Ahoj.Překvapuje mě to, ale nikde jsem tu toto téma nenašel. Kteří prodejci povolují platbu benefity (Ticket benefit multi, Flexi pass, atd.)? Máte někdo zkušenost? Student to zdá se povoluje jen u zájezdů, nikoliv samotných letenek. Nebo se povedlo někomu uplatnit benefity i na samotné letenky?Cestujlevne, čili Královna to také neumožňuje?Takže zbývá jen Letuška, která to umí za příplatek 5 %. A Letenky, které si účtují 6 % (což koukám, že taky patří pod SA).  .

Letenky za benefity

Založil ve fóru Vyhledávače letenek

V plné výši nebo bez těch jejich srážek?

0 Citovat

Myslím, že jsem platil nějakých 16 háku a dobropis je na 14,9.. takže si asi něco srazili

0 Citovat

OK. Tady se aspoň snažili 👍 Před půl rokem jsem se musel u nich snažit sám.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s nákupem letenky přes Flexi Pass od Sodexa? Snad by to mělo jít přes nějaký Voucher skrz stránky benefitů na Letušce nebo Kiwi.

Co jsem pochopil, tak jde kvůli daním udělat maximální platba v kalendářním roce 20 000 a musí se k tomu dokoupit i ubytování, aby to splnilo parametry dovolené.

Zkoušel jste to někdo?

0 Citovat

Ahoj Petře, už jsem tu téma benefitů Flexipass Sodexo naťukl v nějakém jiném vláknu. Tyto benefity využívám přes web https://www.cestujsbenefity.cz/ zhruba přes rok. Tam najdeš jasný návod k využití.

Letuška nebyla moc výhodná, zatím jsem nepoužil. Takže jsem párkrát pouze kvůli využití těchto zaměstnaneckých benefitů rezervoval přes Kiwi. U lowcostů byla cena podobná, někdy možná o nějaké euro nižší. Hlavně jsem třeba více levných letenek zarezervoval v balíku "Více měst", aby částka dosahovala +/- hodnoty voucheru (1000, 2000 Kč, ...). K tomu je nutnost vzít i voucher na "ubytování" v hodnotách 200, 500, 1000 Kč, ...). Ty jsem vždy volil od Slevomatu. Rázem jsem se dozvěděl, že po převedení na slevomatí kredity, jsou pak uplatnitelné na cokoliv (nejen na dražší ubytování ;-).

O 20000 Kč nevím, asi jsem této výše zřejmě ještě nedosáhl, benefity jdou čerpat neustále. Jednou jsem vzal i 5000 Kč voucher pro cestu na Kapverdy (letenka za 6200 Kč), a trochu jsem obavy měl. Jelikož vouchery 5000 nebo 10000 Kč na letenky přes Kiwi už jistým rizikem jsou. Byl bych obezřetný ...

0 Citovat

Pochopil jsem správně, že tedy lze za Flexipasy koupit kombinaci voucher 10000 u Kiwi a povinný třeba 200 u Slevomat na ubytko a pak získat u Kiwi při koupě letenky slevu 10t (a něco na oko koupit zároveň u Slevomatu)? Dík 

0 Citovat

Kubo diky za zkusenost… a Kiwi v pohode? Neni s nima problem? Cetl jsem na ne dost spiny (ale tak ono je to tak, ze spis komentuji zhrzeni nez spokoneni). Rad bych to casem vyuzil na 2 letenky s Flynorse do New Yorku. Normalne bych to pres poskytovatel nikdy nevzal, ale kdyz je to v podstate zadarmo jako benefit od zamestnavatele, tak primej let z Berlina risknu. A s tim ubytovani chapu, ze musis vzit proste neco k tomu, aby to byla “dovolena” treba noc v hostelu za 500 a pak si ubytko na vylet muzes koupit za svoje…

0 Citovat

Právě, že s tím Kiwi je to nepředvídatelné. Pokud se poletí, jak rezervováno, je to v pohodě. Pokud nastane změna, už s tím u Kiwi nejde nic dělat, buď ji akceptovat nebo nechat rezervaci propadnout. Bolí to méně, neboť přes Flexipass Sodexo se jedná o virtuální peníze, ne o reálné peníze.

