Ahoj.Překvapuje mě to, ale nikde jsem tu toto téma nenašel. Kteří prodejci povolují platbu benefity (Ticket benefit multi, Flexi pass, atd.)? Máte někdo zkušenost? Student to zdá se povoluje jen u zájezdů, nikoliv samotných letenek. Nebo se povedlo někomu uplatnit benefity i na samotné letenky?Cestujlevne, čili Královna to také neumožňuje?Takže zbývá jen Letuška, která to umí za příplatek 5 %. A Letenky, které si účtují 6 % (což koukám, že taky patří pod SA).  .

Letenky za benefity

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

Ahoj.

Překvapuje mě to, ale nikde jsem tu toto téma nenašel. 


Kteří prodejci povolují platbu benefity (Ticket benefit multi, Flexi pass, atd.)? Máte někdo zkušenost? 


Student to zdá se povoluje jen u zájezdů, nikoliv samotných letenek. Nebo se povedlo někomu uplatnit benefity i na samotné letenky?


Cestujlevne, čili Královna to také neumožňuje?


Takže zbývá jen Letuška, která to umí za příplatek 5 %. A Letenky, které si účtují 6 % (což koukám, že taky patří pod SA). 

0

Mne to tedy nepřekvapuje. Samostatné letenky bez dalších služeb totiž platit benefity nemůžeš. 

0 Citovat

Nevim jak temi benefity, passy (podle me tam jde o to, ktere cestovky tyhle "papirky" berou) atd., ale treba pokud se to plati rovnou z FKSP, tak letenku zaplatit normalne muzes, zalezi, jak to ma firma ve vnitrnim predpise, na jake sluzby prispiva a kolik.

0 Citovat

Ticketbenefit jsem zkusil na letenky využít jednou přes letušku, všechno bylo v pořádku, ale je to zbytečný. Smysluplnější už je asi ty benefity narvat do CK. Letos jsem to narval do wellnessu, lékáren a dalších věcí k čemu jsou určeny.

0 Citovat

Díky za info.

My toho máme celkem dost (tak jako na 2 letenky do BKK s Katarem).

Utrácet to za zájezd mi přijde zbytečný, když sám si to poskládám mnohem levněji.


0 Citovat

Ahoj, taky jsem dostal tu benefitní pomstu. Pokročil někdo v tom, jak skrz to vzít hotel v zahraničí nebo letenku? Abych znovu nevynalézal kolo a ani se mi zatím nechce hledat útratu jen pro útratu. Díky.

@Miloš Machů: Koukal jsem na letušku a na to jak vzít letenky skrz Benefity nemůžu přijít.

eHotel vypadá, že by měl umět ubytování z Booking.com, ale má k tomu celkem dost velký poplatek (15%) a k tomu se to zdá offline - ty jim napíšeš co a kde a oni to někdy později v pracovní době rezervují.

Ještě mě napadá, jestli jde vzít balíček letenky + ubytování se stornem zdarma...

EDIT: U letušky mi to nabídlo platbu benefity za hotel v Praze, ale v zahraničí nic. Tak předpokládám, že by se to mělo oficiálně chovat, že?

0 Citovat

Já přes ticket benefit card od Edenredu kupoval letenky na letusce... v minulych letech mi fungovala online platba, ktera prolezla i bez toho poplatku (dokonce i realtivne velke platby fungovaly bez problemu, kupoval jsem treba O/J Afriku s EK za 35k).. tento rok asi opravili system (online platba by pri standardnim chovani systemu fungovat nemela), ale stacilo vzit tu benefitni kartu na pobocku, frajer mi tam naklikal co potrebuji a zaplatil jsem tou benefitni kartou na terminale bez problemu a musel doplatit 5% poplatek jinou kartou/cash.. navic na pobocce umi udelat treba i sirsi letenky s více než 2 legy...

0 Citovat

Ja som platila nedavno tiez tou benefit kartou od Edenredu jizdenky u SA cez platobnu branu. A pritom na webe SA je uvedene, ze to plati len na tie pobyty a spol.

0 Citovat

Akorát vím že u emirates máš jako student na isica 18% slevu

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Ja som platila nedavno tiez tou benefit kartou od Edenredu jizdenky u SA cez platobnu branu. A pritom na webe SA je uvedene, ze to plati len na tie pobyty a spol.

Takže normálně jako platba kartou? Je místo Visa/MC tam napíšeš čísla z Edenredu? Jestli jo, tak je to jako bývalo nakupování v Tescu se stravenkovou kartou :-D

0 Citovat

Vojta Slezsko napsal(a):

Já přes ticket benefit card od Edenredu kupoval letenky na letusce... v minulych letech mi fungovala online platba, ktera prolezla i bez toho poplatku (dokonce i realtivne velke platby fungovaly bez problemu, kupoval jsem treba O/J Afriku s EK za 35k).. tento rok asi opravili system (online platba by pri standardnim chovani systemu fungovat nemela), ale stacilo vzit tu benefitni kartu na pobocku, frajer mi tam naklikal co potrebuji a zaplatil jsem tou benefitni kartou na terminale bez problemu a musel doplatit 5% poplatek jinou kartou/cash.. navic na pobocce umi udelat treba i sirsi letenky s více než 2 legy...


Hele já řešil taky hotel přes benefity a řešil přes letusku,, napiš jim mail ohledně hotelu a že chceš platit benefity, oni ti to udělají manuálně, přes systém jim to moc prý nejde. 

