Máme volná 2 místa ve skupinové letence z Prahy na Nový Zéland. Přílet do Auckland, odlet z Christchurch. Cesta PRG-AKL, 21. ledna:EEK140 Praha 21.01.2019 (15:30) Dubaj 22.01.2019 (00:20) 05:50EK448 Dubaj 22.01.2019 (10:05) Auckland 23.01.2019 (11:20) 18:15 Zpět CHC-PRG, 09. února: EK413 Christchurch – Intl. 09.02.2019 (18:45) Dubaj 10.02.2019 (05:15) 19:30 EK139 Dubaj 10.02.2019 (08:55) Praha 10.02.2019 (12:40) 06:45 ÚPRAVA: pokud máte o letenku/letenky zájem, ozvěte se prosím, domluvíme se na ceně. Třeba těch navrhovaných 10.000 Kč... .

Prodám 2 letenky Nový Zéland, Emirates PRG-AKL/CHC-PRG, 21.1-9.2.19

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

Leonard napsal(a):

Není důvod být hned zlej. Nicméně, náhodné datum v dubnu vychází s Emirates do Aucklandu na 30 000 Kč. Reálně ji udáte opravdu za těch cca 10 000 Kč, 14 000, pokud to někomu extra sedne. 


Jak tady někdo zmiňoval, možná nejvíce parády udělá soutěž o letenky na facebooku ;)


Ať se daří!


Děkuji.

0 Citovat

Aerolinky prodávají letenky na poslední chvíli za majlant, protože cílí na business klientelu a zoufalce, co letět musí. Vy máte opačný problém, potřebujete najít někoho, kdo by letět chtěl na poslední chvíli. A těch asi nebude moc. Když nasadíte vysokou cenu, šance se ještě sníží. Takže šanci udat máte, ale spíše formou aukce. Bude budit menší negativní emoce.

0 Citovat

marketa napsal(a):

Příspěvek bych smazala, abych tady nedráždila další pravověrné cestovatele, kteří mají patent na cestování, ale přes veškerou snahu to smazat nejde.  

Díky ne úplně ideálně zvolenému webu jsem ale poučena. Tak děkuji i za ty komentáře, které se třeba jen vysmějí . I když mě zcela odradili od toho, abych tady ty letenky nabídla třeba jen za těch 10 tisíc.

Ajééje, ve vzduchu je cítit ublíženost  :-)  Pokud tazatelka pořád stojí o konstruktivní návrh, nechť překousne svoji pýchu a přece jen nabídne letenku za 10000. Ve výsledku to bude znamenat ztrátu menší o 20000, než kdyby je nechala ve své hrdosti propadnout. To už za kousnutí do kyselých hroznů stojí. Nebo ne?  ;-)
0 Citovat

Já bych si tipl, že se té CK plán na tento zájezd za 107 tisíc nevydařil a vůbec nikdo se nepřihlásil. Tak se snaží aspoň prodat předem koupenou hromadnou letenku pro 2 osoby, tj. pro pana českého řidiče a majitele CK v jedné osobě plus paní českou průvodkyni. Oni vlastně asi ani moc s realizací zájezdu nepočítali, když doporučují zájemcům uzavřít pojištění storna zájezdu, které není v ceně. 

0 Citovat

Jinak si teda myslím, že by příspěvek mohl sloužit k hlubšímu zamyšlení. Pokud se tady těch 5 - 7 lidí, kteří všechno ví, sesypou na každého méně informovaného diskutujicího, forum zcela pozbyde jakoukoliv kredibilitu.


Sám jsem už u sebe pozoroval autocenzuru při zamyšleném dotazu, “abych to neschytal”. Není to správna cesta.

0 Citovat

Tony68 napsal(a):

Já bych si tipl, že se té CK plán na tento zájezd za 107 tisíc nevydařil a vůbec nikdo se nepřihlásil. Tak se snaží aspoň prodat předem koupenou hromadnou letenku pro 2 osoby, tj. pro pana českého řidiče a majitele CK v jedné osobě plus paní českou průvodkyni. Oni vlastně asi ani moc s realizací zájezdu nepočítali, když doporučují zájemcům uzavřít pojištění storna zájezdu, které není v ceně. 

Skupinová letenka je pro 10 a více lidí.

A pojištění storna zájezdu - doposud jsem žila v domnění, že je to pojištění k ochraně zákazníka. Pojistné se mi nabízí i při nákupu individuální letenky na většině letenkových serverů - pro případ, že nebude cestující moci odletět a storno poplatek na většinu běžně kupovaných letenek je snad plná cena letenky.  Aspoň myslím.  Zatím jsem to naštěstí ještě nemusela řešit. Podle mě se pojištění sjednává pro případ, kdy klient z různých důvodů nemůže odjet na dovolenou (nebo využít zakoupenou letenku). Čím kratší doba před začátkem zájezdu, tím větší storno poplatek. Pojišťění by pak mělo sloužit k tomu, aby klientovi stornopoplatek za zrušení cesty uhradila. Čím dražší zájezd, tím větší smysl pojištění storna dává. Ale možná zase jen něco nevím.