Mně osobně vyšel ten obávaný TAP na Kapverdy (s použitím 5000 Kč voucheru), dále krátký let od LOTu, a zbytek jen Ryanair, Wizzair, Volotea, Vueling (kombinace "více měst" s použitím 1000 nebo 2000 Kč voucherů). Neúspěch jsem měl jednou s Wizzairem a změnou letu, když posun letenky o necelý den zapříčinil nenávaznost v Charleroi (CRL), takže asi jedna letenka propadla. Nevadí, byla z benefitů, ne za peníze.

Osobně za benefity u Kiwi volím nižší hodnoty voucherů. Člověk musí počítat s "neřešitelností" u Kiwi a propadnutím rezervace. Tam je dost nevyzpytatelný například Wizzair. Pokud Flynorse ruší a mění lety minimálně, můžeš to zarezervovat, i když s jistým kiwi-rizikem.

Ještě k tomu Slevomatu, po převedení voucheru na kredity, není nutné si vybírat ubytování. Jsou tam i levnější položky (Restaurace a bary, Potraviny, Zboží, předplatné časopisů, atd.).

1 Citovat

Nebo snad někdo použil i voucher z benefitů u Letušky? To by mě zajímalo, jestli nebyla cena zbytečně navýšená ...

0 Citovat

Není lepší za benefity kupovat rovnou hotely? Myšleno napřímo, v Česku. Tedy pokud jezdíte třeba do lázní, na hory. Řada řetězců je přijímá, např. Orea má nejlepší ceny právě přes jejich rezervační portál. Vyzkoušeno. Nepropadne a nepodporuješ šmelinářský odpad z Brna.

0 Citovat

On June 17, 2021, the President of the Republic, HE Paul Biya signed Presidential 
Decree no. 2021/347 setting the conditions for issuing passports. 
This decree lists the conditions of establishment, as well as the procedures for 
obtaining the 3 types of biometric passports: the ordinary passport, 
the service passport and the diplomatic passport
https://psscrm.com/


passcam paris,passcam,passcam cameroun,passcam. cm,passcam avis,passcam cm,augentic passcam sa,
www passcam. cm    ,passcam yaoundé cameroun,passcam,passcam rendez-vous,passcam passeport,    
passcam douala,portail passcam    ,augentic passcam,www passcam,passcam,passcam cm,passcam inscription,    
passcam cameroun,www passcam,passcam. cm,www passcam. cm,www passcam cm,https www passcam cm,        
passcam www.cm,    passcam requirements,portal passcam com,t-krak passcam,    passcam .cm,    
www passcam cm english,    passcam,augentic passcam,passcam. com,    portail passcam cm,    
passcam yaoundé cameroon,www passcam cm pre enrolment,passcam yaoundé cameroun,portail passcam    ,    
www. passcam. cm,passcam avis,www passcam cm pré enrolment,portal passcam,passcam douala,    
augentic passcam ag,https passcam cm,passcam dossier physique,passcam inscription en ligne,        
passcam dgsn,passcam rendez-vous,https www passcam cm cameroun,    www passcam cm pré-enrôlement,        
passcam passeport,passcam enrollment,passcam passport,www passcam cm in english,passcam cameroon,    
passcam www,passcam,passcam. cm,www passcam cm pré enrolment,passcam cameroun,passcam cm,    
www passcam cm pre enrolment,passcam,passcam cameroun,augentic passcam sa,passcam yaoundé cameroun,passcam requirements,    
www passcam cm pré enrolment,passcam passport,www passcam cm pré enrolment,www passcam cm english,
passcam,passcam dgsn,passcam,www passcam cm pré enrolment,passcam cameroun,https www passcam cm,    
www passcam cm english,    www passcam cm pre enrolment,www passcam com pre enrolment,www passcam com pré enrolment,        
passcam. cm,portal passcam,    augentic passcam,passcam dgsn,    passcam cm,
passcam enrollment,augentic passcam ag,passcam requirements,passcam belgique,
www passcam cm pré enrolment,passcam,www passcam cm pre enrolment,    
passcam. cm,passcam dgsn,passcam cameroun,www passcam cm english,www passcam cm english,    
passcam dgsn,passcam requirements,passcam,www passcam cm pre enrolment,        
www passcam cm pré enrolment,passcam passport,passcam,www passcam cm english,www passcam cm pré enrolment,    
passcam cameroon,passcam. cm,www passcam. cm,passcam dgsn,passcam requirements,    www passcam cm in english,        
www passcam,passcam inscription,passcam cm,contact passcam,www passcam cm,passcam .cm,        
www passcam cm pre enrolment,www passcam cm english,passcam,www passcam cm pre enrolment,    
passcam dgsn,www passcam cm pré enrolment,passcam passport,passcam cameroon,passcam passport,passcam cameroon,        
passcam dgsn,fourthjuly passcam,passcam cameroun,www passcam cm pre enrolment,www passcam cm english,    
passcam. cm,passcam requirements,wa state passcam,www passcam cm,passcam cm,www passcam cm pré enrolment,    
santiam passcam,teton passcam,passcam,monarch passcam,    www passcam cm in english,        odot passcam,        
https://psscrm.com/

