Praha (PRG)

Založil před 14 lety David Eiselt ve fóru Letiště

Jakože mi ta brána řekne jo posouvá se boarding, protože je letadlo zpožděné a pak si to rozmyslí a zavře jo? Myslím, že takhle pokročilou AI technologii to mít nebude. 😃

1 Citovat

ach, zase ty pohadky :)) 

0 Citovat

Tak po 150. i pro lidi, co mají prázdno v budce. Pochybení handlingu mám oficiálně potvrzeno od přímo od Ryanairu, který se k tomu k mému překvapení postavil čelem a řešil to. Letadlo mělo téměř hodinu zpoždění, ale handling se i tak rozhodl uzavřít boarding (byť k tomu neměl žádný důvod) v čase 20 minut před původním odletem, byť ti lidé tam pak ještě skoro celou tu hodinu čekali v tý ohradě, zatímco mě bylo celou tu hodinu řečeno, že jsem letadlo nestihnul. Z toho 20 minut bylo letadlo dokonce ještě ve vzduchu na příletu.

Dostal jsem proplaceno úplně vše. Nežádal jsem nicméně o kompenzaci dle EU261, byť bych ji z nich asi nejspíš i dostal, když by na to došlo. 

Ale jo chápu, někdo radši pohádky o tom, jak si nechat srát na hlavu a peníze raději odepsat, protože korporát má vždy pravdu. 

15 Citovat

ale no tak - kdybys nebyl otravnej jak osina  a neprotlacil to do novin a televize (nebo kam to jeste bylo), dali by ti velke kulove.

sorry, ale tohle zneuzivani sily medii  k “zehleni” vlastnich chyb  neuznavam.  

1 Citovat

No od toho ty média přece jsou ne?

0 Citovat

vi buh :) me by hanba fackovala, kdybych prosvihl checkin nerespektovanim pokynu a couranim po letisti, a dyndal jakoukoli nahradu skody skrz media.

2 Citovat

Lorde, připomínáš mi Pavlovova psa, jak okamžitě reaguješ na jakýkoliv matějův komentář. Nebo je to nějaká obsese? Je to asi 100x trapnější a ubožejší než opravdu nestihnout letadlo flákáním se po letišti.

20 Citovat

Mě to taky přijde infantilní. Nebo je to zaměstnanec handlingu 🤷

10 Citovat

BTW: ty ohrádky bez wc je totální debilita zvlášť když se zpozdí přílet letadla. Tam lidi nasáčkujou jak do kriminálu, zamknou to a jdou na další letadlo? Ty kreténi to měli udělat tam kde je přístup k wc a občerstvení. 

Jako samozřejmě proti boardování do chobotu je to velký pokrok...

Ten selfboarding nevím, podle mě je mnohem horší to vlastní odbavení kufru, můžete mi říct kolik cesťáků prošlo školením jak správně přidělat tag na kufr? 

1 Citovat

Ak bude self scanning na bráne, kto bude kontrolovať či sedí meno na letenke a cestovnom doklade? Môže teoreticky letieť niekto iný na moju letenku? 

0 Citovat

Katka _1 napsal(a):

Ak bude self scanning na bráne, kto bude kontrolovať či sedí meno na letenke a cestovnom doklade? Môže teoreticky letieť niekto iný na moju letenku? 

nikdo. tak jako nyni.

samozrejme, u destinaci, kde je nutna kontrola dokladu pred letem (nebo je z nejakeho duvodu bude chtit aerolinka) nebude selfboarding nebo doklad zkontroluji pred brankou.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Lorde, připomínáš mi Pavlovova psa, jak okamžitě reaguješ na jakýkoliv matějův komentář. Nebo je to nějaká obsese? Je to asi 100x trapnější a ubožejší než opravdu nestihnout letadlo flákáním se po letišti.

nereagajuuu na jakykoli jeho komentar. jen na stesky, jak mu menzies ublizujou a delaj svinarny.

uz nebudu

0 Citovat

Katka _1 napsal(a):

Ak bude self scanning na bráne, kto bude kontrolovať či sedí meno na letenke a cestovnom doklade? Môže teoreticky letieť niekto iný na moju letenku? 