0 Citovat

Mas pravdu, ludia by sa mohli hlbsie zamysliet ... predtym ako napisu peachovinu.  Problem menej informovanych je ten, ze sa im nechce hladat 100x omlienane veci., ak by bola otazka legitimna, tak neverim ,ze sa tu neporadi bez  zbytocnych poznamok. Celkovo tema ako tato je az priam urazliva,  pani pride na forum medzi ludi ktori vedia ako to chodi a ked jej to objasnia, este z nich ide robit buranov. Viac takych tem a kredibilita tohto fora by u mna rapidne klesla , poslednu dobu je to uz aj tak zle. Vid nedavno diskusia agresivneho typka v teme Ryanair

0 Citovat

Tony68 napsal(a): Oni vlastně asi ani moc s realizací zájezdu nepočítali, když doporučují zájemcům uzavřít pojištění storna zájezdu, které není v ceně. 

Já nejsem telepat, abych věděl s čím počítali nebo ne  Nicméně, kdyz někdo dá za zájezd ve dvou přes 200,000 Kč, tak mi přijde vcelku logické mu pojištění storna doporučit, (pokud na to nepřišel sám). Může se pár dní  pred odjezdem polámat na náledí, chytnout ho slepák nebo ho skolit angína a bůhví co ještě...!?!?

0 Citovat

Nechtěl jsem se do debaty pouštět, ale nedá mně to...


Ta avízovaná cena je prostě mimo. Ale na druhou stranu každý den stává blbec. Takže se někdo může najít. Rodiče, kteří zrovna budou chtít letět za dětmi, děti za svými známými atd.  Tedy bych to úplně nezatracoval, ale pak bych to rozvěsil všude možně a asi bych nečekal kupce tady na fóru, kde si prostě většina lidí podobnou letenku zajistí za mnohem menší peníz. Zkus jiné weby, FB atd.

 Také nesouhlasím s formou některých odpovědí, na druhou stranu jsou míněné dobře a ukazují realitu, nemá cenu si nalhávat, že tohle je nějaký dobrý deal. Možná ano, ale za těch 10t.

Každopádně přeji úspěch při prodeji a změně letenky.
0 Citovat

Leonard napsal(a):

Jinak si teda myslím, že by příspěvek mohl sloužit k hlubšímu zamyšlení. Pokud se tady těch 5 - 7 lidí, kteří všechno ví, sesypou na každého méně informovaného diskutujicího, forum zcela pozbyde jakkoukoliv kredibilitu.


Sám jsem už u sebe pozoroval autocenzuru při zamyšleném dotazu, “abych to neschytal”. Není to správna cesta.


S tvým názorem rozhodně nesouhlasím. Paní se taky zaregistrovala jenom proto, aby nabídla k prodeji letenku na NZ s odletem za dva týdny za 38 tisíc. Ta nabídka je samozřejmě totální úlet, třeba už proto že se to tady jmenuje cestujLEVNĚ. Zkus se zaregistrovat  například na forum o Subaru a napiš, že prodáváš jetej Forester z roku 2002 za 350 tisíc a na prodej spěcháš. Schytáš to ještě víc. I kdyby za mnou s touhle letenkou přišel můj nejlepší kamarád, tak se ho zeptám, jestli nespadl z višně, to je přece úplně normální reakce. Čím víc dementních dotazů se na foru cestujlevne objevuje, tím celková úroveň klesá. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):


S tvým názorem rozhodně nesouhlasím. Paní se taky zaregistrovala jenom proto, aby nabídla k prodeji letenku na NZ s odletem za dva týdny za 38 tisíc. Ta nabídka je samozřejmě totální úlet, třeba už proto že se to tady jmenuje cestujLEVNĚ. Zkus se zaregistrovat  například na forum o Subaru a napiš, že prodáváš jetej Forester z roku 2002 za 350 tisíc a na prodej spěcháš. Schytáš to ještě víc. I kdyby za mnou s touhle letenkou přišel můj nejlepší kamarád, tak se ho zeptám, jestli nespadl z višně, to je přece úplně normální reakce. Čím víc dementních dotazů se na foru cestujlevne objevuje, tím celková úroveň klesá. 


Fórum cestuj levně  navštěvuji pravidelně, ale nepřispívám do žádných diskuzí. Ale jinak ano, registraci jsem provedla kvůli nabídce letenek. Řekla bych, že toho lituji, ale na druhou stranu je toto neocenitelná zkušenost. Chtěla jsem příspěvek smazat, ale nejde to.