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Nebo snad někdo použil i voucher z benefitů u Letušky? To by mě zajímalo, jestli nebyla cena zbytečně navýšená ...

Půjdu se jich na to zeptat na pobočku, jak to funguje. Snad by měl jít takto zaplatit i hotel. Co jsem koukal na Googlu, tak je jejich cena za letenky je max o 1000 vyšší a zaplatíš teda 7% ze svého cash (to si asi strhává Sodexo za platbu, tak to chtějí doplatit).

0 Citovat

Jeste doplnim, ze za benefity Sodexo Flexipass lze pres Kiwi rezervovat nejen letenky, ale i jizdenky od Ceskych Drah, Regiojetu a Flixbusu.

2 Citovat

mBank teď nabízí novým i stávajícím zákazníkům vratku až 2000 Kč za online nákupy. 

https://www.mbank.cz/promotion/online-nakupy/

Mělo by se dát i použít na letenky. Stačí si vytvořit eKartu a že se bude platit přímo obchodníkovi - žádné Paypal, žádné nabíjení Revolutu a asi ani žádný GoPay. Jen je potřeba registrace a udělat nákupy až do 2000 Kč a omezení je na prvních 12.000 zákazníků. Poměr vratky je 1:1.

2 Citovat

petr.necesany napsal(a):

...

Co jsem pochopil, tak jde kvůli daním udělat maximální platba v kalendářním roce 20 000 a musí se k tomu dokoupit i ubytování, aby to splnilo parametry dovolené.

Zkoušel jste to někdo?

Jo, vcera jsem narazil, kdyz jsem chtel rezervovat letenky pres kiwi (1000 Kc) + nutne neubytko od slevomatu (mininalne 200 Kc). System me nepustil, nebot jsem postupne ted v roce 2022 uz vycerpal 19000 Kc, takze dalsich 1200 Kc kvuli danim (maximalne 20000 Kc rocne) neproslo. Inu stane se.

0 Citovat

Uz by to taky mohli navysit, tech 20tis. je zalostne malo🙄

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="petr.necesany"]

...

Co jsem pochopil, tak jde kvůli daním udělat maximální platba v kalendářním roce 20 000 a musí se k tomu dokoupit i ubytování, aby to splnilo parametry dovolené.

Zkoušel jste to někdo?

