Ahoj, máte zkušenost s dobou nutnou na přestup a jak to funguje na letiště v Jakartě? Přílétám na Jakartu 15.45 a řeším, jestli si můžu koupit letenku v 17.20 na Bali. Nemám ještě tolik zkušeností. Vím, že na jiném letišti stačilo přejít a do hodinky jsem byla tam kde jsem měla, ale nevím, jestli i tady budu muset přecházet nějakým odbavením, nebo check inem, atd... A máte zkušenost zda je dobré koupit letenku už teď? Letím až v listopadu Díky moc! .

Doba přestupu Jakarta

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj,
máte zkušenost s dobou nutnou na přestup a jak to funguje na letiště v Jakartě?
Přílétám na Jakartu 15.45 a řeším, jestli si můžu koupit letenku v 17.20 na Bali.
Nemám ještě tolik zkušeností.
Vím, že na jiném letišti stačilo přejít a do hodinky jsem byla tam kde jsem měla, ale nevím, jestli i tady budu muset přecházet nějakým odbavením, nebo check inem, atd...

A máte zkušenost zda je dobré koupit letenku už teď? Letím až v listopadu

Díky moc!

0

Ahoj, no prijde mi to hodne natesno.. Budes mit vizum predem, nebo on-arrival?
Pokud predem + letadlo nebude mit zpozdeni + budes se tlacit dopredu do vsech moznych fast lanes a mavat letenkou s kratkym casem na prestup, tak by to melo klapnout.
Ale je to kazdopadne risk.

0 Citovat

Super, díky! Vízum budu mít předem už z ČR.
Myslíš, že když bych letěla 17.55, to už je lepší? S jinou společností a vychází to už dráž...ale lepší než čekat 4 hodiny no

0 Citovat

17:55 mi uz prijde o dost lepsi.
Ale doufam, ze Ti to tu potvrdi jeste i nekdo dalsi, at to mas z vice zdroju smiley

0 Citovat

no vyjde mě to sice dráž ale zmeškat bych to nechtěla rozhodně smiley
díky moc!

0 Citovat

Priletim taky v 15.45 (ale jiz v zari) a budu vyrizovat vizum po priletu, tak jsem to casove nechtel moc hrotit - nejlevneji vychazel navic s Air Asia odlet do DPS v 19.35, to jsem taky jiz cca pred 14 dny zakoupil (prilet 22.25) smiley
P.S. Kdyz jsme u tech viz - kde jsou a jak maji popsany prepazky pro vyrizeni viza? Ptam se, protoze v Egypte napr. maji prepazku popsanou jako "Bank" smiley

0 Citovat

smiley V Indonesii je maji popsany normalne - Visa on arrival. Jeste zkratka VOA by mohla nekde byt, ale horsi to nebude smiley

0 Citovat

17:55 uz by jsi mela stihat, ja mel taky vizum vyrizene predem a stravil jsem tam tak 2 a pul hodiny, ale nijak prehnane jsem nepospichal a nepredbihal, takze by to melo bejt ok. Kazdopadne pocitej s tim, ze dost mozna budes stejne muset cekat frontu s lidma co budou mit VOA, resil jsem imigraci v Indonesii 2x a 2x byla line pro lidi s jinym vizem jenom za uplatek...

0 Citovat

Coz mi ted tak doslo, ze je pripadne taky reseni...kdyz nic, tak proste zajdi za nekym s 50-100k rupiahs a najednou z tebe bude velvyslanec... sice jsem byl dost proti uplatkum tam, ale tak nez aby ti to letadlo uletelo...

0 Citovat

Ahoj mohla bych se zeptat jakou společností letíte na Jakartu a na kolik vás lstenka vyšla? Chceme s přítelem létě t v listopadu., tak pro info. Děkuji

0 Citovat

http://cestujlevne.com/emirates-prahy-i ... -9-240-kc/
nebo jeste i tady
http://cestujlevne.com/meeega-hit-emira ... -6-700-kc/ smiley

0 Citovat

Podle mě se to stihnout nedá. Emirates lítají strojem v úpravě pro 427(!) lidí, a spousta z nich si s sebou poveze několik krabic, krabiček a kufrů. Minule jsem sice měl taky vízum předem, ale u pásu jsme čekali dobrou hodinu. Pak následuje čekání na letištní autobus (pokud není návazný let od Garudy), check-in a security. Letos jsem pro jistotu taky vzal až zmíněnou letenku od Air Asia v 19.35 a myslím, že se nebudu nudit.

