Ahojte,S priateľkou prvýkrát letíme v lete do Dublinu a mali by sme pár, asi blbých, otázok 😊 Bol by som veľmi rád keby ste nám pomohli, niečo som už vo fórach samozrejme hľadal, ale budeme trochu iný prípad v niektorých prípadoch. Tak, ideme Bratislava – Dublin. To je viac menej v pohode. Po pár dňoch busom do Belfastu a zase za pár dní ideme spoločnosťou Flybe do Londýna na letisko CITY. Pôjdeme z hotela Ibis na lietadlo o pol jedenástej pre obedom. Je tam nutné dodržať naozaj tie dve hodiny pred odletom alebo stačí keby sme prišli o pol hodinu neskôr? Všade sa totiž píše, že na letisko je to 10 minút približne. Odlietame z George Best City. Prídeme pekne do Londýna o dvanástej a o 19:50 nám ide z letiska Stansed spoj do Viedne. To znamená, že je tam nejaký čas na pobyt v Londýne. Napadá vás niečo kam by sme mohli zájsť okrem obedu a nemuseli by sme platiť zbytočne mega drahý vstup? Boli sme už v Londýne, veľa vecí sme samozrejme videli a vieme čo chceme vidieť, ale zdá sa mi, že je všetko na dlhší čas ako toto a myslel som, že niektorí z vás to už majú odskúšané 😊 Samozrejme rátam s cestou na Stansed a všetkým ostatným 😊 Alebo by bola ešte možnosť hneď po prílete ísť priamo na odletové letisko a zostať pár hodín tam, vraj je to jedno veľké obchodné centrum a keďže budeme v Duty Free zone, tak si môžeme toho aj viac nakúpiť keby sme chceli 😊 +Londýn StansedHneď ako nás skontrolujú s Priority batožinou (Ryanair), je možné si z kufru vytiahnuť batohy a nabaliť si prípadne ešte aj tie? Nie sme si totiž istý či vôbec ten náš batoh môžeme mať ako batožinu, ktorá je v cene letenky. Všade sa píše, že by to mala byť malá kabelka alebo taška na laptop. Jedná sa o bežný typ batohu z Decathlonu, podobný tomuto : https://www.decathlon.sk/detsky-...57823.htmlAlebo si ho radšej máme nechať v kufri? Ide totiž o to, že viacero ľudí spomínalo, že ich pustili aj s batohmi, ktoré splnili rozmery a zmestili sa pod sedadlo. Čo by prakticky tie naše zvládli.  Alebo si máme kúpiť menšie batohy? :D Tie totiž chceme využívať normálne v mestách a návštevách pamiatok, takže tieto sú ideálne a nie sú väčšie ako normálna školská taška. Predpokladám, že čo si môžem a nemôžem zbaliť do batožiny nájdem všade po internete, takže na to sa pýtať nebudem 😊 Alebo teda, či sa snežítko berie ako tekutina :D A plastový príbor sa lietadlami prevážať môže? Prípadne nejaké typy v týchto mestách kde sa lacno najesť? 😊 Samozrejme mimo tradičných fast foodov 😊 A ak bol niekto v Dubline a šiel odtiaľ busom do Belfastu, tak poradiť zastávku by bolo super :D Vraj je ich tam veľké množstvo a boli by sme neradi keby nám to ušlo. Prepáčte za mega dlhú správu, ale spýtal som sa už na všetko možné čo ma napadlo a ak by ste nechceli písať sem, tak kľudne do správy, ďakujem 😊  .

Pomoc a rady pri lietaní a v mestách (Dublin, Belfast, Londýn)

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

4 reakce

Ahojte,

S priateľkou prvýkrát letíme v lete do Dublinu a mali by sme pár, asi blbých, otázok 😊 Bol by som veľmi rád keby ste nám pomohli, niečo som už vo fórach samozrejme hľadal, ale budeme trochu iný prípad v niektorých prípadoch.

Tak, ideme Bratislava – Dublin. To je viac menej v pohode. Po pár dňoch busom do Belfastu a zase za pár dní ideme spoločnosťou Flybe do Londýna na letisko CITY. Pôjdeme z hotela Ibis na lietadlo o pol jedenástej pre obedom. Je tam nutné dodržať naozaj tie dve hodiny pred odletom alebo stačí keby sme prišli o pol hodinu neskôr? Všade sa totiž píše, že na letisko je to 10 minút približne. Odlietame z George Best City.

