Ahoj všichni, zítra letíme s mojí mamou do USA, chtěla jsem udělat check in na druhý let od Virgin Atlantic (londýn - new york). Ale při zadání všech spicifikací letu mi vyskočila stránka, že moje máma byla náhodné vybrána na extra check in na letišti a není jí dovolený online check in. Můj check in dokončit jde. Přikládám obrázek.Chtěly jsem sedět vedle sebe, ale teď nevím, jestli já svůj check in mám dokončit. Nebo ho udělat taky až na letišti.Docela mě to zaskočilo, máte s tím někdo zkušenost?Moc děkuji, Gábina .

Odmítnutí online check in Virgin Atlantic

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

12 reakcí

Ahoj všichni, 

zítra letíme s mojí mamou do USA, chtěla jsem udělat check in na druhý let od Virgin Atlantic (londýn - new york). Ale při zadání všech spicifikací letu mi vyskočila stránka, že moje máma byla náhodné vybrána na extra check in na letišti a není jí dovolený online check in. Můj check in dokončit jde. 

Přikládám obrázek.

Chtěly jsem sedět vedle sebe, ale teď nevím, jestli já svůj check in mám dokončit. Nebo ho udělat taky až na letišti.

Docela mě to zaskočilo, máte s tím někdo zkušenost?

Moc děkuji, 

Gábina


snimek-obrazovky-2019-05-23-v-17-20-07.png

0

Mamka se musi nacheckovat na letisti, ty si online check in udelat muzes samozrejme, ale asi bude lepsi, kdyz si ho udelas taky tam :) Obcas si nekoho takhle vyberou proste

0 Citovat

Aký majú na to inak dôvod? Nie je to preto, že je let "overbooked"?

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Aký majú na to inak dôvod? Nie je to preto, že je let "overbooked"?

U me to spocivalo jen ve vetsi osobni prohlidce

0 Citovat

Sedačky sa v appke aj na webe daju vybrať aj bez checkinu, mne nešiel online checkin kvôli prestupu na  inú spoločnosť, ale mal som sedačky, ktoré som vybral po checkine na letisku.

0 Citovat

Tenhle přesný stav se stal kolegovi, mamce se jen na letišti zeptají na pár věcí a bude mít na boarding passu "SSSS". Tzn. ještě počítejte, že na gate s druhou security kontrolou zaměřenou mj. i na detekci výbušnin. Ale není to nic zvláštního, na každém letu takto řadu lidí náhodně vyberou. 

0 Citovat

Ja myslel ze SSSS je pouze na Americkych letistich ? Ale je to jenom muj dojem.. Parkrat sem tomu unikl (kontrolovali meho spolupasazera po ceste z USA) - je to sekundarni screening, stejna opicarna, jako kdyz nahodne pipne kontrolni ram..


Kazdopadne symptomy to ma stejne - nejde udelat online ani kiosk checkin a zenou te na pobocku..


Nebojovala maminka nahodou loni nekde v Syrii ? :D Mozna je v Americe na no-fly listu.. :D
0 Citovat

Ja ho měl 2x vždy po cestě DO US letišť. 

0 Citovat

Jan Čermák napsal(a):

Tzn. ještě počítejte, že na gate s druhou security kontrolou zaměřenou mj. i na detekci výbušnin. Ale není to nic zvláštního, na každém letu takto řadu lidí náhodně vyberou. 

Ak sa nad tým zamyslím - pochopil by som ešte náhodný výber priamo na letisku. Ale takto? Ak sa to pasažier dozvie už pri online check-in?

Však ak by aj (hypoteticky) chcel nejakú výbušninu preniesť, tak toto mu dopredu oznámi, že pôjde na osobitnú kontrolu, tak to ani skúšať nebude. :)

0 Citovat

Ahojte. Zajtra letíme do San Francisca z Viedne cez Londyn. Do Londyna s British a z Londyna dalej s Virgin atlantic. Prvy check-in do Londyna u British bez problemov, ale u  Virgin sa nam neda zachekovat, pisu, ze mame najskor urobit ten prvy, ale ten uz mame hotovy. Co s tym? Na prestup mam len 1h40min a mam strach, ci sa musime nanovo zachekovat v Londyne. Ma prosim niekto skusenost? Dakujem!

0 Citovat

Co takhle jít přece jenom ve Vídni na check-in a zkusit to tam znovu? Neznám přesná pravidla jmenovaných společností, ale už se mi několikrát s různými kombinacemi aerolinek stalo, že jsem byl rád, když šlo online vůbec něco a zbytek se holt musel řešit na letišti. Od té doby si nedělám iluze o modernosti rezervačních systémů a spol. a jejich hladké spolupráci. :-D

0 Citovat

J0x napsal(a):

Co takhle jít přece jenom ve Vídni na check-in a zkusit to tam znovu? Neznám přesná pravidla jmenovaných společností, ale už se mi několikrát s různými kombinacemi aerolinek stalo, že jsem byl rád, když šlo online vůbec něco a zbytek se holt musel řešit na letišti. Od té doby si nedělám iluze o modernosti rezervačních systémů a spol. a jejich hladké spolupráci. :-D


Bola to nasa posledna moznost, skusit vo Viedni na letisku. Volala som ale na zakaznicku linku Virginu a chvilku sa s tym hrali a potom nam to naskocilo :) 

0 Citovat

Já si nedávno dopisoval s UIA kvůli nesmyslné hlášce při OLCI o nutnosti kontroly dokladů, taky to za chvíli spravili. Kdyby takhle spolehlivě fungovaly i letadla, tak nám občas nějaké udělá boeing o zem... 🤣😭

0
12 reakcí