0 Citovat

pokornyfi888 napsal(a):


Hele já řešil taky hotel přes benefity a řešil přes letusku,, napiš jim mail ohledně hotelu a že chceš platit benefity, oni ti to udělají manuálně, přes systém jim to moc prý nejde. 

Samozřejmě si to rád nechám udělat manuálně :D ale jak říkám, stačilo zajít fyzicky na pobočku a pípnout na terminále.. a benefity na celý rok zase utracené

0 Citovat

Michal napsal(a):

@Miloš Machů: Koukal jsem na letušku a na to jak vzít letenky skrz Benefity nemůžu přijít.

Normální postup jak kdybych tu letenku chtěl kupovat normální kartou, vzhledem k tomu že Edenred karta je MC, tak jsem zadal všechny údaje včetně CVC kódu a prošlo to. Jestli změnili podmínky jak píše Vojta, tak nezbývá než řešit přes pobočku.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takže normálně jako platba kartou? Je místo Visa/MC tam napíšeš čísla z Edenredu? Jestli jo, tak je to jako bývalo nakupování v Tescu se stravenkovou kartou :-D

Je to presne tak, ako hovori Milos. Edenred Benefits karta je normalna platobna karta. Takze som vypnila vsetky udaje vratane CVC kodu a preslo to. Na Slevomate mi to napriklad nepreslo. Kupovala som Potraviny a na tie sa musi pouzit od Edenredu Ticket Restaurant (stravenkova platobna karta) nie Benefits :) 

0 Citovat

tak na ticket restaurant som par krat siel kyjevskym metrom :D 

1 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

Je to presne tak, ako hovori Milos. Edenred Benefits karta je normalna platobna karta. Takze som vypnila vsetky udaje vratane CVC kodu a preslo to. Na Slevomate mi to napriklad nepreslo. Kupovala som Potraviny a na tie sa musi pouzit od Edenredu Ticket Restaurant (stravenkova platobna karta) nie Benefits :) 

Jako zkoušel jsem Edenred benefit u nás v Hospodě a kupodivu taky neprošel :)


0 Citovat

tonic napsal(a):

tak na ticket restaurant som par krat siel kyjevskym metrom :D 

:D 

Ako to vlastne funguje v zakulisi? Kto na tom co strati? A mozu ti dat nejaky postih? To je skor ich bordel, nie?

0 Citovat

to skor zlyhalo kyjevske metro, lebo 2-3x to pustilo a potom uz nie. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

tak na ticket restaurant som par krat siel kyjevskym metrom :D 




Ty bys mel hrat v dalsim dile Beara Grillse :D Tohle je fakt epickej survival trik :D :D :D
0 Citovat

Díky za tip. Ušetřené 4 litry za letenky po střední Asii. Letuška schroustala platbu u Air Astany a prodala mi to za limitně blízkou částku, za kterou to prodávají šmejdi a la Edreams :)

EDIT: Platba prolezla, ale ještě se čeká na Letušku až vystaví letenky. Tak se uvidí :-D

EDIT2: Prolezlo to. Už mám eticket v mailu.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Díky za tip. Ušetřené 4 litry za letenky po střední Asii. Letuška schroustala platbu u Air Astany a prodala mi to za limitně blízkou částku, za kterou to prodávají šmejdi a la Edreams :)

EDIT: Platba prolezla, ale ještě se čeká na Letušku až vystaví letenky. Tak se uvidí :-D

EDIT2: Prolezlo to. Už mám eticket v mailu.

No tak to je paráda. Teď mě se*e že jsem na vánoce za benefity nakoupil všemožné stupidní slevomaty pro rodinu.

0 Citovat

Ono se zdá, že to nejde uplatnit na letenky s lowcosty. U AirAstany menu pro platbu umožňuje Převodem, Na pobočce (tam zobrazuje benefity) a Kartou. U letenky do Londýna s FR mi to nabízí jen Kartu. Platit jsem to ale nezkoušel (tu letenku nechci).

0 Citovat

No já mám teď kalendář ve full-u takže ověřím nejdříve za měsíc.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Díky za tip. Ušetřené 4 litry za letenky po střední Asii. Letuška schroustala platbu u Air Astany a prodala mi to za limitně blízkou částku, za kterou to prodávají šmejdi a la Edreams :)

EDIT: Platba prolezla, ale ještě se čeká na Letušku až vystaví letenky. Tak se uvidí :-D

EDIT2: Prolezlo to. Už mám eticket v mailu.


Michale, a cez ktore benefity tie letenky na Letuske presli? Mne pise s Edenred, ze poplatok 5% (ten maju tusim na vsetky benefitne programy), ale zaroven pisu, ze i ked mam platit s "e-ticket", vlastne musim na pobocku osobne, kde im vytisknuty e-ticket donesiem a oni mi vystavia letenku. diky.

0 Citovat

Vzdáleně k tomuto tématu. Musím letušku, resp. jejich staff (díky Aničko), pochválit. Kupoval jsem tam přes edenred benefity letenky s interjetem z limy do mexika. Samozřejmě to kvůli koroně bouchlo, interjet víceméně zbankrotoval, navíc to bylo ticketováno přes Hahn Air. Vzhledem k formě platby nebyl možný chargeback, přesto mě staff letušky efektivně navedl skrz formuláře Hahn Airu až k žádosti o refund a odmítnutí veškerých kreditů a ostatních možností kompenzace. Po půl roce přišlo uznání od Hahn Airu a dobropis.

0