Omlouvám se všem, které jsem svou nabídkou jakkoliv urazila.

0 Citovat

@marketa: Pokud se ti, Markéto, několik lidí snaží osvětlit Tvé možnosti a šance v tomto případě, Ty místo, abys reagovala a přemýšlela o vstřícnosti a zároveň svém zájmu prodat letenky, se jen urazíš jako malé dítě, které nedostane svou hračku?  Co jsi vlastně chtěla?  Najít Neználka?

0 Citovat

Majka napsal(a):

@marketa: Pokud se ti, Markéto, několik lidí snaží osvětlit Tvé možnosti a šance v tomto případě, Ty místo, abys reagovala a přemýšlela o vstřícnosti a zároveň svém zájmu prodat letenky, se jen urazíš jako malé dítě, které nedostane svou hračku?  Co jsi vlastně chtěla?  Najít Neználka?

Děkuji, své šance jsem pochopila. Jen občas nedávám formu. A věřte mi, že letenky řeším z osobních důvodů, za neveselých okolností.  Nijak se neurážím, jsem ráda, že vím, jak to je. Chtěla jsem příspěvek smazat a dát ho tam třeba znova s uvedením jiné, reálnější ceny.  Fakt to nejde, nevím proč. Nikde jsem nenašla žádný kontakt na nějakého administrátora. Jestli kvůli tomu, že je to celé tohle vlákno... 

Za zpětnou vazbu jsem několikrát poděkovala. A nebyla to ironie. A omluva byla myšlena vážně.

0 Citovat

Breathe napsal(a):


... Čím víc dementních dotazů se na foru cestujlevne objevuje, tím celková úroveň klesá. 

 

Co to je "dementní dotaz"? Řekl bych, že jakýkoliv dotaz, můj, tvůj nebo kohokoliv jiného se může někomu zdát dementní... Jsou všechny dotazy dementní?

0 Citovat

floodland napsal(a):

No lepsi reklamu si cestovni kancelar udelat nemohla. Pritom stacilo tak malo, misto nesmyslne ceny drazba treba na 3 dny od 10.000,-  A to si jeste myslim, ze v tomto konkretnim pripade se dalo domluvit primo s Emirates na flexibilite zpatecniho letu, pripadne navrat take z Aucklandu. Tedy presne ty parametry, ktere ty letenky delaji neprodatelnymi. Skoda Marketo, ze jste to neuchopila jinak.

Nedělala jsem reklamu, nesnažila se prodat zájezd. Řeším teď spoustu jiných věcí. Dražba mě nenapadla, nevím, jak se dělá. Letenka je to skupinová, koupená přes prodejce letenek. Netuším, jestli by šlo změnit parametry u dvou letenek z deseti. Teprve v pondělí s nimi budu volat a začnu řešit. Tohle mi přišlo jako jednodušší řešení. Ale děkuji za nápady. Aspoň vím, o čem s nimi mluvit.

0 Citovat

@mirjur: díky , souhlasím, všichni neví vše. A je tu spousta zkušenějších, kteří jsou ochotni dát radu. Pánové, pokud víte, poraďte Markétě řešení. Třeba nakonec mohou být obě strany spokojeny.  A může se to stát v budoucnu i někomu z nás.


0 Citovat

mirjur napsal(a):

 

Co to je "dementní dotaz"? Řekl bych, že jakýkoliv dotaz, můj, tvůj nebo kohokoliv jiného se může někomu zdát dementní... Jsou všechny dotazy dementní?


Dementní dotaz je každý, na který si lze okamžitě vygooglit odpověď. Dementní dotaz je i dotaz, na který nelze rozumně odpovědět, například "letím s Ryanair a mám kufr o 1, 2, 3 (doplň si jakékoliv číslo) cm větší kufr, projde mi to?" Nebo, přestupuju na letišti XY na jedné letence a mám čas x hodin, stihnu to?" Všechny tyhle příspěvky obsah fora jenom degradují. To už si radši přečtu něco od padrina a jeho alter eg což aspoň (většinou) má vtip. 

0 Citovat

Majka napsal(a):

@mirjur: díky , souhlasím, všichni neví vše. A je tu spousta zkušenějších, kteří jsou ochotni dát radu. Pánové, pokud víte, poraďte Markétě řešení. Třeba nakonec mohou být obě strany spokojeny.  A může se to stát v budoucnu i někomu z nás.


Vždyť už tady lidi Markétě všechny možnosti navrhli - snížit cenu letenek, dát je do dražby, zkusit změnu u emirates a nebo je využít marketingově. 