Na terminálu 2 je to jedno. LH Group jména nekontroluje už dnes. Jediný rozdíl bude v tom, že tam přibude automatická brána. Už dnes si ten boarding pass skenujeme  sami. Obsluha gate tam bude stále.

0 Citovat

Katka _1 napsal(a):

Ak bude self scanning na bráne, kto bude kontrolovať či sedí meno na letenke a cestovnom doklade? Môže teoreticky letieť niekto iný na moju letenku? 

Lowcosty jako Ryanair nebo Wizz tyhle self-boarding brány většinou nepoužívají (pokud jsou na letišti k dispozici), co jsem zažil, a kontrolují palubku a pas/občanku normálně.

1 Citovat

A co se týče kontroly zavazadel, tak ve Stockholmu ARN u SASu boardovali všichni s vyšším tarifem přes ty self-boarding brány a pro cestující v nejnižším tarifu jen s batohem se otevřela jako poslední přepážka s lidskou obsluhou a u Norwegian v Oslu 2 týdny zpět mě to v nejnižším tarifu pouze s batohem přes self-boarding bránu vůbec nepustilo a musel jsem k přepážce, kde byli pracovníci handlingu.

0 Citovat

Frajer Matěj dodneška nepochopil a nevstřebal a vnitřně si nepřiznal, že prostě nestihl být načas, kde měl být. Tečka. To je kořenová příčina. Další věci okolo si vymohl kvůli mediální masáži. Samotná reportáž na ČT byla otřesná a ztratil jsem v té době opravdu naději v objektivní zpravodajství na ČT. Bohužel. Dnes jim zrušili poplatky.. no o maličko méně mě to mrzí.

2 Citovat

Nový profil :D Tak to je ovšem jiná liga. Přestaňte už blbnout prosím. 

19 Citovat

KolomboSherlock napsal(a):

Frajer Matěj dodneška nepochopil a nevstřebal a vnitřně si nepřiznal, že prostě nestihl být načas, kde měl být. Tečka. To je kořenová příčina. Další věci okolo si vymohl kvůli mediální masáži. Samotná reportáž na ČT byla otřesná a ztratil jsem v té době opravdu naději v objektivní zpravodajství na ČT. Bohužel. Dnes jim zrušili poplatky.. no o maličko méně mě to mrzí.

No muselo to být porušení přepravních podmínek ze strany dopravce, protože Ryanair většinou peníze u medializovaných kauz jako dostavení se pozdě ke gatu (a že jich je) spíš nevrací. A no a co, Michael O´Leary taky používá média ke zviditelnění značky.

7 Citovat

Pardon za nový profil, ale sledoval jsem tento případ a ted jsem si všimnul, že se to oživilo a už mi opravdu nedalo se k tomu nevyjádřit. Většina z vás si tady hraje na cestovatele, ale o leteckém světě víte velký kulový. Každopádně, že mám nový profil není žádný problém. Nebo snad ano?

1 Citovat

KolomboSherlock napsal(a):

 Každopádně, že mám nový profil není žádný problém. Nebo snad ano?

Jasné že nie, ale nevidím dôvod, prečo tu naďalej nediskutuješ pod starým profilom.

6 Citovat

KolomboSherlock napsal(a):

...Většina z vás si tady hraje na cestovatele, ale o leteckém světě víte velký kulový...

Tedy každý cestovatel musí podle tebe mít ideálně pilotní průkaz a znát všechny detaily fungování handlingu a letiště?

11 Citovat

když budu upřímný, od té doby co jsem brigádně dělal pár let na handlingu tak chodím na letiště o hodně dřív :) Prostě věci co mi dřív připadaly jak hrozná prdel už beru vážněji.

1 Citovat

Vůbec nechápu, z jakého důvodu se tady pořád určití lidé navážejí do Matěje. Už je to vážně trapné a obehrané. 

Že je Menzies absolutně nekompetentní sebranka je holý fakt, Matěj není zdaleka jediný, koho bezdůvodně podělali.

18 Citovat

Nebuď slušnej a řekni ta jména.

2