazníka. 

5 Citovat

Já jsem na tom úplně stejně, za letenky jsem zaplatila 61,66 eur, fakturuji mi 57,31 eur, na minusove fakture je 57,26 eur a na kreditu je 1.446,- Kc.

0
24 reakcí