Prídeme pekne do Londýna o dvanástej a o 19:50 nám ide z letiska Stansed spoj do Viedne. To znamená, že je tam nejaký čas na pobyt v Londýne. Napadá vás niečo kam by sme mohli zájsť okrem obedu a nemuseli by sme platiť zbytočne mega drahý vstup? Boli sme už v Londýne, veľa vecí sme samozrejme videli a vieme čo chceme vidieť, ale zdá sa mi, že je všetko na dlhší čas ako toto a myslel som, že niektorí z vás to už majú odskúšané 😊 Samozrejme rátam s cestou na Stansed a všetkým ostatným 😊 Alebo by bola ešte možnosť hneď po prílete ísť priamo na odletové letisko a zostať pár hodín tam, vraj je to jedno veľké obchodné centrum a keďže budeme v Duty Free zone, tak si môžeme toho aj viac nakúpiť keby sme chceli 😊


+

Londýn Stansed

Hneď ako nás skontrolujú s Priority batožinou (Ryanair), je možné si z kufru vytiahnuť batohy a nabaliť si prípadne ešte aj tie? Nie sme si totiž istý či vôbec ten náš batoh môžeme mať ako batožinu, ktorá je v cene letenky. Všade sa píše, že by to mala byť malá kabelka alebo taška na laptop. Jedná sa o bežný typ batohu z Decathlonu, podobný tomuto :

https://www.decathlon.sk/detsky-...57823.html

Alebo si ho radšej máme nechať v kufri? Ide totiž o to, že viacero ľudí spomínalo, že ich pustili aj s batohmi, ktoré splnili rozmery a zmestili sa pod sedadlo. Čo by prakticky tie naše zvládli.  Alebo si máme kúpiť menšie batohy? :D Tie totiž chceme využívať normálne v mestách a návštevách pamiatok, takže tieto sú ideálne a nie sú väčšie ako normálna školská taška.

Predpokladám, že čo si môžem a nemôžem zbaliť do batožiny nájdem všade po internete, takže na to sa pýtať nebudem 😊 Alebo teda, či sa snežítko berie ako tekutina :D A plastový príbor sa lietadlami prevážať môže?


Prípadne nejaké typy v týchto mestách kde sa lacno najesť? 😊 Samozrejme mimo tradičných fast foodov 😊 A ak bol niekto v Dubline a šiel odtiaľ busom do Belfastu, tak poradiť zastávku by bolo super :D Vraj je ich tam veľké množstvo a boli by sme neradi keby nám to ušlo.

Prepáčte za mega dlhú správu, ale spýtal som sa už na všetko možné čo ma napadlo a ak by ste nechceli písať sem, tak kľudne do správy, ďakujem 😊


0

- 90mins pred odletem je naprosto cajk, i kdyby jste nakrasne meli kufr k odbaveni - coz tipuji ze stejne ani nemate.

- belfast city airport je male letiste

- v Londyne moc casu nemate, prokourene veci vc.tech s drahymi vstupy mate navstiveny, zkuste jizni breh Temze, pekna prochna, Butler's Wharf, Bermondsey se socialnim bydlenim, koncivam v hospode The Angel, sedis venku, cucis na Temzi s Tower Bridgem, ceny mirne, kvalita piva vyborna. Takova 4.cenova. Dobry je Borough Market, ale to spis jen rano a dopoledne, coz je mimo vas cas.

-presun na Stansted je pain...., asi Stansted Express z Liverpool Street. Booknete dopredu, bude to levnejsi.
0 Citovat

Sice bych mel k takto sestavenemu programu vyhrady ,ale to je muj subjektivni nazor, na ktery se ani nakonec  neptate , asi mate v Dublinu i Belfastu program vymysleny a treba byla vyodna letenka s Flybe 

V Londyne skutecne moc casu nebude , Stansted je  neprijemne letiste , jedine stesti budete mit v tom, ze prece jen k veceru tam ten blazinec slabne, v tu dobu ovsem asi nic lepsiho jak Standsted Expres   pro prijezd na letiste nevymyslite 

Co se  tyce zavazadel, tak pokud jsem to pochopil, tak mate u Ryanairu priority  a tudiz  muzete mit 2 kabinova zavazadla predepsanych  rozmeru a vahy ,tak jsem  nepochopil ,proc byste to meli vytahova az pozdeji z kufru a nenabalit si ten batoh hned 

A ted tedy k Dublinu ,do Belfastu jezdi nekolik autobusovych spolecnosti  nebo se da jet i vlakem ( draz )  ne vsechny spolecnosti odjizdeji z autobusovehi nadrazi  , nejlip se zorientujete v tech moznostech spojeni na 

https://www.rome2rio.com/

 , prakticky kazdou hodinu  , pripadne si vemte jizdni rady hned na letisti v infu 

