Mám rychlý dotaz (už nastupujeme). Máme právo na nějaké odškodnění, když nám navazující let sice posunuli pouze o hodinu a 50 minut, ale zato o tom nedali vědět? Přičemž se má letět za nějakých 7 hodin (nyní za necelých devět).Kdybych se nepodíval do detailu letu online, tak bych to zjistil až na letišti.Nebudeme kvůli tomu stíhat navazující (3. let) v Americe.Díky předem. .

Neinformování o zpoždění letu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

14 reakcí

Mám rychlý dotaz (už nastupujeme). Máme právo na nějaké odškodnění, když nám navazující let sice posunuli pouze o hodinu a 50 minut, ale zato o tom nedali vědět? Přičemž se má letět za nějakých 7 hodin (nyní za necelých devět).

Kdybych se nepodíval do detailu letu online, tak bych to zjistil až na letišti.

Nebudeme kvůli tomu stíhat navazující (3. let) v Americe.

Díky předem.

0

1. Pokud do cile doletite o vice nez 3 hodiny mozna ano.

2. Nepisete odkud letite a s kym. To je taky dulezite vedet

0 Citovat

Norwegian z Kodaně do LA.

Aha, to nevypadá moc pozitivně. Mně jde spíše o to, že budeme muset následně kupovat novou letenku, když na přestup na American Airlines v LA máme hodinu, což je v podstatě ztracený.

0 Citovat

Nárok na kompenzaci by byl v případě příletu později o více než 4 hodiny do cílové destinace. Jinak koupě separátního letu za 3 hodiny po plánovaném příletu, zvlášť do USA byl velký optimismus už sám o sobě.


0 Citovat

Ok. Tak díky za odpovědi.

Pro info: původně bylo na přestup 4 hodiny, ale let z LA byl posunut dřív a tento opožděn. To chceš.

0 Citovat

Ještě pokud by to bylo 3-4 hodiny to zpoždění, tak nárok je, ale aerolinka může krátit o 50%, tak teď už si asi jen přát, ať se to opozdí natolik, aby jste mohli žádat aspoň tu kompenzaci.

0 Citovat

Takovéhle skládačky do USA  jsou zabiják, to bych si na triko nevzal, právě teď už jen doufat v delší zpoždění.

0 Citovat

Taky by mne zajímalo kdo takový itinerář slepil dohromady, svépomoc nebo snad Kiwi?

0 Citovat

Teoreticky by moli odpovídat za škodu při zpoždění podle Montrealu (v rozdílu ceny původní a nové letenky), ale to pouze za předpokladu, že byste ten další let nestihli, pokud by proběhl podle původního plánu. Norwegian nemohou za to, že vám ten další let z LA posunuli. Moc hratelné to podle mně není.

eremi: nebo spoléhat na příznivý vítr a dřívější přistání v LA spolu s mírně požděným odletem toho dalšího letu z LA:-)
0 Citovat

Vzhledem k tomu že je to let do USA (imigrační + LAX), bych i tak radši asi doufal v to zpoždění a možnost požádat o kompenzaci :)

0 Citovat

no takze jinymi slovy je to ted na nich, jak hodne se jim podari "zdrzet" odlet do LAX aby se dostali ke kompenzaci....zajimava uvaha. 

0 Citovat

Poté, co jsem před týdnem vytuhnul v SFO na imigračním přes 2 hodiny jenom díky malému počtu otevřených přepážek, bych si separátní letenku koupil raději na druhý den:-)

0 Citovat

VÝSLEDEK:

Tak doplním nakonec pěkný výsledek. Let samozřejmě z Kodaně odletěl ještě o něco později a ranveje v LA jsme se dotkli přesně se 2 hodinovým zpožděním.

Než jsme došli na imigrační, byl tu čas odletu původního letu do Salt Lake City. Klikatící frontou jsme prošli po cca 95 minutách a pak se s malým očekáváním došourali na přepážku American Airlines, tedy k aerolince, jejíž let nám uletěl.

Třebaže to nebyla jejich chyba, tudíž žádná povinnost z jejich strany cokoliv nám kompenzovat, dali nám noc v parádním hotelu Hilton u letiště a nové letenky na zítra ráno. Palec hore pro AA!!

Nečekaná noc v LA nám vůbec nevadí ;)


38eb89ae-65a2-4514-8054-e36596cfc505.jpeg

0 Citovat

Zpoždění letu je normální věc, ale není to moc příjemné, let byl zpožděn o několik hodin.

0 Citovat

ondrach napsal(a):

VÝSLEDEK:

Tak doplním nakonec pěkný výsledek. Let samozřejmě z Kodaně odletěl ještě o něco později a ranveje v LA jsme se dotkli přesně se 2 hodinovým zpožděním.

Než jsme došli na imigrační, byl tu čas odletu původního letu do Salt Lake City. Klikatící frontou jsme prošli po cca 95 minutách a pak se s malým očekáváním došourali na přepážku American Airlines, tedy k aerolince, jejíž let nám uletěl.

Třebaže to nebyla jejich chyba, tudíž žádná povinnost z jejich strany cokoliv nám kompenzovat, dali nám noc v parádním hotelu Hilton u letiště a nové letenky na zítra ráno. Palec hore pro AA!!

Nečekaná noc v LA nám vůbec nevadí ;)

Tomu se říká z prdele klika 😀

0
14 reakcí