0 Citovat

Posledně jsem letěla s víc jak 800 lidmi a stála jsem před vísem asi hodinku.. Zavazadla nejde poslat dál i když jinou společností? Normálně to tak dělaj.... Sakra, tomu jsem doufala ze se vyhnu smiley))
A zmínka o letištním autobuse, tzn. že prostě to odlítá úplně odjinud a nedá se to.. No já se chtěla dost vyhnout 4hodinám na letišti. I na pařížské mi stačila jen hodinka vč. vyzvednutí letenky. NO, to bude asi dobrej zážitek ještě smiley

0 Citovat

Můžeš zkusit odbavit kufry v Praze až na Bali, jestli letišti v Jakartě věříš; já jsem to zatím nezkoušel. Jinak je ještě potřeba ve směnárně nebo bankomatu sehnat peníze na zaplacení odtelový taxy na Bali (kolem 40 tisíc rupek) a odrazit útoky iks taxikářů, který se budou snažit tě odvézt na další terminál, protože "autobus má zrovna dneska výluku" smiley Holt Jakarta je v tomhle dost specifická. Na druhou stranu, na letišti jsou soukromý salonky už od 50 tisíc (vyzkouším), takže čas navíc se dá strávit příjemně jídlem smiley

0 Citovat

Ty salonky za 50k IDR me zajimaji, muzes napsat neco blizsiho? smiley
Jinak priletime do Jakarty zrejme na T2, vi nekdo, ze ktereho terminalu odleta do DPS Air Asia a jak jsou od sebe pripadne casove daleko?

0 Citovat

Vím o nich jen odsud http://wikitravel.org/en/Jakarta#At_the_airport. Air Asia lítá z T3, což je hned první zastávka autobusu po T2, asi kilometr cesty. Bus jede jednou za 10-15 min

0 Citovat

Diky smiley Trochu me zarazilo, ze bus mezi terminaly je sice zdarma, ale nespolehlivy a je pry lepsi si vzit taxi (50000 IDR) - je to opravdu tak?
V tom odkaze jsem se navic docetl, ze: Garuda Indonesia includes the departure tax into the price of the ticket, other airlines may not - tak ted by me zajimalo, jestli nahodou pri zpatecnim odletu s letem Emirates, ktery operuje Garuda uz nemame nahodou tu odletovou taxu 150000 IDR zaplacenou v cene letenky, potesilo by to smiley

0 Citovat

Ohledně busu, v Indonésii je nespolehlivý všechno smiley Na druhou stranu bych z toho nedělal kovbojku, když ti časově poteče do bot, tak pojedeš taxíkem. Opravdu letíte zpátky s Garudou? Ta do Dubaje už dávno nelítá. A pro lety Emirates se pokud se pamatuju těch 150k platí až na letišti.

0 Citovat

Ahoj , shanim letenku na Bali cca do 10 tisic, jsou ty ceny navrchu ješte aktualní ? mam si asi počkat na nějakou akci?:) D9ky moc

0 Citovat

Tak to se tam možná uvidíme (letím stejnou trasu taky v září) smiley
Snowkill: Už to opravili (nebyla to akce,ale chybný tarif)

0 Citovat

JAJ 700 e tak to mam asi počkat co?:/

0 Citovat

ale neotálej zbytečně, v říjnu začíná pomalu období dešťů

0 Citovat

coze ?:D ja chci do 10 tisic ne za 20 avic smiley myslís ze to uz nikdy nebude za 10 ?:)

0 Citovat

No můžeš doufat že přijde další "chyba" v systému.....teď jich bylo docela dost a jestli bude nebo ne, to nikdo neví...předtím zase dlouho nebyly.
Jinak na Bali začíná období dešťů až začátkem prosince....přesně v tomto období jsem tam byla, listopad prosinec....a od 4-7. teprve začalo občas pršet... Stejně se tam chystám i letos..

0 Citovat

Zdravim, ja letim tiez trasu PRG-DXB-CGK a vzhladom k tomu, ze si treba vyzdvihnut batozinu a menit terminaly som zvolil let AirAsia 19:35. Viza budem vybavovat On Arrival. Letim 4.11. Takze ak leti niekto skor a bude odbavovat batozinu az do DPS, mohol by napisat, ci sa mu to podarilo.

0