Nevim jaky mate program v Dublinu   ale nejvyhodneji se najite v restauracich  typu zaplat a snez co muzes -)

jedna takova prijemna 

 https://www.globalcuisine.ie/index.html 

Pokud budete chtit neco k Irsku ,klidne napiste , ziju tady  18 let i kdyz ne v Dublinu tam jsem zil  2 roky 

0 Citovat

Super, ďakujem Daniel aj mikir :) pomohli ste mi ;) na Stansed sa teda pripravíme poriadne a budeme tam v dostatočnom predstihu so všetkým potrebným ... áno, máme len priority, nie podpalubnú, takže nemusíme čakať v mestách na nič

mikir ešte čo sa týka tvojej správy .. konkrétne čo som napísal nie je celá a presná trasa, naozaj šlo o výhodnosť leteniek a pokúsili sme sa to časovo nejak skĺbiť. Samotný program v mestách máme potom už celkom dobre dúfam :D


s tým batohom šlo hlavne o to, že áno, máme v tom teda dve zavazadlá, máme kufor do 10kg a rozmermi ako treba, ale ruksak si nie som istý či bude braný ako tá príručná taška, ktorá je zdarma, preto ak náhodou nie, tak si batohy schováme do kufru a vytiahneme v prípadne až potom :)

za odkazy ďakujem, hneď idem pozrieť

+ aktuálne plánujeme len Dublin a Belfast, no v blízkej dobe by sme radi videli aj okolie Dublinu a nejaké tie Írske krásy, tak dúfam, že by sme sa mohli potom spýtať na nejaké rady a podobne :)


0 Citovat

Okoli Dublinu stihnete i  ted  , nejrychlejsi je ta jejich elektricka  kolem more  vlastne s  Howtu  na jedne strane  do Bray na  druhe  , v Howtu je  pekny  pristav  a specialni  rybarske restaurace ( nutno vetsinou rezervovat  mista )  Bray je zase takove vyletni misto a je tam pak pesina kolem more   , elektricka  jede  pak jeste dal  ,da se to projit pesky jednim smerem a pak se vracet  . centrum mesta  mate  na chvili ,jsou to vlastne  dve  pesi  centra  kousek od sebe,   z  mesta se  da jet smerem  na Wiclow  ( nebo z Bray)  k peknym vodopadum,  kousek je tam pak i  jeden z nejznamejsich irskych pubu  Fox   ( taky nutna  predem rezervace )

Az priletite jindy tak urcite  jihozapad  Irska   .  Galway , Connemara  , vetsinou vsichni chteji Clif of Moher  ,ovsem tam to je megaturistika o prazdninach,  nahore  pak na severozapade  Donegal   Achil Island je taky pekny   , je to tak na dva okruhy jednou  ten  jihozapad   Ring of Beara  , Dursey , Ring of Kerry  , Valentina Island , Sheep Head  , Mizen Head ,  Dingle ,  tyhle veci jsou nejlapsi s  Corku    a k tomu jeste Killlarnay , Glengarif ,  pripadne letet na letiste Kerry    a vracet se pak  po zapadnim pobrezi  kratkym trajektem  do Dolinu  navstivit Clify  a  pak treba  Galway a  bud  odletet s Shannonu nebo  s Dublinu  

A ten druhy okruh pak venovat severozapadu , s Galway  Connemaru Clifden , a zase vse podel pobrezi  a na ten Achill  a  pripadne pak Donegal   , ale ten se da udelat i ze Severnim  Irskem  jen to chce spis  auto 

Belfast moc neznam byl jsem tam asi jen 3x  ale  stoji zato  Antrim ,coz byste mohli stihnput i ted ,nemyslim , ze by Belfast jako mesto  byl  az tak atraktivni   

Flybe neni spatne , ja s nimi jeste neletel ,ale letela s nimi zena a chvalila je ,ale moc nemivaji casto dobre ceny  , je pravda  ze tim preletem na London City usetrite  cas ,ale stejne  ho moc mit nebudete

Nedival jsem se na rozmery tech batuzku ,ale co ted  zavedli  ve FR  ty  nove  ceny  a  litam s  prestupem,  tak uz  ,jsem prestal  kupovat priority a  sedadla  ( teda nekdy koupim jeste  -)  )  a litam s malym  25 l batuzkem,   zkusil jsem ho merit , tak  to je na hrane s  rozmerem , zena lita  s jeste vetsim a zatim to vzdycky proslo  a co tak  koukam, tak se  vic vzdy nekde zameri  na kufr ,  nez na batohy  ,samozrejme nesmi to byt krosna -))


0
4 reakce