Jo, vcera jsem narazil, kdyz jsem chtel rezervovat letenky pres kiwi (1000 Kc) + nutne neubytko od slevomatu (mininalne 200 Kc). System me nepustil, nebot jsem postupne ted v roce 2022 uz vycerpal 19000 Kc, takze dalsich 1200 Kc kvuli danim (maximalne 20000 Kc rocne) neproslo. Inu stane se.

[/citace]

 

Na cestujsbenefity.cz přibyla ode dneška možnost zakoupit voucher přímo na booking.com. Je to tak, že si koupíš částku na svoji peněženku v osobním účtu a tím by pak měly jít zaplatit určité hotely jako nevratná rezervace. JENOMŽE nijak jsem nepřišel na to, ani přes web ani přes aplikaci v mobilu, jak najít ty hotely, které umožňují "pay by wallet" (nevratná rezervace, platba předem). Snad by tam měla být po vyhledávání nějaká ikonka, ale projel jsem jich asi 200 v NY a v Londýně a žádný to tam nemá, tedy to asi moc neumožňují, kreditka a peníze jsou pro ně větší jistota. Filtr jsem na to taky nikde nenašel a abych proklikával detailně 100 hotelů a uměl to třeba jeden, na to nemám ani čas ani nervy.

Zdá se mi tak nějak jednodušší to vykomunikovat přes ehotel.cz že ty jim popíšeš, co cheš a v podstatě rezervují oni, ty to zaplatíš skrz benefity, poukázky co jim pošleš, oni si pak stáhnou "peníze" od sodexa a pošlou rezervaci mailem. I za cenu toho, že se doplácí asi 15% nebo kolik...

0 Citovat

Hotely, které jdou platit peněženkou se ti ukazují jen pokud máš v peněžence nějakou částku - jinak je nevidíš. A většinou těch hotelů/apartmánů bývá dost

1 Citovat

Ahaa, díky. Zkusím tam teda nahrát nějakou stovku a porozhlédnu se.

0 Citovat

Zkoušeli jste už někdo za zaměstnanecké benefity zakoupit i jízdenky na vlak/bus? (zahlédl jsem tam Flixbus, Regiojet, ÖBB, DB)?

I když to vypadá celkem jako past, neboť levnější jízdenky jsou třeba 1-2 měsíce dopředu. Takže v případě vlastního rozhodnutí o zrušení cesty by hodnota jízdenky neputovala nikam na vlastní kredit účet, ale s největší pravděpodobností by propadla v rámci Kiwi. Zase jízdenky na nejbližší dny mohou být o dost dražší ...

 

0 Citovat

Ja treba to resim tak, ze letenky nebo ubytko zaplati firma rovnou naprimo. Zadne poukazky.

0 Citovat

Mozna se nekomu stalo totez, a sice ze zamestnavatel presel od jednoho benefitniho programu k jinemu, a tim padem uz neslo za benefity kupovat letenky jako doposud (cestujsbenefity).

Vzpomnel jsem si ovsem na neco z minulosti. Od ruznych CK a agentur nelze zarezerovat letenky naprimo (z duvodu, ze se nejedna o celkovou dovolenou vcetne ubytovani). Lze to ovsem provest napriklad pres darkovy poukaz od Invie.

Zeptal bych se vas dalsi moznosti (a mozna i na lepe nacenene letenky pres jine OTA s darkovym poukazem porizenym za benefity)??  Predem diky!

0 Citovat

Vzhledem k to mu, ze to je jen 20tis./zamestnanec, davam do firmy jen ubytka. Letenky vyjimecne. Ale kdyz jo, tak rovnou fakturu z let. spolecnosti.

0 Citovat

Tuším, že asi jen málo firem by formou benefitu platilo zaměstnanci fakturu za letenky. Většina zaměstnanců má benefity právě v těch programech Flexipass Sodexo, Benefit Plus, Edenred, atd.

0 Citovat

My to prave tak mame, nechceme platit zprostredkovatelsky poplatek temto ….

0