0 Citovat

marketa napsal(a):

Nedělala jsem reklamu, nesnažila se prodat zájezd. Řeším teď spoustu jiných věcí. Dražba mě nenapadla, nevím, jak se dělá. Letenka je to skupinová, koupená přes prodejce letenek. Netuším, jestli by šlo změnit parametry u dvou letenek z deseti. Teprve v pondělí s nimi budu volat a začnu řešit. Tohle mi přišlo jako jednodušší řešení. Ale děkuji za nápady. Aspoň vím, o čem s nimi mluvit.


Ony ty negativní reakce vycházejí z nedostatku informací. Kdybych ještě neměl žádné info jak je to se stornem... taky bych nabídl letenky (nebo celý zájezd) třeba za nákladovou cenu a snižoval bych až po ověření "stornovatelnosti". 

Dejte nám sem alespoň  vědět, jak to celé dopadlo. Píšete, že na forum chodíte už dlouho, takže jste zde posbírala určitě spoustu informací a bylo by fajn třeba alespoň nějakou zkušenost se skupinovými letenkami zdejší komunitě vrátit. 

0 Citovat

Tak hlavne sa netreba "urazat" a brat si z toho nejake negativne emocie alebo "skusenosti". Nech je dovod predaja danych leteniek akokolvek smutny, tak hlavne si treba uvedomit ze dane letenky na dany termin za danu cenu su NEPREDAJNE! ( a zbytocne si tu budeme nahovarat ze sa stane zazrak ). Takze z toho mi vychadza iba :

1. hned zajtra zavolat do Emirates a infomovat sa ci sa nedaju za nejaky poplatok stornovat, pripadne zmenit ( termin, miesto odletu/miesto priletu atd...napr posunut dany termin niekde na jesen a dovtedy mozno majitelia leteniek budu moct letiet, pripadne dostanu extra cas navyse ich predat )

2. Ponuknut ich kade tade za 19999kc / ak sa nepredaju tak dva dni na to ich ponuknut za 14999kc / a ak sa nepredaju ani tak tak o dalsie dva dni znizit na 9999kc...je mi jasne ze ak sa predaju, nebude to ziadne terno, ale lepsie nieco ako 0kc

3. vyskusat tu aukciu...tam vidim problem v tom ze ani sam neviem kde by som tu aukciu dal aby to videlo co najviac ludi 

PS :  treba si uvedomit ze mnoho ludi pri troche stastia dokaze za tuto cenu letiet v biznis ( bez velkeho stastia v premium economy ), termin si vyberie podla seba a ma cas si co to naplanovat. Napr ja som letel s Qatar v C z Mnichova do Auklandu a spat za 1260€, co je po prepocte stale menej ako za tieto letenky v eco a este k tomu pomaly "zajtra" na zatial pevne dane terminy a mesta...tu cenu biz letenky som tu dal len na dotvorenie si realneho obrazu o tom kto uz by tieto letenky za ponukanu cenu teraz na poslednu chvilu kupil... 
0 Citovat

Dejte to do aukce na Aukro od koruny a uvidíte jak budou lidi bláznit. To je jistota, dostanete nejvyšší možnou cenu a ještě si uděláte reklamu.

0 Citovat

Tak tu založme nějaký "bazar", kde si nabídneme průvodce, spolujízdu, případně letenky. Beztak se podobné nabídky/akce objevují v jednotlivých vláknech, třeba Passy do amerických parků jsem tu viděl několikrát.

0 Citovat

muf2muf napsal(a):

Tak tu založme nějaký "bazar", kde si nabídneme průvodce, spolujízdu, případně letenky. Beztak se podobné nabídky/akce objevují v jednotlivých vláknech, třeba Passy do amerických parků jsem tu viděl několikrát.

Bazar existuje- třetí fórum od konce v seznamu fór.

0 Citovat

Jo aha, vidíš to  :-D

Pak není co řešit  :-)
0 Citovat

Děkuji všem za nápady a připomínky. Zpětná vazba ke skupinové letence, přestože se individuálních cestovatelů netýká.

Minimální počet osob bývá 10; náš případ máme skupinovou letenku pro 10 lidí a máme teď 8 cestujících. Do některých destinací bývá cena nižší než individuální, do některých vyšší, do některých stejná. Nevím, jak to funguje, letecké zájezdy standardně nepořádáme. 

Pokud se nenaplní kapacita letenky, informaci zatím mám, že by se musela klasicky stornovat, uhrazená záloha je nevratná - asi by ani nešla úplně použít na individuální letenky vystavené na ten menší počet osob. A za individuální letenku by byla  účtovaná aktuální cena. Návrh agentury je, pokud se nikdo nenajde, dát nějaká fiktivní jména, neboť musí být vystaveno 10 letenek. To, jestli nakonec poletí všichni by už nemělo mít žádný vliv.

Pokud jde o případnou změnu místa odletu pro 2 osoby, není to možné. Skupina musí cestovat pohromadě. 

Letenky tedy nabídnu v bazaru ve fóru. Nějak jsem ho při svém brouzdání tady nenašla.

0